Kalėdos – tinkamiausias laikas pildyti ne tik savo vaikų svajones

Palangos tiltas, 2014-11-27
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Kalėdos – tinkamiausias laikas pildyti ne tik savo vaikų svajones

Palangos vaikų svajonės, išsakytos artėjant gražiausioms žiemos šventėms – šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, pildomos noriai – iš daugiau nei dvidešimties svajonių, išsakytų socialinės rizikos šeimose augančių mažųjų, kol kas tik vienos niekas neapsiėmė įgyvendinti. Tačiau, kaip viliasi šios labdaringos akcijos organizatoriai, iki šv. Kalėdų liko dar visas mėnuo, tad ir keturiolikmečio Osvaldo noras turėti internetą dar gali būti išpildytas.
Galimybė prisidėti pildant Palangos miesto vaikų, augančių sudėtingomis socialinėmis sąlygomis, svajones, atsirado Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui ir Socialinei paslaugų tarnybai pasirašius bendradarbiavimo sutartį su VšĮ ,,Vaikų svajonės“ organizatoriais. Tinklapyje www.vaikussvajones.lt publikuojamos konkrečios vaikų svajonės, o visi pageidaujantys gali prisidėti prie šio projekto ir išpildyti pasirinkto vaiko svajonę.
Šiais metais tinklapyje pabuvojo net 21 palangiškio vaiko, kurių amžius – nuo 2 m. iki 14 m., svajonės. O jų būta labai įvairių: Tomas labai norėjo traktoriaus su dideliais ratais, Sandra – lėlės-kūdikio, kad galėtų ją prižiūrėti, kaip mamos prižiūri vaikus, Modestas jau seniai svajojo apie riedučius, o štai Lino svajonė – vyriška: kareiviški žiūronai. Rokas vyresnis, todėl ir jo svajonė ,,rimta“ – internetas, Marius svajojo apie rogutes, Simonai labai patinka šeimininkauti ir žaisti namus, todėl ji norėjo žaislinės virtuvėlės, broliukai Jonas ir Lukas mėgsta konstruoti ,,Lego“...
Visuomenė neliko abejinga vaikų svajonėms, asmenys aktyviai lankosi tinklapyje, pildo vaikų svajones. Daugelis iš jų – esantys ar buvę palangiškiai, gyvenantys JAV. Kai kurie iš jų išpildyti pasirinko net keleto vaikų norus.
Kad tinklapyje vaikusvajones.lt Palangos vaikams skirtas puslapis liktų tuščias, t. y., būtų įgyvendintos visos skelbtos kurorto mažųjų svajonės, beliko išpildyti vieną norą – padovanoti keturiolikmečiui Osvaldui internetą. „Lankau krepšinio treniruotes, todėl mažai laiko lieka bendrauti su draugais. Turiu kompiuterį, bet neturiu interneto. Labai norėčiau interneto. Tai padėtų atlikti namų darbus, nereikėtų eiti į biblioteką“, – paklaustas, kokia kalėdinė dovana jį labiausiai pradžiugintų, sakė Osvaldas.
Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Emilija Lapėnienė atkreipė dėmesį, jog Kalėdos neturtingos dovanų šiemet bus ne vienai nepasiturinčiai gyvenančiai palangiškių šeimai. „Palangoje yra nemažai šeimų, kurios nepatenka į socialinės rizikos sąrašą, tačiau tėvai pasirūpinti savo vaikų kalėdinėmis dovanomis neturi finansinių galimybių. Todėl visi, norintieji pasidalinti gerumu bei kalėdinėmis dovanėlėmis pradžiuginti nepasiturinčių šeimų mažuosius, laukiami Vaiko teisių apsaugos skyriuje“, – sakė E. Lapėnienė.

(Siekiant išsaugoti konfidencialumą, vaikų vardai pakeisti)
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Laukinių Vakarų salūnui“ prekybos alkoholiu laikas apribotas teisėtai – tai neskundžiamu sprendimu šiandien, spalio 16 d., konstatavo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.


Nesantuokinio vaiko susilaukęs kovotojas už šeimos vertybes Seimo narys Petras Gražulis „Palangos tiltui“ sakė, kad yra laimingas, jog jis, „senas vyras“, Lietuvai padovanojo dar vieną pilietį. Juolab, kad apvaisino moterį, kuri ilgai negalėjo pastoti. „Čia man – kaip Dievo ženklas, tikras stebuklas“, – sakė politikas, praėjusį savaitgalį...


Vasario 2 d. (šiandien) 17 val. atidaroma Reginos Šulskytės paroda „Mano laikas“, kurią autorė skiria savo mamos atminimui.


Šį sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas. Kovo 26-ąją 3 valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda pirmyn. Tai kasmet, du kartus per metus, kyla diskusijos, kam to reikia, kodėl reikia griauti nusistovėjusią tvarką.  


Gimnazijos teatro studija „Kuprinė“Palangos senąją gimnaziją pradžiugino spektakliu „Traškančios žvaigždės“ pagal to paties pavadinimo žinomo vaikų ir paauglių rašytojo GendručioMorkūno apsakymą. 


Palangos vaikų svajonės, išsakytos artėjant gražiausioms žiemos šventėms – šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, pildomos noriai – iš daugiau nei dvidešimties svajonių, išsakytų socialinės rizikos šeimose augančių mažųjų, kol kas tik vienos niekas neapsiėmė įgyvendinti. Tačiau, kaip viliasi šios labdaringos akcijos...


Praėjusią vasarą Reinoldas Liaudanskas, pasakodamas man koks būsiąs jam įtemptas ruduo (parodos, seminarai, susitikimai su studentais, kolegomis, išvykos į kitus miestus ir šalis) nuoširdžiai prisipažino: „Norint padaryti gerai, reikia daug ir įdėti“. Apie savo klasės draugą R. Liaudanską, kaip „užkietėjusį" balandžių augintoją- jis ir Palangos...


Kol skandalingą buvusį ministrą „veža“ praeities vežimas, liberali Palangos, Neringos ir Klaipėdos dalis šiuose rinkimuose turi jam gerą ir labai stiprią alternatyvą – Liberalų sąjūdžio keliamą Aliną Velykienę.


Angliškos kalėdos: pirk arba mirk!

Mindaugas GRIŠKEVIČIUS, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Kuomet lietuviška šventų Kalėdų tradicija pabrėžia saikingą vartojimą bei susilaikymą šiomis švenčių dienomis, tautiečių pamėgtoje Anglijoje vyrauja visiškai priešinga tradicija. Metų pabaiga vietos gyventojams suteikia neaprėpiamų galimybių įsigyti geriausios kokybės daiktų už prieinamą kainą, taip pat prisivalgyti bei nusigerti iki žemės graibymo. Toks itin vartotojiškas britų gyvenimo...


Brangiausia vertybė – Dievo duotas laikas

Aistas MENDEIKA, 2009 05 23 | Rubrika: Kultūra

Penkiasdešimtmetį švenčiantis Palangos klebonas dekanas, bažnytinių kanonų teisės mokslų daktaras Algis Genutis teigė, jog žmogui šiame pasaulyje Dievo duotas laikas yra labai didelė vertybė, kurią reikia ypatingai branginti. „Dažnai pagalvoju, kad kažkada vaikystėje galėjau labiau pasistengti, padaryti, pasielgti geriau. Tačiau vis dėlto esu įsitikinęs, jog pasirinkdamas kunigo kelią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas