Jono Šliūpo muziejuje – „Kazio Varnelio kūrybos ištakų beieškant“

Palangos tiltas, 2023-11-10
Peržiūrėta
835
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jono Šliūpo muziejuje – „Kazio Varnelio kūrybos ištakų beieškant“

Lapkričio 16 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. LNM Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A, Palanga) įvyks renginys „Kazio Varnelio kūrybos ištakų beieškant“, kuriame Kazio Varnelio namų-muziejaus vedėja, humanitarinių mokslų daktarė Daiva Vaišnienė pristatys dailininko kūrybą ir veiklą,  2022 m. išleistą albumą „Kazys Varnelis“, muziejaus kūrimosi istoriją.

Tai pirmoji lapkričio 8 d. Palangos Burmistro Jono Šliūpo muziejuje atidarytos parodos „Tapatybė ir forma: Kazio Varnelio kūryba“ lydimųjų renginių programos dalis. 

Kartą išvydęs, Kazio Varnelio darbus vargu ar supainiosi su kurio kito lietuvių dailininko: savita tapybos technika, aštriabriaunės formos, ryškūs ir įsimenantys formų bei spalvų sąskambiai. Tokia yra vieno iš nedaugelio lietuvių kūrėjų, išbandžiusių optinio meno kryptį, unikalumo formulė. Pastaruoju metu šis menininkas, daugiausia laiko praleidęs ir kūręs JAV, Lietuvoje vis geriau pažįstamas ir atpažįstamas, juk optinės Varnelio kompozicijos yra itin universalios – sukurtos XX a. 7–8 dešimtmečiais, jos puikiai atliepia virtualios realybės aplinką ir ritmą, įprastą šiandienos žmogui. Varnelio kūrybinių principų transformacijos ir jas lėmę biografijos posūkiai, kūrybinio ir istorinio konteksto sąveikos, aktualizuojančios optinio meno tradiciją lietuvių dailės istorijoje, atskleidžiančios K. Varnelio vietą ne tik lokaliame Lietuvos, bet ir globaliame moderniojo meno kontekste, aptariami naujausiame menininkui skirtame albume „Kazys Varnelis“, pripažintame viena iš gražiausių 2022 m. lietuviškų knygų (išleido Lietuvos nacionalinis muziejus).

Kviečiame apsilankyti atsinaujinusio Jono Šliūpo muziejaus rudenio ir žiemos renginiuose, kuriuose pristatysime Kazio Varnelio unikalių opartinių kūrinių ir etnografinės tekstilės ekspozicijas, kalbėsime apie istorijos ir gyvenimo kryžkelėse atsidūrusių Lietuvos žmonių tapatumo paieškas kūryboje ir kasdienybėje, dalinsimės istorijomis, muzika, eilėmis ir šiluma.

Visi renginiai nemokami.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyks knygos „Prelato Kazimiero Stepono Šaulio dokumentai“ sutiktuvės. 


Gegužės 4 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia atsukti istorinį laikmetį ir nusikelti į mūsų protėvių VIII–XI a. Kuršių genties kiemą.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kovo 16 d., šeštadienį, 14 val. kviečia į naujos knygos „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ pristatymą ir susitikimą su jos sudarytoju istoriku Mindaugu Surbliu.


Lapkričio 16 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. LNM Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A, Palanga) įvyks renginys „Kazio Varnelio kūrybos ištakų beieškant“.


Liepos 13 d., ketvirtadienį, 18 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vėl svečiuosis mūsų brangūs bičiuliai - Klaipėdos lėlių teatras!


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus, atslūgus vasaros sezonui ir siekdamas įtraukti Palangos bei vakarų regiono jaunimą į kultūros veiklas, rengia slemo varžytuves ir kviečia į kūrybinio rašymo dirbtuves.


Liepos 8 d., penktadienį, 16 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vėl svečiuosis Klaipėdos lėlių teatras.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus tęsia edukacinių vasaros renginių ciklą jauniausiems lankytojams ir birželio 30 d., ketvirtadienį, kviečia net į du renginius muziejaus kiemelyje.


Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Visą liepos mėnesį Antano Mončio namuose-muziejuje veiks tiesiog išskirtinė paroda: čia, po vienu stogu, muziejaus direktorės Loretos Birutės Turauskaitės ir parodų kuratoriaus fotomenininko Gyčio Skudžinsko pakviesti, susitiko iš Palangos kilę ir kylantys kūrėjai: jau pripažinti, laukiantys pripažinimo ir dar tik -engiantys pačius pirmuosius žingsnius į meno pasaulį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius