Kaip Palangą paversti patrauklesniu kurortu? 10 „mažų“ pasiūlymų!

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-05-17
Peržiūrėta
1750
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip Palangą paversti patrauklesniu kurortu? 10 „mažų“ pasiūlymų!

Tarptautinis turizmo ekspertas iš Jungtinių Amerikos Valstijų, John Edwards McRinow, turintis darbo patirties su daugiau kaip 40 pasaulio šalių turizmo vystymo agentūrų, praėjusį savaitgalį viešnagę Lietuvoje baigė apsilankymu Palangos kurorto sezono atidarymo šventėje.

„Dėl profesinių interesų neatsispyriau pagundai susipažinti su didžiausiu Lietuvos kurortu“, – šypsosi amerikietis, vienas turizmo konsultacijų bendrovės „Hospitality and Tourism Industry Advisors”, turinčios filialų 15-oje pasaulio šalių, steigėjų.

Priminęs, kad kurorte lankėsi kaip privatus asmuo, jis įspėja, kad jo dešimt „mažų“ pasiūlymų Palangai yra universalūs, patariamojo pobūdžio ir nepretenduojantys į didesnius apibendrinimus.

J. E. McRinow įsitikinęs, kad jo „maži“ pasiūlymai Palangą paverstų patrauklesne.

1. Jeigu Palanga turi ambicijų tapti tarptautiniu kurortu, ji turi pasitelkti tarptautinio kurorto mentalitetą! Tai yra semtis geriausios geriausių užsienio šalių kurortų patirties! Pasamdyti savivaldybėje dirbti specialistą, atsakingą už ryšius su užsieniu.

2. Strateguoti kurorto plėtrą kaip sveikatingumo, reabilitacijos ir sveikatos miestą, kuriant atitinkamą infrastruktūrą.

Palanga nėra prancūzų Rivjera ar Amerikos rytų pakrantės South Hamptonas, kad būtų pristatoma kaip į šeimą orientuotas kurortas.

Kaip pagrindinis šalies kurortas su 18 kilometrų nuostabaus paplūdimio atkarpa ir daug kavinių bei restoranų, jis bus „fun“ (pramogų) vieta, bet pabrėžkite Palangos išskirtinumą kaip sveikatos kurortą.

Kodėl nėra Palangoje kavinių, teikiančių tik sveiką ir tik ekologišką maistą? Kodėl miestui nepaskatinti tokių kavinių steigimosi sumažinus joms miesto mokesčius? Kodėl kavinių meniu neteikia informacijos, pavyzdžiui, apie cholesterolio kiekį patiekaluose? Tai daro geriausių pasaulio kurortų maitinimo įstaigos. (Keista, kad miestas nepasinaudoja jame gyvenančio sveikatingumo guru D. Kepenio paslaugomis! – aut. 

3. Ar Palangos miesto vadovai rodo asmeninį pavyzdį, propaguodami kurortą kaip sveikatingumo miestą? Ar važinėja dviračiais užuot naudojęsi automobiliais? Keista, kad prie miesto merijos pastato net nėra dviračiams pastatyti skirtos vietos, kaip ir prie daugelio kavinių ir kai kurių viešbučių!

4. Ar Palanga svarsto apie ilgalaikes viešąsias akcijas, kurios ilgam Palangą „maudytų“  dėmesyje?

Pavyzdžiui, kodėl Palangai nepaskelbus, kad ji, pirmoji buvusioje Sovietų Sąjungoje ar net Rytų Europoje, tuokia gėjų poras ir išduoda jiems vedybų pažymėjimus? Net jeigu tokia akcija būtų tik simbolinė, ji sukeltų milžinišką spaudos susidomėjimą, o į Palangą atvažiuotų kur kas daugiau pasiturinčių gėjų! Mąstykite nestandartiškai!

 

5. Sutvarkykite miesto transportą! Kodėl miesto transporto įmonė neturi galimybės pervežti dviračių ant specialių laikiklių ant autobuso galo? Kodėl toks beprotiškai brangus taksi mieste, beveik vienas euras už kilometrą? Kodėl miestui neišnuomojus keleto naujų, tos pačios spalvos automobilių nors sezono metui? Mažos patogaus susisiekimo detalės – daug svarbesnės negu įsivaizduojate!

6. Sutvarkykite įvažiavimo į kurortą prieigas! Kodėl jose, tarsi negyvenamame mieste, bujoja iki krūtinės aukščio krūmynai? Jeigu tai privatūs sklypai, priverskite jų savininkus pasirūpinti jais! Ar skelbimas ant medinio kluono galo įvažiuojant į Palangą ir siūlantis nekilnojamąjį turtą Bulgarijoje yra ten nuo praėjusio amžiaus pradžios? Ar teisybė, kad vasarą pakelėse stoviniuoja pulkai senų moteriškių, kurios laiko plakatus rankose tarsi protestuodamos?

7. Kodėl viešbučiai nesiūlo galimybės išsinuomoti juose dviračių? Tai – savaime suprantama paslauga didžiausiuose pasaulio kurortuose!

8. Mokykite žmones anglų kalbos! Keista, kad ja ne visur gali susikalbėti Palangoje.

9. Turizmo informacijos centro vasarą neužtenka! Reikia kurorte keliolikos mažų „centriukų“ (jie galėtų įsikurti ryškių spalvų palapinėse ar panašiai, kad miestui daug nekainuotų!), kurių daugiakalbiai darbuotojai, galbūt net vasarai įdarbinti moksleiviai, teiktų informaciją apie kurortą!

10. Išnaudokite savo didžiausią turtą – nuostabų paplūdimį ir Botanikos parką. Leiskite privačiai iniciatyvai pajūryje rengti vandens slidžių, buriavimo, burlenčių ir kitų sporto šakų mylėtojų mokyklas, stovyklas! Tegul Birutės parkas virsta netikėčiausių vaidinimų, spektaklių vieta!

 

Jūsų komentaras:

palangiske 2012-05-21 14:48 (IP: 78.61.134.177)
tikrai yra įdomių minčių. verta atkreipti dėmesį. Tik nenorėčiau gėjų vedybų, nors ir sutinku, kad tolerancija reikalinga.

hmmm 2012-05-20 06:58 (IP: 78.57.82.165)
visiskai teisingai del kalbu ir orientavimosi i traptautini lygi, kol kas esame tik slavu pripazistamas kurortas. nuvaziuokit i parnu,estija pamatysit skandinaviska dvasia!

luka 2012-05-19 09:46 (IP: 62.56.63.184)
geri patarimai :) Reikia valdziai, verslininkams pasinaudoti :)

Taip pat skaitykite

Pasaulinė turizmo diena – puiki proga kiek atsikvėpti nuo įtemptų darbų bei įvertinti pasiektus rezultatus. O pasidžiaugti išties turime kuo – jūsų dėka Palangos kurorto vardas kasmet vis garsiau skamba už šalies ribų, o Lietuvos bei užsienio svečiai vis dažniau renkasi Palangą savo kokybiškam ir turiningam poilsiui. 


Klaipėdoje prasidėjo kruizinių laivų sezonas. Šiemet gali būti pasiektas rekordinis jų apsilankymų skaičius Klaipėdos uosto istorijoje – 80. Tiek dar niekada nėra buvę. 


Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Penktadienį ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus kvietimu į Nacionalinio muziejaus Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose surengtą priėmimą susirinko šiųmečiai abiturientai, gavusieji 3 ir daugiau šimtukų brandos egzaminų sesijoje. Tarp geriausių šalies abiturientų buvo ir Palangos senosios gimnazijos abiturientas Simonas Balkaitis. Jis gavo...


Palangos pristatymu Maskvoje vykusioje tarptautinėje turizmo parodoje MITF baigtas kurorto Turizmo informacijos centro (TIC) pavasarinis tarptautinių parodų „maratonas“.


Šiandien – lemtingoji 2012 metų 12 mėnesio 21 diena. Lemtingoji, nes, jeigu tikėtume kai kuriais senovės majų, pasižymėjusių giliomis astronomijos žiniomis, laiko ciklo aiškintojais, tryliktas jų laiko ciklas, kuris trunka 144 000 dienų, pasibaigs būtent šiandien. Tačiau ar tai tikrai reiškia pasaulio pabaigą? Per žmonijos gyvavimą buvo skelbta daugybė...


Tarptautinis turizmo ekspertas iš Jungtinių Amerikos Valstijų, John Edwards McRinow, turintis darbo patirties su daugiau kaip 40 pasaulio šalių turizmo vystymo agentūrų, praėjusį savaitgalį viešnagę Lietuvoje baigė apsilankymu Palangos kurorto sezono atidarymo šventėje. „Dėl profesinių interesų neatsispyriau pagundai susipažinti su didžiausiu Lietuvos...


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą yra vykdomas ES projektas „Nidos ir Preilos senųjų (etnografinių) kapinių sutvarkymas“. „Projekto tikslas – išlaikyti pažintinio turizmo objektus, kurie yra itin autentiški ir įdomūs. Atnaujintose kapinėse turistai galės jas pamatyti tokias, kokios jos buvo kadaise, o tai – labai didelė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius