Kas gaus leidimą prekiauti lemia nebe laimė, o pinigai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-04-24
Peržiūrėta
1857
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kas gaus leidimą prekiauti lemia nebe laimė, o pinigai

 Šiemet dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys lėšų miesto infrastruktūrai gerinti.


 Vėl lemia pinigai

Penktadienį į Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salę rinkosi verslininkai, pareiškę norą dalyvauti atrankoje dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Tarybos nustatytose viešosiose vietose. Atrankai buvo pateikta 71 vieta, jos yra Vytauto g., Meilės al., Gedimino, Kastyčio, Žvejų gatvėse, Naglio al. prie moterų paplūdimio, Kontininkų, Senojo turgaus gatvėse, centrinėje miesto aikštėje, Šermukšnių, Sodų, Taikos, Kęstučio, Užkanavės gatvėse, nuo Vanagupės g. šaligatvio iki paplūdimio, S. Dariaus ir S. Girėno g. bei Palangos paplūdimyje.

Šį kartą, skirtingai nei pastaruosius porą metų, norintieji prekiauti ar teikti paslaugas nebebandė laimės „loterijoje“ traukdami iš uždaros dėžės kamuoliukus: teisę įgyti 3 metus galiojantį leidimą suteikiama tam, kas, sumokėjęs Tarybos nustatytą atitinkamo dydžio rinkliavą pasiūlys daugiau lėšų miesto infrastruktūrai gerinti. Tokį sprendimą kovo pabaigoje priėmė Palangos miesto savivaldybės taryba.

Laukdami, kol atrankos komisija peržiūrės vokus su pasiūlymais ir, sudėliojusi juos pagal adresus, pakvies susirinkusiuosius į salę, žmonės svarstė, kuris variantas – „loterija“ ar didesnė pinigų suma – geresnis ir teisingesnis atrankos kriterijus.

„Kai buvo traukiami kamuoliukai, visų teisės buvo lygios: turi pinigų sumokėti rinkliavai, ir gerai, paskui jau laimės dalykas, ar paklius tau oranžinis kamuoliukas, kurį ištraukęs galėsi dirbti. Dabar vėl grįžtama prie to, kad laimi turtingesni, galintys pasiūlyti daugiau pinigų“, – kalbėjo ponia Aušra.

„Žinoma, teisingesnis dabartinis variantas. Čia juk biznis: turi iš ko daugiau sumokėti – dirbk“, – įsitikinęs ponas Artūras.


 Surinks daugiau lėšų

Tuo tarpu atrankos komisijos pirmininkas, Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Petras Kaminskas Tarybos sprendimą atsisakyti „loterijos“ paaiškino paprastai: taip bus daugiau lėšų surinkta į kurorto biudžetą. O paklaustas, ar neatsitiks taip, kad kas nors vėl apskųs teismams sprendimą, kad „nugalėtojas“ renkamas pagal piniginės storį, kaip jau buvo prieš keletą metų, sakė, jog šis Tarybos sprendimas skiriasi nuo anksčiau galiojusiojo.

„Anksčiau galiojo tokia tvarka: pirmumo teisę įsigyti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas gaudavo tas pretendentas, kuris pasiūlydavo sumokėti didesnę pačios rinkliavos sumą. Teismas išaiškino, jog rinkliavos aukcionas negalimas. Dabar gi rinkliavos suma atitinkamoje vietoje visiems pretendentams vienoda, pirmumo teisę, jeigu yra ne vienas norintis dirbti konkrečioje vietoje, įgyja tas asmuo, kuris pasiūlys didesnę lėšų miesto infrastruktūrai gerinti sumą“, – aiškino P. Kaminskas.

Pasak jo, dėl siūlomo sprendimo projekto jokių pastabų neturėjo ir Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje tarnyba.

 

Pretendavo ne į visas vietas

Atrankos komisijos sekretorė, Rinkliavų skyriaus vyresnioji specialistė Aušra Dangėlaitienė „Palangos tiltui“ sakė, jog ne į visas penktadienį pasiūlytas vietas buvo gautos paraiškos. 22 vietos, buvusios tiek Vytauto, tiek S. Dariaus ir S. Girėno, tiek Senojo turgaus, tiek kitose gatvėse ir net paplūdimyje verslininkų nesudomino.

Į dvi dešimtis vietų buvo gauta tik po vieną paraišką, tad kokią sumą infrastruktūrai gerinti besiūlė pretendentai, visi pasiūlymai buvo priimti.

Daugiausia norinčių – po 5 į vieną vietą – sulaukė prekybos ir paslaugų teikimo erdvės Meilės alėjoje ir Kontininkų gatvėje.

 

Nuo 30 iki 8 tūkst. litų

Mažiausia suma, kurią pasiūlęs verslininkas gavo teisę įsigyti leidimą prekiauti ir teikti paslaugas Vytauto g. – 30 litų. Čia rinkliava už leidimą prekiauti gintaru ir dirbiniais iš odos siekia 1 tūkst. 500 Lt metams, leidimas, kaip minėta, galioja tris metus.

Didžiausias sumas pasiūlė verslininkai už leidimą prekiauti maisto produktais ir spaudos leidiniais Naglio alėjoje prie moterų paplūdimio: rinkliava metams čia siekia 3 tūkst. 400 Lt, miesto infrastruktūrai pasiūlyta 8 tūkst. Lt suma.

7 tūkst. 100 Lt sumą miesto infrastruktūrai gerinti pasiūlęs verslininkas nurungė kitus, siūliusius nuo 3 tūkst. 111 iki 6 tūkst. 107 Lt, ir, pasistatęs nesudėtingą iki 20 kv. m ploto laikinąjį statinį, galės teikti viešojo maitinimo paslaugas. Rinkliavos dydis šioje Meilės al. esančioje viešojoje vietoje – 8 tūkst. Lt metams.

 

Tiksi surinkti 600 tūkst. Lt

Šį mėnesį savivaldybė verslininkams paskirstys beveik 120 prekybos ir paslaugų teikimo vietų, už kurias rinkliava siekia apie 530 tūkst. litų. Gegužę atrankos vyks 60 prekybos ir paslaugų vietų Šventojoje.

Iš viso savivaldybė iš prekybos ir paslaugų teikimo vietų atrankų papildomai tikisi uždirbti ne mažiau kaip 600 tūkst. litų.

Pernai už leidimus prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose vietose savivaldybė surinko kiek daugiau nei 1,1 mln. litų, tačiau jokių papildomų lėšų negavo.

Šiemet už Palangoje iš verslininkų surinktas infrastruktūros lėšas savivaldybė miesto centre baigiamoje rekonstruoti Nepriklausomybės aikštėje ketina įrengti dainuojantį fontaną.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Solistui visada būna malonu, kai sulaukia publikos pripažinimo. O jeigu už sukurtą vaidmenį, už sunkų darbą nusipelnai dar ir „Auksinio scenos kryžiaus“ – tai didžiulis įvertinimas, tai – tiesiog laimė“, – prisipažino operos solistas Tadas Girininkas, šiemet Tarptautinės teatro dienos proga apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“...


„Palanga jau turi leidimą Jaunimo ir savanorystės centro pastato statybai,“ – Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasidžiaugė žinia ketvirtadienio, balandžio 8-osios, vakarą savo Facebook paskyroje.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasipiktino nuo šių metų įsigaliojusiu draudimu prekiauti alkoholiu nestacionariose lauko kavinėse. Tarp jų – ir įsikūrusios pajūryje, tad padaugėjo tokių poilsiautojų, kurie svaigiuosius gėrimus prie jūros nešasi patys. Negana to, suklestėjo ir nelegali prekyba alkoholiu.


Kaip informavo „Palangos tiltą“ Laima Domarkienė, Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos atstovė spaudai, Palangos įmonės gaus apie 478 tūkstančius eurų negrąžintinų subsidijų dėl COVID-19.


Praėjusį antradienį įvyko atranka dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Atplėšus paraiškų dėžę, ištrauktos tik penkios paraiškos, o siūlomų vietų buvo virš penkiasdešimt.


Kaip žinia, nuo praėjusių metų dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija pernai baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys...


Kas gaus leidimą prekiauti lemia nebe laimė, o pinigai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 24 | Rubrika: Miestas

Šiemet dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys lėšų miesto...


Nors nemažai be darbo likę žmonių krizės metais negauna jokio atlyginimo, tačiau kitiems nusišypso laimė gauti per metus ne dvylika, o visus... trylika atlyginimų. Kartais, ypač sunkmečiu, neišgalinčios sumokėti „tryliktojo“ atlyginimo, įmonės savo darbuotojus „malonina“ vadinamaisiais priedais prieš šventes, čekiais, produktais ar visu „apčiuopiamu“ tryliktu atlyginimu. Ar tokia laimė...


Palangiškių pinigai – sergančioms mergaitėms

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 23 | Rubrika: Miestas

Palangos moterų „Lions“ klubas mieste, septyniose vietose, patalpino aukų dėžutes, skirtas padėti trims sunkiomis ligomis sergančioms mažametėms palangiškėms. Į jas nuo pirmadienio ėmė kristi pinigai, aukojami geraširdžių miestelėnų.


Palangos miesto savivaldybės skelbtame konkurse prekiauti ir teikti paslaugas nustatytose viešosiose vietose dalyvavo šešiasdešimt vienas smulkusis verslininkas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius