Kaip susikurti jaukią namų aplinką: lauko daiktadėžės jūsų patogumui

Palangos tiltas, 2024-02-08
Peržiūrėta
909
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip susikurti jaukią namų aplinką: lauko daiktadėžės jūsų patogumui

Jei planuojate atnaujinti savo terasą arba baigiate namo statybas - jūs norėsite susikurti jaukią aplinką, kurioje galėtumėte patogiai atsisėsti. O tai dažnai reiškia, jog turėsite nemažai daiktų, kurie visada turėtų būti po ranka. Pradedant nuo pagalvėlių, užtiesalų ir baigiant vaiko žaislais. Lauko daiktadėžės padės palaikyti tvarką ir sutaupys daug erdvės. Tačiau kaip tinkamai pasirinkti, kad baldas derėtų prie aplinkos, ilgai tarnautų ir atitiktų jūsų finansines galimybes?

Įvertinkite savo poreikius

Išeikite į kiemą ir apsižvalgykite. Pagalvokite kokius daiktus jus norėtumėte įdėti į daiktadėžes? Jei turite nedidelį kiemą ir terasą, tada jums prireiks mažesnės dėžės. Tačiau jei norite sutalpinti pagalvėles, sodo įrankius, vaiko žaislus ir didesnių gabaritų daiktus - prireiks talpesnio baldo. Galite kai kuriuos daiktus nunešti į sandėliuką, garažą arba viską laikyti lauko daiktadėžėje.

Pasirinkite tinkamą lauko baldą: medžiagos

Atkreipkite dėmesį, jog lauko baldai yra gaminami iš kitokių medžiagų ir jiems naudojama kitokio tipo apdaila jei lyginsime su baldais, esančiais pastato viduje. Jie labiau apsaugoti nuo drėgmės, temperatūros pokyčių ir kitų gamtos išdaigų. 

Patys lauko baldai taip pat skiriasi - yra labiau sandaresnių, kuriuose galite laikyti pagalvėles, arba su daugiau ventiliacijos galimybių - skirti vandens žaislams arba sodo įrankiams. Taip pat neužmirškite atsižvelgti į savo kiemo estetiką. Galbūt norite elegancijos, natūralumo, o gal jus žavi senovinis stilius? Visa tai turi įtakos jūsų pasirinktoms medžiagoms.

Metalas

Dažnai lauko baldams naudojamas aliuminis arba nerūdijantis plienas, kurie mažiau rūdija. Toks baldas reikalauja tik minimalios priežiūros.

Mediena

Tai labiau klasikinis pasirinkimas, kuris papuošia jūsų kiemo aplinką. Tačiau šiuo atveju verta rinktis gamtos siurprizams labiau atsparias medienos rūšis, tokias kaip ąžuolas, kedras, raudonmedis ir kiti. Atminkite, jog mediena, įtakojama gamtos sąlygų palaipsniui keičia spalvą, todėl po kiek laiko ją gali teikti atnaujinti - lakuoti arba dažyti. Atkreipkite dėmesį, ar tokia dėžė atspari vandeniui, o galbūt yra galimybė įdėti papildomą plastikinį arba metalinį vidų.

Plastikas

Plastikas yra labai populiarus sprendimas lauko baldams, nes jis nepraleidžia vandens, geriau atlaiko temperatūros pokyčius ir kaitrą saulę. Tokių baldų gamyba taip pat yra nebrangi, todėl tai yra vienas iš optimaliausių pasirinkimų perkant baldus. Jei rūpinatės aplinkos apsauga ir nerimaujate dėl plastiko poveikio aplinkai - galite rinktis lauko dėžes iš perdirbtų medžiagų.

Pinti gaminiai

Dažnai verandas mėgstama papuošti pintais baldais, kurie yra gaminami iš natūralių medžiagų. Renkantis tokią dėžę reikia atkreipti dėmesį ar ji yra atspari drėgmei - kad vėliau daiktai, esantys joje nesudrėktų.

Baldo savybės jūsų poreikiams

Jei norite papildomo saugumo, galite įsigyti dėžes su užraktais. Jei planuojate baldus kartais perkelti iš vienos vietos į kitą - galite rinktis modelius, kuriuos lengviau perkelti. Taip pat, atsižvelgiant į Lietuvos orus galite išbandyti dėžes, kurios yra labiau atsparios UV spinduliams ir ne taip greitai blunka. 

Jei norite patys transportuoti dėžę, paklauskite, ar jų surinkimas nėra sudėtingas. 

Daugiafunkcinis baldas

Sumaniai įrenkite savo kiemo erdvę, net jei tai tik mažas plotelis arba terasa. Lauko daiktadėžė gali ne tik sutalpinti visus jūsų daiktus, saugiai juos paslėpdama nuo gamtos išdaigų, bet ir tapti laikina kėde, suoliuku arba staliuku. Improvizuokite ir tikrai atrasite daug puikių, stilingų, o tuo pačiu nebrangių sprendimų. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Įrengiant jaukią erdvę sode, reikalingi lauko baldai, kurie suteikia dar daugiau komforto. Tai ne tik vieta prisėsti, bet ir visos šeimos ir svečių susibūrimo vieta, todėl parinkus tinkamus lauko baldus galima mėgautis vakarėliais, šeimos pasibuvimais gryname ore.


Jei planuojate atnaujinti savo terasą arba baigiate namo statybas - jūs norėsite susikurti jaukią aplinką, kurioje galėtumėte patogiai atsisėsti.


Balandis tradiciškai skelbiamas švaros mėnesiu. Visus Palangos miesto gyventojus, mokymo įstaigas, organizacijas, daugiabučių namų bendrijas, gyvenamųjų namų savininkus kviečiame organizuoti talkas ir susitvarkyti savo aplinką bei bendro naudojimo teritorijas.


Nuo 2022 m. birželio 7 d. Antano Mončio namų-muziejaus prieigose veikia lauko paroda "Lenkija ir Lietuva - kartu vardan laisvės". Paroda  veiks iki liepos 18 d.


Nereikia ir sakyti – poilsis yra vienas svarbiausių dalykų kiekvieno žmogaus gyvenimo. Tik kokybiškai pailsėję, turėsime jėgų tinkamai atlikti darbo užduotis, o taip pat – tik tokiu atveju galėsime džiaugtis tvirtu imunitetu bei būsime geros nuotaikos. Tad ilsėtis yra labai svarbu. Tiesa, nesunku pastebėti, kad ne kiekvienas turi galimybę išvykti toli nuo namų, tad tenka ilsėtis tiesiog juose....


Kad valgomojo komplektas yra vienas svarbiausių pirkinių jūsų namams, nėra jokių abejonių. Tinkamiausią komplektą, tikrai rasite, jei tik užsuksite į  https://www.deinavosbaldai.lt/virtuves/valgomojo-komplektai  Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad svarbu ne tik tai, kad komplektas atitiktų visus jūsų poreikius bei lūkesčius, bet ir būtų pastatas tinkamojo vietoje. Taigi, jei...


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai tvarko teritoriją ties S. Nėries gatvės 7 numerio daugiabučiu namu. O Sodų gatvės 26, 28, 30 numeriais pažymėtų namų aplinka jau atnaujinta: padidinta automobilių stovėjimo aikštelė, pastatyti nauji elektros stulpai su elektros energiją taupančiu LED...


Vis labiau šylant orams, miesto gyventojai raginami susitvarkyti savo sklypus ir gyvenamąją aplinką, taip pat – aktyviai jungtis prie balandžio 22 d. Palangoje, kaip ir visoje šalyje, vyksiančios akcijos „Darom“. Susitvarkyti aplinką Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai miesto gyventojus ragina...


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai ėmėsi teritorijos ties S. Nėries g. 3 ir 5 numerio namais tvarkymo darbų. Ateityje planuojama pagražinti ir kitų miesto daugiabučių aplinką, ypatingą dėmesį skiriant renovuotiems namams, kad atnaujinta infrastruktūra padėtų sukurti puikų bendrą kvartalo vaizdą.


Sena ir senas tradicijas puoselėjanti šalis jaunam žmogui suteikia dideles galimybes. Tačiau yra ir kita medalio pusė: šioje laisvėje gali greitai tapti niekuo. Gyvendama miesto centre moteris stebėdavo vakarais iš „pabų“ išsvirduliuojančius jaunuolius, žolės parūkymas – taip pat lyg ir nieko blogo, o ką jau kalbėti apie vietines valkatas, kurie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius