Įsidėmėkite mūsų išrinktuosius: jie nustatys mums taisykles artimiausius ketverius metus

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-04-16
Peržiūrėta
1932
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įsidėmėkite mūsų išrinktuosius: jie nustatys mums taisykles artimiausius ketverius metus

Palangos miesto savivaldybės naujoji taryba pirmąjį posėdį surengė Kurhauze. Praėjusį antradienį 21 naujosios kadencijos nariai davė priesaiką gerbti ir vykdyti Lietuvos Konstituciją bei visi be išimties prašė Dievo pagalbos. Visi Tarybos nariai gavo Tarybos nario pažymėjimą, suteikiantį jiems teisinės neliečiamybės statusą, ir Tarybos nario ženklelį.

Prezidentės sveikinimas
Posėdį pradėjęs Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Virgilijus Beržanskis perskaitė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą. „Tegu ištarti priesaikos žodžiai jus lydi kaip įpareigojimas visą kadenciją: gerbiant įstatymus sąžiningu darbu pateisinti Jums patikėtą atsakomybę. Kiekvienos savivaldybės veikla – Lietuvos atspindys. Pagal gyvenimo sąlygas konkrečiame mieste ar miestelyje, kaime gyventojai vertina visą Lietuvą, o svečiai išsiveža įspūdį apie pamatytus vaizdus ir sutiktus žmones. Jei gerės gyvenimas savivaldybėse, visa Lietuva atrodys gražesnė ir darnesnė, dar labiau brangintina. Visiems linkiu aktyvių, darbščių, rezultatyvių metų“, – teigiama Prezidentės Dalios Grybauskaitės Savivaldybės tarybos nariams skirtame sveikinime.

Premjero sveikinimas
Palangos miesto savivaldybės merui Šarūnui Vaitkui bei Palangos miesto savivaldybės tarybai atsiųstame Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinime, kurį perskaitė V. Beržanskis, akcentuojama, kad nuo Vyriausybės ir miesto Tarybos sąveikos, bendradarbiavimo bei geranoriškų santykių priklauso paprasto žmogaus gyvenimas. „Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu sveikinu Jūsų kadencijos pradžią. Gaunate teisę rūpintis miestu labai svarbiu metu: kai mūsų karta turi unikalią galimybę – pažymėti atkurtos valstybės 100-metį. Garantuodamas, kad Vyriausybė parems visus prasmingus Jūsų darbus, linkiu sėkmės gerinant žmonių gyvenimą. Linkiu klestėjimo Palangai ir visai darbščių žmonių Lietuvai“, – sveikinime teigia Premjeras A. Butkevičius.

„Prisiminkite priesaikos žodžius“
V. Beržanskis taip pat perskaitė ir Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorės Romos Žakaitienės bei prezidento Ričardo Malinausko sveikinimus kadenciją pradedantiems Tarybos nariams.
„Artimiausius ketverius metus jūs priimsite sprendimus, kurie turės didelės įtakos jūsų miesto ir vietos gyventojų gerovei“, – sakoma asociacijos vadovų sveikinime.
Į naujus Tarybos narius kreipėsi ir Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš.
„Linkiu ir tikiu, kad jūs pateisinsite savo rinkėjų lūkesčius, o balsuodami prisiminsite duotą priesaiką ir jos žodžius bei elgsitės taip, kaip joje pasakyta“, – linkėjo D. Kerekeš.
Ji palinkėjo, kad savivaldybė ir Vyriausybės atstovės įstaiga „bendradarbiautų“, o ne „konkuruotų“.
Prisiekus visiems Tarybos nariams, posėdžio pirmininkavimas perduotas kovo pradžioje rinkimų metu gyventojų tiesiogiai išrinktam miesto merui Šarūnui Vaitkui. Tęsiant darbą, posėdžio metu svarstyti keturi klausimai: dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus bei direktoriaus pavaduotojo atleidimo iš pareigų, taip pat – dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus bei mero pavaduotojo priėmimo į pareigas.

Šmaikštus I-ojo šaukimo deputato sveikinimas
Sveikindamas naująją Tarybą Šventosios bendruomenės aktyvistas Mikelis Balčius, buvęs Palangos I-ojo šaukimo deputatų tarybos deputatas, sveikino įveikus „pirmąjį barjerą“ – priėmus priesaiką, ir linkėjo sėkmingai tęsti darbus.
„Jūsų darbo laukas tebūnie ne tik graži Kurhauzo salė, bet visas Palangos kraštas, taip gražiai aprašytas“, – sakė šventojiškis.
Juokaudamas jis siūlė „greita tvarka“ pakeisti reglamentą ir spręsti, kokia tvarka turi būti teikiamos Šventosios vėliavos Palangai.
„Mes esame pasimetę: ar ji turi būti ant koto, ar išskleista ar suglausta?.. Ar visi žinome, kokia koja karžygys senovėje lipdavo ant žirgo, kad mūšy pasisektų? Mes linkime jums teisingų sprendimų“, – M. Balčiaus šmaikštų sveikinimą lydėjo plojimai.

Paskirta administracijos direktorė ir vicemeras
Meras Š. Vaitkus į Savivaldybės administracijos direktorės vietą pasiūlė jau praėjusioje kadencijoje šias pareigas ėjusią Akvilę Kilijonienę, mero pavaduotojo pareigas – Rimantui Antanui Mikalkėnui. Slaptu balsavimu abiem kandidatūroms buvo pritarta vienbalsiai.
A. Kilijonienė pastebėjo, kad prieš „ketverius metus“ buvo „žymiai lengviau“ save pristatyti, nes dabar visi vertina pagal nuveiktus darbus.
„Jeigu nuspręstumėte pritarti mano kandidatūrai, dirbčiau nuoširdžiai... Esu besimokantis žmogus, o tai yra labai svarbu“, – sakė A. Kilijonienė.
Baigdamas posėdį Š. Vaitkus, kreipdamasis į Tarybos narius, visiems palinkėjo stiprybės bei gerų sprendimų miesto labui. „Savivaldybės durys visada atviros kiekvienam. Lauksime jūsų pasiūlymų, Tarybos sprendimų. Kviečiame visus bendram darbui“, – sakė Palangos meras Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kasdien kantriai ir nuoširdžiai vedate mūsų jaunąją kartą mokslo bei žinių keliu, mokote nebijoti iššūkių bei sunkumų, neišsigąsti mažų nesėkmių, o – priešingai – su dar didesniu užsidegimu siekti išsikelto tikslo bei ryžtingai ir užtikrintai eiti link savo svajonės. Žinios, moralinės vertybės, kurias diegiate savo mokiniams, meilė bei rūpestis, kuriais kasdien apgaubiate savo auklėtinius, yra...


Įsivaizduokite, kad einate gatve, stabdote atsitiktinį žmogų ir klausiate, ką jis mano apie Europą. 1950 m. televizijos komanda būtent taip ir padarė, o pagyvenusi ūkininkė atsakė: „Na, jei ji taikai, tai gerai.“ Po šešiasdešimties metų tas pats klausimas buvo užduotas pagyvenusiai ukrainietei. Tai  yra 2014 m., „orumo revoliucijos“ savaitėmis. Moteris išdidžiai rodo didžiulį kviečių...


„Palangos tilto“ žiniomis, savaitgalį kurorto konservatoriai prie arbatėlės gamtoje ieškos sprendimo iš aklavietės – kokį kandidatą į Seimo rinkimus pasiūlyti Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų – palangiškiai?


Į Palangos viešąją biblioteką, nešinas rankraštiniais tarmiškais eilėraščiais, užsuko medicinos mokslų daktaras Vladas Kusas. Jo rankose – Jūratės Klovienės, žymaus kompozitoriaus, operos „Pilėnai“ autoriaus žmonos, žemaičiavimai apie gimtus namus – Palangą bei ranka rašyti atsiminimai. „Gimiau Palangoje. [...] 1944 metai...


Per pirmą kadenciją miesto savivaldybės Taryboje Arvydas Dočkus, anot jo paties, apsiprato, o antrojoje dabar jaučiąs „malonumą“. „Labai gera žinoti, kad prisidedu prie didžiausio šalies kurorto raidos. Prisipažinsiu, kad pirmoje kadencijoje ne visų sprendimų kelias iki Tarybos – kas slypi jų esmėje– visada būdavo aišku. Dabar labai patogiai...


Inga ŠVIESAITĖ Mūsų rytas prasidėjo anksti. Ir ne todėl, kad kažkur skubėjome – tiesiog labai puikiai išsimiegojome. Kai aplink tave tokia didybė ir ramybė, kitaip ir negalėtų būti. Kadangi mus supo Atlaso kalnai, o saulė nebuvo dar patekėjusi, pajutau, kad Afrikoje man ... šalta! Apsirengiau kaip įmanoma šilčiau. Pasirodo, ne mes vieni pabudome taip...


Palangos kredito unija (PKU) su viltimi ir atsakomybe žvelgia į pakartotinį PKU visuotinį narių susirinkimą ateinantį pirmadienį. Jame, be kita ko, bus patvirtinti nauji unijos valdymo organai keturiems metams ir išdėstytos unijos veiklos gairės ir siekiniai. PKU valdybos pirmininkė ir unijos administracijos vadovė Sandra Garjonytė tikisi, kad unijai pagaliau pavyks įveikti negatyvų...


Palangos miesto savivaldybės naujoji taryba pirmąjį posėdį surengė Kurhauze. Praėjusį antradienį 21 naujosios kadencijos nariai davė priesaiką gerbti ir vykdyti Lietuvos Konstituciją bei visi be išimties prašė Dievo pagalbos. Visi Tarybos nariai gavo Tarybos nario pažymėjimą, suteikiantį jiems teisinės neliečiamybės statusą, ir Tarybos nario ženklelį. Prezidentės...


Ketverius metus norisi pragyventi didžiuojantis mūsų Palanga

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 02 26 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Daugiau nei du mėnesius palangiškius kaitinusi ir nervus gadinusi savivaldybių rinkimų kampanija – finišo tiesiojoje.


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas rinkimuose į Seimą bei referendume  dėl naujos Visagino atominės elektrinės. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate Vytauto g. 112 nuo 8 iki 20 val. Pasak stebėtojų, rinkėjai šiemet buvo aktyvūs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius