Įsigalioja supaprastinti reikalavimai gaminti valgius ir patiekalus bei juos parduoti

"Palangos tilto" informacija, 2019-11-19
Peržiūrėta
1350
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja Palangos miesto savivaldybės gyventojus, kad nuo 2019 m. gruodžio 14 d. įsigalioja supaprastinti reikalavimai norintiems legaliai ir atsakingai gaminti negyvūninį maistą (valgius ir patiekalus) mažais kiekiais gyvenamosios paskirties patalpose ir tiekti jį tiesiogiai vartotojams Lietuvos Respublikos teritorijoje. Šie reikalavimai nustato bendruosius ir specialiuosius reikalavimus maisto tvarkymo patalpoms ir inventoriui, maisto tvarkymui ir asmenims, tvarkantiems maistą. Gaminant maistą namuose, taip pat būtina vadovautis maisto saugą ir higieną reglamentuojančių teisės aktų reikalavimais. Pažymėtina, kad maisto gaminimui namuose ir pagaminto maisto tiekimui galutiniams vartotojams bus taikomi produkcijos kiekio reikalavimai ir tai, kad ši gamyba nėra tapatu su maisto gaminimu asmeninėms reikmėms.
Tarnyba tikėdamasi palengvinti teisės aktų reikalavimų supratimą ir taikymą praktikoje, yra parengusi Mažais kiekiais gaminamo ir tiekiamo galutiniams vartotojams maisto tvarkymo gaires, kurios skelbiamos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje, adresu https://vmvt.lt/maisto-sauga/verslui/supaprastinti-reikalavimai/mazais-kiekiais-gaminamo-ir-tiekiamo-galutiniams. Gairėmis siekiama padėti suprasti, teisingai ir vienodai taikyti maisto saugą ir higieną reglamentuojančių teisės aktų nuostatas, sudaryti palankesnes sąlygas kurti ir plėsti smulkųjį verslą.
Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Vasario 16-osios g. 35A, Palanga, 2019 m. lapkričio 28 d., 15 val., asmenims, norintiems gaminti ir tiekti mažais kiekiais maisto produktus, organizuoja mokymus tema „Mažais kiekiais gaminamo ir tiekiamo galutiniam vartotojui maisto tvarkymo reikalavimai“. Norinčius dalyvauti mokymuose kviečiame iki 2019 m. lapkričio 27 d. registruotis telefonu 846048026 ar el. paštu [email protected]

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pacientai piktinasi, kad kai kuriose gydymo įstaigose, teikiančiose šeimos medicinos paslaugas, jas pasirinkusių pacientų prašoma mokėti metinį mokestį arba už atskirus apsilankymus pas šeimos gydytoją. 


Moteriški džemperiai tapo kasdienės stilizacijos dalimi ir nė akimirkai neišeina iš mados. Mylime juos, nes yra patogūs ir universalūs. Kaip juos derinti, jei norite atrodyti madingai? Kaip nešioti moteriškus džemperius? Peržiūrėkite 4 įvaizdžius, apie kuriuos tikriausiai net negalvojote!


Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija Palangoje, Žiogupio gatvėje, aptiko penkis be privalomojo statybą leidžiančio dokumento statomus blokuotus neypatingosios kategorijos vienbučius gyvenamuosius namus. Apie juos inspekciją informavo pati Palangos miesto savivaldybė.


Nors saulė šviečia gerokai ryškiau, bet permainingi pavasario orai vis dar neleidžia atsisakyti šiltų drabužių. Jei norite atrodyti stilingai ir nesušalti nenuspėjamomis dienomis, Jums reikės megztinio, kuris gali atlikti net kelias funkcijas. Pasirinkus stilingą modelį atrodysite dailiai, o kartu nešalsite. Tačiau, kokie vyriški ir moteriški megztiniai madingi ir kaip juos dėvėti, kad...


Netekęs kantrybės, palangiškis vairuotojas Gedeminas rengiasi socialiniame tinkle Facebook kreiptis į Vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę. „Žadu jos paprašyti, kad ji  pati pamėgintų parduoti savo transporto priemonę, kad pati įsitikintų, su kokiomis nesąmonėmis gali susidurti po to,“ – pasakojo vyras.


Kovo 10 d. vyko VŠĮ Šilutės profesinio mokymo centrui priklausančio nekilnojamojo turto (NT) objekto aukcionas, organizuotas tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“. Jo metu už kiek daugiau nei 1,3 mln. Eur (neįskaitant PVM) buvo parduotas poilsio paskirties pastatas Palangoje.


Vakar, vasario 23 d., turėjo įvykti Palangos savivaldybės rengtas aukcionas parduoti buvusią kurorto rusų mokyklą Vasario 16-osios gatvėje, tačiau jis neįvyko. Jame nedalyvavo nė vienas pirkėjas. Jame už 1 mln. eurų pradinę kainą buvo parduodamas 1,2 tūkst. kv. metrų bendro ploto pastatas ir 18,9 aro ploto sklypas, pranešė BNS. Tai buvo pirmasis šio nekilnojamojo turto...


Registrų centro duomenimis, Palangoje šių metų spalį parduotos 215 patalpos (gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties, kurios apima ir netipinės paskirties būstą, pvz. viešbučių apartamentus), arba net 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai buvo parduoti 86 objektai.


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja Palangos miesto savivaldybės gyventojus, kad nuo 2019 m. gruodžio 14 d. įsigalioja supaprastinti reikalavimai norintiems legaliai ir atsakingai gaminti negyvūninį maistą (valgius ir patiekalus) mažais kiekiais gyvenamosios paskirties patalpose ir tiekti jį tiesiogiai vartotojams Lietuvos...


Gyventojų valia svarbiau, nei "Palangos butų ūkio" reikalavimai  1

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2014 01 21 | Rubrika: Miestas

Šiandien Palangos daugiabučių gyventojai, kurių valios pakeisti namo administratorių ir pereiti UAB „Palangos komunalinis ūkis“ žinion nepaisydama UAB „Palangos butų ūkis“ skundžia jų sprendimus teismuose, švenčia pirmąją pergalę: Palangos miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo atmetė iš savo glėbio gyventojų nenorinčios paleisti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas