Juozo Miltinio dramos teatro gastrolės Palangoje

Gertrūda RINKŪNIENĖ J. Miltinio dramos teatro literatūrinės dalies vedėja, 2013-08-19
Peržiūrėta
184
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Juozo Miltinio dramos teatro gastrolės Palangoje

Rugpjūčio 21, 24 d., 20 val. Palangos senojoje gimnazijoje
Režisierius Dainius Kazlauskas: „Tartiufas – mūsų laikų herojus“

Nepranokstamojo XVII-jo amžiaus prancūzų dramaturgo Moljero komedija „Tartiufas“ – naujausias teatro spektaklis, nuo kurio premjeros Versalyje kitąmet sukaks 350 metų. Tartiufizmas – taip giliai įsišaknijęs žmogiškosios prigimties reiškinys, kad režisierius Dainius Kazlauskas, pastatęs šią komediją itin intriguojančiai, neabejoja: „Tartiufas – mūsiškis“. Komedija apie veidmainystę, dvigubą moralę, pasileidimą, savanaudiškumą, vos pasirodžiusi 1664 m. taip papiktino Prancūzijos elitą, kad išsyk buvo uždrausta, mat „šventeiva“ Tartiufas pirmajame variante buvo kunigas. Po kelerių metų švelnesnį spektaklio pastatymą globojo karaliaus Liudviko XIV brolis, kunigaikštis Pilypas. Tačiau Prancūzijos aukštuomenė neatlėgo. Moljero pjeses reikalauta uždrausti, o patį autorių sudeginti ant laužo kaip eretiką...  „Nemirtingasis Moljero personažas gyvena kaip dažnas mūsų laikų herojus: apsimetinėja, „kombinuoja“, geidžia svetimų moterų, rezga intrigas. Tik mūsų laikais tartiufai į kalėjimus nesodinami. Vietoje jų uždaromi kiti. Moljero laikų pjesėje Tartiufo užmačias demaskavo ir sukčių suėmė Jo Didenybės paliepimu. Šiandien, kai nėra karaliaus ar vienintelės teisingos partijos, toks ciniškas tipas gali daryti puikią karjerą, tapti politiku, valdyti valstybę. Kita vertus, ar vien tik tartiufai kalti, kad aplink pilna lengvatikių, gera valia atiduodančių sukčiams savo turtą, susiviliojančių saldžiais pažadais ir neskiriančių veidmainystės nuo nuoširdumo? Naivuolių ir aferistų bus visais laikais. Bėda užklumpa tuomet, kai pažeidžiama gėrio ir blogio pusiausvyra, kai viršų ima menkystė drauge su niekšybe“, – teigia režisierius Dainius Kazlauskas. Režisūrinis sprendimas nustebins žiūrovus. Šiame pastatyme atsisakyta klasikinei komedijai būdingo ištęstumo, lėto veiksmo. Tartiufą (aktorius Andrius Povilauskas) matome jau spektaklio pradžioje, vėliau istorija pasakojama atbuline tvarka, grįžtant į sukčiaus pasirodymą gailestingojo Orgono (akt. Laimutis Sėdžius) šeimoje. Ir vis dėlto, – kas sutramdys Tartiufą? Nejaugi jis pasiglemš Orgono turtą ir net jo žmoną? Komedijos finalas – nepakartojamas, priversiantis aiktelėti žiūrovus.
Vaidina: Andrius Povilauskas, Laimutis Sėdžius, Toma Razmislavičiūtė, Inga Jarkova, Deividas Rajunčius, Asta Preidytė, Irena Vasiulytė, Jonas Čepulis, Julius Tamošiūnas, Petras Kežys, Donatas Kalkauskas, Marius Cemnickas; spektaklio debiutantai – Urtė Povilauskaitė ir Ignas Slabada.

Rugpjūčio 22 d., 19 val. Palangos senojoje gimnazijoje
Anės istorija – spektaklis apie svarbiausias gyvenimo vertybes

Romantinę dramą „ANĖ IŠ ŽALIASTOGIŲ” pagal kanadiečių rašytojos L. Montgomeri bestselerį Juozo Miltinio dramos teatre pastatė Auksiniu scenos kryžiumi už teatrą vaikams apdovanotas kino ir teatro režisierius Antanas Gluskinas. Pagrindinė herojė – vaikų prieglaudos augintinė našlaitė Anė (aktorė Inga Jarkova), kurios niekas nenori įvaikinti, „nes ji – ne berniukas“. Maža to, ji turi „morkų spalvos plaukus“ ir pasaulį mato kitaip – romantikės ir svajotojos akimis. „Anė iš Žaliastogių” – gerumu ir švelnumu persunkta romantinė drama šeimai ir  mokyklinio amžiaus vaikams apie vaizduotės jėgą, draugystę, pirmąją meilę, savo vietos pasaulyje ieškojimą, pasiaukojimą dėl artimų žmonių – tai spektaklis šiandien „nebemadingomis” temomis. Tėveliai, mamytės, močiutės, krikštatėviai ar mokytojai, atvedę vaikus ir paauglius žiūrėti šios jaudinančios, jautriai pasakojamos istorijos, nesigailės, – turės apie ką pakalbėti grįžus namo… Markas Tvenas, perskaitęs „Anę iš Žaliastogių“, autorei parašė, kad „literatūroje tokio mielo, tokio jaudinančio ir žavaus vaiko paveikslo nebuvo nuo Alisos laikų” (Luiso Kerolo „Alisa Stebuklų šalyje“, 1865 m.). „Anė iš Žaliastogių” buvo mėgstamiausia populiariosios švedų rašytojos Astridos Lindgren vaikystės knyga. Greičiausiai dėl to tarp Anės iš Žaliastogių ir Pepės Ilgakojinės esama išorinės ir vidinės giminystės.
Vaidina: Inga Jarkova, Eleonora Koriznaitė, Laimutis Sėdžius, Toma Razmislavičiūtė, Ligita Kondrotaitė, Deividas Rajunčius, Jolita Skukauskaitė.

Rugpjūčio 23 d., 20 val. Palangos senojoje gimnazijoje
 „Beprotiškas savaitgalis“ – pustrečios valandos sveiko juoko!

Žano Puarė pjesė veikia it puikiausi vaistukai, padedantys atsipalaiduoti ir ilgam pakelti nuotaiką. Išgirdę žodžius „prancūziška situacija“ turbūt pagalvosite apie vyrą, žmoną, meilužę ir meilės intrigą? Jūs visiškai teisūs, nes aistros šioje komedijoje tiesiog kunkuliuoja! Ar gali būti kitaip, kai vyras, įsodinęs į lėktuvą žmoną, pasikviečia meilužę, o žmona netikėtai grįžta į namus! Romantiško vakarėlio planai susijaukia, viskas virsta aukštyn kojom! Tenka gelbėti idealią santuoką, įtikinti žmoną, bet ir neprarasti meilužės... Prasideda fantastiški išsisukinėjimai, ieškoma išeities iš painios, o vietomis – tiesiog beviltiškos situacijos. Ar begali būti blogiau? Ir kai jau atrodo, kad reikalai slysta į bedugnę, gelbsti humoras. Auksinio scenos kryžiaus laimėtojo aktoriaus ir režisieriaus Albino Kėlerio režisuota stilinga komedija pasižymi netikėtumais, šmaikščiais dialogais, grakščia ir žaisminga aktorių vaidyba.
Vaidina: Inga Talušytė, Albinas Kėleris, Vytautas Kupšys, Romualdas Urvinis, Asta Preidytė, Gintautas Žiogas, Toma Razmislavičiūtė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Kovo 8-9 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, o konkurse „Je parle français et toi?“ – 7 klasių prancūzakalbiai. Visi 72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę II-ąjį (rajoninį) turą – atlikę rašymo bei kalbėjimo...


Tinklinio turnyras Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona”, skirtas Vasario 16-ajai paminėti, vyko Palangos senojoje gimnazijoje. Tapo tradicija, jog sportinius renginius, kuriuose telkiama Palangos miesto bendruomenė, organizuoja patys gimnazistai – grupė „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui”. Jaunuoliai nori draugauti, sportuoti, būti matomais ir veikliais.


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Dvejos Šiaulių dramos teatro gastrolės Palangoje rugpjūtį – dviguba dozė nuostabių įspūdžių  poilsiautojams. Antrąsyk atvykstantys šiauliečiai atveža dvi nemarias žinovų ir žiūrovų įvertintas pjeses, kuriose vaidina dvi draugės, du teatrų vadovai, sukurti vaidmenys, dviem aktoriams pelnę geriausiųjų titulus.


Juozo Miltinio dramos teatro gastrolės Palangoje

Gertrūda RINKŪNIENĖ J. Miltinio dramos teatro literatūrinės dalies vedėja, 2013 08 19 | Rubrika: Kultūra

Rugpjūčio 21, 24 d., 20 val. Palangos senojoje gimnazijoje Režisierius Dainius Kazlauskas: „Tartiufas – mūsų laikų herojus“


Klaipėdos dramos teatro gastrolės Palangoje

Klaipėdos dramos teatro inf., 2013 08 12 | Rubrika: Kultūra

Palangos senojoje gimnazijoje (Jūratės g. 13 / Maironio g. 1). Visų spektaklių pradžia – 20 val.


Sena tradicija: kiekvienų metų rugpjūtį Klaipėdos dramos teatras aplanko Palangą. Palangiškiams bei miesto svečiams, iškankintiems paplūdimio ritualų, tai puiki proga nors kelias valandas užsimiršti ir nebesvarstyti egzistencinio visiems poilsiautojams klausimo – koks gi oras bus rytoj... Šiemet gastrolės vyks rugpjūčio 9-17 d. Palangos senojoje...


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius