Įvardintos sezono atidarymo šventės klaidos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-05-22
Peržiūrėta
2334
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas pakvietė Savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų vadovus aptarti praėjusios sezono atidarymo šventės renginius.

 

Kurorto vadovas, konstatavęs, kad iš esmės šventė, atsižvelgiant į sunkmetį, praėjo gerai ir į Palangą sugūžėjo nemažai žmonių, teigė, jog norisi aptarti kai kuriuos niuansus bei įvardyti, kas buvo blogai. Mero V.Stalmoko nuomone, ateityje dar bus nemažai švenčių, tad norint išvengti daugiau klaidų, privalu ištaisyti buvusias.

 

Šventės nebepakartosi

Vienas iš pagrindinių šventės „Palanga 2009“ organizatorių, Kultūros centro vadovas Nerijus Stasiulis akcentavo, kad antros tokios šventės nebus, nes jos pagrindinis tikslas pasiektas. „Buvo paskelbta žinia, kad prasidėjo vasaros sezonas ir šventė, skirta Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti. Šventės metu pasiekti Lietuvos rekordai, kurių jau nebepakartosi. Renginiai organizuoti turint minimalias pajėgas ir išlaidas, to niekada  nėra buvę. Dirbta maksimaliai su turimais žmogiškaisiais ištekliais. Pastabų ar priekaištų kitoms tarnybos neturiu. Būta kai kurių nesusipratimų ir nesklandumų, tačiau reaguota operatyviai ir problemos buvo išspręstos“, - savo nuomonę dėl šventės išsakė N.Stasiulis.

Jam antrino miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius, pridūręs, jog šventę organizavo ne kokia nors komercinė įmonė, o Savivaldybė savo turimomis pajėgomis. Realiai, anot vedėjo, šventė buvo dviejų žmonių rankose – N.Stasiulio ir centro specialistės Aušros Latonienės. „Kad šventė pavyko, paneigti negali niekas,“ -  apibendrino V.Rekašius.

 

Problema – leidimai

Savivaldybės Verslo ir turto skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė, kalbėdama apie vykusį kermošių „Palangos Juzė“, akcentavo, į ką vertėtų atsižvelgti, kad daugiau nedaryti klaidų. Pasak jos, sudėtingiausia problema buvo išduoti leidimus prekiauti. Anot vedėjos, šeštadienį skyriaus darbuotojos išdavė apie 60 leidimų ir dirbo iki 14 valandos. Tačiau vangiai darbavosi banko „Snoras“ filialo darbuotoja, tad susimokėti už prekybą būta keblumų. Vedėjos Z.Strikaitienės nuomone, kermošių vertėtų organizuoti penktadienį, nes prekeiviams patogiau būtų susitvarkyti dokumentus, prekybininkai šeštadienį galėtų ramiai prekiauti. Taip pat, vedėjos teigimu, nebuvo tvarkos su tais mugės amatininkais, kurie demonstravo savo dirbinių gamybą. Jiems vertėtų išduoti nemokamus leidimus su šventės logotipu, suteikiančius teisę dalyvauti. Vedėja taip pat atkreipė dėmesį ir į tai, kad kai kurie kermošiaus dalyviai įsikūrė Savivaldybės nustatytose ir išpirktose viešosiose vietose bei privačiose valdose. Norint, kad daugiau nepasikartotų minėti nesklandumai, vedėja siūlė parengti prekybos vietų kermošiuje išdėstymo schemą.

Meras nesutiko su nuomone dėl prekybos penktadienį, nes manąs, kad pinigus už leidimus prekybininkai gali pravesti elektroniniu būdu ir sakė nematąs jokios problemos.


Mažiau nuostolių

Kurorto komunalininkai konstatavo, jog šiemet šventė buvo ramesnė nei ankstesniais metais, nes mažiau pasitaikė niokojimo atvejų bei išvežta žymiai mažiau šiukšlių. „Jaunimėlis, norėdamas pasipuikuoti prieš merginas, ties Centrine gelbėjimo stotimi išvertė persirengimo kabinas, kurios atsirado Rąžės upelyje. Taipogi kitas nesusipratimas, kai koncerto metu Jūratės ir Kastyčio skvere buvo dingusi elektra. Gedimas greitai pašalintas. Kalbant apie patirtus nuostolius, pastarieji minimalūs,“ – sakė komunalininkai.

 

Ekscesų nebuvo

Palangos policijos vadovo Jurgio Kažio teigimu, pareigūnams didžiausias darbo krūvis teko penktadienį, nes vyko paskutinio skambučio šventė bei triukšmingas buvo šeštadienis. Anot jo, teko padirbėti su „įsisiūbavusiu“ jaunimėliu. Stengtasi juos įspėti vietoje. Buvo atiminėjami alkoholiniai gėrimai ir drausminama dėl šiukšlinimo. Dirbta iki 2 valandos nakties. Pasak policijos vadovo, šiemet jokių ypatingų ekscesų neįvyko. Be to, lokalizuojant pažeidimus labai padėjo stebėjimo kameros.

 

Drausmins ženklais

Šventės aptarime diskutuota ir dėl važinėjančiųjų velomobiliais drausminimo, nes pastarieji eismo dalyviai ypač pamėgo jūros tiltą, Botanikos parką. Nors ženklai yra, tačiau jų nepaisoma. Išsakyta nuomonė, kad reiktų pastatyti specialius ženklus, įspėjančius pramogautojus, kur draudžiama važinėtis.

 

Pasigesta reklamos

Miesto vadovas, apibendrindamas praūžusios šventės nesklandumus, teigė, jog taisytinų dalykų esama. Mero teigimu, bus kiti renginiai, ir reikia stengtis jau dabar pradėti mąstyti, kad nebepasikartotų klaidos. Anot V.Stalmoko, reikia susirūpinti ir kuo sparčiau įgarsinti J.Basanavičiaus gatvę bei norisi, kad vykstančios šventės būtų aktyviau reklamuojamos. „Reklamos niekada nėra per daug ir sklaida apie vykstančius Palangoje renginius turi būti tiek televizijoje, tiek radijuje, tiek spaudoje,“ – sakė meras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nežinia, kokiems dievams meldėsi Palangos kurorto atidarymo šventės „Myliu Palangą!“ organizatoriai, bet oras kurorte praėjusį šeštadienį buvo kaip pagal užsakymą. O pirmoji šventės diena – penktadienis – nieko gero nežadėjo: krapnojęs lietus gerokai pakeitė šventės programą – S. Vainiūno muzikos orkestrantai, atlikę kelis akordus, skuodė slėptis nuo įkyraus lietučio. Jis vertė šventės...


Suoliukai viešose erdvėse dažomi ar jau nudažyti, takeliai į paplūdimį baigti tvarkyti. Jau šią savaitę bus baigti miesto simbolio, Palangos tilto, renovacijos darbai. Kurortas, ruošdamasis sezono atidarymo šventei kitą savaitgalį, jau baigia kuoptis, tvarkytis ir dažytis.


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Paplūdimio futbolo sezono atidarymo taurė iškeliavo į Vilnių

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 08 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį Palangoje pirmą kartą šiemet virė aistros paplūdimio futbolo aikštelėse. Tradicinį 2010 metų sezono atidarymo turnyrą laimėjo Vilniaus „Rings“ futbolininkai.


Jubiliejinio sezono atidarymo akimirkos

Aldo ŽOLIO ir Aisto Mendeikos nuotraukos, 2010 05 19 | Rubrika: Miestas

Jubiliejinio sezono atidarymo akimirkos   Aldo ŽOLIO ir Aisto Mendeikos nuotraukos


Vasaros sezono Palangoje atidarymo programa

Palanga 2010, 2010 05 11 | Rubrika: Kultūra

40-oji vasaros sezono atidarymo šventė.


Įvardintos sezono atidarymo šventės klaidos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas pakvietė Savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų vadovus aptarti praėjusios sezono atidarymo šventės renginius.


Sezono atidarymo šventės startui pasirengta

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 12 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas inicijavo visų kurorto specialiųjų tarnybų, atsakingų už šventės „Palanga 2009“ renginius organizatorių bei savivaldybės skyrių vadovų pasitarimą, kuriame aptarti klausimai, susiję su vasaros sezono atidarymu. Pasak mero, norint, kad šventė vyktų sklandžiai ir būtų užtikrintas svečių, poilsiautojų bei dalyvių saugumas...


Praėjusį pirmadienį miesto Savivaldybėje aptarti artėjančio vasaros sezono atidarymo renginio „Kurorto šventė 2009“ programos metmenys. Miesto vadovo Vytauto Stalmoko inicijuotame pasitarime dalyvavo kurorto valdžios atstovai, Kultūros skyriaus ir Kultūros centro specialistai, atsakingi už šventės rengimą, bei visuomeninių organizacijų, vietos radijo ir spaudos atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius