Ką būrys kinų veikė pajūryje?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010-06-19
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Kai neseniai buvo suabejota, ar šiemet nuskurdusiame miesto biudžete kurorto valdžios reprezentacijos reikmėms skirti per 74 tūkstančius litų -- ne per didelė prabanga miestui, Palangos meras Vytautas Stalmokas aiškino, kad į Palangą atvykstančias oficialias delegacijas ir užsienio svečius privalome priimti padoriai, o vaišėms išleisti keli litai miestui vėliau sugrįžta dešimteriopai.

 

Suprask, Palangoje svetingai priimti užsienio šalių svečiai žinią apie gražų Lietuvos kurortą paskleidžia grįžę namo, todėl mus vėliau užplūsta turistai iš užsienio, kurie Palangos viešbučiuose, restoranuose ir parduotuvėse palieka šimtus tūkstančių litų.

Negražu būtų ginčytis, nes mero norai išties yra gražūs.  Tačiau abejotina, kad Palangoje skanesnį kąsniu pavaišinti, ar brangesne dovana pamaloninti užsienio svečiai, grįžę į namus uoliau užsiima Lietuvos kurorto propagavimu.  Kaip ir niekas nepaskaičiuos, kiek kurios nors valstybės delegacijos vaišingas priėmimas vėliau į Palangą priviliojo turistų.

Tačiau V.Stalmokas valdžios reprezentacijai išleidžiamų lėšų grįžtamąją naudą užsimojo pademonstruoti viešai.  Merui primininus per Stintų šventę Palangoje viešėjusią ir beveik du tūkstančius litų miesto iždui kainavusį Kinijos ambasados delegacijos vizitą, neslėpdamas pasididžiavimo kurorto vadovas informavo, kad užtat greitai į Palangą atskris pilnas lėktuvas svečių iš Kinijos.

Praėjusį sekmadienį miestas sulaukė mero žadėtųjų kinų.  Deja, tai nebuvo savo poilsiui Palangą pasirinkę tolimos šalies turistai, kurie bent keletai dienų apsigyventų kuriame nors kurorto viešbutyje, valgytų mūsų verslininkų restoranuose ir pramogoms leistų pinigus.

Paaiškėjo, kad prieš savaitę Palangą aplankė su Kinijos ambasados darbuotojų viešnage žiemą visiškai nesusijusi oficiali Kinijos valdžios delegacija, kuri į mūsų šalį atvyko Lietuvos ministro pirmininko kvietimu. Į pajūrį kinai buvo atskraidinti susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio iniciatyva tam, kad svečiai susipažintų su Klaipėdos jūrų uostu, kuriuo Kinijos valstybė domisi, kaip tranzitiniu krovinių gabenimo tašku, o uostas nori pritraukti krovinių iš tolimos šalies.

Kinijos delegacija į Lietuvą atvyko sekmadienį -- ne darbo dieną, todėl jokie oficialūs susitikimai su Lietuvos valdžios atstovais nebuvo suplanuoti ir ši diena buvo skirta pažintiniams tikslams.  Dėl to iš 60 į Lietuvą atvykusių kinų mūsų pajūrį panoro aplankyti tik 27 delegacijos nariai.

Tačiau tokia realybė V.Stalmokui nesutrukdė kiniečių vizito į pajūrį pateikti kaip neabejotiną Palangos valdžios nuopelną.

“Mums didelė garbė, kad aukščiausi tokios didžiulės šalies pareigūnai į savo dienotvarkę įtraukė ir Palangą, ir netgi pirmiausia vyko pas mus. Manau, kad tam įtakos turėjo ankstesnis kinų delegacijos priėmimas mūsų savivaldybėje, nes jų ambasadoriui mūsų kurortas tąkart paliko didelį įspūdį”, -- taip meras V.Stalmokas viešai įvertino valstybinės Kinijos delegacijos vizitą.

Pirmiausia, lėktuvu skrendant į pajūrį Palangos aplenkti yra neįmanoma, nes šio regiono tarptautinis oro uostas yra mūsų mieste.  Jei kelionei iš Vilniaus į Klaipėdą Kinijos delegacijai būtų parinktas autobusas, kinai būtų tiesiai nurūkę į Klaipėdos uostą ir papramogavę uostamiestyje.  Tokiu atveju Palanga kinų delegacijos iš viso būtų nemačiusi.  Taupant svečių laiką jų patogumui į pajūrį buvo užsakytas skrydis lėktuvu.  Kinų delegacijos viešnagės pajūryje programą sudarę Susisiekimo ministerijos darbuotojai pakeliui į Klaipėdą svečiams pasiūlė pasivaikščioti po Palangą ir tradiciškai aplankyti Gintaro muziejų, nes daugiau kažką išskirtinio mūsų mieste parodyti ir nėra ką.

Nors, kaip tvirtina V.Stalmokas, ir kokį didelį įspūdį Kinijos ambasadoriui nebūtų palikęs mūsų kurortas, ambasada vakarienei pasirinko ne kurį nors Palangos restoraną, o Kretingos rajone Žibininkuose esančią kaimo užeigą “HBH Juozo alus”.

Viešai skelbiama, kad iš Klaipėdos uosto Kinijos delegacija grįžo į Žibininkų kaimą vakarieniauti kartu su kurorto meru V.Stalmoku.  Galima suprasti, kad į Palangą atvykusius ir trumpam prasiblaškyti į Klaipėdą nulėkusius svečius kurorto vadovas pakvietė vakarienei ir joje buvo svarbiausias asmuo?  Iš tiesų, susisiekimo ministerijos užsakytoje ir apmokėtoje vakarienėje pats Palangos meras buvo ministro E.Masiulio pakviestas svečias.

Tokia štai tiesa apie esą miesto valdžios pastangomis į Palangą priviliotą “pilną lėktuvą kinų”.

Be jokios abejonės, gražu, kai mūsų kurortą aplanko aukšti valstybės svečiai, tačiau miesto valdžiai nederėtų to paversti savo nuopelnu.  Juo labiau, kad Palangoje esanti “Auskos” rezidencija, nepriklausomai nuo to, kas tuo metu savivaldybėje sėdėjo mero kėdėje, dar ne tokių aukštų svečių yra mačiusi.

Kad ir kaip maloniai Palangoje priiminėtume Kinijos ar kitų tolimų valstybių ambasadorius, į Lietuvos pajūrį keliolikos tūkstančių kilometrų ilgio takelį užsienio valstybių turistai vargu ar pramins.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuviai pamėgę Latvijos pajūrio kurortus nebe reikalo: gausu nemokamų, o jei mokamų, tai nebrangių pramogų vaikams bei suaugusiems, švarūs ir platūs paplūdimiai su įrengtomis poilsio ir sporto zonomis, mažiau žmonių, daugiau pigesnės nakvynės pasirinkimo variantų. Ieškantiems visiškos ramybės - atviri laukiniai Latvijos paplūdimiai, ramūs, jaukūs kaimeliai ir miesteliai...


Vasarą, kada marios poilsiautojų suplūsta į Palangą, dažnas čia pasigenda budinčios vaistinės. Ar galvai vakare suskaudus, ar stipriai maudžiant danties skausmui, ar skrandžiui spyriojantis, tenka pagalbos prašinėti pažįstamų ar viešbučio administratorių, o blogiausiu atveju netyla Greitosios pagalbos telefonas. Nenuostabu, kad medikai ligoninėje priversti dirbti be atokvėpio...


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba patvirtino šių metų biudžetą. Atsižvelgus į komitetų pasiūlymus, vietoj prieš mėnesį pristatytame biudžeto projekte numatytųjų miesto piniginėn surinkti 19 mln. 322 tūkst. Eur pajamų patvirtintas kiek didesnis skaičius – 19 mln. 357 tūkst. Eur, tokia pat 57 tūkst. Eur suma padidėjo ir asignavimai išlaidoms bei...


2011–2015 metų miesto savivaldybės Taryba baigia savo darbo kadenciją. Po kovo 1-ąją įvyksiančių savivaldos naujosios Tarybos ir – pirmąkart nepriklausomos Lietuvos istorijoje – tiesioginių mero rinkimų, kurorto ateitį kitus ketverius metus spręs naujos sudėties miesto Taryba su tiesiogiai išrinktu meru. Apie tai, ką pavyko nuveikti paskutinius mėnesius valdžioje...


Meras Šarūnas Vaitkus Vilniuje aptarė miestui svarbius klausimus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 26 | Rubrika: Miestas

Palangos meras Šarūnas Vaitkus praėjusį trečiadienį dalyvavo Kaune vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) 20-ajame suvažiavime. Visuotinio suvažiavimo metu buvo aptarti vietos savivaldai aktualūs klausimai. Vienas svarbiausių – ekonominės krizės metu ženkliai sumažėjusios savivaldybių pajamos savarankiškoms funkcijoms.


Avarinė tarnyba – per didelė prabanga

Edvardas SKRITULSKAS, 2013 12 20 | Rubrika: Skundų dėžutė

  „Mažam miestui gyventojų sąskaita išlaikyti visą parą   budinčias tarnybas – per didelė prabanga“, - įsitikinęs palangiškis Edvardas Skritulskas. Garbus palangiškis jau nebe pirmą kartą kreipiasi į Palangos miesto savivaldybę prašydamas įvertinti, kad nuosavų namų gyventojai už avarinės tarnybos paslaugas susimoka patys, tuo...


Finansų ministerijos parengtame 2012-ųjų metų Privatizavimo fondo (PF) lėšų dalies paskirstymo projekte, kuris turėjo būti pateiktas Vyriausybei praėjusį pirmadienį, nebuvo numatytas finansavimas Palangos kurhauzo restauracijai, nors 700 tūkstančių litų Vyriausybė tam buvo pažadėjusi. Apie nemalonų netikėtumą meras Šarūnas Vaitkus sužinojo  praėjusį penktadienį...


Savivaldybės pastatas daro gėdą visam miestui

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 02 | Rubrika: Miestas

Didžiausiu Lietuvos kurortu tituluojamo Palangos miesto valdžia dirba tokiomis sąlygomis, kurios galėtų tenkinti nebent šalies bažnytkaimio seniūniją. Jei ne šalia esantys valstybinių vėliavų stiebai, sunku net įtarti, kad tokiame nušiurusiame pastate gali būti įsikūrusi kurorto savivaldybės administracija. Prie durų esančios įstaigos iškabos yra taip nutrintos, kad iš toliau neįmanoma...


Ką būrys kinų veikė pajūryje?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 06 19 | Rubrika: Miestas

Kai neseniai buvo suabejota, ar šiemet nuskurdusiame miesto biudžete kurorto valdžios reprezentacijos reikmėms skirti per 74 tūkstančius litų -- ne per didelė prabanga miestui, Palangos meras Vytautas Stalmokas aiškino, kad į Palangą atvykstančias oficialias delegacijas ir užsienio svečius privalome priimti padoriai, o vaišėms išleisti keli litai miestui vėliau sugrįžta dešimteriopai.


Draudžiamosios pajamos šiemet – 1170 litų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Kaip informavo Valstybinio socialinio draudimo fondo Palangos teritorinis skyrius, Vyriausybės nutarimu patvirtintas šių metų draudžiamųjų pajamų dydis siekia 1 tūkst. 170 litų, kai praėjusiais metais jis buvo 1 tūkst. 488 litai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas