Kitą sezoną „Palanga“ taps profesionalesnė: pasiūlys sezono paketus

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-04-23
Peržiūrėta
2139
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palanga“ direktorius Arūnas Vaitulionis su Eriku Kubiliumi Palangos sporto arenoje.Nuotraukos iš klubo „Palanga“ paskyros socialiniame tinklapyje „Facebook“;
„Palanga“ direktorius Arūnas Vaitulionis su Eriku Kubiliumi Palangos sporto arenoje.Nuotraukos iš klubo „Palanga“ paskyros socialiniame tinklapyje „Facebook“;

Miesto reprezentacinė krepšinio komanda „Palanga“ baigė Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2014–2015 metų sezoną. Iškovota ketvirta vieta pakliuvus į finalinį ketvertą – garbingas pasiekimas. Klubas įvykdė prieš sezoną keltą užduotį – pakliūti tarp keturių geriausiųjų NKL komandų. Klubo „Palanga“ direktorius Arūnas Vaitulionis – vienas didžiausių klubo sėkmės kalvių. Jis atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.
– Kaip vertinate pasibaigusį NKL?
– Reikia pripažinti, kad sezonas klubui buvo išties geras. Komanda buvo stipri. Derėtų visiems atsiminti, kad man atėjus į klubą nebuvo nieko – nei žaidėjų, nei trenerio, nei jokio rėmėjo, jokios klubo struktūros. Kitais žodžiais tariant, komanda buvo suburta nuo nulio. NKL finalo ketvertas – labai geras rezultatas.
– Kokią užduotį kėlėte komandai prieš sezoną?
– Buvo keliama užduotis patekti į finalo ketvertą. Galbūt toks pasakymas net šiek tiek sukėlė išankstinį atsipalaidavimą. Gi, girdi, užduotis jau įvykdyta.
– Kada patikėjote, kad komanda gali toli žengti?
– Realiai kalbant, kai pakeitėme trenerį – Virginijus Sirvydis stojo prie komandos vairo metų pradžioje. Jam atėjus pasikeitė keli žaidėjai: išėjo iš komandos Haroldas Venckus, jį pakeitė Domininkas Matutis. Atleidome legionierių Kalebą Sutoną (Caleb Sutton), jį pakeitęs Deividas Keburys neblogai įsijungė į komandą. Galop, įregistravome, jau beveik sezono pabaigoje, amerikietį Travisą Garisoną, kuris tikrai sėkmingai startavo. Manau, kad su tokiu atšviežinimu visi patikėjo, kad komanda gali sezoną baigti tikrai sėkmingai. Iki tol buvo daug svyravimų, o sezono pabaigą baigėme pergalių serija. Ją pratęsėme ir atkrintamųjų varžybų serijoje – prieš Joniškio „Delikatesą“ ir Vilniaus „Perlą-MRU“. Jeigu būtume su tokiu užsidegimu žaidę finaliniame ketvirtuke kaip žaidėme paskutiniąsias rungtynes namuose prieš „Perlą“, tikiu, kad rezultatai būtų buvę kitokie. Manau, kad būtume užlipę ant aukščiausios pakylos.
– Įvardinkite, prašau, žmones, kurie daugiausiai prisidėjo prie klubo sėkmės šį sezoną.
– Atvirai sakau, kadangi norėjau pats suvokti nuo A iki Z, kaip veikia krepšinio klubas, labai nepasigirsiu, jei pasakysiu, kad liūto dalį darbo, ypač sezono pradžioje, padariau pats. Norėjau pats suprasti visus niuansus – nuo vandens žaidėjams dalijimo rungtynių metu iki pokalbių su vandens tiekėju kaip klubo rėmėju vėliau. Man nebuvo gėda pačiam dalinti vandenį žaidėjams rungtynių metu. Mums vandenį tiekė „Birštono mineraliniai vandenys“, vyrai gėrė vandenį „Akvilė“. Ačiū jiems. Žinoma, kaip sakau, dėl globalesnių dalykų varsčiau miesto mero duris.
Ačiū naujajam „Palanga“ treneriui V. Sirvydžiui, kuris nuo mano pečių nukėlė dalį krūvio – perėmė visus reikalus, susijusius su komandos žaidybiniais dalykais, sportininkų kai kuriomis reikmėmis. Daugiau jokių vadybininkų nebuvo. Gali būti, kad kitais metais klubo vadyba bus šiek tiek kitokia.
– Kokia?
– Išties geras klausimas. Jeigu klubas paprasčiau patektų į Palangos universalią areną, gautų ja naudotis pigiau, klubas galėtų skirti daugiau lėšų kitoms reikmėms, pirmiausia meistriškumui kelti. Ir ne tik: klubas „Palanga“ numatęs rengti tradicinius krepšinio turnyrus, miesto šventes. Pavyzdžiui, netrukus mes surengsime veteranų krepšinio varžybas, surengėme partijų turnyrą. Pastarasis nebuvo koks nors rinkimų triukas. Vasarą esame numatę organizuoti Renaldo Seibučio krepšinio stovyklą Palangoje, tikiu, kad ji taps tradicinė. Tad siekiame, kad krepšinis taptų aktyvi miesto gyvenimo dalis.
– Mūsų laikraštis jau rašė, kad pasibaigus NKL sezonui, komanda dar negavo savivaldybės biudžeto lėšų, numatytų aukšto meistriškumo sporto klubams. Ar kas nors pasikeitė?
– Palietėte jautrią temą. Pasakysiu pirmiausia, kad prašiau Tarybos atleisti klubą „Palanga“ nuo bet kokių mokesčių mums žaidžiant arenoje, bet Taryba nusprendė kitaip: mums tenka sumokėti už visus komunalinius patarnavimus ir 200 litų už salę varžybų metu. Kai kurie skaičiavimai, prisipažinsiu, man yra sunkiai suprantami.
Atsakant į jūsų klausimą, iki šiol nesame gavę savivaldybės pinigų, nors jau baigėme sezoną. Tokia praktika nėra gera, ir manau, kad visi tai supranta. Kaip gali planuoti komandos biudžetą, išlaidas, kai yra tokia tvarka? Labai tikiuosi, kad naujoji miesto Taryba ir administracija priims tinkamesnę, logiškesnę tvarką.
– Kiek kainavo išlaikyti komandą 2014–2015 NKL sezone?
– Pasakysiu atvirai: nė vienas klubas nėra įvardijęs tiksliai savo biudžeto. Pasakysiu tik tiek, kad mūsų biudžetas buvo apie 100 tūkst. eurų. Palangiškių komandos biudžetas buvo link didesnės pusės, palyginti su kitomis komandomis, nors, pavyzdžiui, lygoje sklandė gandai, kad Marijampolės klubo biudžetas buvo apie 700 tūkst. litų.
– Ar nenukentėjo jūsų verslas, tiek daug laiko ir jėgų paskyrus klubui „Palanga“?
– Prisipažinsiu, kad šiek tiek nukentėjo. Neslėpsiu, kad į klubą investavau ir savo asmeninių lėšų, ne vien rėmėjų. Kaip sakiau, pradžia buvo sunki: buvau naujas žmogus mieste, tad negalėjau tikėtis, kad visi atsistos į eilę paremti klubą. Bet kai tam buvau pasiruošęs, man buvo lengviau.
– Įvardinkite komandos rėmėjus, kuriems Palanga turėtų būti dėkinga už sėkminga sezoną.
– Puikiai bendravome su viešbučiais „Gabija“, „RivaStar“, labai daug padėjo bendrovė „Statpala“, jos direktorius Viktoras Jasinskas ir anksčiau rėmęs krepšinį Palangoje. Dėkingas esu UAB „Novaka“, „Vaineta ir partneriai“. Žinoma, komandai reikia generalinio rėmėjo. Šį sezoną jo tikėtis gal ir negalėjome, nes klubas – naujas. Visi rimti rėmėjai nori matyti tam tikrą klubo įdirbį, rezultatus. Manau, kad toks generalinis rėmėjas kitą sezoną bus. Jau vyksta tam tikri pokalbiai, daromi pažadai. Gali būti, kad kitąmet komandos pavadinimas bus, kaip sakau, per brūkšnelį – įrašysime į klubo pavadinimą rėmėjo pavadinimą.
– Labai svarbu bus išlaikyti komandos branduolį: žaidėjus, trenerį. Kiek tai realu?
– Taip, jūs teisus. Po sezono kalbėjausi su visais – žaidėjais ir treneriais, visiems padėkojau. Ir dabar dėkoju per jūsų laikraštį. Visi buvo geranoriški, sakė, kad norėtų likti su „Palanga“ ir kitą sezoną, prisidėti prie klubo tolesnės sėkmės. Bet, supraskite, kad komandos akcijos dabar išaugo: didesnių norų turi ir patys žaidėjai. Neabejoju, kad jie sulauks neblogų pasiūlymų ir iš kitų komandų, tad išlaikyti branduolį nebus lengva. Bet aš stengsiuosi, kad ir kitais metais komandoje būtų palangiškių, žaidimo lygis – aukštas, o tai garantuos, kad salė būtų pilna žiūrovų.
– Kiek šį sezoną už „Palangą“ žaidė tikrų palangiškių?
– Jeigu neklystu, keturi: Erikas Kubilius, kuris buvo pripažintas perspektyviausiu jauniausiu lygos žaidėju, Adomas Drungilas, Rokas Mažionis, Deividas Petravičius, Ernestas Bružas, Sporto centro auklėtiniai. Komandai svariai padėjo ir keli klaipėdiečiai, kretingiškiai. Stengiausi, kad žaidėjai būtų iš Klaipėdos apskrities. Girdėjau, kad keli perspektyvūs žaidėjai, Sporto centro auklėtiniai ketina pakelti sparnus studijuoti užsienyje. Tai – jų teisė, ir linkiu jiems visokeriopos sėkmės.
– Ar klubas įvykdė finansinius įsipareigojimus visiems žaidėjams, treneriui ir personalui?
– Faktiškai, taip, kelios nedidelės skolos bus padengtos, tikiu, šį mėnesį.
– Tad teisinga pavadinti „Palangą“ profesionalia komanda?
– Sporto centro auklėtiniai gaudavo maistpinigius, aprangą, kitiems mokėdavome algas.
– Ar bandysite kalbėtis su sėkmingai rungtyniavusio legionieriaus Traviso Garisono agentu, kad jis rungtyniautų Palangoje ir kitą sezoną?
– Jau kalbėjausi su jo agentu, bet, žinoma, anksti kalbėti, kur pasuks Traviso sportinis kelias kitą sezoną. Galiu pasakyti, kad mes Travisą, kaip ilgokai nerungtyniavusį krepšininką (du metus T. Garisonas gyveno tėvynėje, JAV, ir beveik nežaidė krepšinio – aut.), kaip sakau, „pastatėme ant kojų“, atskleidėme, jis turėjo čia geras sąlygas, gerą trenerį, tad manau, kad bus sudėtinga jį išlaikyti. Jeigu būtų kalba apie didesnę algą jam, klausimą svarstytume.
– Kokių minčių vedinas išeinate atostogų?
– Labai daug kas priklauso nuo miesto, kokia bus komanda kitais metais. Visada kartoju: „Palanga“ – viso miesto komanda. Man buvo džiugu matyti mokytojus su mokiniais tribūnose. Krepšinis prisidėjo prie kurorto sporto ir viso gyvenimo. Tikiu, kad arena, visiems radus sprendimus, net dėl smulkmenų, kitą sezoną gali būti pilnutėlė. Pavyzdžiui, norėtųsi nuolat veikiančios kavinės arenoje. Bandysime siūlyti palangiškiams ir visiems sezono paketus. Tikiu, kad bus „Palangos“ sirgalių klubas. Idėjų – daug, padedant miesto vadovams, rėmėjams, svarbiausia, sirgaliams, tikiu, kad galima jas įgyvendinti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiemet dviračių nuomotojai Palangoje sukruto anksčiau, mat lepina orai. Kai kurie dirba jau kone du mėnesius, nors vasaros sezoną Palanga atidaro tik gegužės pabaigoje. Kokio sezono tikisi kurorto dviračių nuomos verslininkai? Apie tai buvo kalbama LNK žiniose.


Galingai Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele-KMT) turnyre šį sezoną save pristatęs ir tris Lietuvos krepšinio lygos (Betsafe-LKL) komandas įveikęs Palangos „Olimpas“ tęsia kovą dėl Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) reguliariojo sezono nugalėtojo vardo.


Žmonių saugumo užtikrinimo vandenyje ir jų gelbėjimo efektyvumas priklauso nuo gelbėjimo tarnybų aprūpinimo modernia įranga bei gelbėjimo operacijas vykdančių žmonių gebėjimo ja naudotis.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Praėjusį savaitgalį Palanga atidarė kurortinį sezoną, kuris oficialiai tęsis iki rugsėjo 15-osios, bet reikliausi kurorto vertintojai, ko gero, pagrįstai bambėjo, kad sezono atidarymas nebuvęs toks, kokio tikėtasi.


Miesto reprezentacinė krepšinio komanda „Palanga“ baigė Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2014–2015 metų sezoną. Iškovota ketvirta vieta pakliuvus į finalinį ketvertą – garbingas pasiekimas. Klubas įvykdė prieš sezoną keltą užduotį – pakliūti tarp keturių geriausiųjų NKL komandų. Klubo „Palanga“ direktorius Arūnas...


Iki vasaros sezono atidarymo Palangoje likus mažiau nei mėnesiui, it bitelės dūgzti pradėjo vietos verslininkai. Viešbučių savininkai sezoną pasitinka sulaukę valdžios „dovanėlės“ – nuo 9 iki 21 procentų padidėjusio pridėtinės vertės mokesčio. Tačiau atostogautojams, regis, nereikės plačiau atverti piniginių – apgyvendinimo paslaugas teikiantys vietos...


Ko gero, daugeliui kurorto kultūrinis gyvenimas siejasi su beveik legendiniu Nerijum Stasiuliu. Bet nuo balandžio mėnesio, N. Stasiuliui išėjus dirbti į savivaldybės Tarybą, Palangos kultūros centro „bosas“- naujas žmogus. Naujas, bet ne visiškai „žalias“ ir jau žinomas ne vieno palangiškio. Susipažinkime: naujas  Palangos kultūros centro...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius