Įstatymas valdžiai turi tapti šventas

Rūta Ruzgutė, teisininkė, Palangos miesto gyventoja, 2011-01-11
Peržiūrėta
1673
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artėja rinkimai, kai miesto gyventojai rinks Palangos valdžią, tarybos narius, kuriems patikės atstovauti savo interesus, spręsti iškilusias problemas. Tačiau miesto politikais virtę palangiškiai netampa visagaliais dievais- žmonėms jie turi tarnauti vadovaudamiesi įstatymais, kurie tarybos nariams ne tik suteikia tam tikras galias, bet ir apriboja jų veiksmus.

 

Deja, neretai miesto taryba priiminėja įstatymams prieštaraujančius sprendimus, o pačių tarybos narių veikla kertasi su teisės aktų reikalavimais. Pakanka prisiminti, kiek Vyriausybės atstovei Klaipėdos apskrityje per šią kadenciją teko stabdyti tarybos sprendimų, o tarybai nereaguojant į jos privalomus nurodymus - kreiptis į teismus. Įdomiausia tai, kad apie miesto valdžios daromus įstatymų pažeidimus prieš tai juos įspėja Palangos bendruomenės atstovai arba opozicijoje esantys politikai. Tačiau, kaip sakoma, savo kieme pranašu nebūsi.

Štai, kad ir valdžios atskaitomumas rinkėjams. Vietos savivaldos įstatyme aiškiai pasakyta, kad meras ne rečiau kaip kartą per metus rengia bei pateikia rinkėjams ir visai savivaldybės bendruomenei savivaldybės veiklos ataskaitą.

Pustrečių metų miestui vadovavo Remigijus Kirstukas, dar tiek pat laiko - V.Stalmokas. Iš viso liberalcentristų partijos atstovai prie valdžios vairo išbuvo penkerius metus. Vadinasi, su miesto merais privalėjome susitikti 5 kartus. Ar miesto gyventojai prisimena bent vieną mero viešą ataskaitą, bent vieną nuoširdų susitikimą su palangiškiais kurioje nors erdvioje salėje?

Lyg pasityčiodamas iš žmonių, artėjant rinkimams prieš Naujuosius metus V.Stalmokas savo ataskaitą perskaitė ne visai bendruomenei, bet saujelei išrinktųjų: įstaigų ir įmonių vadovams, privačių bendrovių savininkams, kurie nepatogių klausimų merui neužduos.

Lietuvos teisės aktų reikalavimų Palangoje nepaisoma ne tik dėl to, kad dabartinė valdančioji dauguma piktybiškai ignoruoja įstatymus, nes jie varžo politikų asmeninius norus ir interesus. Į tarybą išrinkti įvairių profesijų atstovai nesidomi įstatymais ir nėra teisiškai išprusę. Daugelis tarybos narių balsuoja net dorai nesusipažinę su pateiktų klausimų medžiaga. Šios kadencijos tarybos valdančiojoje koalicijoje nėra nei vieno teisininko, kuris kolegas laiku galėtų įspėti apie įstatymų nesilaikymą.

Per ketverius metus ne kartą pasisakydama tarybos posėdžiuose kartojau buvusio Anglijos premjero Vinstono Čerčilio žodžius: “Aš esu tikras anglas, nes laikausi įstatymų”. Gaila, kad Palangos meras Vytautas Stalmokas jei juos ir išgirdo, tai vargu ar suprato.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, balandžio 26 d., šaukiamas pakartotinis pirmasis dešimtojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis. Jame visiems 21 Tarybos nariams ir merui teks prisiekti iš naujo. Kaip jau skelbta, praėjusį pirmadienį, balandžio 17 d., Palangos miesto dešimtojo šaukimo savivaldybės taryba jau rinkosi į pirmąjį savo posėdį, jame prisiekė ir naujosios kadencijos vietos politikai, ir...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs pareiškėjos Palangos miesto savivaldybės administracijos skundą, nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Šį savaitgalį įvyksianti Stalo šventė į Palangą ir vėl pakvies ne vieną svečią. Prisėdus prie stalų pasidžiaugti tuo, kas nuveikta, pabendrauti, pasigardžiuoti įvairiais patiekalais sugužės ir nemaža dalis palangiškių. Svečių bei kurorto gyventojų akis džiugins ir Palangos menininkų darbai – kurorto kultūros atstovai jau ruošiasi artėjančiam renginiui....


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Įstatymas valdžiai turi tapti šventas

Rūta Ruzgutė, teisininkė, Palangos miesto gyventoja, 2011 01 11 | Rubrika: Miestas

Artėja rinkimai, kai miesto gyventojai rinks Palangos valdžią, tarybos narius, kuriems patikės atstovauti savo interesus, spręsti iškilusias problemas. Tačiau miesto politikais virtę palangiškiai netampa visagaliais dievais- žmonėms jie turi tarnauti vadovaudamiesi įstatymais, kurie tarybos nariams ne tik suteikia tam tikras galias, bet ir apriboja jų veiksmus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius