Klaipėdos apskrities jūros šauliai šventė sąjungos 90 metų jubiliejų

„Palangos tilto” informacija, 2013-03-28
Peržiūrėta
2581
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jūrų šauliai iš Palangos jubiliejaus proga bendražygius pasveikino ir dainomis.
Jūrų šauliai iš Palangos jubiliejaus proga bendražygius pasveikino ir dainomis.

Kovo 23 dieną Klaipėdos apskrities jūros šaulių sąjunga savo būstinėje Klaipėdoje šventė neeilinę sukaktį – šiemet sukako 90 metų nuo sąjungos įkūrimo. Iškilmėse dalyvavo ir Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos šauliai.
Jubiliejaus iškilmės prasidėjo šventomis Mišiomis, kurias aukojo karo kapelionas Remigijus Montvilas. Pranešimą apie Lietuvos šaulių sąjungą, įsikūrusią 1918-aisiais metais, jos veiklą, o taip pat apie tai, kaip 1923 metais buvo įkurta Klaipėdos apskrities jūros šaulių sąjunga, skaitė Klaipėdos jūros šaulių 10-osios kuopas vadas Aras Kaikaris. Sveikinimo žodį tarė Klaipėdos jūros šaulių rinktinės vadas Arvydas Daukantas, apdovanojęs aktyviausius šaulius padėkos raštais. Tarp apdovanotųjų – ir Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Palangos Šaulių 6-osios kuopos vadas Adolfas Sendrauskas.
Su švente bendražygius sveikino šauliai iš visos apskrities. Ypač įspūdingi buvo Skuodo ir Šilutės jūrų šaulių kuopų sveikinimai.
Iškilmingos šventės proga priesaikas davė penki jaunieji Klaipėdos rinktinės šauliukai.
Savo žodį tarė ir Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos šauliai, pasveikinę bendražygius ir dainomis.
Po sveikinimų šauliai žiūrėjo dokumentinį filmą apie Lietuvos šaulių veiklą nuo sąjungos įkūrimo iki šių dienų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiemet švenčiame 105-ąjį Lietuvos šaulių sąjungos gimtadienį. LŠS įkurta 1919 m. birželio 27 d. Kaune. 


Liepos pabaigoje Palangos jūros šauliai dalyvavo sporto žaidynėse Kartenoje.


Rugpjūčio mėnesį, pakviesti Žemaičių apygardos 3-ios rinktinės savanorių, Palangos generolo J. Žemaičio šaulių choro grupė nuvyko į Mažeikius.


Balandžio mėn. 9 d. Lietuvos šaulių sąjungos vakarų jūros šaulių rinktinė, vadovaujama atsargos majoro Rolando Lukšo, organizavo gausią šaulių priesaikos ceremoniją. 


Palangos jūros šauliai, tęsdami tradiciją dalyvauti Šiluvos atlaiduose, savo pageidavimą pareiškė 3-iosios jūros šaulių rinktinės vadui atsargos majorui Rolandui Lukšui. Jis pasirūpino transportu, ačiū jam už tai. Į kelionę vykome kartu su Klaipėdos šaulių delegacija.


Penktadienį, birželio 11 dieną, Palangos kurorto Jūros šaulių choras šventė savo veiklos 40 – metį. „Palangos bendruomenės vardu pasveikinome ir palinkėjome dar daug metų  savo dainomis džiuginti palangiškius ir miesto svečius,“ – tokį sveikinimą savo „Facebook“ paskyroje paliko Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Vis dar tebesiautėjant COVID – 19 šmėklai, palangiškiai vis vien surado ir laiko, ir entuziazmo tinkamai pažymėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 31 - ąsias metines. Pirmiausia prie nepriklausomybės signataro Jono Basanavičiaus paminklo rinkosi Lietuvos šaulių sąjungos Palangos kuopos nariai, kurių pagrindą tądien sudarė miesto kultūros ir jaunimo centro vyrų...


Praėjusį šeštadienį Kaune, karininkų ramovėje, vykusiame Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) suvažiavime dalyvavo 191 delegatas. LŠS sudaro 10 rinktinių, veikiančių teritoriniu principu visose Lietuvos apskrityse. Šiandien rinktines sudaro daugiau nei 100 kuopų, įkurtų visuose Lietuvos rajonuose. Ir Šaulių sąjungai priklauso per 10 tūkst. narių....


Praėjusį šeštadienį Kelmėje įvyko Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo 25-ečio minėjimas-sąskrydis, kuriame dalyvavo ir grupelė Palangos šaulių.


Kovo 23 dieną Klaipėdos apskrities jūros šaulių sąjunga savo būstinėje Klaipėdoje šventė neeilinę sukaktį – šiemet sukako 90 metų nuo sąjungos įkūrimo. Iškilmėse dalyvavo ir Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos šauliai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius