Iškris sniegas – tik tada pasikeisiu padangas?

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-27
Peržiūrėta
63
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kelių eismo taisyklėse yra numatyta, jog žmonės privalo savo padangas iš vasarinių į žiemines pasikeisti iki lapkričio 1 dienos. Tačiau policijos pareigūnai vairuotojų nebaudžia iki lapkričio dešimtos dienos, o paprasčiausiai perspėja ir paragina kuo greičiau pasikeisti padangas. Kaip į šiuos reikalavimus reaguoja palangiškiai? Ar autoservisai „lūžta“ nuo žmonių antplūdžių?

 

Ne itin daug klientų

Malūno gatvėje yra įsikūrusi individuali D. Krylovo įmonė padangų montavimo darbus savo servise pradėjo tik šiais metais. „Daugelis žmonių dar nežino, kad ir mūsų servise yra montuojamos padangos, todėl klientų susilaukėme dar ne itin daug. Taip pat niekur nesireklamuojame, todėl dar sunku pritraukti naujų klientų, dažniausiai žmonės sužino „iš lūpų į lūpas“. Kada iškris pirmasis sniegas visuose autoservisuose bus didelės eilės, norinčiųjų pasikeisti padangas į žiemines. Manau, tuomet daugiau žmonių sužinos, jog ir mes montuojame padangas“,- kalbėjo serviso padangų montuotojas Audrius.

Vyras pasakojo, kad žieminių padangų montavimas vienam ratui kainuoja 15 litų. Visų keturių padangų montavimas kainuoja 60 litų.

„Praėjusiais metais dirbau kitame Palangos autoservise ir montavau padangas, tačiau ten kaina svyravo nuo 15 iki 20 litų, priklausomai nuo automobilio ratų“,- pasakojo Audrius.

Audriaus pastebėjimu, žieminių kainų padangų kainos beveik nesikeitė, lyginant su praėjusiais metais. „Galbūt skirtumas yra 10-20 litų kai kurių firmų ar gamintojų, tačiau tikrai nėra ryškaus skirtumo. Pastebėjau, kad šiais metais šiek tiek keitėsi vasarinių padangų kainos: pigesnės liko beveik tų pačių kainų, o brangesnių padangų kainos labai nukrito“,- pastebėjo Audrius.

 

Kainos beveik nekito

Tačiau ši tendencija buvo skirta tik vasarinėms padangoms. Žieminių padangų kainos beveik nekito. Toje pačioje – Malūno gatvėje yra įsikūrusi padangų parduotuvė, kurioje kainos nepakito. „Šiais metais kainos nesiskiria nuo praėjusių metų. Žmonės dažniausiai renkasi pigesnes padangas, tačiau negalima sakyti, kad visi. Turintys prabangesnius automobilius, renkasi atitinkamai brangesnių firmų padangas“,- kalbėjo padangų pardavėjas Darius.

Pasak Dariaus, pačios populiariausios ir gana nebrangios padangos yra po 150 litų. Vadinasi, visam automobiliui prireiks 600 litų. „Šiais metais žmonių ateina tikrai daugiau nei praėjusiais metais. Padangas reikia pirkti naujas ne kiekvienais metais, jas žmonės keičiasi kas du-trys metai. Matyt, atėjo toks laikas, kuomet daugelis perkasi naujas padangas. Tačiau daugelis renkasi pigesnes“,- kalbėjo Darius.

Virbališkės take įsikūrusiam servisui šie metai niekuo nesiskiria nuo praėjusiųjų. „Žmonių skaičius beveik toks pat kaip ir praėjusiais metais, o kainas išlaikėme taip pat vienodas. Mes montuojame padangas po 15 litų. Kainų nekėlėme, nes norime išlaikyti savo pastovius klientus, kurių skaičiumi tikrai nesiskundžiame“,- kalbėjo serviso savininkas Linas Leivickas.

L. Leivickas pasakojo, kad jų servise žmonės taip pat gali užsisakyti norimų padangų ir serviso darbuotojai jas užsakys ir atveš. „Pigiausių padangų galima įsigyti už maždaug 120 litų. Pačios populiariausios yra 13 colių padangos, kurių kaina gali svyruoti nuo 120 ir net iki 1000 ar dar daugiau litų”, - pasakojo apie padangų kainas L. Leivickas.

 

Klientams svarbi padangų kokybė

Pasak jo, žmonės daugiausia perka, atsižvelgdami ne į mažiausias kainas, o į kokybę. „Žmonės yra svarbi padangos gumos kokybė, nes jei ji bus slidi, vadinasi, bus sunku su jomis ir važiuoti. Populiariausi gamintojai yra iš Europos šalių: Čekoslovakijos, Vokietijos, Slovakijos. „Būna ir tokia kategorija žmonių, kuriems nesvarbi nei kaina, nei gamintojas, o svarbiausia tik puiki kokybė. Tokie žmonės dažniausiai būna su prabangiais automobiliais“, - pasakojo serviso savininkas Linas.

Jei žmonės neišmano, kokių padangų jiems reikia, tuomet servise jiems yra patariama. „Žinoma, niekuomet žmonėms nesiūlome pačių brangiausių prekių, taip atbaidytumėm ir išgąsdintumėm žmones. Dažniausiai siūlome vidutinę kainą ir patariama pirkti labiausiai perkamas padangas, toliau –jo teisė rinktis“,- kalbėjo L. Leivickas.

 

Kainos – mažesnės, ir klientų - mažiau

L.Vaineikio gatvėje įsikūrusiame servise tiesiog pakomentavo: „Kainos pigesnės nei praėjusiais metais, o žmonių mažiau. O dabar turiu labai daug darbo“,- kalbėjo darbuotojas iš individualios L. Tonkūno įmonės.

Pirties gatvėje esančio serviso „Palangos autoservisas“ savininkas sakė, kad yra išnuomojęs savo patalpas meistrams, kurie ir montuoja padangas. „Matau, kad darbo yra tikrai nemažai, žmonės atvažiuoja montuotis padangų savo automobiliui, tačiau kainų aš nežinau“,- kalbėjo serviso savininkas.

Visų servisų darbuotojai pastebi, kad žmonės ne itin linkę pasirūpinti savo automobilio padangomis iš anksčiau, visi „sujuda“, iškritus pirmajam sniegui. „Kuomet iškrenta pirmasis sniegas, atėjus į darbą randi „nusidriekusią“ eilę automobilių, norinčių pasikeisti savo automobilio padangas. Tačiau dabar žmonės dar nesiveržia jų keistis. Padangų montuotojų darbas priklauso nuo oro“,- pasakojo L. Leivickas.

Pasak serviso padangų montuotojo Audriaus, yra ne maža dalis žmonių, kurie savo padangas keičiasi tik tada, kai iškrenta sniegas ir nepaiso kelių eismo taisyklių nurodymų padangas pasikeisti iki lapkričio pirmos dienos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 24 d. Klaipėdos Kelių policijos pareigūnai priemones neblaiviems vairuotojams išaiškinti vykdė Palangoje, Klaipėdos ir Kretingos rajonuose.


Bendruomeniniai šeimos namai lapkričio mėnesį kviečia į Tėvystės įgūdžių paskaitas tėvams


Palangos savivaldybės siekį Baltijos jūros pakrantę Šventojoje išvalyti, kad joje neliktų aptriušusių, daugiau nei prieš penkiasdešimt metų čia atsiradusių medinių namelių, daužo teisėjai. Jie pajūryje uždegė žalią šviesą masinėms statyboms, rašo lrytas.lt Kelių kilometrų besitęsiančios jūros pakrantės ruože Šventojoje...


Jeigu rūpinamės Palangos ir Šventosios aplinkos švara, versti, kaip sovietmečiu, senų baldų griaučius ar padangas pamiškėje, yra baisus nusikaltimas gamtai ir įstatymui. Juo labiau, kad visomis buities atliekomis gyventojai nuo šiol gali atsikratyti nemokamai didžiųjų ir kompostuojamų atliekų surinkimo aikštelėje Joskauduose.


Palanga, 1919-jų lapkričio triumfas ir netektis

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Jauna Lietuvos valstybės savanorių kariuomenė  jau buvo išvadavusi Tėvynę nuo atvykėlių ir savųjų bolševikų, Šiaulių-Radviliškio fronto linijoje lapkričio 20-21 dienomis į šipulius sudaužiusi   avantiūristo P. Bermonto (Bermondt P.R.) ordą su visa jo „geležine divizija“, Kretingos garnizono kariai sutartinai veikdami su...


Jau nuo lapkričio 1-osios Lietuvos – ir Palangos – viešojo maitinimo įstaigos bus pradėtos vertinti balais. Taip siekiama padėti vartotojams lengviau apsispręsti, į kurią kavinę, restoraną ar barą užsukti – kuo aukštesnis įvertinimas, tuo ten saugesnė aplinka, kokybiškesnis maistas. Apie šią naujovę kalbėta ketvirtadienį viešbutyje...


Ketvirtadienio rytą nuo septintos iki vienuoliktos valandos Palangos pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai galėjo išvysti keliose miesto vietose stovinčius policijos patrulių ekipažus. Pareigūnai stebėjo, kaip pėstieji bei dviratininkai laikosi kelių eismo taisyklių (KET), be to, stabdė kai kurias transporto priemones bei alkotesteriu tikrino, ar vairuotojai už vairo sėdo blaivūs, bei...


Po Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykiuose atminti – dvi avarijos

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011 11 21 | Rubrika: Kriminalai

Vakar, vos per tris valandas ryte, Palangoje užregistruoti du įskaitiniai auto įvykiai. Apie aštuntą valandą ryto autoavarija įvyko Kretingos gatvėje, ties Vasaros gatvės sankryža. O vos po trijų valandų - Vytauto ir Gintaro gatvių sankryžoje. Kas avarijų kaltininkas?  Pirmadienio rytas? Rudeniška dargana, kuri ne vieną vairuotoją veikia kaip migdomieji? Ar viskas...


Žiemą kai kuriose Palangos gatvėse buvo pastatyti eismą ribojantys ženklai, kad komunalininkai galėtų lengviau nuvalyti gatves. Daugiausia ženklų buvo pranešančių apie vienpusį eismą, tačiau pažeidinėjančių šiuos ženklus buvo ne vienas ir ne keli, o ženkliai daugiau. „Tikrai daug žmonių pažeidinėja šiuos laikinus kelio ženklus, tačiau mes jų bausti negalime, kadangi Palangos savivaldybė...


Kelių eismo taisyklėse yra numatyta, jog žmonės privalo savo padangas iš vasarinių į žiemines pasikeisti iki lapkričio 1 dienos. Tačiau policijos pareigūnai vairuotojų nebaudžia iki lapkričio dešimtos dienos, o paprasčiausiai perspėja ir paragina kuo greičiau pasikeisti padangas. Kaip į šiuos reikalavimus reaguoja palangiškiai? Ar autoservisai „lūžta“ nuo žmonių antplūdžių?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas