Įstatymas valdžiai turi tapti šventas

Rūta Ruzgutė, teisininkė, Palangos miesto gyventoja, 2011-01-12

Artėja rinkimai, kai miesto gyventojai rinks Palangos valdžią, tarybos narius, kuriems patikės atstovauti savo interesus, spręsti iškilusias problemas. Tačiau miesto politikais virtę palangiškiai netampa visagaliais dievais- žmonėms jie turi tarnauti vadovaudamiesi įstatymais, kurie tarybos nariams ne tik suteikia tam tikras galias, bet ir apriboja jų veiksmus.

 

Deja, neretai miesto taryba priiminėja įstatymams prieštaraujančius sprendimus, o pačių tarybos narių veikla kertasi su teisės aktų reikalavimais. Pakanka prisiminti, kiek Vyriausybės atstovei Klaipėdos apskrityje per šią kadenciją teko stabdyti tarybos sprendimų, o tarybai nereaguojant į jos privalomus nurodymus - kreiptis į teismus. Įdomiausia tai, kad apie miesto valdžios daromus įstatymų pažeidimus prieš tai juos įspėja Palangos bendruomenės atstovai arba opozicijoje esantys politikai. Tačiau, kaip sakoma, savo kieme pranašu nebūsi.

Štai, kad ir valdžios atskaitomumas rinkėjams. Vietos savivaldos įstatyme aiškiai pasakyta, kad meras ne rečiau kaip kartą per metus rengia bei pateikia rinkėjams ir visai savivaldybės bendruomenei savivaldybės veiklos ataskaitą.

Pustrečių metų miestui vadovavo Remigijus Kirstukas, dar tiek pat laiko - V.Stalmokas. Iš viso liberalcentristų partijos atstovai prie valdžios vairo išbuvo penkerius metus. Vadinasi, su miesto merais privalėjome susitikti 5 kartus. Ar miesto gyventojai prisimena bent vieną mero viešą ataskaitą, bent vieną nuoširdų susitikimą su palangiškiais kurioje nors erdvioje salėje?

Lyg pasityčiodamas iš žmonių, artėjant rinkimams prieš Naujuosius metus V.Stalmokas savo ataskaitą perskaitė ne visai bendruomenei, bet saujelei išrinktųjų: įstaigų ir įmonių vadovams, privačių bendrovių savininkams, kurie nepatogių klausimų merui neužduos.

Lietuvos teisės aktų reikalavimų Palangoje nepaisoma ne tik dėl to, kad dabartinė valdančioji dauguma piktybiškai ignoruoja įstatymus, nes jie varžo politikų asmeninius norus ir interesus. Į tarybą išrinkti įvairių profesijų atstovai nesidomi įstatymais ir nėra teisiškai išprusę. Daugelis tarybos narių balsuoja net dorai nesusipažinę su pateiktų klausimų medžiaga. Šios kadencijos tarybos valdančiojoje koalicijoje nėra nei vieno teisininko, kuris kolegas laiku galėtų įspėti apie įstatymų nesilaikymą.

Per ketverius metus ne kartą pasisakydama tarybos posėdžiuose kartojau buvusio Anglijos premjero Vinstono Čerčilio žodžius: “Aš esu tikras anglas, nes laikausi įstatymų”. Gaila, kad Palangos meras Vytautas Stalmokas jei juos ir išgirdo, tai vargu ar suprato.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybė kviečia aktyvius, jaunus ir veiklius žmones įsilieti į Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (SJRT) gretas. Jaunimo atstovų rinkimai į jaunimo reikalų tarybą vyks spalio 24 dieną 17 val. 30 min. Jei esate 14-29 metų, domitės jaunimo politika, jums svarbu, kaip jaunas žmogus jaučiasi Palangoje, turite idėjų, pasiūlymų ir norite jas įgyvendinti, kandidatuokite į...


Palanga turi aštuntąjį miesto Garbės pilietį

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 04 04 | Rubrika: Miestas

Minint „Palangos dienas“, sekmadienį, balandžio 3 dieną, Palangos Kurhauzo salėje miesto Garbės piliečio regalijos iškilmingai įteiktos naujajam, jau aštuntajam Palangos miesto Garbės piliečiui. Juo tapo profesorius, archeologas ir akademikas, buvęs Klaipėdos universiteto rektorius Vladas Žulkus. Neužmiršti buvo ir nusipelnę kurorto ir kurortui gyventojai:...


Į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį praėjusį antradienį rinkosi Palangos miesto, Šventosios, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaičiai bei miesto savivaldybės atstovai – administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė ir mero patarėja Jurgita Vanagė. Susitikimo metu seniūnaičiai dalijosi aktualiomis problemomis, viešai išsakė ne tik gyventojų...


Šį savaitgalį įvyksianti Stalo šventė į Palangą ir vėl pakvies ne vieną svečią. Prisėdus prie stalų pasidžiaugti tuo, kas nuveikta, pabendrauti, pasigardžiuoti įvairiais patiekalais sugužės ir nemaža dalis palangiškių. Svečių bei kurorto gyventojų akis džiugins ir Palangos menininkų darbai – kurorto kultūros atstovai jau ruošiasi artėjančiam renginiui....


Iki savivaldos rinkimų 2015-ųjų vasarį ar kovą liko visai nedaug. Gerai paatostogavę, įdegę ir pasiturškę Baltijoje, politikai jau rudenį išsiims didesnio ar mažesnio kalibro ginklus ir žengs į politikos fronto liniją- prasidės rinkimų kampanijas. Ko jie gali tikėtis artėjančiuose Tarybų rinkimuose? Kuo jie labiausiai įsiminė miestelėnams, žiniasklaidai per daugiau kaip tris...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Kalėdinis palinkėjimas miesto valdžiai  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 12 19 | Rubrika: Savaitės komentaras

Prie pabaigos artėja pirmasis žiemos mėnuo, bet Palangos valdžiai būtent dabar prasidėjo ruduo – trejus metus auginto derliaus rinkimo metas, kuris tęsis iki pat savivaldos rinkimų.


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Įstatymas valdžiai turi tapti šventas

Rūta Ruzgutė, teisininkė, Palangos miesto gyventoja, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Artėja rinkimai, kai miesto gyventojai rinks Palangos valdžią, tarybos narius, kuriems patikės atstovauti savo interesus, spręsti iškilusias problemas. Tačiau miesto politikais virtę palangiškiai netampa visagaliais dievais- žmonėms jie turi tarnauti vadovaudamiesi įstatymais, kurie tarybos nariams ne tik suteikia tam tikras galias, bet ir apriboja jų veiksmus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas