Jonas Vainauskas apibendrino Palangos „Olimpo“ sezono startą: „Žaidžiame išties gerą krepšinį“

Palangos tiltas, 2023-11-08
Peržiūrėta
1693
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuotr.: Elvis Žaldaris
Nuotr.: Elvis Žaldaris

Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) sezoną Palangos „Olimpas“ pradėjo devyniomis pergalėmis iš dešimties, vieną pergalę įsirašė ir Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele-KMT) turnyre, varžydamasis su Lietuvos krepšinio lygos (Betsafe-LKL) klubais. „Olimpo“ prezidentas Jonas Vainauskas, apibendrindamas sezono startą, pabrėžė, kad komanda žaidžia gerą krepšinį ir yra verta aukšto balo. Vis dėlto komplimentus J.Vainauskas žarstė ne tik savo žaidėjams ir treneriams, bet ir varžovams.

„Naujai komandai pirmas mėnuo yra pats svarbiausias – pamatyti savo naują veidą, pažaisti galimybių ribomis. Tai buvo geras mėnesis pamatyti vasaros darbo rezultatus. Pamatyti žaidėjus, kurie viršijo save, kurie sužaidė savo galimybių ribose ir kurie šiek tiek atsiliko. Per tai susikonstravo komanda, kurią jau galima projektuoti, kaip ji atrodys balandį, gegužę“, – teigia J.Vainauskas.

„Ne tik išryškėjo komandos charakteris – trenerių plano dėka jau turime ir savo braižą bei žaidimo modelius. Ne vieną, o kelis, priklausomai nuo varžovų“, – trenerių Sandžio Buškevico ir Renaldo Seibučio darbą įvertino J.Vainauskas.

Komandos vadovas pripažįsta, kad „Olimpas“ spalį žaidė gerą krepšinį. Nepatenkintas J.Vainauskas tik pasirodymu Kėdainiuose, kur KMT turnyro rungtynes „Nevėžiui“ palangiškiai pralaimėjo 26 taškų skirtumu. Savo aikštėje šį LKL klubą „Olimpas“ įveikė.

„Iš tikrųjų – visą mėnesį žaidėmė labai gerą krepšinį. Komanda visose rungtynėse, išskyrus vieną kartą, kai pralaimėjo šiek tiek daugiau nei tokiam varžovui yra leistina pralaimėti – arba laimėjo arba sužaidė geriausiai, kaip galėjo. Tai jau yra geras ženklas. Pirmą mėnesį drąsiai būtų galima vertinti stipriu devynetu, ir bet reikia suskubti perrašyti į aštuonetą, nes Kėdainiuose buvo pralaimėta per daug“.

J.Vainauskas neabejoja, kad lapkritį ir vėliau, kai sumažės krūvis ir komanda galės susikoncentruoti tik į NKL kovas – žaidimo kokybė dar pagerės ir labiau atsiskleis jauni žaidėjai. Sezono starte, žaidžiant dviem frontais ir varžantis su LKL klubais, jų indėlio kiek pritrūko.

„Mane tai šiek tiek nuliūdino. KMT mūsų jauniems žaidėjams buvo galimybė pasirodyti savo būsimiems darbdaviams, tai yra, LKL klubams. Nuliūdino todėl, kad ne visi ta galimybe pasinaudojo taip, kaip aš tikėjausi, kaip norėjau dėl jų. Labai norėjosi, kad tie žaidėjai atkreiptų į save dėmesį ir taptų pastebimais žaidėjais rinkoje. Kad gali žaisti LKL‘e, įrodė tie žaidėjai, kurie didžiąją dalį kajeros ten ir žaidė. Jiems nieko nereikėjo įrodyti, jiems tereikėjo priminti apie save“, – kalbėjo J.Vainauskas.

Po 12,3 taško, 8,0 atkovoto kamuolio ir 23,1 naudingumo balo rinkęs Julius Kazakauskas buvo pripažintas naudingiausiu visos lygos pirmo mėnesio žaidėju. Išskirdamas J.Kazakausko indėlį, J.Vainauskas pabrėžė, kad tokio įvertinimo verti buvo ir kiti pagrindiniai komandos vedliai – Marius Runkauskas, Paulius Danisevičius bei Karolis Guščikas, jau dabar, pasak vadovo, susilaukiantys LKL klubų susidomėjimo.

„Tokią pat formą demonstravo visi keturi mūsų veteranai. Jie yra dalininkai to, kad Julius tapo MVP. Neabejotinai, Julius to nusipelnė savo elgesiu, savo požiūriu įdarbą, noru eiti papildomai treniruotis, kartais dažniau nei jaunesni komandos draugai. Tas darbas įeina į tą apdovanojimą ir dar labiau jį įprasmina. Bet MVP šį mėnesį yra visas starto penketas, įskaitant Robertą Subotkevičių, kuris yra daugiausai komandoje žaidžiantis žaidėjas ir kuris yra jungtis tarp pirmojo ir antrojo penketo. Nieko neatimant iš Juliaus, jis buvo puikus šį mėnesį, bet ne jis vienintelis“. 

„Vienas mano asmeninių tikslų, kad visi „Olimpo“ žaidėjai pasibaigus sezonui – arba tęstų savo krepšinio kelionę su „Olimpu“ aukštesniame lygyje, arba individualiai pereitų į aukštesnį lygį. Dėl kiekvieno pergyvenu, kad pasinaudotų savo šansu iki galo“, – pridūrė J.Vainauskas.

Komplimentus J.Vainauskas žarstė ir pagrindiniams varžovams NKL lygoje.

„Devynios pergalės iš dešimties NKL lygoje, kaip bebūtų – yra geras rezultatas. Sutikdamas žaisti KMT nerimavau, kad dėl žaidimo KMT du tris taškus NKL‘e prarasime. Ir dėl to būsime nepatogioje pozicijoje prieš savo pagrindinius konkurentus – Telšių ir Marijampolės klubus – kovoje dėl namų pranašumo atkrintamosiose. Labai džiaugiuosi, kad pametėme tik vieną tašką ir dėl to taško jokių pretenzijų komandai neturiu. Tiesiog „Telšiai“ atvažiavo į Palangą ir sužaidė geriau nei „Olimpas“. 

„Viena aišku: nesame absoliutūs lygos favoritai, šiandien ko gero esame viena iš trijų geriausių komandų. Šiandien, nes sporte daug kas gali pasikeisti. Vis dėlto „Telšiai“ yra labai užtikrinti – ne todėl, kad viską laimėjo, o todėl, kad jie žino, ką daro. Jei neišeina vienas dalykas – daro kitą, jie adaptuojasi labai greitai, jie pasiruošę. Jų žaidimo mintis labai aiški, tai labai įdomi komanda“.

„Sūduvos-Mantingos“ pajėgumą vertinčiau pagal vieną man į akis kritusį faktorių – komanda be šešių pagrindinių žaidėjų sugebėjo pralaimėti „Ryto“ dubleriams išvykoje tik vienu tašku. Tame įžvelgiu jų stiprybę. Neturint šešių pagrinių žaidėjų pralaimėti „Ryto“ dubleriams tik tašku – nėra blogas rezultatas. Tai rodo, kiek jie dar turi rezervo, jie mums yra pavojingi“.

Įspūdį J.Vainauskui paliko ir jaunieji žalgiriečiai, kurie, nors ir ženkliai pasikeitę, gina čempionų titulą. 

„Žalgirio“ dubleriai – labai tvirta komanda. Fiziškai be galo stiprūs, neįtikėtinai pasiruošę. Be galo malonu į juos žiūrėti kaip į komandą. Trūksta aiškesnio lyderio, bet jis galbūt išryškės sezono eigoje. „Žalgirio“ dubleriai sezono pabaigoje, manau, bus labai stiprūs, gal net stipresni nei praėjusiais metais“.

Baigdamas J.Vainauskas pabrėžė, kad, nepaisant puikaus „Olimpo“ starto, svarbiausia, kad žaidimo kokybė toliau kiltų. „Mes orientuojamės būti komanda, kuri žais geriausią krepšinį, kai tam ateis laikas. Nuo ketvirtfinalio silpnų komandų nebeliks, ir tuomet turėsime būti stipriausi iš stipriausių“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) sezoną Palangos „Olimpas“ pradėjo devyniomis pergalėmis iš dešimties, vieną pergalę įsirašė ir Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele-KMT) turnyre, varžydamasis su Lietuvos krepšinio lygos (Betsafe-LKL) klubais.


Nuo šiol kurorto šventė „Myliu Palangą“ nebebus kokia buvusi. Kitokia buvo jau šiemet, praėjusį penktadienį renginių pradžią paskelbusi naujomis sportinėmis varžybomis, kokių iki šiol nebuvo – kartingų lenktynėmis.


Gegužės 16-20 dienomis Palangos lopšelyje-darželyje „Nykštukas‘‘ teritorijoje ir už jo ribų aidėjo vaikų klegesys. Vykdydami prevencinę programą „Emociukai – mūsų draugai“, organizavome sportinių pramogų savaitę „Pajudėsi – gerą nuotaiką turėsi“.


„Solistui visada būna malonu, kai sulaukia publikos pripažinimo. O jeigu už sukurtą vaidmenį, už sunkų darbą nusipelnai dar ir „Auksinio scenos kryžiaus“ – tai didžiulis įvertinimas, tai – tiesiog laimė“, – prisipažino operos solistas Tadas Girininkas, šiemet Tarptautinės teatro dienos proga apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“...


Gimnazistai Sausio 13-ąją paminėjo žaisdami krepšinį

"Palangos tilto" informacija, 2019 01 19 | Rubrika: Sportas

Palangos senosios gimnazijos sportuojančio jaunimo grupė „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui“ ilgai svarstė, kaip paminėti Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną. Galvojome apie naktinį krepšinį, bet… kitą rytą būtų sunku ateiti į pamokas. Paprastos krepšinio varžybos virto krepšinio maratonu


Palangos klubo „Palanga“ gerbėjams – geros žinios: šį sezoną komanda sulaukė legionieriaus iš Ukrainos. Dvidešimt dvejų metų, 204 cm ūgio sunkiojo krašto pozicijoje žaidžiantis Aleksandr Furs, anksčiau užėmęs vietą savo šalies jaunimo rinktinėje, 2012–2013 m. atstovavęs Kijevo „Kyiv“ ekipai, šį sezoną papildė...


Palangos „Palangos“ futbolininko ir žaidžiančio trenerio Gvido Juškos gyvenimas nuo mažens susietas su futbolu. Sportininkui teko žaisti daugelyje šalies komandų, ir nors trenerio amplua jam – naujas, jis prisipažįsta, kad jam mieliausias darbas – su vaikais. „Treneriai taip sako, kad esu žaidžiantis treneris, – aš pats savęs tokiu...


Viešoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad palangiškiai permokėjo už vandenį, kurorto meras Šarūnas Vaitkus iškart kreipėsi į bendrovės „Palangos vandenys“ vadovą Praną Madzajų. „Sureagavęs į viešai pateiktą informaciją, kad palangiškiai už vandenį permokėjo 450 tūkstančių litų, paprašiau, kad iki rytojaus man ant...


Kurios savivaldybės ir jos mero savimeilės neglosto aukšti savivaldybės ar mero vieši reitingai? Žinoma, tokių nerasi, nes pavadinimas ar vardas 60-ies savivaldybių ar jų vadovų viršuje ne tik malonina širdį, bet ir skatina kolegų pagarbą, garantuoja trumpesnius kelius valdžios koridoriuose ir didesnį rinkėjų palaikymą. Bet ko verti tokie reitingai, jeigu...


Ne per seniausiai kurorte „išdygo“ daugiau naujų parkomatų, taip siekiant papildyti miesto biudžetą. „Akis ėmė badyti“ ir į Vanagupės gatvę įvažiavus, ties Vytauto g. 155 numeriu pažymėtu daugiabučiu pastatytas parkomatas. Tiesa, vos jį pastačius, žmonės matyt jo tikrumu nepatikėjo, nes automobiliai keletą dienų stovėjo kaip stovėję, be jokių kvitukų ant langų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius