Kastuvu gatvėje besidarbuojantis meras – neįgyvendinama iliuzija

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010-02-15
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Na, nesiseka miesto valdžiai su savo pažadais. Lepteli garsiai, o po to – tyliai į krūmus. Pavyzdžiui, užsimojo meras Palangoje žiemą čiuožyklą įrengti. Kelias dienas vargo komunalininkai, lentas kalė, vandenį pylė, tačiau netrukus paaiškėjo, kad čiuožyklai pasirinkta vieta miesto aikštėje nėra tinkama. Vietoj visiems suprantamos čiuožyklos gavosi kelis tūkstančius litų kainavęs ledu padengtas gardelis, kuris dabar niekam nereikalingas.

 

Praėjusią savaitę V.Stalmokas triukšmingai išmetė idėją: organizuojame talką ir išvaduokime nuo sniego būsimą Stintų šventės vietą - J.Basanavičiaus gatvę. Miesto laikraščiai buvo paprašyti šią žinią pagarsinti, pasiruošimo šventei aptarimo metu buvo ilgai svarstoma, iš kur talkininkams reiks gauti kastuvų, kaip reiks paraginti miestiečius padirbėti kurorto labui.

„Tokia talka galėtų tapti kasmetė. Sniegą gali tekti vežti ir kitąmet“, -  kabinete heroiškai žandus pūtė V.Stalmokas. Buvo sprendžiama, kiek sniego kalnams sukasti gali prireikti žmonių. „Reikia 900 žmonių. Kiekvienam po metrą gatvės“, - nežinia, rimtai ar juokais talkininkų būrį prognozavo meras, kuris tvirtino į talką pakviesiąs visą Savivaldybės administraciją ir miesto Tarybos narius.

Tačiau, atėjus talkos dienai, iš Savivaldybės pastato nedrąsiai ėmė sklisti žinia, kad visuotinė talka atšaukiama ir valdininkų su kastuvais J.Basanavičiaus gatvėje neregėsime. Lyg negalėdami tuo patikėti, miesto komunalininkai ketvirtadienį po pietų į Jūratės ir Kastyčio skverą atvežė 45 kastuvus, šluotas, kirtiklius ledui kapoti. Tačiau netrukus į aikštę atvažiavęs meras V.Stalmokas kirtikliu mosuoti net neketino.

„Talka atšaukta, nes gatvę jau yra nuvalę komunalininkai. Jeigu jie spėja, nebūtina kitiems dirbti vien tam, kad dirbti. Svarbu yra, kad darbas būtų padarytas. Kiekvienas turi dirbti savo darbą: komunalininkai – valyti miestą, Savivaldybės darbuotojai – darbuotis kabinetuose“, - maždaug taip paporinęs meras sėdo į mašiną ir nurūko tolyn.

Tačiau kurorto komunalininkų vadovas Konstantinas Skierus mano kitaip. „Nors apie 300 „kubų“ sniego iš gatvės buvome išvežę savo jėgomis, papildomų darbo rankų dar reikėjo ten, kur neįmanoma prieiti su technika. Talkininkams buvome palikę gatvės grindinį išvalyti nuo ledo sluoksnio, Jūratės ir Kastyčio skvere nuo sniego išvaduoti suoliukus“, - sakė jis.

Dar pirmadienį nurodęs pradėti valyti pagrindinę kurorto alėją, K.Skierus prisipažino menkai tikėjęsis talkininkų paramos: „Jei būtume laukę žadėtosios talkos, J.Basanavičiaus gatvė užvakar būtų likusi užversta sniegu, o mes vargu ar būtume spėję susitvarkyti iki šeštadienio“.

Kita vertus, prieš savaitę talką skelbęs meras pripažino, kad taip būsią sutaupytos miestui valyti reikalingos lėšos. K.Skieraus teigimu, J.Basanavičiaus gatvės išvalymas biudžetui kainuos apie 25 tūkst. litų. Jei žadėtieji talkininkai būtų atlikę rankinį darbą, komunalininkai būtų sutaupę apie 10 tūkst. litų. „Ar čia dideli pinigai...”, - išgirdęs apie pagrindinės gatvės valymo kainą, užvakar ranka numojo skvere užtiktas meras.

Nors oficialia talkos atšaukimo priežastimi pasitarnavo burnos neaušinančių komunalininkų triūsas, galima nuspėti, kad valdininkai J.Basanavičiaus gatvėje likusio sniego valyti nepanoro, nes paprasčiausiai tingėjo. Buvo girdėti, kad jie po pietų neišėjo į gatvę, nes esą pabūgo palikti tuščius kabinetus, kuriuos beregint užfiksuotų žurnalistai.

Tačiau, tikiu, visi žurnalistai būtų fiksavę kastuvais besidarbuojančius valdininkus, kurių pareiga - tarnauti miestui ir jo bendruomenei. Jei jau viešiems darbams buvo pasirinktas toks netinkamas laikas, juk niekas Savivaldybės darbuotojams netrukdė talkai susiorganizuoti po darbo valandų. Iki sutemų keliasdešimt žmonių būtų spėję kalnus nuversti. Matant miesto labui dirbančius valdininkus, prie jų ne gėda būtų buvę prisijungti ir miesto gyventojams. Kad ir penktadienį, kai užsnigo vėl. Užvakar, pamačius Jūratės ir Kastyčio skvere pasirodžiusį ir po minutės išnykusį miesto merą V.Stalmoką, ištirpo trumpam gimusi graži iliuzija: pats talką inicijavęs, bet Savivaldybės darbuotojų bei politikų paramos nesulaukęs miesto vadovas nusimeta kailinius ir pačiupęs kastuvą imasi doroti sniego krūvą. Tai būtų buvusi įspūdingesnė ir nieko nekainavusi V.Stalmoko politinė reklama nei Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją sudominę, miesto biudžeto lėšomis apmokėti, mero pranešimai miesto laikraščiuose.

Deja, talką pasišovęs organizuoti ir pats kastuvu gatvėje besidarbuojantis meras tebuvo vos minutę trukusia nerealia iliuzija.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Netekome Justino Šatkausko – visų gerbiamo palangiškio, visuomenės, politikos veikėjo, buvusio Palangos miesto mero. Justinas Šatkauskas skaičiavo 95-uosius. Justinas Šatkauskas gimė 1925 m. vasario 3 d. Plungės rajone. Į Palangą gyventi atvyko prieš keletą dešimtmečių ir netruko tapti tikru „Palangos šeimos“ nariu.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Ateikite, išmokite saugaus elgesio kelyje taisyklė ir gaukite prizą.Esant blogoms oro sąlygoms akcija nevyks. Renginio organizatoriai – Klaipėdos apskritis vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatas bei Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Renginio organizatoriai pasilieka teisę filmuoti ir fotografuoti vykstantį renginį....


Praėjusį šeštadienį, birželio 1 dieną, palangiškiai buvo pakviesti į iškilmingą renginį – buvo įteiktas Mero ženklas Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui, taip pat inauguruoti du nauji Palangos miesto garbės piliečiai. Šis vardas suteiktas Mikeliui Balčiui bei Vidmantui Griciui. Iškilmingame renginyje dalyvavo daug svečių, atvykusių...


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Kalėdinis palinkėjimas miesto valdžiai  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 12 19 | Rubrika: Savaitės komentaras

Prie pabaigos artėja pirmasis žiemos mėnuo, bet Palangos valdžiai būtent dabar prasidėjo ruduo – trejus metus auginto derliaus rinkimo metas, kuris tęsis iki pat savivaldos rinkimų.


Ar miesto centras – derama vieta kapinėms?  10

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 06 14 | Rubrika: Savaitės komentaras

Nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje sovietmečio palikimą kardinaliai vertinantis europarlamentaras Vytautas Landsbergis netikėtai iššovė Palangos valdžiai pasiūlęs iš kurorto centro iškelti Antrojo pasaulinio karo metu prie Palangos žuvusių ir čia palaidotų sovietinių karių kapines. Nusistebėjęs, kad iki šiol tos kapinės neparūpo Palangos valdžiai...


Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje kurorto biudžetinių įstaigų vadovai vienas po kito lipo į tribūną ir ne vienas pastebimai nerimavo – Taryba tvirtino vadovų 2011-ųjų metų veikos ataskaitas.


Finansų ministerijos parengtame 2012-ųjų metų Privatizavimo fondo (PF) lėšų dalies paskirstymo projekte, kuris turėjo būti pateiktas Vyriausybei praėjusį pirmadienį, nebuvo numatytas finansavimas Palangos kurhauzo restauracijai, nors 700 tūkstančių litų Vyriausybė tam buvo pažadėjusi. Apie nemalonų netikėtumą meras Šarūnas Vaitkus sužinojo  praėjusį penktadienį...


Kastuvu gatvėje besidarbuojantis meras – neįgyvendinama iliuzija

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 02 15 | Rubrika: Miestas

Na, nesiseka miesto valdžiai su savo pažadais. Lepteli garsiai, o po to – tyliai į krūmus. Pavyzdžiui, užsimojo meras Palangoje žiemą čiuožyklą įrengti. Kelias dienas vargo komunalininkai, lentas kalė, vandenį pylė, tačiau netrukus paaiškėjo, kad čiuožyklai pasirinkta vieta miesto aikštėje nėra tinkama. Vietoj visiems suprantamos čiuožyklos gavosi kelis tūkstančius litų kainavęs ledu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas