Išlikusios kopos ginamos nuo jūros

Aistas MENDEIKA, 2009-10-21
Peržiūrėta
68
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Užvakar pagaliau pradėtos tvirtinti Baltijos bangų smarkiai apgadintos Palangos pajūrio kopos tarp tilto ir Rąžės žiočių.

 

Rugsėjo viduryje įsismarkavusi jūra atakavo kurorto kopas. Baltijai pasiglemžus nemažą dalį paplūdimio, į Palangą buvo atbildėję ir mokslininkai, ir Klaipėdos apskrities valdininkai, ir Aplinkos ministerijos atstovai. Tačiau skubių sprendimų, kaip galima būtų sustabdyti Baltijos bangas, kad jos dar labiau nesuniokotų kopų, nepriimta. Mokslininkai vis mąstė, tyrinėjo, o valdininkai, laukdami jų išvadų, energingai svajojo apie pavasarį planuojamą smėlio pylimą į paplūdimį bei europinius pinigėlius. Šiandien, daugiau kaip prieš mėnesį prasidėjus kopų nykimui, Palangos paplūdimys visiškai nebepanašus į buvusį vasarą.

Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, nuo užneštų ir atkasamų Rąžės žiočių į bangų apgadintas vietas vežamas smėlis, kuris maišomas su jūros kerpėmis, virbais, ir kuriamas barjeras. Jis turėtų apsaugoti nuo tolimesnio kopų nuplovimo. „Buvo pasiūlymas vežti į jūrą akmenis, tačiau mokslininkai tam paprieštaravo. Jų nuomone, tai vandens nesustabdytų“, - sakė K.Skierus. Anot jo, smėlį sumaišyti su jūros kerpėmis pasiūlė palangiškiai.

Barjero supylimas kainuos apie 30 tūkst. litų. Pasak direktoriaus, šias išlaidas apmokės Klaipėdos apskrities viršininko administracija iš tų 300 tūkst. litų, kuriuos Aplinkos ministerija skyrė apsaugoti Baltijos pakrantėms nuo erozijos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


„Palangos tilto“ iniciatyva ieškoti idėjų Palangai, kad kurortas būtų dar gyvesnis ir įdomesnis, pasiekė kulminaciją: redakcija praėjusį antradienį į „Palangos tilto“ kavaryčio diskusijų naujojo partnerio „Fotokava“ to paties pavadinimo kavinę sukvietė net 14 veiklių, žinomų palangiškių, kurie, mėgaudamiesi skania kava, sutelkė smegenis...


Vienas svarbiausių Palangos atributų – Palangos tiltas – po sezono atidarymo šventės šurmulio bus visas perdažytas, o medinis takas vedantis link jo jau šią savaitę, trečiadienį, buvo prikeltas naujam gyvenimui: pakeista danga, sudėtos jo prieigose naujos kaladėlės. Palangos komunalininkai jau pasiruošė sezono atidarymo šventei rytoj...


Pirmoji šių metų audra Palangos smarkiai neskriaudė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 01 05 | Rubrika: Miestas

Po itin ramios ir bevėjės Naujųjų metų nakties gamta, regis, nusprendė atsigriebti: nuo penktadienio visą savaitgalį pajūryje siautė stiprus vėjas, kurio gūsiai vietomis siekė iki 30 metrų per sekundę. Tačiau, kaip tikino Palangos specialiųjų tarnybų atstovai, kaip ir gruodį, audra kurorto smarkiai neskriaudė.


Palangos kopos stiprinamos kilometrais žabtvorių  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

Besirengdami artėjančiam kurortiniam sezonui, Palangos komunalininkai žabtvorėmis bei žabų klojiniais intensyviai stiprina kopas. Dalis Palangos pajūrio jau apsaugota nuo smėlio išpustymo, likusioje atkarpoje darbus tęsti planuojama, kai kurorto paplūdimiai bus pamaitinti smėliu.


Šuo ant jūros tilto

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto gyventojas, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Situaciją, kai nei pats naudoja, nei kitiems leidžia, geriausiai apibūdina žinomas posakis – „šuo ant šieno“. Šuo šieno neėda, bet ir kitiems prie kaugės prieiti neleidžia.


Išlikusios kopos ginamos nuo jūros

Aistas MENDEIKA, 2009 10 21 | Rubrika: Miestas

Užvakar pagaliau pradėtos tvirtinti Baltijos bangų smarkiai apgadintos Palangos pajūrio kopos tarp tilto ir Rąžės žiočių.


Valdžia galvoja, o kopos nyksta

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 14 | Rubrika: Miestas

Aplinkos ministerijos sudaryta Pajūrio juostos tvarkymo programos įgyvendinimo priežiūrai skirta konsultacinė darbo grupė, kartu su Klaipėdos apskrities viršininko administracijos, Palangos miesto savivaldybės valdininkai bei Aplinkos ministerijos atstovais lankėsi Palangoje.


Skęstančios kopos lauks pavasario

Aistas MENDEIKA, 2009 09 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Aplinkos ministerijos specialistai, mokslininkai bei Klaipėdos apskrities valdininkai susidomėję apžiūrinėjo Baltijos plaunamą kopą tarp jūros tilto ir Rąžės žiočių, tačiau nieko gudriau nesugalvojo, kaip tik laukti pavasario ir tada vėl plukdyti smėlį į tą vietą, kur jo trūksta.


Idėja – kavinė ant jūros tilto

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 30 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto vadovas Vytautas Stalmokas spaudos atstovus supažindino su bendrovės „Nesė Pramogų bankas“ pasiūlymu – verslininkai norėtų ant jūros tilto įrengti lengvų konstrukcijų lauko kavinę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas