Jono Šliūpo muziejus kvies į pasakojimų pasirodymus „Istorijų palėpė“

Palangos tiltas, 2024-07-05
Peržiūrėta
579
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jono Šliūpo muziejus kvies į pasakojimų pasirodymus „Istorijų palėpė“

Jau trečiąjį kartą Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje liepos 8-11 d. vyksta vienintelė tokia Lietuvoje istorijų pasakojimo (angl. storytelling) stovykla  vaikams „Mano istorija“. Tuo tarpu stovyklos metu nuo pirmadienio iki trečiadienio 17 val. muziejuje įsikurs „Istorijų palėpė“, kur miesto bendruomenei ir svečiams pasakos pačios stovyklos mokytojos.

Liepos 8 d., pirmadienį  17 val. kviečiame į susitikimą su Milda Varnauskaite - profesionalia istorijų žodžiu pasakotoja bei pasakojimo meno mokytoja. Milda pasirodo kaip pasakotoja įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, dalindamasi autobiografinėmis, folkloro, istorinėmis istorijomis ir jų miksais. Šiam susitikimo vakarui M. Varnauskaitė parengė pasakojimą „Mėlynabarzdis kaimynas“. „Kur yra riba tarp Savo ir Svetimo? Žaliabarzdis kasdien įsiveržia į kaimyno namus ir suvalgo visą ne jam paruoštą maistą. Ar keičiamės mes, kai į mūsų erdvę įsiveržia svetimas, nepažįstamasis – Kitas? Baltas vilkas veda ir išsiveža jauniausią bei gražiausią karaliaus dukterį. Raganos ištremta moteris miške pagimdo kačiuką, o žvejo sūnus kitame marių krante tampa svetimšaliu. Ar priimame kitoniškumą, ar norime jį sunaikinti?”, – norėdama atsakyti į šiuos klausimus, profesionali pasakotoja M. Varnauskaitė leisis kelionėn į lietuviškų pasakų pasaulį, kartu apšviesdama kelią renginio svečiams ir leisdama sekti iš paskos. 

Antradienį, liepos 9 d. 17 val.  kviečiame į susitikimą su Škotijoje gyvenančia, profesionalia pasakotoja Daiva Ivanauskaite-Brown, kuri jau 10 metų pasakoja mitų ir folkloro, literatūros ir (auto)biografinių prisiminimų įkvėptas istorijas iš Lietuvos, Škotijos ir kitų kraštų. D. Ivanauskaitė-Brown panardins jus į keltiškai škotišką magiją „Akmuo ir vanduo: mitai ir pasakos iš Škotijos“. Išgirsite, kaip Škotiją kūrė milžinė deivė Kalijach Beira. Ragausite išdykusių fėjų kerais pasaldinto jaunystės šaltinio vandens. Pajūryje šoksite su selkėmis arba žmonėmis-ruoniais ir išmoksite apsisaugoti nuo kelpių, ežerų pabaisų. O pabaigai ausime savo klano tartanus – įvairiaspalvius languotus audinius, tokius, kokius škotai naudoja savo kiltams. Daivos pasakojamas istorijas lydės Gabijos Kochanskaitės kuriami kanklių-arfos garsai, būdingi pamario kraštui.

Trečiadienį, liepos 10 d. 17 val. pasirodymą surengs režisierė, aktorė, scenografė, objektų teatro Lietuvoje pradininkė ir „Stalo teatro“ įkūrėja bei vadovė Saulė Degutytė. Tiek režisuodama spektaklius, tiek rengdama pasakojimo pasirodymus, S. Degutytė remiasi liaudies pasakojimais, sakmėmis, mitais, naudoja edukacijos, interaktyvumo elementus, jos spektakliams būdinga kvapų, garso efektų sintezė. S. Degutytė dalinsis istorijomis „Pasakos iš puodo“. Tikiu, jog pasaka - tai senų laikų tikra istorija apie realius įvykius. Tikiu, jog senovėje egzistavo slibinai ir milžinai, o žmonės virsdavo akmenimis. Tikiu, jog buvo gyvasis vanduo ir stebuklingas saldainių namelis. Tikiu, jog žvėrys žmogui padėdavo, tikiu, jog visuomet nugalėdavo gėris. Šį vakarą kartu su žiūrovais stebuklingame puode „išvirsime“ nepaprastą košę - pasakų vakarienę. Ragausime „Pasaką be galo“, „Vištytė ir gaidelis“, „Ožka ir 7 ožkiukai“ ir desertui kartu atliksime muzikinę „Pasaką apie pelytę“. Šias pasakas pagelbės papasakoti įvairūs daiktai - šveistukai, šaukštai, replės, plaktukai ir kiti - iš palėpių išlindę rakandai. 

Visi profesionalių istorijų pasakotojų renginiai nemokami ir vyks Jono Šliūpo muziejuje, Vytauto g. 23A, Palanga.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau trečiąjį kartą Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje liepos 8-11 d. vyksta vienintelė tokia Lietuvoje istorijų pasakojimo ( angl. storytelling ) stovykla  vaikams „Mano istorija“. 


Šią vasarą liepos 8–11 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus vėl kvies į dienos stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves „Mano istorija“ 10–14 metų paaugliams. 


Pasitinkant svarbiausią pavasario šventę – šv. Velykas – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia burtis margučių marginimo dirbtuvėms.


Kaip ir kasmet, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus gražiausių metų švenčių kviečia laukti kartu. Advento dirbtuvėse „Stebuklus kuriame patys“ miesto bendruomenei rengiami vakarojimai su tautinio paveldo meistrais.


Vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia užbaigti pasineriant į smagias ir atradimų kupinas edukacijas. 


Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu.


Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį.


Visą vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius kvietęs prasmingoms ir jaukioms popietėms Jono Šliūpo muziejus šią savaitę užbaigs renginių ciklą „Kūrybinės atostogos pas Joną Šliūpą“.


Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. 


Liepos 27–29 dienomis Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyksiančioje nemokamoje penkių dienų kūrybinėje stovykloje jaunieji palangiškiai kartu su istorijų pasakotoja iš Škotijos kurs savo mažų daiktų istorijų muziejų. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius