Iškilmingas baleto gala koncertas žada šokio puotą

Palangos tiltas, 2024-05-10
Peržiūrėta
673
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alexanderio Ekmano (Švedija) „Cacti“ (Kaktusai). Martyno Aleksos nuotr.
Alexanderio Ekmano (Švedija) „Cacti“ (Kaktusai). Martyno Aleksos nuotr.

„Įvairiapusė ir dinamiška Iškilmingo baleto gala koncerto programa, kurioje klasikinis šokis jungsis su šiuolaikiniu šokio repertuaru, neabejotinai žada tikrą puotą jūsų akims“,- sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės meno vadovas Gajus Žmavcas. 

Koncertas naujausiame bei moderniausiame šalies muzikiniame teatre jūsų laukia gegužės 17 dieną 18.30 valandą. 

Baleto gala koncertas skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rūmų atidarymui ir teatro baleto trupės naujo raidos etapo pradžiai. Kuo tai svarbu teatro baleto artistams? 

Teatro atidarymo gala koncertas svarbus ne tik šio teatro baleto trupės artistams, kurie labai nori scenoje pasirodyti kartu su pasaulinio garso atlikėjais, bet ir koncertą stebėsiančiai publikai. Jai – tai galimybė pasimėgauti baleto artistų įvairiapusiškumu ir, žinoma, atlikimo kokybe. 

Baleto artistams gala koncertas -  unikali galimybė dalintis, bendrauti ir tyrinėti, mokytis, o svarbiausia pasimėgauti išskirtine proga tai daryti mūsų naujo teatro scenoje. Baleto trupė labai laukė savo naujų namų – savo erdvės, savo studijos, persirengimo kambarių, savo scenos. Šokėjai didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia darbe, ne veltui sakome, kad teatras yra baleto artistų antrieji namai. Štai kodėl svarbu turėti savo erdvę, kur galima kurti ir augti. 

Koncerte daug atvykstančių svečių? 

Stengėmės pakviesti kuo daugiau žinomų šokio atlikėjų. Siekiame publikai pristatyti kuo daugiau garsių tarptautinės  šokio scenos vardų, parodyti atlikėjus iš skirtingų šalių, atstovaujančių skirtingas baleto mokyklas ir šokio technikas. 

Atvyks Nyderlandų šokio teatro (NDT) legendos -  Chloé Albaret ir Olivier Coëffard’as, taip pat Barselonoje šiuo metu įsikūrę šokio menininkai Clémentine Telesfort ir Lisard’as Tranisas.  

Scenoje išvysime Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto trupės vedančiuosius solistus Kristiną Gudžiūnaitę ir Igną Armalį, Olesią Šaitanovą ir Joną Laucių.  Šoks solistų poros iš Rygos, Talino nacionalinių teatrų: Yuliya Brauer ir Darius Florianas Catana iš Latvijos nacionalinės operos, Laura Maya  y Rosiers ir Jevgenijus Gribas iš Estijos nacionalinės operos.

Du šiuolaikinės choreografijos numerius pristatys Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis baletmeisteris Aleksandras Jankauskas: šoks Kauno VMT baleto solistė Ana Buchovskaja-Zamulskienė ir Roman Zavgorodnij bei jauna suomių kilmės šokėja, šiuo metu dirbanti Kauno VMT baleto trupėje Laura Annika Lehtonen. 

Visi svečiai iškart atsiliepė į kvietimą ir džiaugėsi galėdami pristatyti savo trupių darbus naujojo teatro scenoje. Noriu ypač padėkoti Aivarui Leimaniui (Latvijos nacionalinės operos baleto meno vadovui) ir Linnar Looris (Estijos nacionalininės operos baleto meno vadovui) už sutikimą dalyvauti.  

Šiuo koncertu norime sujungti didžiuosius Baltijos šalių teatrų baleto atstovus. Tikiuosi, kad tai taps naujo bendradarbiavimo tarp mūsų baleto trupių pradžia. Daug keliauju ir džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių iš plačios šokio bendruomenės domisi tuo, ką veikiame Klaipėdoje ir Baltijos šalyse. Mes tampame įdomūs vis platesnei pasaulio šokio bendruomenei, o tai ir buvo vienas iš mano svarbiausių siekių praėjusiais metais tapus Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės meno vadovu. Džiaugiuosi! 

Kokiais kūriniais prisistatys Muzikinio teatro baleto trupė? 

Išvysite ištrauką iš KVMT pasididžiavimu tapusių pasaulyje žinomo choreografo Alexanderio Ekmano „Kaktusų“. Beje, „Kaktusai“ pirmą kartą A. Ekmano pastatyti su NDT II trupe 2010 metais. Ištrauką iš šio šmaikštaus, nuotaikingo spektaklio atliks šešiolika KVMT baleto trupės šokėjų. 

Baleto gala koncerto žiūrovai pirmieji išvys ir mano du visiškai naujus choreografinius kūrinius (pats parašiau ir muziką): duetą, specialiai pastatytą trupės solistams – „Auksinių scenos kryžių“ praėjusių metų nominantei Annai Chekmarovai ir šių metų laureatui Yanui Malaki bei miniatiūrą septyniems šokėjams. Kiti du „Auksinių scenos kryžių“ nominantai, KVMT baleto trupės solistai – Oleksandra Borodina ir Romanas Semenenko, drauge su kitais trupės šokėjais atliks ištrauką iš Edwardo Clugo šokio spektaklio „Stabat Mater“. 

Kuo publika mėgausis baleto gala koncerte? 

Pristatysime labai spalvingą repertuarą - tiek klasikinio, tiek šiuolaikinio repertuaro numerių, todėl tikrai patiks kiekvienam. Vienas mano prioritetų - sujungti praeitį ir dabartį, tradicijas ir naujas kryptis. Šiandieninis klasikinis baletas dirba su šiuolaikinėmis formomis, o šiuolaikinis šokis panaudoja klasikos elementus. Manau, kad visa šokio evoliucija atvedė į tą tašką, kuriame esame šiandien. Mes gyvename didžiulio pokyčio ir įkvėpimo eroje, kai visi stiliai susilieja, persipina ir tobulina vienas kitą. Tai tikrai įkvepia! Kviečiu visus Lietuvos ir užsienio šokio entuziastus atvykti ir pasimėgauti šiuo gražiu vakaru. Ir, žinoma, pamatyti mūsų naująjį  teatrą. 

Baleto gala koncertas skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui. Ką jums reiškia būti europiečiu? 

Gimiau Slovėnijoje. Esu iš pereinamojo laikotarpio kartos, nes tuo metu mano šalis dar nebuvo atsiskyrusi nuo Jugoslavijos. Šiandien aš didžiuojuosi būdamas Europos Sąjungos piliečiu ir džiaugiuosi, kad Slovėnija ir Lietuva yra Europos šeimos narės. 

 

Žaneta Skersytė 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Įvairiapusė ir dinamiška Iškilmingo baleto gala koncerto programa, kurioje klasikinis šokis jungsis su šiuolaikiniu šokio repertuaru, neabejotinai žada tikrą puotą jūsų akims“,- sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės meno vadovas Gajus Žmavcas. 


Rugsėjo 23 d., šeštadienį, 11 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje – iškilmingas naujų vargonų šventinimas. Šv. Mišias aukos ir vargonus pašventins Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.


Ansamblis „Lietuva“ ir „Prabudimo orkestras“ pristato premjerą – šokio ir muzikos spektaklį „Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“. 


Balandžio 29-osios šeštadienio rytą Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ susirinko Birutės parke prie „Eglės žalčių karalienės“ skulptūros paminėti Tarptautinę šokio dieną.


Šeštadienį, gegužės 7 dieną, Palangos Koncertų salėje Ukrainos Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro baleto artistai ir orkestras surengė jaudinantį ir širdį veriantį pasirodymą.


Gegužės 3–9 dienomis Lietuvoje rengiami Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro pasirodymai. Gegužės 7 d. 19 val. Charkivo artistų baleto gala koncertas vyks Palangos koncertų salėje. Nors už bilietus surinkti pinigai Ukrainos artistams labai reikalingi, du mėnesius rodyti spektaklių negalėję bombarduojamo miesto artistai sako, kad labiausiai jie pasiilgo publikos. 


Gražiuose namuose gražų gyvenimą gyvena gražios seserys trynės. Vyriausioji Arvyda domisi visomis konspiracijos teorijomis, Regina yra aistringa golfo žaidėja, o jauniausioji sesuo Elžbieta atsidavusi astrologijai. Ji, ištyrinėjusi savo ir seserų horoskopus žino, kas jų laukia ateityje, žino kuri mirs, žino, kad ateis detektyvė, kuri atskleis po mandagių šypsenų fasadu slypinčias paslaptis.


Jau ketverius metus namais vadinantis Lietuvą, iš Niujorko atvykęs talentingas šokėjas Matthew Dane Livingston pristato savo pirmąjį šokio spektaklį – „Pluto“. Kūrėjo debiutas apie kelionę į save, savo identiteto paieškas ir tamsią, paslaptimis apipintą planetą – Plutoną žiūrovų mintis ir širdis užburs jau šį mėnesį. Buvęs šokio teatro „Aura“ šokėjas Matthew Dane Livingston sutiko paatvirauti...


Antradienį, birželio 16 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos operos ir baleto teatro operos solistas Vytautas Kurnickas bei dainininkė Gražina Skinderytė-Kurnickienė.


„Eglė žalčių karalienė“ atgyja šokio scenoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 13 | Rubrika: Kultūra

Retas kurorto svečias nėra matęs Roberto Antinio (vyresniojo) skulptūros „Eglė žalčių karalienė“ Palangos Botanikos parke: kelios lietuvių kartos albumuose saugo nuotraukas, darytas bronzinių Eglės kojų fone. Šią vasarą „Eglė žalčių karalienė“ ruošiasi atgyti: Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras Palangos koncertų salėje rugpjūčio 16 ir 17 dienomis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius