Įvažiuojančius į Palangą pasitinka naujas miesto ženklas

Palangos tiltas, 2014-07-07
Peržiūrėta
1611
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įvažiuojančius į Palangą pasitinka naujas miesto ženklas

Ketvirtadienio pavakare prie pagrindinio įvažiavimo į Palangą po dvylikos metų pertraukos pastatytas kurorto savivaldybės teritorijos pradžią ženklinantis užrašas „Palanga“. Penkių metro aukščio riboženklis papuoštas ir miesto herbu.

Ant metalinio riboženklio karkaso pritvirtintos aliuminio ir plastiko plokštės, o iš metalo pagamintose miesto pavadinimo raidėse ir herbe yra įrengtas LED apšvietimas, todėl Palangos užrašas iš toli bus matomas ir naktį.

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Bronius Martinkus, kompoziciją, kuri miestui kainavo per 22 tūkst. Lt, sukūrė palangiškiai dizaineriai iš reklamos gamybos ir projektavimo įmonės R90. Jie Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistams pateikė kelis būsimojo riboženklio variantus. Po pasitarimų su miesto architektais bei vadovais pasirinktas tas variantas, kurį dabar ir mato įvažiuojantieji į mūsų miestą.

Šią savaitę miesto komunalininkai papuoš riboženklio aplinką: įrengta aikštelė bus išklota trinkelėmis ir apsodinta žole bei dekoratyviniais augalais.

Šiuo metu atliekamas įvažiavimo į Palangą kelio rekonstrukcijos projektas. Juo bus numatyta prie riboženklio įrengti nišą automobiliams įvažiuoti, o šalia jo pastatyti ir didelį miesto planą.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus teigė, kad tokius riboženklius planuojama įrengti ir įvažiuojant į Palangą pro Nemirsetą, ir prie Latvijos ir Lietuvos sienos, kur prasideda Palangos savivaldybės teritorija.

Iki šiol Palangos savivaldybės teritorijos ribos keliuose buvo žymimos tik Kelių eismo ženklais su miesto pavadinimu.

 

„Palangos tilto“, lrytas lt. inf.

Jūsų komentaras:

sweetle 2020-12-23 00:59 ([email protected] / IP: 172.69.190.67)
Comprar Priligy Por Internet siseendumn [url=https://bansocialism.com/]best place to buy cialis online[/url] Paufffoono Achat Propecia Canada

Taip pat skaitykite

Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Minint Vietos savivaldos dieną penktadienį, spalio 9 d., Vilniuje vykusioje penkioliktojoje „Auksinių krivūlių“ apdovanojimų ceremonijoje įvertintos labiausiai įvairiose srityse nusipelniusios savivaldybės. Palanga taip pat sulaukė puikios žinios: „Auksinės krivūlės“ riterio ženklas atiteko ir Palangos miesto vicemerui Rimantui Antanui Mikalkėnui.


Birželio 12 d. buvo pasirašytos net 5 sutartys dėl Palangos miesto infrastruktūros sutvarkymo.


Liepą Palangos miesto savivaldybė paskelbė, jog ketina įrengti miesto prieigose miesto ženklą, tad laukianti pasiūlymų. Pateikė ir konkrečius reikalavimus, ko lauktų iš miesto ženklo. Terminas, iki kada buvo laukiama pasiūlymų, jau baigėsi, tačiau konkursas dar neįvykdytas – netrukus paaiškės, ar buvo sulaukta dėmesio vertų pasiūlymų, o gal teks procedūrą ir pakartoti.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Legendomis apipintą Palangos Naglio kalną, kuris yra vienas iš Palangos simbolių, papuošė naujas informacinis ženklas – žinomų kurorto tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų sukurtas ąžuolinis dirbinys. Naujasis ženklas tapo ir vienu iš netrukus prasidėsiančių Europos paveldo dienų Palangoje akcentu.


Palanga pasitinka didžiausią per 20 metų investuotoją – iki 2022 metų vietoje apleistų gydyklų, žinomų adresu Vytauto g. 170, iškils daugiau kaip 50 tūkst. kv. m užimsiantis gydyklų kompleksas, kuris bus didesnis net už projekto vystytojo, „Šiaulių banko“ antrinės įmonės UAB „Minera“, veikiančią sanatoriją „Eglė“ Druskininkuose.


2007-ųjų rudenį Palangoje Lietuvos architektų rūmų iniciatyva vykusioje konferencijoje diskutuota ne vien apie Palangos plėtrą, planavimo dokumentus bei naujas statybas. Tąkart architektai kartu su paveldosaugininkais pasivaikščioję po Palangą susirūpino ir dėl vadinamos senosios „medinės“ Palangos.


Ketvirtadienio pavakare prie pagrindinio įvažiavimo į Palangą po dvylikos metų pertraukos pastatytas kurorto savivaldybės teritorijos pradžią ženklinantis užrašas „Palanga“. Penkių metro aukščio riboženklis papuoštas ir miesto herbu.


Vygaudas Ušackas, ES pasiuntinys Afganistane, atostogaudamas Palangoje neužmiršo karo nuniokotos žemės – praėjusį penktadienį jis susitiko su miesto visuomene ir svečiais, papasakojo apie tolimos šalies istoriją, dabartį, apžvelgė šalies politinę, etninę padėtį, supažindino su savo, kaip ES pasiuntinio, darbo specifika šalyje. Garbingas svečias laikėsi savo pažado – prieš susitikimą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius