Išskirtinė Palangos parko festivalio programa: nuo operos iki alternatyvaus kabareto

Palangos tiltas, 2024-02-08
Peržiūrėta
571
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išskirtinė Palangos parko festivalio programa: nuo operos iki alternatyvaus kabareto

Rugpjūčio 14–17 dienomis į Palangos Gintaro muziejų sugrįžta reprezentacinis miesto renginys – „Palangos parko festivalis“. Nesibaigiančios vasaros nostalgija, elegancijos kupini šventiniai vakarai ir muzika po atviru dangumi, rožynuose skendinčiame muziejaus parteryje – visa tai klausytojų laukia trečią kartą organizuojamame renginyje. Festivalyje skambės operos solisto Edgaro Montvido drauge su pianistu Simonu Lepperiu (JK), alternatyvaus kabareto krikštatėvių „The Tiger Lillies“, kompozitoriaus ir atlikėjo Andriau Mamontovo, dainininkės Gabrielės Vilkickytės muzika.

Pirmąjį festivalio vakarą ilgaamžius ir prabangius Palangos grafų Tiškevičių rūmus užplūs rafinuotos ir meistriškai atliekamos, giliai išjaustos muzikos skambesys. Įsimintiną koncertą dovanos operos solistas Edgaras Montvidas kartu su pianistu Simonu Lepperiu (JK). 

“Minėdamas savo kūrybinės veiklos scenoje 25-ių metų jubiliejų, pasirinkau kamerinės muzikos žanrą, jis, mano manymu yra pats intymiausias būdas susitikti su publika, bendrauti su ja. Džiaugiuosi, jog su šventiška programa šią vasarą aplankysiu ir Palangą”, - sako E.Montvidas.

Žymus tenoras kviečia leistis į kelionę po klasikinės muzikos pasaulį, kuriame pietietiška aistra ir meilė pinasi su giliais išgyvenimais, šviesia melancholija ir jautriomis istorijomis. Solistas klausytojus nukels į Italiją, Prancūziją, Vokietiją, atliks žymiausius ir rečiau girdėti klasikinės muzikos perlus, subtiliai papasakos ne vieną širdį paliečiančią istoriją.

Rugpjūčio 15 d. prestižiniu teatro apdovanojimu „Olivier“ įvertinti „The Tiger Lillies“  atvyks su išskirtine programa, apimančia visą grupės gyvavimo laikotarpį: nuo pirmųjų dainų iki netikėtos šių dienų kūrybos. Jų muzika – tai prieškario Berlyno kabareto, anarchinės operos ir klajoklių muzikos mišinys, atkartojantis Bertolto Brechto ir Jacqueso Brelio muzikos stilistiką. 

Rugpjūčio 16 d. susirinkusieji mėgausis jaukiu ir lėtu laiku akustiniame A. Mamontovo koncerte, kuriame neįprastai suskambės visiems gerai žinomos ir naujos atlikėjo bei grupės „FOJE“ dainos. „Dainas rašau vienas ir dažnai vienas įrašinėju savo albumus. Man patinka groti su grupe ir dideliais muzikantų kolektyvais, bet kai esi scenoje vienas, užsimezga daug artimesnis ryšys su klausytojais. Juolab, kad mėgstu panaudoti technologijas, kurios leidžia muzikai skambėti pilniau, net jeigu scenoje tik vienas žmogus“, – mintimis apie pasirodymo savitumą dalijasi atlikėjas.

Festivalį vainikuos begaliniai atviros G. Vilkickytės dainos, kuriose nėra nei vieno nereikalingo žodžio. Jis muzika apima meilės, kuri gydo, baimės, kuri augina, pykčio, kuris įkvepia kurti, temas. G. Vilkickytės kūryba išsiskiria itin asmeniškomis istorijomis, o gyvi pasirodymai – lengvu ir betarpišku bendravimu su publika.

Elegantiškos ir rafinuotos muzikos skambesį į Palangos Gintaro muziejaus kiemą grąžinęs renginys – tai unikali galimybė Žolinių savaitgalį Palangos miesto svečiams ir gyventojams, trokštantiems kokybiškos muzikos, kultūros bei įsimintino laiko. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 14–17 dienomis į Palangos Gintaro muziejų sugrįžta reprezentacinis miesto renginys – „Palangos parko festivalis“.


Rugpjūčio 30 d. 19 val. kurhauzo salėje nemokamą koncertą dovanos Nacionalinio Kijevo operos teatro solistė Ksenija Bachritdinova–Kravčiuk.Buvęs Palangos botanikos parko ilgametis direktorius Kazimieras Urbonavičius išėjo į Amžinybę vos tik sulaukęs savo paskutinio, 72-ojo, gimtadienio. Buvo 2000 metų kovo 3-ioji. Šiemet jis būtų šventęs savo 95 metų sukaktį.


Šeštadienį, gegužės 7 dieną, Palangos Koncertų salėje Ukrainos Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro baleto artistai ir orkestras surengė jaudinantį ir širdį veriantį pasirodymą.


Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas dėl triukšmo, sklidusio iš pernai metų liepą Palangoje vykusio festivalio. Tyrimas nutrauktas nustačius, jog nebuvo padaryta veika, turinti baudžiamojo nusižengimo požymių, tačiau festivalio organizatoriui gresia administracinė atsakomybė.


Antradienį, birželio 16 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos operos ir baleto teatro operos solistas Vytautas Kurnickas bei dainininkė Gražina Skinderytė-Kurnickienė.


The Duke of Edinburgh’s International Award yra pasaulyje pirmaujanti jaunimo nuo 14 metų iki 25 metų apdovanojimų programa, kurioje dalyvaudamas kiekvienas jaunas žmogus gali patirti daugybę nuotykių, susirasti draugų, atrasti savo užslėptus talentus, geriau pažinti save. Dalyvaudamas programoje galima išsikelti tobulėjimo tikslus ir suplanuoti veiklas. Baltijoje“ DofE...Gruodžio 14 ir 15 dienomis „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35, Palanga) kviečia į žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus kinas“ seansus. Įėjimas nemokamas. Subtitrai lietuvių kalba. Visi filmai yra ne vieno festivalio dalyviai. Renginį remia Palangos miesto savivaldybė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius