Kalėdų Senelis Tarybos nariams linkėjo dirbti ne sau, o palangiškiams

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-12-30
Kalėdų Senelis Tarybos nariams linkėjo dirbti ne sau, o palangiškiams

 

 

 

 Kalėdų vajus įsisuko ir į savivaldybės Tarybą – vakar paskutiniame šių metų Tarybos posėdyje miesto politikai buvo „užsikrėtę“ šventinėmis nuotaikomis: plepėjo, dalijosi švenčių planais, juokėsi, o Kalėdų Senelis, užsukęs į Tarybos salę, buvo sutiktas klegesiu, lydimu ilgo „ooo“.

 

 

 

Kalėdų Senelis aplink Tarybos posėdžių stalą įveikė du ratus: pirmiausia kiekvienam įteikė po naujųjų metų kalendorių su Palangos motyvais, o antru ratu dovanojo po sausainių krepšelį, paprašydamas kiekvieno prisistatyti.

„Vytelis“, – sakė svečiui iš Laplandijos buvęs meras Vytautas Stalmokas, radęs laiko posėdžio metu apsilankyti ir vieno banko internetinėje bankininkystėje.

Senelis prašė politikų padeklamuoti ir po eilėraštuką, bet visi tylėjo it prisisėmę į burnas.

„Posėdžio darbotvarkėje yra 17 eilėraštukų“, – pastebėjo meras Š. Vaitkus.

Tik Genoveitai Krasauskienei pradėjus deklamuoti „Eglutė skarota, meškutė gauruota...“ ir paraginus kolegas ja pasekti, ir kiti miesto išrinktieji prisiminė mokykloje išmoktą eilėraštuką.

„Galvokite ir dirbkite ne sau, o palangiškiams“, – palinkėjo Kalėdų Senelis.

„Nebus pertraukos ir pietų“, – gera nuotaika buvo užsikrėtęs Š. Vaitkus.

Tiesa, iki Kalėdų Senelio pasirodymo, politikai jau buvo įveikę dalį posėdžio atkarpos.

Kaip parodė posėdžio eiga, didžiausio Tarybos narių dėmesio sulaukė pats pirmasis posėdžio klausimas – dėl Palangos botanikos parko pavadinimo.

Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius pristatė sprendimo projektą – parką pavadinti Palangos Birutės parku.

„Projektas buvo parengtas senokai, laiko diskusijoms turėjo užtekti. Niekas neabejoja dėl grafų Tiškevičių atminimo įamžinimo Palangoje būtinybės, bet to nereikia susieti su Birutės pavadinimo suteikimu parkui“, – sakė vedėjas.

Bet jis nelabai įtikino R.A. Kirstuką. „Lietuvoje yra 71 parkas, ir visi jie pavadinti pagal vietovių, kuriose jie yra, vietovardžius. Todėl ir mūsų miesto parko pavadinimas turi sietis su vietove. Neturime išguiti Palangos pavadinimo iš parko pavadinimo. Aš balsuosiu prieš Birutės vardo suteikimą botanikos parkui“, – sakė R.A. Kirstukas.

Bet kiti politikai pastebėjo, kad Palangos vardas pavadinime lieka – parkas bus vadinamas Palangos Birutės parku.

Buvęs meras V. Stalmokas sakė, kad parko pavadinimas nebūtų „niekam užkliuvęs“, jeigu ne visuomenės apklausa prieš kelerius metus, įplieskus diskusiją dėl parko pavadinimo kelioms visuomeninėms organizacijoms.

„Tiškevičiaus našlė siekė, kad vyro atminimas būtų įamžintas parką pavadinant jos vyro pavarde, bet bendros nuomonės šiuo klausimu iki šiol nėra pasiekta“, – sakė V. Stalmokas.

Vienuolika Tarybos narių balsavo už tai, kad parkas, kaip ir numatė projekto sprendimo teikėjai, būtų vadinamas Palangos Birutės parku.

Taryba balsavo už tai, kad Palanga dalyvautų tarptautiniame projekte RECO Baltijos-21 Tech, pagal kurį Palanga taps pavyzdžiu, kaip šalyje optimaliai tvarkyti bio atliekas. Tarybai pritarus projektui, Palangai bus parengta „Biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo sistemos vystymo Palangos savivaldybėje galimybių įvertinimo studija.

Tiesa, dėl tokio sprendimo iškilo abejonių ne tik opozicijai, bet ir konservatoriui Giedriui Šatkauskui. „Ar nereikės savivaldybei vėliau, vykdant projektą, prisiimti finansinių įsipareigojimų? – nuogąstavo jis. – Klausimas nėra pilnai apsvarstytas“.

Bet Taryba balsavo už dalyvavimą projekte.

Kitame Tarybos posėdyje – jau kitais metais, sausio 19-ąją – Taryba, be kitų klausimų, svarstys ir miesto kitų metų biudžeto gaires.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Kalėdų vajus įsisuko ir į savivaldybės Tarybą – vakar paskutiniame šių metų Tarybos posėdyje miesto politikai buvo „užsikrėtę“ šventinėmis nuotaikomis: plepėjo, dalijosi švenčių planais, juokėsi, o Kalėdų Senelis, užsukęs į Tarybos salę, buvo sutiktas klegesiu, lydimu ilgo „ooo“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas