Jaunas plėšikas auką bandė sudeginti su namu

Palangos tiltas, 2014-06-09
Peržiūrėta
644
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

A.Pilaitienės nuotr.
A.Pilaitienės nuotr.

Keturiolika metų nelaisvės. Tokį nuosprendį išgirdo aštuoniolikmetis šventojiškis. Jis įsibrovė į svetimus namus, žiauriai sumušė pensininkę, ją apiplėšė, o išeidamas paleido dujas tikėdamasis, kad sprogimo ugnis sunaikins nusikaltimo pėdsakus.

Šventojiškę žiauriai sumušė
76 metų palangiškė buvusi pedagogė Genovaitė Rekašienė siaubingo išpuolio auka tapo šių metų sausio 19-osios vakarą. Pavakare 18-metis Rolandas Kekys metaliniu laužtuvu išdaužė jos virtuvės langą pirmame namo aukšte ir įsibrovė į vidų.
Įsibrovėlis tuo pačiu laužtuvu pradėjo talžyti buto šeimininkę – moteriai smogė ne mažiau kaip vienuolika kartų į galvą ir kitas kūno vietas.
Plėšikas klausinėjo, kur padėti pinigai, bet auka dievagojosi santaupų neturinti.
Pensininkė rankomis bandė dangstytis, bet nuo smūgių jai sutrupėjo rankų kaulai, apsaugoti galvos taip pat nepavyko – lūžo kaukolė.
Leisgyvei moteriai parkritus ant grindų, R.Kekys susišlavė rastą turtą – 300 litų, 50 litų vertės mobilųjį telefoną „Nokia“, 500 litų vertės auksinį žiedą, marškinių sąsagas, pasičiupo butelį „Bajorų“ degtinės, suvenyrinį komplektą – stovą su litriniu „Žalių devynerių“ buteliu ir keturiomis krištolo taurelėmis. Grobio vertė – 1070 litų.

Atsuko viryklės čiaupus
Vildamasi, kad plėšikas daugiau jos nebetalžys, buvusi tremtinė apsimetė mirusi.
Apsvaigęs nuo alkoholio nusikaltėlis taip ir pamanė, bet dėl visa ko išeidamas dar tris kartus trinktelėjo aukai į galvą.
Nusikaltėlis jau buvo besirengiąs lipti lauk per langą su prisiplėštu grobiu, bet jam į galvą šovė dar viena baisi mintis – reikia panaikinti nusikaltimo pėdsakus.
R.Kekys atsuko visus dujinės viryklės čiaupus tikėdamasis, kad po sprogimo ir gaisro niekas jokių pėdsakų nebeatseks.
Užpuolikui išėjus žiauriai sužalota pensininkė, sukaupusi paskutines jėgas, atsikėlė, pasiekė lovą, šiek tiek pagulėjo, o paskui šiaip taip pasiekė kaimynus.
Buvo iškviesta policija ir medikai, o dujų čiaupus užsuko netrukus atlėkęs aukos sūnus.
159 tūkst. litų vertinamas namas į orą neišlėkė.
Buvusi pedagogė liko gyva – jai buvo atlikta sudėtinga galvos operacija.

Nusikalto laukdamas teismo
Įtariamasis buvo sulaikytas po poros dienų. Policija iškart įtarė, kas galėjo šitaip žiauriai pasielgti, mat praėjusių metų pabaigoje R.Kekys panašiai apiplėšė Būtingėje gyvenusią pensininkę – moteriai sužalojo galvą, sulaužė ranką.
Tačiau nusikaltėlio, kuriam iki pilnametystės tuomet trūko kelių dienų, nesiryžta suimti, nors jis buvo kaltinamas ir keliomis vagystėmis.
Teismas jį įpareigojo kartą per savaitę registruotis policijoje.
R.Kekys pripažino savo kaltę dėl G.Rekašienės apiplėšimo ir gailėjosi. Daugiavaikėje šeimoje augęs vaikinas Klaipėdos apygardos teisme pasakojo, kad prieš Kalėdas išėjo iš namų.
Tuo metu jį buvo priglaudęs Jurijus Maslovas, kurio namuose nuolat vykdavo išgertuvės. Lemtingąjį vakarą pritrūko alkoholio, todėl aštuoniolikmetis nusprendė ką nors apiplėšti.
Pasiėmęs laužtuvą jis ėjo Žemdirbių gatve, kol jo žvilgsnį patraukė vieno namo lange deganti šviesa. Pabeldęs į virtuvės langą vyras pamatė, kad šviesą uždegė senyva moteris, todėl ir nusprendė nedelsti.

Degtinę išgėrė, žiedą pardavė
Plėšikas su grobiu grįžo pas J.Maslovą ir gėrė toliau. Telefoną ir kitus pavogtus daiktus jis pakišo po lova, o žiedą pardavė bičiuliui už 70 litų.
Tuomet R.Kekys nuvažiavo prie Šventosios tilto ir paupio krūmuose paslėpė suvenyrinį alkoholio butelį, bet kitą dieną jo ten neberado.
Sužinojęs, jog pensininkės namas nesudegė, prie Šventosios vasaros estrados plėšikas išmetė striukę, kurią vilkėjo tą vakarą, kad moteris jo neatpažintų.
Teismo sprendimu R.Kekys turės atlyginti nukentėjusiajai padarytą žalą – sumokėti 770 litų turtinės bei 50 tūkst. neturtinės žalos. Dar 10 tūkst. litų jis privalės atlyginti Ligonių kasai už moters gydymą.


„Lietuvos rytas“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje į naktinį klubą girtas vaikinas keliavo apsirūpinęs narkotikais. Sekmadienį, liepos 4 d., vos po vidurnakčio, apie 00.58 val. gautas pranešimas, kad Basanavičiaus g., Palangoje, apsaugos darbuotojas sulaikė asmenį, kuris į naktinį klubą bandė įsinešti plastikinį maišelį su žalsvos spalvos, augalinės kilmės, galimai narkotine medžiaga.


Praėjusį penktadienį įvyko konkursas prekybai viešose kurorto vietose. Anksčiau konkurso dalyviai traukė kamuoliukus – aiškinosi, kas teiks maitinimo paplūdimio paviljonuose, pramogų ir kitas paslaugas. Į „Palangos tilto“ klausimus atsakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėjo pavaduotoja Aušra Dangėlaitienė.  


Palangiškis Vytautas Liakas nepabūgo ilgos varginančios piligriminės, tačiau itin prasmingos kelionės, trukusios 24 dienas, ir nukeliavo su bičiuliu 800 kilometrų iki Ispanijos ir per visą šią šalį. Vytautui ištvermės netrūksta, jis mokosi Lietuvos karo akademijoje, tai daug apie jauną vyrą pasako. O šiuo piligriminio žygio keliu, pasak istorinių...


Vasario 9 d. vakarą Šventojoje tradiciškai buvo švenčiamos Užgavėnės. Žiemos išvarymo paprotys sukvietė gausų būrį dalyvių iš vietinių apylinkių bei Šventosios pagrindinės mokyklos. Mokiniai ne tik gardžiavosi šviežiais blynais, bet ir patys juos kepė.


Kai ryte skubame į darbą per švarią Palangą, tai, kad aplink neskraido popieriai, o šiukšliadėžės nelūžta nuo jose esančių šiukšlių gausos, mums atrodo savaime suprantama. Neretai net nesusimąstome, kas rūpinasi miesto švara, ir koks tai pasiaukojimo reikalaujantis darbas. Jau aštuonerius metus Palangos komunalinio ūkio direktoriaus...


Keturiolika metų nelaisvės. Tokį nuosprendį išgirdo aštuoniolikmetis šventojiškis. Jis įsibrovė į svetimus namus, žiauriai sumušė pensininkę, ją apiplėšė, o išeidamas paleido dujas tikėdamasis, kad sprogimo ugnis sunaikins nusikaltimo pėdsakus.


Praėjusio sekmadienio vakarą buvusią mokytoją, 76-erių metų Genovaitę Rekašienę jos namuose Šventojoje užpuolęs ir žiauriai sužalojęs plėšikas operatyviai sulaikytas. Tačiau šventojiškiai savo namuose saugūs nebesijaučia ir sako esą įsitikinę, kad Palangos policijos pareigūnai turėtų skirti daugiau dėmesio miesteliui, o čia esanti nuovada – neveiksni....


Baltija ties Šventąja pasiglemžė pirmąją auką

Linas JEGELEVIČIUS, 2013 08 19 | Rubrika: Miestas

Šventojoje praėjusį ketvirtadienį po pietų, ties molu, Baltijos jūroje nuskendo 39 metų vilnietis Igoris S. Tai pirmoji Baltijos auka Palangos ir Šventosios paplūdimiuose šiemet.


Meras bandė apginti skandalingąjį komisarą

Pagal Delfi, lrytas.lt, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį Policijos departamentas pranešė, kad Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys atleidžiamas iš vidaus tarnybos už tai, kad žemino pareigūno vardą. Iš pradžių įvykio vietoje J.Kažys neneigė vairavęs mašiną, tačiau po kiek laiko prabilo kitaip. Pasak Policijos departamento, apie spalio 14-ąją, pusę dešimtos vakaro, Klaipėdos rajone, kelyje Klaipėda -...


Virš Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininko Viktoro Pivriko jau nuo vasaros tvenkęsi debesys praėjusį šeštadienį „Vanagupės“ viešbučio konferencijų salėje virto į trumpą, veržlų lietų – daugiausia skyriaus „Pirmūnų“ grupės balsais V. Pivrikas buvo atstatydintas, o skyriaus jaunimas išsirinko naują lyderį –Daną Palucką. „Jau lankydamasis Palangoje vasarą, pajaučiau skyriaus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius