Japonijos ambasadorius Palangoje prabilo lietuviškai

Palangos tiltas, 2017-02-02
Peržiūrėta
1740
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Japonijos ambasadorius Palangoje prabilo lietuviškai

Antradienį Palangoje lankėsi ir su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda. Savivaldybėje vykusio susitikimo metu kalbėta apie galimybes bendradarbiauti didinant Palangos ir viso Vakarų Lietuvos regiono žinomumą Japonijoje bei į mūsų šalies pajūrį pritraukiant daugiau turistų iš Tekančios Saulės šalies.
Ambasadorius Toyoei Shigeeda pabrėžė, jog per metus Lietuvoje apsilanko maždaug 20 tūkst. turistų iš Japonijos, ir daugiausiai jų vieši Vilniuje bei Kaune. „Japonijos turistai mielai keliauja po Europą, atranda ir naujas šalis, ir Lietuva jiems tikrai patraukli“, – sakė ambasadorius bei pridūrė turįs tikslą Japonijos turistų skaičių Lietuvoje padidinti iki pusės milijono.
Tačiau, pasak Toyoei Shigeeda, Tekančios Saulės šalyje daugiausia informacijos yra apie Vilnių ir Kauną, o apie Vakarų Lietuvą jos stinga. „Siekiant kuo daugiau japonų sudominti Palanga bei visu Lietuvos pajūriu, būtina kuo plačiau skleisti informaciją apie Vakarų Lietuvos regioną. Jei japonai daugiau žinotų apie Palangą, jų čia atvyktų gerokai daugiau. Aš noriu paskatinti Japonijos turistus vykti į Vakarų Lietuvą“, – kalbėjo ambasadorius.
Kelis sakinius ambasadorius pasakė ir lietuviškai, prisipažinęs, kad mokosi lietuvių kalbos.
Meras Š. Vaitkus pritarė ambasadoriaus iniciatyvai didinti Vakarų Lietuvos žinomumą Japonijoje bei teigė, jog viena iš regiono žinomumo didinimo priemonių galėtų būti Lietuvos pajūrį pristatantis leidinys japonų kalba.
Meras atkreipė dėmesį, jog Japonijos turistai vasarą lankosi Palangoje, tačiau norėtųsi, kad svečių iš šios šalies kurortas sulauktų daugiau. „Darome viską, kad jiems čia patiktų, ir svečiai Palangoje jaustųsi lyg namuose. Turime nuostabią gamtą, jūrą, neurbanizuotus paplūdimius. Ne tik Palanga – visa Vakarų Lietuva turi ką parodyti, tad Japonijos turistai mūsų regione jausis patogiai ir gerai“, – sakė meras.
Susitikimo metu ambasadoriui buvo pristatyta Palangos miesto infrastruktūra, kalbėta apie Palangos pasiekiamumą. Š. Vaitkus atkreipė dėmesį, jog Palangoje yra tarptautinis oro uostas, pastaruoju metu itin sparčiai plečiantis skrydžių geografiją. „Iš Vokietijos ir Švedijos Palangą taip pat patogu pasiekti ir jūra, kadangi visai šalia – uostamiestis Klaipėda“, – sakė kurorto meras.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangą aplankė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje

"Palangos tilto" informacija, 2022 07 10 | Rubrika: Miestas

Palangą šeštadienį, liepos 9 d., aplankė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta su žmona. „Ambasadorius padėkojo palangiškiams už visokeriopą pagalbą,“ – savo Facebook paskyroje paskelbė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Dešinėje – Ukrainos garbės konsulas, palangiškis Vygantas Genius.  #SlavaUkraine


Nors santykiai tarp Lietuvos Respublikos ir Kinijos Liaudies Respublikos neseniai pablogėjo, Jo Ekscelencija ponas Šen Žifei, Nepaprastasis ir įgaliotasis Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvai, prisimena „aukso amžių“ tarp dviejų valstybių ir linki joms „auksinės ateities".


Ketvirtadienį, rugpjūčio 14 dieną, Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Penktadienį, rugpjūčio 23 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi ir su miesto mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Turkijos ambasadorius Gökhanas Turanas.


Kovo 19 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi Slovakijos Respublikos ambasadorius Ladislav Babčan. Diplomatą priėmė Palangos mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.


Antradienį Palangoje lankėsi ir su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda. Savivaldybėje vykusio susitikimo metu kalbėta apie galimybes bendradarbiauti didinant Palangos ir viso Vakarų Lietuvos regiono žinomumą Japonijoje bei į mūsų šalies pajūrį pritraukiant daugiau turistų iš Tekančios Saulės šalies.


Vakar Palangoje lankėsi Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amir Maimon. Vizito metu buvo aptarti žydų paveldo saugojimo kurorte klausimai bei keltos idėjos, kaip į žydų istorijos išsaugojimą ir skatinimą domėtis istorija įtraukti Palangos vaikus ir jaunimą.


Palangoje trečiadienį lankėsi bei su miesto mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Izraelio nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas.


Svečiavosi Vengrijos ambasadorius

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangoje svečiavosi Vengrijos ambasadorius Peteris Noszko-Horvath, jo patarėjas, misijos vadovo pavaduotojas Ferencas Blaumanas ir UAB „ECC Consulting Baltic“ įmonės vadovas Agostonas Sarlosas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius