Kastuvu gatvėje besidarbuojantis meras – neįgyvendinama iliuzija

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010-02-14
Peržiūrėta
1747
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Na, nesiseka miesto valdžiai su savo pažadais. Lepteli garsiai, o po to – tyliai į krūmus. Pavyzdžiui, užsimojo meras Palangoje žiemą čiuožyklą įrengti. Kelias dienas vargo komunalininkai, lentas kalė, vandenį pylė, tačiau netrukus paaiškėjo, kad čiuožyklai pasirinkta vieta miesto aikštėje nėra tinkama. Vietoj visiems suprantamos čiuožyklos gavosi kelis tūkstančius litų kainavęs ledu padengtas gardelis, kuris dabar niekam nereikalingas.

 

Praėjusią savaitę V.Stalmokas triukšmingai išmetė idėją: organizuojame talką ir išvaduokime nuo sniego būsimą Stintų šventės vietą - J.Basanavičiaus gatvę. Miesto laikraščiai buvo paprašyti šią žinią pagarsinti, pasiruošimo šventei aptarimo metu buvo ilgai svarstoma, iš kur talkininkams reiks gauti kastuvų, kaip reiks paraginti miestiečius padirbėti kurorto labui.

„Tokia talka galėtų tapti kasmetė. Sniegą gali tekti vežti ir kitąmet“, -  kabinete heroiškai žandus pūtė V.Stalmokas. Buvo sprendžiama, kiek sniego kalnams sukasti gali prireikti žmonių. „Reikia 900 žmonių. Kiekvienam po metrą gatvės“, - nežinia, rimtai ar juokais talkininkų būrį prognozavo meras, kuris tvirtino į talką pakviesiąs visą Savivaldybės administraciją ir miesto Tarybos narius.

Tačiau, atėjus talkos dienai, iš Savivaldybės pastato nedrąsiai ėmė sklisti žinia, kad visuotinė talka atšaukiama ir valdininkų su kastuvais J.Basanavičiaus gatvėje neregėsime. Lyg negalėdami tuo patikėti, miesto komunalininkai ketvirtadienį po pietų į Jūratės ir Kastyčio skverą atvežė 45 kastuvus, šluotas, kirtiklius ledui kapoti. Tačiau netrukus į aikštę atvažiavęs meras V.Stalmokas kirtikliu mosuoti net neketino.

„Talka atšaukta, nes gatvę jau yra nuvalę komunalininkai. Jeigu jie spėja, nebūtina kitiems dirbti vien tam, kad dirbti. Svarbu yra, kad darbas būtų padarytas. Kiekvienas turi dirbti savo darbą: komunalininkai – valyti miestą, Savivaldybės darbuotojai – darbuotis kabinetuose“, - maždaug taip paporinęs meras sėdo į mašiną ir nurūko tolyn.

Tačiau kurorto komunalininkų vadovas Konstantinas Skierus mano kitaip. „Nors apie 300 „kubų“ sniego iš gatvės buvome išvežę savo jėgomis, papildomų darbo rankų dar reikėjo ten, kur neįmanoma prieiti su technika. Talkininkams buvome palikę gatvės grindinį išvalyti nuo ledo sluoksnio, Jūratės ir Kastyčio skvere nuo sniego išvaduoti suoliukus“, - sakė jis.

Dar pirmadienį nurodęs pradėti valyti pagrindinę kurorto alėją, K.Skierus prisipažino menkai tikėjęsis talkininkų paramos: „Jei būtume laukę žadėtosios talkos, J.Basanavičiaus gatvė užvakar būtų likusi užversta sniegu, o mes vargu ar būtume spėję susitvarkyti iki šeštadienio“.

Kita vertus, prieš savaitę talką skelbęs meras pripažino, kad taip būsią sutaupytos miestui valyti reikalingos lėšos. K.Skieraus teigimu, J.Basanavičiaus gatvės išvalymas biudžetui kainuos apie 25 tūkst. litų. Jei žadėtieji talkininkai būtų atlikę rankinį darbą, komunalininkai būtų sutaupę apie 10 tūkst. litų. „Ar čia dideli pinigai...”, - išgirdęs apie pagrindinės gatvės valymo kainą, užvakar ranka numojo skvere užtiktas meras.

Nors oficialia talkos atšaukimo priežastimi pasitarnavo burnos neaušinančių komunalininkų triūsas, galima nuspėti, kad valdininkai J.Basanavičiaus gatvėje likusio sniego valyti nepanoro, nes paprasčiausiai tingėjo. Buvo girdėti, kad jie po pietų neišėjo į gatvę, nes esą pabūgo palikti tuščius kabinetus, kuriuos beregint užfiksuotų žurnalistai.

Tačiau, tikiu, visi žurnalistai būtų fiksavę kastuvais besidarbuojančius valdininkus, kurių pareiga - tarnauti miestui ir jo bendruomenei. Jei jau viešiems darbams buvo pasirinktas toks netinkamas laikas, juk niekas Savivaldybės darbuotojams netrukdė talkai susiorganizuoti po darbo valandų. Iki sutemų keliasdešimt žmonių būtų spėję kalnus nuversti. Matant miesto labui dirbančius valdininkus, prie jų ne gėda būtų buvę prisijungti ir miesto gyventojams. Kad ir penktadienį, kai užsnigo vėl. Užvakar, pamačius Jūratės ir Kastyčio skvere pasirodžiusį ir po minutės išnykusį miesto merą V.Stalmoką, ištirpo trumpam gimusi graži iliuzija: pats talką inicijavęs, bet Savivaldybės darbuotojų bei politikų paramos nesulaukęs miesto vadovas nusimeta kailinius ir pačiupęs kastuvą imasi doroti sniego krūvą. Tai būtų buvusi įspūdingesnė ir nieko nekainavusi V.Stalmoko politinė reklama nei Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją sudominę, miesto biudžeto lėšomis apmokėti, mero pranešimai miesto laikraščiuose.

Deja, talką pasišovęs organizuoti ir pats kastuvu gatvėje besidarbuojantis meras tebuvo vos minutę trukusia nerealia iliuzija.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį, rugsėjo 6 d, Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus padėkojo už nuoširdų darbą ir užtarnautų atostogų išlydėjo kelis miesto garbius pedagogus.


Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Vyriausybės itin daug nereklamuotu sprendimu į prioritetine tvarka nuo COVID-19 skiepijamų asmenų sąrašą įtraukti savivaldybių merus ir savivaldybių administracijos direktorius, Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasinaudojo tyliai – jis nuo koronaviruso „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepijo dar prieš Velykas, balandžio 2 dieną. Skirtingai nei kai kurie kiti...


Giminė – už mylios, o kaimynas – už tvoros. Taip savo įrašą savo Facebook puslapy antradienį, balandžio 6 d., pradėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šį pastaruoju metu itin aktualų posakį šiandien mums nuotaikingai priminė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Pasirodo, mūsų kaimynai – Klaipėdos rajono savivaldybė...


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Kalėdinis palinkėjimas miesto valdžiai  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 12 19 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Prie pabaigos artėja pirmasis žiemos mėnuo, bet Palangos valdžiai būtent dabar prasidėjo ruduo – trejus metus auginto derliaus rinkimo metas, kuris tęsis iki pat savivaldos rinkimų.


Kastuvu gatvėje besidarbuojantis meras – neįgyvendinama iliuzija

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 02 14 | Rubrika: Miestas

Na, nesiseka miesto valdžiai su savo pažadais. Lepteli garsiai, o po to – tyliai į krūmus. Pavyzdžiui, užsimojo meras Palangoje žiemą čiuožyklą įrengti. Kelias dienas vargo komunalininkai, lentas kalė, vandenį pylė, tačiau netrukus paaiškėjo, kad čiuožyklai pasirinkta vieta miesto aikštėje nėra tinkama. Vietoj visiems suprantamos čiuožyklos gavosi kelis tūkstančius litų kainavęs ledu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius