Įvyko konkursas-loterija dėl prekybos vietų Šventosios paplūdimyje

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2012-03-22
Peržiūrėta
1943
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įvyko konkursas-loterija dėl prekybos vietų Šventosios paplūdimyje

Trečiadienį, traukiant teniso kamuoliukus iš specialiai konkursui-loterijai pagamintos dėžės, buvo išsiaiškinti beveik 40 prekybos ir paslaugų teikimo vietų laimėtojai Šventosios ruože – nuo Monciškių iki Šventosios.

 

Iki 25 tūkstančių litų

Loteriją-konkursą savivaldybė turėjo paskelbti po teismo išaiškinimo Rinkliavos įstatymo nuostatų, kad savivaldybė negali nustatyti konkurso užimti prekybos vietoms paplūdimyje nugalėtojų pagal didžiausią siūlomą rinkliavą už konkursinę vietą.

Konkurse-loterijoje dalyvavo apie 25 verslininkai. Žurnalistai buvo verslininkų džiaugsmo liudininkai, jiems ištraukus geltoną kamuoliuką, kuris skelbė laimėtoją.

Visi konkursantai-loterijos dalyviai turėjo iš anksto sumokėti savivaldybės nustatytą rinkliavą. Šventosios paplūdimyje viešojo maitinimo paslaugos iš nesudėtingo laikino statinio metams atsieis nuo 1 tūkst. 300 Lt iki 25 tūkst. litų. Kiek pigiau kainuoja mobiliojo batuto vieta – 300 Lt, ar paplūdimio reikmenų nuoma – 100 Lt metams. Už vandens atrakcionų vietą konkurso dalyvis turės sumokėti nuo 1 tūkst. 400 Lt iki 3 tūkst. 100 Lt.

Iš viso į 41 vietą Šventosios paplūdimyje buvo pateiktos 79 konkursantų paraiškos. Kai kurie jų neatvyko ir prarado teisę dalyvauti loterijoje.

Kamuoliukus dalyviai traukė eilės tvarka, kurią lėmė pateiktų dokumentų laikas.

Į kai kurias vietas pretendavo net iki dešimt konkursantų.

 

Savivaldybė praras pinigų

Pavyzdžiui, į penktą prekybos vietą – teikti viešo maitinimo paslaugą laikinajame prekybos paviljone – pretendavo 5 konkursantai.

UAB „Desika“  direktoriaus veidas švietė – jis, antras eilėje traukt kamuoliuką, ištraukė geltoną kamuoliuką.

Miesto rinkliavų skyriaus vyriausioji specialistė Žaneta Žulkuvienė „Palangos tiltui“ sakė, kad dalyvių Šventosios paplūdimyje prekiauti ir teikti paslaugas šiemet nepritrūko: „Dabar lauksime konkurso dėl prekybos vietų Palangos paplūdimiuose, į likusias vietas prekybininkai galės pretenduoti balandžio 4 dienos”.

„Manau, kad po teismo sprendimo buvo nustatytas optimalus mechanizmas nustatyti laimėtojams. Kamuoliukai užtikrina konkurso skaidrumą. Labai gerai, kad šiemet konkursui buvo sudaryta visiškai nauja komisija – niekan negalės kilti abejonių dėl nieko. Bet toks konkursas neleis savivaldybei surinkti daugiau rinkliavų negu nustatant laimėtojus įprasto konkurso būdu – laimint tiems, kas pasiūlo didžiausią kainą“, – „Palangos tiltui“ sakė savivaldybės Prekybos vietų reglamentavimo komisijos pirmininkas Eimutis Židanavičius.

 

Trūksta darbuotojų

Metų metus Palangą kamuojanti bėda – nelegalūs statiniai. Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys jau gyvena būsimos vasaros nuotaikomis: „Informacijos turime ir apie vieną, ir apie kitą prekybininką, kuris dirba ar ruošiasi dirbti nelegaliuose prekybos statiniuose, tačiau skyriuje neturime dar pakankamai darbuotojų. Kol kas esu vienas. O ką vienas gali padaryti? Kai skyrius bus sukomplektuotas – imsimės priemonių, kad užtikrintumėm tvarką mieste“, – sakė vedėjas.

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas irgi tikisi, kad skyriui „darbo pakaks“.

„Pernai daugiausiai nelegalių statytojų ir statinių buvo J. Basanavičiaus gatvėje. Protokolų buvo surašyta daug. Prekybininkai turėjo susitvarkyti, persitvarkyti ir tikrai dalis jų tą ir padarė, tačiau kiti – ne. Šiais metais turėtų keistis kai kuri tvarka ir artimiausiame miesto tarybos posėdyje bandysime ją patvirtini“, – sakė vedėjas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Finansų ministerija trečiadienį, rugsėjo 15 d., Vyriausybei pasiūlė iš esmės pritarti teikiamam įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo ketinama nustatyti, kad esant daugiau negu vienam asmeniui, prašančiam išduoti leidimą įrengti išorinę reklamą, prekiauti ar teikti paslaugas savivaldybės tarybos sprendimu nustatytose viešosiose vietose, skelbiamas viešasis konkursas pirmumo teisei pagal...


Įveikus visas kliūtis, penktadienį Palangoje buvo duotas startas naujos miesto autobusų stoties ir prekybos centro statyboms. Investuotojas UAB „Palanga properties“ ir darbų rangovas „Vikstata“ pažadėjo, kad kompleksas iškils metų pabaigoje – planuojama, lapkritį. Į projektą bus investuota per 15 milijonų litų. Statybos darbų pradžios ceremonijoje...


Įvyko konkursas-loterija dėl prekybos vietų Šventosios paplūdimyje

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2012 03 22 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, traukiant teniso kamuoliukus iš specialiai konkursui-loterijai pagamintos dėžės, buvo išsiaiškinti beveik 40 prekybos ir paslaugų teikimo vietų laimėtojai Šventosios ruože – nuo Monciškių iki Šventosios.   Iki  25  t ūkstančių litų Loteriją-konkursą savivaldybė turėjo paskelbti po teismo...


Pirmadienio vakarą prie „Maxima X“ prekybos centro, esančio centrinėje miesto aikštėje, įvyko incidentas: 70 metų senolė, išėjusi iš parduotuvės, nugriuvo nuo laiptų ir prasiskėlė galvą. Laimei, pro šalį einantys palangiškiai neliko abejingi bei iškvietė greitąją pagalbą. Matę įvykį žmonės „Palangos tiltui“ piktinosi:...


Vakar Palangos miesto savivaldybės posėdžių salėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Dėl 32 vietų miesto gatvėse užsiregistravo 29 verslininkai, nors ne visi atskubėjo sužinoti rezultatų. Šįkart siūlomos sumos siekė bemaž 4 tūkstančius litų. Tačiau dėl keletos vietų, tokių kaip Jūratės gatvėje, nei menkiausio...


Brangiausios kurorto vietos – paplūdimyje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės skelbtas antrasis viešųjų vietų konkursas, vykęs miesto savivaldybės salėje, sulaukė nemažo būrio verslininkų, panorusių vasaros sezono metu prekiauti ar teikti paslaugas. Šįsyk buvo konkuruojama dėl vietų Kastyčio, Žvejų, Kontininkų, Vytauto gatvėse. Be abejo, didžioji dauguma verslininkų grūmėsi dėl 38 vietų paplūdimyje. Nors buvo pagarsinta, kad pajūryje...


Prasidėjo grumtynės dėl prekybos vietų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto savivaldybėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Pirmajame konkurse dėl 87 vietų užsiregistravo per 130  verslininkų.


Nors dar gili žiema, tačiau kurorto valdžia suskubo tvirtinti naujas viešųjų vietų prekiauti ir paslaugoms teikti schemas bei nustatyti vietinės rinkliavos už išduodamus leidimus dydžius. Šiemet atsirado naujovė – itin paklausios paplūdimiuose paslaugų teikimo vietos už fiksuotą mokestį bus suteikiamos verslininkams, vykdantiems programas. Po ilgų diskusijų ir svarstymų nutarta sprendimą...


Saviškiui prekybos vieta – be konkurso

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 13 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės Taryba, papildžiusi prekybos paslaugų schemą, ne konkurso tvarka numatė J.Basanavičiaus gatvėje, prie kavinės „1925“, kuri priklauso UAB „Senolių užeiga“ savininkui Vitoldui Veisui, teikti viešojo maitinimo paslaugas. Buvo siūlomas rinkliavos už leidimo išdavimą 3 tūkst. litų mokestis, tačiau jis sumažintas iki tūkstančio litų metams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius