Kaimynai lenktyniauja skųsdami vienas kitą, šulinys – užterštas

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-03-26
Peržiūrėta
4
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaimynai lenktyniauja skųsdami vienas kitą, šulinys – užterštas

 „Palangos tiltas“ prieš mėnesį paskelbė straipsnį „Vietoje valdžios pagalbos –grasinimai bauda“, kuriame rašėme apie Vilimiškės kelyje gyvenančios Ritos Staniuvienės bėdas. Moteris skundėsi, kad į tą patį namą atsikėlęs kaimynas Zigmas Kubilius per kelis metrus nuo moters šulinio įsirengė kanalizacijos duobę, iš kurios, gyventojos teigimu, fekalijos pakliūna į šulinį.


 Važiavo tikrinti komisijos

Komisija, sudaryta iš šių asmenų, patikrinimo akte, surašytame praėjusių metų rugpjūčio 25-ąją, nustatė, kad šulinio teritorija nėra apsaugota nuo potencialios mikrobinės ir cheminės taršos.

Akte rašoma: „Šulinio teritorija yra švari ir tvarkinga, tačiau šulinyje vanduo yra nešvarus ir drumzlinas. Be to, sklinda fekalijų kvapas“.

Komisija akte taip pat pažymėjo, kad R. Staniuvienės kaimynas Z. Kubilius dešimties metrų atstumu nuo R. Staniuvienės šulinio yra įsirengęs nuotekų surinkimo talpą, kuri „patikrinimo metu rasta pilna“.

Po to į Vilimiškes nuvyko ir savivaldybės administracijos Sanitarijos inspekcijos inspektorius Rolandas Martinkus, ir Klaipėdos regiono apsaugos departamento Palangos miesto agentūros vyresnioji valstybinės aplinkos apsaugos inspektorė Ramunė Lukaševičienė, kurie praėjusių metų rugsėjo 5 dieną patikrino Z. Kubiliaus ir R. Staniuvienės žemės sklypus.

„Nustatyta, kad žemės sklypo Vilimiškės 42-4 teritorijoje įrengta nuotekų surinkimo talpa, kuri tikrinimo metu buvo tuščia, o esančio šulinio vanduo yra švarus, šviesios spalvos“, – rašė tikrintojai.

R. Staniuvienė siekia, kad, anot jos, neteisėtai įrengt nuotekų surinkimo talpa būtų išardyta.

Tačiau po komisijų apsilankymo savivaldybės administracijos direktorė pasirašė raštą, kuriame teigiama, kad R. Staniuvienės teritorijoje įrengtas vandens šulinys yra juridiškai neįteisintas ir neišlaiko atstumų nuo kaimyno įrengtos nuotekų surinkimo talpos.


 Amonio kiekis viršija 50 kartų

Po „Palangos tilto“ publikacijos praėjusią savaitę atlikti vandens iš šulinio bakteriologinio ir mikrobiologinio tyrimo atvyko Birutė Simutienė, Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė, ir Rimvidas Granickas, tarnybos vyriausiasis specialistas-maisto produktų inspektorius.

B. Simutienė „Palangos tiltui“ sakė, kad šulinio vandenys yra paviršinio žemės sluoksnio. Ji konstatavo, kad kanalizacijos duobė (ant jos apsilankymo metu buvo supiltas cemento sluoksnis, – aut.) yra per arti gyvenamojo namo – vos keli metrai nuo jo, nors pagal reikalavimus turėtų būti ne arčiau kaip 15 metrų.

Konstatuota, kad šulinys taip pat yra per arti namo.

B. Simutienės įtarimus, kad vanduo gali būti užterštas patvirtino tyrimų rezultatai.

„Buvo rasta bakterinė tarša, kurios geriamajame vandenyje negali būti. Mikrobiologiškai vanduo taip pat yra užterštas – leistinas amonio kiekis viršija penkiasdešimt kartų, aptikta daugiau nei leidžia normos nitritų, o permanganentinis indeksas taip pat yra padidėjęs“, – sakė specialistė.

Ji teigė, kad vandens taršą dalinai galėjo lemti ir kaimyno kanalizacijos duobė.

Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų išvados bus išsiųstos savivaldybei, kuri spręs, ką daryti.


 Z. Kubilius irgi apskundė kaimynę

Po „Palangos tilto“ straipsnio paskelbimo redakcijoje apsilankė ir R. Staniuvienės kaimynas Z. Kubilius, kurio, rengiant straipsnį, nepavyko pakalbinti, nes vyras tuo metu buvo Vokietijoje.

Vyras sakė, kad yra įteikęs pareiškimą policijai, kad R. Staniuvienė yra pavogusi jo kiemui grįsti parsivežtus akmenis. Vyras teigia pareiškime policijai, kad moteris yra „konfliktuojančio charakterio“. Z. Kubilius skundus prieš kaimynę yra įteikęs ir Statybos inspekcijai bei Nacionalinei žemės tarnybai.

R. Staniuvienė neigia vogus akmenis.

Jūsų komentaras:

as 2013-06-23 15:25 (IP: 78.57.138.34)
zigmas sukcius melagis ir vagis, atsiliepkite kas nuo jo nukentejot

Lt 2013-06-06 18:39 (IP: 78.57.138.34)
sitas aferistas savo mirtim nemirs, kiek girdejau jis Vokietijoje apgaudineja tautiecius, naudojasi zmoniu neismanymu dirbti pagal Vokiska sistema

2013-04-08 19:33 (IP: 81.174.146.79)
zigmas kubilius vagis. vagia vokietijoje masinas ir pats su vogtom vazineja

2012-11-20 17:13 (IP: 188.69.225.15)
paduokit kubiliu ir kas jam padeda ji teisma uz pasikesinima ji gyvybe ir smeista

2012-11-14 15:45 (IP: 62.212.207.124)
dabar tepe slydes ji vokietyja,ten vagia kol sugaus,ne palangos policija kuri leidzia vagym sleptis.

2012-05-26 13:50 (IP: 81.143.161.49)
zigmas kubilius izulus vagis ir parazitas.

Taip pat skaitykite

Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


Šią šeimą neabejotinai suvienija bendras pomėgis. Tuomet visi šeimos nariai daugiau praleidžia laiko kartu, visi supranta apie ką eina kalba, kai užverda karšta diskusija. Tą patvirtino ir Aurelijos, Alvydo, Justės ir Roko Jocių šeima. Jiems visiems labai patinka krepšinis. Vaikus, galima sakyti, šiuo žaidimu užkrėtė tėtis Alvydas, tačiau ne...


Aš nebijau išgirsti: „Nutilk, filosofe“. Ne. Ir kalbėsiu, ir rašysiu, nors buvo gyvenimo keliuos ir tokių „TSKP pareiškėjų“, dar 1964–1969 metais „raudonpelkės“ Kelmės rajone: „Mes tau uždrausim rašyti“. Kas taip geidė – jau numirę. Rašysiu bent iki Algio Čekuolio metų. Mintys, kojos...


Keista, kad LKPTS valdybos pirmininkas Gvidas Rutkauskas nežino įstatų, jog valdyba ir taryba renkama dviem metams. Todėl 2012 metais išrinkta valdyba ir taryba nebeteko galios – jos sprendimai negalioja.


Kokia buvo vasara Palangai? Svečiams, palangiškiams ir kurorto verslininkams? Ko pasigesdavo svečiai? „Gal kas nors nepatikės, bet bene dažniausiai atvykėliai, ypač iš Rusijos ir Baltarusijos, klausdavo, kur galima po bankų darbo valandų Palangoje pasikeisti valiutą“, – pastebėjo tradicinio „Palangos tilto“ antradienio kavaryčio (po...


Šeštadienį Palangos Birutės parkas pakvies į šventę – kurorte bus minima tradicinė, jau aštuntoji Birutės parko diena, kurios metu gamtos apsuptyje visą dieną šurmuliuos renginiai.


„Palangos tiltas“ prieš mėnesį paskelbė straipsnį „Vietoje valdžios pagalbos –grasinimai bauda“, kuriame rašėme apie Vilimiškės kelyje gyvenančios Ritos Staniuvienės bėdas. Moteris skundėsi, kad į tą patį namą atsikėlęs kaimynas Zigmas Kubilius per kelis metrus nuo moters šulinio įsirengė kanalizacijos duobę, iš kurios...


Kokios pagalbos galima susilaukti iš valdžios, jeigu į socialinį būstą prie 50 metų naudojamo šulinio įsikraustęs kaimynas šalia išrausia kanalizacijos duobę, iš kurios fekalijos sruvena į šulinį? Palangos savivaldybėje – jokios. Į tokią bėdą pakliuvusi Vilimiškės kelyje 42-6 gyvenanti Rita Staniuvienė, vietoje pagalbos iš...


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Palangos krepšinio komanda „Naglis-Adakris“ šį sezoną pradės kitaip nei visuomet – šie metai ypatingi tuo, jog komanda žaidžia aukščiausioje LKL lygoje ir jiems teks nemaži išbandymai žaisti su kitomis tokio lygio komandomis. „Kai kurie žaidėjai mūsų komandoje yra tik dvi savaites, pavyzdžiui Lukas Joseph Zeller iš JAV. Todėl visiems yra labai sunku susižaisti tarpusavyje, nes nėra...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas