Jubiliejinėje parodoje – balandžių ir kitų dekoratyvinių paukščių įvairovė

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-11-21
Peržiūrėta
2466
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jubiliejinėje parodoje – balandžių ir kitų dekoratyvinių paukščių įvairovė

Šeštadienį Palangos universaliame sporto komplekse vyko 10-oji Klaipėdos aukštaskraidžių ir 1-oji Aukštaičių burbulių balandžių bei dekoratyvinių paukščių (vištų, kanarėlių ir papūgų) paroda-mugė. Atvykusieji į parodą turėjo galimybę pasigrožėti įspūdingais dekoratyviniais paukščiais, o išradingi balandininkai užsukusiems padovanojo ir atrakcijų.

Ir vaikų piešinių paroda
Balandžiais ir kitais dekoratyviniais paukščiais kurorte buvo galima pasigrožėti pusdienį. Vidurdienį paleidus balandžius, paroda atidaryta ir atvira buvo iki pat vakaro. Be įvairių paukščių, dėmesį traukė ir 1-oji tarptautinė vaikų kūrybinių darbų paroda „Skriskit, balti balandžiai“, šiai parodai darbus pateikė Ventspilio, Liepojos, Palangos ir Kretingos mokiniai, prisijungė ir Klaipėdos E. Balsio menų mokyklos mokiniai.
Lietuvos dekoratyvinių balandžių asociacijos prezidentas Ramūnas Naruševičius džiaugėsi, jog esama itin entuziastingų paukščių augintojų, tokių kaip Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas. Jam jis negailėjo gerų žodžių dėl nuoseklaus darbo plėtojant veiklą, atstovaujant balandininkams ne viename renginyje.
„Toks susibūrimas mums, paukščių augintojams, yra didžiulė šventė. Mes tuo gyvename, tai yra mūsų pomėgis, turime galimybę pasižvalgyti, kas ką augina, aptarti planus, perspektyvas“, – sakė R. Liaudanskas.

Reikšmingos pergalės
Asociacijos prezidentas R. Naruševičius akcentavo, jog tradicija susiburti specializuotoje Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių parodoje gyvuoja jau seniai – nuo 2004 metų. „Kasmet tokios parodos ir vyksta. Tuomet susiburia tos veislės didžiausi fanatai. Reinoldo dėka, kad paroda būtų dar informatyvesnė, pakviečiam dalyvauti ir kitokių balandžių augintojus. Vienais metais buvo pristatyti figūriniai balandžiai, šie metai išskirtiniai tuo, jog parodoje galima išvysti Aukštaičių burbulių balandžių Europos lygmeniu. Pats Reinoldas dalyvavo Prancūzijoje Meco mieste vykusioje parodoje, 30 Europos šalių dalyvauja šioje parodoje, vyksta kas ketverius metus, tad štai ir mūsų atstovas 2015 metais atstovavo Lietuvai ir buvo parvežti į Lietuvą keturi Europos čempionai. Įsivaizduokit, jeigu būtų iš kokio vykusio čempionato keturios visus nugalėjusios sportinės komandos sugrįžusios, koks būtų kilęs ažiotažas. O mes nesame nei irkluotojai, nei rankininkai, tad apie tai nebuvo viešai daug kalbėta. Tačiau mums tai buvo tokia didžiulė šventė, mes aplenkėme kaimynus, pavyzdžiui, lenkus, kurie nei vieno neatsivežė Europos čempiono“, – pasakojo E. Naruševičius.
Pašnekovai pripažino, kad užauginti balandžius čempionus nėra taip paprasta, reikia pakankamai daug pastangų tam. Paminėta ir tai, jog Klaipėdos aukštaskraidžius balandžius norėjo pasisavinti vokiečiai, pavadinti juos Memelioaukštaskraidžiais.

Apdovanoti geriausieji
„Džiaugiamės galėdami pristatyti balandžius čempionus ir juos auginančius balandininkus. Ir vien tai, kad esama tokių entuziastų, mes galime per tokius renginius supažindinti visus norinčius su mūsų pomėgiu, parodyti, kokių balandžių esama, kuo jie ypatingi“, – pripažino asociacijos prezidentas R. Naruševičius.
Balandininkai parodos metu atvykusiems suteikė galimybę ne tik pasigrožėti savo augintiniais, bet juos ir paliesti, o balandininkas Gediminas Rapolis pademonstravo, jog balandžiai gali ir apkabinti, tai ypač patiko vaikams.
Galiausiai besibaigiant parodos laikui apdovanoti geriausieji. 1-osios vietos diplomas už gražiausią balandį įteiktas Valerijonui Bernotui, 2-oji vieta atiteko Gediminui Rapoliui, Rimantui Benetai už gražiausią balandį skirta 3-oji vieta. Genutė Šunukienė apdovanota 1-osios vietos diplomu už gražiausią vištą, Daiva Palubinskienė – 2-osios vietos diplomu.
Audriaus OžiūnoAukštaičių burbulistapo 1-osios Aukštaičių burbulių balandžių parodos čempionu, čempiono vardu buvo pavadintas ir Evaldo Okuličiaus baltas Klaipėdos aukštaskraidisbalandis. Čempionu tapo ir margas Tomo Stanio Klaipėdos aukštaskraidis balandis, Sigito Tautkaus vienspalvis Klaipėdos aukštaskraidis ir Aleksandro Baniulio pilkšvas Klaipėdos aukštaskraidis balandis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Balandžio mėnesį bibliotekos skaitykloje ,,nutūpė“ balandžiai. Sakysit, neįmanoma? Bet faktas. Nepatikėtų nebent palangiškis, nepažįstantis ilgamečio balandžių augintojo ir Palangos balandininkų klubui vadovaujančio Reinoldo Liaudansko nuo 17 metų ,,susirgusio“ nepagydoma ,,balandžių“ liga ir šiam pomėgiui ištikimo iki šiol. ,,O kaip gi kitaip?“,– sako kolekcininkas.


Džiugiais veidais ir mintimis savo klubo 2020 m. veiklą baigiame ir mes, Palangos balandininkų klubas, palaikydami ryšius su Liepojos (Latvija) ir kitais Lietuvos balandininkais iš Šiaulių, Mažeikių, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Gargždų ir Kretingos.


Sausio 19-20 dienomis Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone Nr. 3 vyko VI-oji paukščių ir gyvūnų paroda „PET SHOW LIETUVA“, kurioje nepastebėti neliko ir palangiškiai. Parodą globojo Seimo narys Kęstutis Mažeika.


Sausio 20-21 d. Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone vyko balandžių, vištų, triušių ir dekoratyvinių paukščių bei kitų gyvūnų paroda.


Šeštadienį Palangos universaliame sporto komplekse vyko 10-oji Klaipėdos aukštaskraidžių ir 1-oji Aukštaičių burbulių balandžių bei dekoratyvinių paukščių (vištų, kanarėlių ir papūgų) paroda-mugė. Atvykusieji į parodą turėjo galimybę pasigrožėti įspūdingais dekoratyviniais paukščiais, o išradingi balandininkai užsukusiems padovanojo ir...


„Nereikia būti dideliu meno žinovu, kad, žvelgdamas į jūsų drobes, suprastum: teptuką jūsų rankoje vedžioja Dievas. Tad lenkiame galvą prieš jus – dailininką, kūrėją“, – tai tik viena citata iš praėjusią savaitę Palangos miesto viešojoje bibliotekoje skambėjusių pačių nuoširdžiausių kalbų, kurios buvo skirtos savo 60-ojo jubiliejinio...


Tarptautinėje parodoje – per 200 dekoratyvinių balandžių

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

Jau nebe pirmi metai vienu gražiausių Palangos kurorto šventės akcentu įvardijama Palangos balandininkų klubo rengiama dekoratyvinių balandžių paroda. Šiemet tradicinė ir jau antroji tarptautinė dekoratyvinių balandžių paroda, taip pat tradiciškai rengiama restorano „DeCuba“ sode, sukvietė kurorto šventės svečius pasigrožėti per pora šimtų...


„Švęsdami Kultūros dieną keliame taikos vėliavą. O taikos simbolis jau nuo seno yra balandis. Tad galima sakyti, jog balandžiai neša ne tik taiką, bet ir kultūrą, todėl labai malonu atidaryti šią dvi ekspozicijas apjungiančią parodą šiandien savo šventę švenčiančioje Kultūros sotinėje Palangoje“,– atidarydamas tarptautinę...


Iš tarptautinės balandžių parodos sugrįžus

Reinoldas LIAUDANSKAS Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių klubo pirmininkas, 2012 11 15 | Rubrika: Kultūra

Tarptautinėje balandžių parodoje, vykusioje lapkričio 10-11 d. Kaune, 82 balandžių mylėtojai iš Lietuvos balandžių augintojų klubų pristatė daugiau negu 1000 dekoratyvinių balandžių ir 83 balandžių veisles. Parodoje teisėjavo kviestiniai svečiai iš Lenkijos. Paroda stiprėja sulaukusi žymių balandininkų dėmesio iš užsienio šalių. Buvo atvykęs Rusijos balandžių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius