Kiekvienam palangiškiui – po mero nuotrauką

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010-02-14
Peržiūrėta
1677
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šalies politikų veiklą prižiūrinti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) greitai išmoks visų Palangos valdžioje esančių Tarybos narių pavardes. Vien per praėjusius  metus ši komisija pripažino, kad Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą yra pažeidę šeši savivaldybės Tarybos nariai.

 

Šiame fronte nepralenkiami yra Palangos liberalcentristai. Viešuosius interesus su privačiais yra supainioję Saulius Simė, Sondra Kulikauskienė, Remigijus Kirstukas. Dabar VTEK susidomėjo Palangos mero liberalcentristo Vytauto Stalmoko veiksmais.

Neseniai komisija gavo dešimties Palangos gyventojų prašymą ištirti, ar kurorto vadovas savo politinei reklamai nenaudoja Savivaldybės biudžeto pinigų. Miesto laikraščiuose pasirodė valdžios pranešimai apie praėjusiais metais Palangos mieste atliktus ir pradėtus darbus. Tačiau visuomenei būtina pateikti informacija buvo pristatyta mero V.Stalmoko vardu. Be to, ranešimus „papuošė“ didelės mero nuotraukos.

Matyt, save labai mylinčio mero nuotrauka buvo spausdinama ir prie vėlesnių Savivaldybės pranešimų apie miesto biudžeto įvykdymą, lėšų panaudojimą miesto renginiams. Įdomu tai, kad laikraščiui pateikdama informaciją Savivaldybė nurodo net kokio dydžio V.Stalmoko nuotrauką spausdinti.

Gal numatomiems tiesioginiams merų rinkimams besiruošiantis miesto vadovas baiminasi, kad palangiškiai gali pamiršti, kaip atrodo V.Stalmokas?  Juk meras taip retai išdrįsta pasirodyti prieš miesto bendruomenę.

Palangiškiams pateikta informacija apie V.Stalmoko nuveiktus darbus primena mero ataskaitą. Tačiau, pagal miesto Tarybos veiklos reglamentą, prieš tai tokia ataskaita turėjo būti tvirtinama Tarybos posėdyje. Be to, pagal tą patį reglamentą nenumatyta, kad tokia ataskaita būtų spausdinima už mokesčių mokėtojų pinigus. Taupumo sumetimais laikraštyje turi būti tik nuoroda, kur galima susipažinti su mero ataskaita: bibliotekoje, Savivaldybės internetinėje svetainėje.

Dar nežinia, ką nustatys V.Stalmoko spaudinius įvertinusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, tačiau visiems miesto gyventojams ir taip akivaizdu, kad tokie Liberalų ir centro partijai atstovaujančio mero pranešimai yra ne kas kita, kaip jo paties ir visos partijos politinė reklama. Juk jau ne už kalnų rinkimai, o liberalcentristų realūs darbai taip sunkiai įžiūrimi...

Dar kad visuomenei su mero „abrozdėliu“ pateikiama informacija būtų teisinga. Štai, pasigyręs, kad Palangos miesto savivaldybė yra įvykdžiusi 2009 metų biudžeto surinkimo planą, meras aiškiai klaidina palangiškius. Dabar paaiškėjo, kad praėjusiais metais Savivaldybė šalies biudžetui nebuvo grąžinusi 3,6 mln. litų bendrosios dotacijos kompensacijos už suplanuotas didesnes pajamas. Be šiemet būtinų grąžinti apie 800 tūkst. litų, ir pernai likusią milijoninę skolą reikia numatyti šių metų biudžete. Nebegalėdama labiau karpyti suplanuotų išlaidų, Savivaldybė nuėjo lengviausiu keliu – 3,6 mln. litų padidino ateinančių metų pajamų planą. Ar numatytos pajamos yra realios? Juk nepavykus jų surinkti, metų pabaigoje pinigų gali pristigti svarbiausiems miesto darbams, laukiantiems socialinių išmokų, mokytojų algoms ir kitoms gyvybiškai būtinoms reikmėms.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) posėdyje kovo 7 dieną, be kitų klausimų, svarstė ir  2022 m. spalio 6 d. dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir portale www.lrytas.lt paskelbtą publikaciją „Meras darbe baiminasi rutinos“. VRK pripažino publikaciją Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos miesto rinkimų apygardoje Nr. 31 kandidatų sąrašo kandidato į Palangos miesto merus Šarūno...


Visuomenės informavimo etikos komisija rugsėjo 13 d. išnagrinėjo Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Dariaus Kubiliaus, kuris dėl netinkamo elgesio buvo atstatydintas iš Palangos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigų, skundą dėl laikraščio „Palangos tiltas“ redaktoriausLino Jegelevičiaus publikacijos „Atsipiskit* nuo Palangos mero ir eikite nachui – jūs...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės elgesio. VTEK aiškinosi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) ribojimo atstovauti. Šis teisės aktas draudžia valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesus institucijoje ar...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Elena Kuznecova pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Kiekvienam palangiškiui – po mero nuotrauką

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 02 14 | Rubrika: Miestas

Šalies politikų veiklą prižiūrinti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) greitai išmoks visų Palangos valdžioje esančių Tarybos narių pavardes. Vien per praėjusius  metus ši komisija pripažino, kad Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą yra pažeidę šeši savivaldybės Tarybos nariai.


Miesto poliklinika – interesų verpete

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 20 | Rubrika: Miestas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl kurorto Savivaldybės tarybos narių Sondros Kulikauskienės ir Remigijaus Alvydo Kirstuko veiksmų atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms. Tyrimas pradėtas gavus Tėvynės sąjungos frakcijos miesto Taryboje narių prašymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius