Rašome "Palangos tiltui": „Kino buso“ kino dirbtuvės Palangos senojoje gimnazijoje

Palangos tiltas, 2020-10-13
Peržiūrėta
116
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rašome "Palangos tiltui": „Kino buso“ kino dirbtuvės Palangos senojoje gimnazijoje

Šių metų spalio 7 – 8 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko III-asis kino edukacijos projektas gimnazistams ,,KINO BUSO” kino dirbtuvės. Šio projekto tikslai yra dvilypiai: lavinti moksleivių įgūdžius „perskaityti“ audiovizualinį kūrinį bei atskleisti vizualinio teksto, kino kalbos teikiamas galimybes saviraiškai ir kūrybai. Šis projektas yra svarbus tiek edukacine, tiek ir kultūrine prasme. Projekto metu mokiniai žiūri aukštos meninės kokybės filmus, juos analizuoja, vyksta moderuojamos diskusijos. Vystomas įvairaus amžiaus mokinių meninis kino suvokimas, lavinamas gebėjimas komunikuoti vaizdais. Ugdomas estetinis skonis, kultūrinis akiratis ir vertybinės nuostatos, vystomi komunikaciniai ir meniniai gebėjimai, kūrybiškumas bei kritinis mąstymas.
Kino dirbtuves vedė pripažinti jaunosios kartos kino režisieriai bei edukatoriai Marat Sargsyan ir Andrius Blaževičius, kurių režisuoti filmai yra ne tik sulaukę didelio susidomėjimo Lietuvoje, bet ir pelnę daugybę apdovanojimų užsienio kino festivaliuose.
Dvi dienas trukusiose dirbtuvėse gimnazistai susipažino su įvairiais kino žanrais, sužinojo, kaip kuriamas kinas: susipažino su kino gamybos terminais, pagrindiniais kino kalbos elementais ir mokėsi juos atpažinti kine, kino profesijomis, filmo kūrimo etapais, kino technika. Gimnazistai, padedant profesionalams, patys filmavo trumpo metro filmus, atliko įvairias kūrybines užduotis, mokėsi audiovizualinės kalbos pagrindų. Ypatingas dėmesys buvo kreipiamas istorijos pasakojimui ir konstravimui audiovizualinėmis raiškos priemonėmis. Kurdami savo filmus mokiniai praktiškai išbandė tuos pačius kino etapus, susidūrė su tais pačiais sunkumais kaip ir tikrame kine ir padedant dirbtuvių vadovams mokėsi su jais susidoroti.
Nuo kitos savaitės iki gruodžio mėnesio vidurio gimnazistai toliau dalyvaus nuotoliniame kino edukacijos projekte „Ekranai“. Tai tęstinis 10-ies pamokų kino edukacijos užsiėmimų ciklas, vykstantis 1 kartą per savaitę, nuotoliniu būdu (naudojantis „Zoom“ platformą). Galimybę gimnazistams nuo 2017 metų dalyvauti šiuose projektuose iniciavo Senosios gimnazijos teatro mokytoja metodininkė Rimtautė Radzevičienė.

Palangos senosios gimnazijos muzikos mokytoja Rima Piktuižienė

Nuotaukose : 3 - Kino dirbtuves vedė kino režisieriai Andrius Blaževičius ir
Marat Sargsyan.
1, 2 – Kino dirbtuvėse gimnazistai sužinojo, kaip kuriamas kinas, ir patys trumpam tapo jo kūrėjais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prieš daugiau nei 60 metų pastatytas ir iš esmės neremontuotas Palangos kino teatras „Naglis“ iki 2024-ųjų turėtų gerokai praplėsti savo funkcijas bei tapti Vakarų Lietuvos regiono kino centru.


Šių metų spalio 7 – 8 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko III-asis kino edukacijos projektas gimnazistams ,,KINO BUSO” kino dirbtuvės.


Rugpjūčio 13 d. 21 val. Palangoje, Oldman parke (Jūratės g. 2A) vyks JAV kino diplomatijos programos „American Film Showcase“ seansas, kurio metu svečiai išvys amerikiečių režisieriaus Hugo Berkeley dokumentinę juostą „Džiazo ambasadoriai“.


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Palangoje esančio kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. eurų, sako likviduojamos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovas Arūnas Stoškus.


Palangoje neilgai trukus atgims legendinis kino teatras „Naglis“. Planuojama, kad jau po kelerių metų jis taps regionine filmoteka. Bendrovei „Lietuvos kinas“ priklausantis „Naglis“ yra seniausias išlikęs valstybinis kino teatras.   


Atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 06 29 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį Palangos kurorto muziejuje atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis 2018 „Palanga – mano meilė“. Renginio metu taip pat pristatyta ir garsaus prancūzų fotografo AndréPerlstein fotografijų paroda „8-asis dešimtmetis kino ekrane“.


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Savaitgalį Lietuvoje viešėjo garsi kino filmų legenda Jean Claude Van Damme. Garsusis aktorius skyrė dėmesį ne tik verslo reikalams, bet ir jauniesiems karatistams, su kuriais dalijosi savo karatė įgūdžiais bei žiniomis.


Tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“

Vaikų ir jaunimo animacinio filmo kūrybinės dirbtuvės „Baltija jungia“, 2010 08 18 | Rubrika: Kultūra

Vaikų ir jaunimo animacinio filmo kūrybinės dirbtuvės „Baltija jungia“ 2010 m. rugpjūčio 19-29 d. Palangoje, Klaipėdoje, Nidoje


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius