Keturios partijos pasidalijo valdžią

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-03-07
Peržiūrėta
854
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Keturios partijos pasidalijo valdžią

Savivaldos tarybų rinkimuose Palangoje  daugiausia mandatų gavusios partijos, regis, nusprendė dirbti visai Palangai, o ne savo siauriems interesams – vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje koalicinę sutartį dirbti kartu Palangos savivaldybės Taryboje pasirašė keturių partijų – Lietuvos Tėvynės-Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų partijos (TS-LKD), Lietuvos Liberalcentristų sąjungos, Lietuvos Liberalų sąjūdžio ir Centro partijos – Palangos skyrių pirmininkai, taip pat šių partijų sąrašuose į Tarybą išrinkti naujosios Tarybos kadencijos nariai. Valdančiąją koaliciją sudarys 15 Tarybos narių. Naujosios koalicijos partneriai jau numatė ir pagrindinių postų pasidalijimą.

 

Mero ir administracijos direktoriaus postai - konservatorių

Pagal koalicinę sutartį mero ir administracijos direktoriaus postai atitektų konservatoriams, vicemero postas – liberalcentristams, o administracijos direktoriaus pavaduotojo – liberalų sąjūdžio atstovui.

 „Mano manymu, ši sutartis miestui bus naudinga, nes prie vieno stalo susėdo didžiausią rinkėjų pasitikėjimą gavusios politinės partijos“, - sakė Š. Vaitkus, perskaitęs visiems koalicinės sutarties pasirašymo dalyviams ir žiniasklaidos atstovams koalicinės sutarties tekstą ir ją pasirašiusius naujos kadencijos Tarybos narius. Žinia, konservatoriai tarybos rinkimuose gavo 6 mandatus, liberalcentristai – 4, liberalų sąjūdis – 3, centristai – 2.

Pasirašius koalicinę sutartį, buvo atsakyta į žurnalistų klausimus. Į „Palangos tilto“ žurnalisto klausimą, ar jau yra sutarta dėl konkrečių kandidatūrų į pagrindinius postus, konservatorių lyderis Š. Vaitkus išvengė tiesaus atsakymo: „Dėl konkrečių žmonių spręs mūsų koalicija“. Neskubėti su konkrečiomis pavardėmis kvietė ir liberalcentristų pirmininkas S. Simė: „Dėl pavardžių dar palaukime“. „Palaukime, bet jas jau esame apsitarę“, - atskleidė liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas T. Žulkus. „Deriname pozicijas, kad kandidatūros būtų prieinamos visai koalicijai“, - pridūrė Š. Vaitkus. D. Želvys atkreipė dėmesį, kad pasirašius koaliciją, laukia svarbus uždavinys suderinti koaliciją pasirašiusių partijų programines nuostatas.

 

Dėl kai kurių kandidatūrų jau sutarta

Neoficialiais duomenimis, mero postą turėtų užimti TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas Š. Vaitkus. Dėl jo kandidatūros sutaria visi naujosios koalicijos partneriai. Remigijus Kirstukas paaiškino, jog politinė etika reikalaujanti valdžią perduoti didžiausią rinkėjų pasitikėjimą pelniusiai partijai.  Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postą, kaip iki šiol, turėtų užimti liberalų sąjūdžio deleguotas Bronius Martinkus. Nors naujosios koalicijos partneriai ir sutarė, kad savivaldybės administracijos direktoriaus postas teks konservatoriams, kalbama, kad koalicijos partneriai nėra vieningai sutarę dėl kandidatūros. Dažniausiai tarp pretendentų minima dabartinės savivaldybės kontrolierės, konservatorių porinkiminiame sąraše penkta likusios Elenos Kuznecovos pavardė. Beveik vieningai sutariama, kad vicemero posto neketina užimti abu liberalcentristų porinkiminio sąrašo lyderiai – dabartinis meras V. Stalmokas ir jau dirbęs meru R. Kirstukas. Realiausiai tapti liberalcentristų deleguotu vicemeru pretenduoja liberalcentristų Palangos skyriaus pirmininkas Saulius Simė. Minima ir ketvirtos porinkiminiame sąraše likusios Sondros Kulikauskienės pavardė.

Centro partijos Palangos skyriaus pirmininko pavaduotojas Nerijus Stasiulis sakė, kad „Palangai yra labai svarbu“ turėti daugiausia rinkėjų palankumo susilaukusios konservatorių partijos siūlomą merą ir savivaldybės administracijos direktorių. „Jeigu būtų kitaip, būtų labai sunku dirbti, nes administracijos direktorius yra mero asmeninio pasitikėjimo pareigybė. Jeigu suteikiame pasitikėjimo mandatą merui, tai, logiškai mąstant, kitas žingsnis būtų suteikti jam pasitikėjimą rinktis savivaldybės administracijos direktorių“, - sakė N. Stasiulis.

 

Dabar svarbiausia – programinių nuostatų derinimas

Pirmasis naujosios kadencijos Tarybos posėdis įvyks ne anksčiau balandžio 12-os dienos.

Jau kitą savaitę koaliciją pasirašiusios partijos susės derinti programinių nuostatų. Kiek ir kokių nuolaidų visos pusės turės padaryti, nėra aišku. Partijų pirmininkai ignoravo klausimą apie esamus nesutarimus ir nesuderinamumus. „Manau, kad visos koalicinę sutartį pasirašiusios partijos turi daugiau programinių panašumų, nei prieštaravimų“, - sakė Š. Vaitkus. Jam pritarė ir T. Žulkus.

Jokio posto naujos koalicijos valdžioje negavę centristai nesureikšmina postų dalybų. „Mes laikomės pozicijos, kad svarbiausia yra aukso vidurio ieškojimas. Jau rinkimų naktį mes kalbėjome, kad geriausiai miestui yra koalicija, kuri atitiktų valdžios sudėtį Seime ir Vyriausybėje. Tuomet yra lengviausia dirbti ir priimti sprendimus. Šie metai Palangai yra paskutinis šansas susivienyti ir daryti darbus kartu. Jeigu tokios galimybės neišnaudosime, tai kažin ar kada nors turėsime pasivyti toliau pažengusius Druskininkus ar aplinkinius Baltijos valstybių kurortus“, - sakė N. Stasiulis.

Į žurnalistų pastabą, kad skirtingas ideologijas ir programines nuostatas skelbiančioms partijoms bus sunku rasti bendrą kalbą priimant sprendimus, koalicinės sutarties pasirašymo signatarai drąsinosi: ‚Jeigu mes susitarėme dėl koalicijos, tai susitarsime ir kitais klausimais. Atėjome dirbti Palangai susivieniję“.

Ar koalicijos partnerių sutartis taps kūnu, tai yra bus Tarybos pirmajame posėdyje patvirtinta naujos Tarybos, paaiškės balandį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...


To niekas ir sapnuoti negalėjo: Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas šį šeštadienį įvyksiančiame partijos Tarybos (jai be jo priklauso ir palangiškis Aleksandras Jokūbauskas) posėdyje balsuos už dešimties partijos bičiulių – tarp jų ir Antano Vinkaus, Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje –...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Taryba jau beveik įpusėjo savo kadenciją. Ir nors miestą valdančios koalicijos partneriai sutartinai postringauja apie jos vienybę dirbant miesto labui, bet akyliems politikos stebėtojams akivaizdu, kad partijos jau pradėjo mintyti apie būsimus savivaldos rinkimus, siekti „išsiryškinimo“ ir pradėti lenktynes dėl balsų. Didžiausia būsimų rinkimų intriga, ko gero...


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Didelių iečių laužymo dėl koalicijos sutartį pasirašiusių partijų programinių nuostatų derinimo nebuvo – vakar po centro-dešiniųjų partijų koalicijos 2011-2015 metų programa parašus baigė suraityti paskutiniai naujosios savivaldybės Tarybos kadencijos valdančiosios daugumos nariai, kurių, kaip žinia, yra 15. S. Kulikauskienė yra išvykusi, todėl ant partijų suderintos programos prie jau...


Keturios partijos pasidalijo valdžią

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 03 07 | Rubrika: Miestas

Savivaldos tarybų rinkimuose Palangoje  daugiausia mandatų gavusios partijos, regis, nusprendė dirbti visai Palangai, o ne savo siauriems interesams – vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje koalicinę sutartį dirbti kartu Palangos savivaldybės Taryboje pasirašė keturių partijų – Lietuvos Tėvynės-Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų partijos (TS-LKD), Lietuvos Liberalcentristų...


Keturių partijų – Lietuvos Tėvynės Sąjungos – Krikščionių demokratų, Socialdemokratų, Liberalų Sąjūdžio ir Tvarka ir teisingumas – skyrių pirmininkai vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje pasirašė sąžiningų rinkimų kampanijos deklaraciją. Ja partijų skyrių pirmininkai Šarūnas Vaitkus, Aldona Stasiulaitienė, Danas Paluckas ir Tomas Žulkus įsipareigojo rinkimų kampaniją vykdyti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius