Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos pareigūnai tikrino vairuotojų pasirengimą šaltajam sezonui

Palangos tiltas, 2022-11-14
Peržiūrėta
846
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos pareigūnai tikrino vairuotojų pasirengimą šaltajam sezonui

2022-11-14 ryte Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai, Klaipėdoje, Naikupės g. ir Baltijos pr., kelių švietimo įstaigų prieigose, vykdė policinę priemonę, per kurią tikrino ar vairuotojai jau pasikeitė automobilių padangas į žiemines. Patikrinta apie 800 transporto priemonių, užfiksuoti 7 pažeidimai. Nustatyta, kad penkių automobilių vairuotojai vis dar važinėja vasarinėmis padangomis, vieno automobilio padangų protektoriaus gylis neatitiko reikalavimų. Buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 415 str. – vairuotojams gresia bauda nuo 50 iki 100 eurų, bei yra anuliuotas automobilių techninės apžiūros galiojimas. Taip pat stebėta ar vaikai į ugdymo įstaigas vežami saugiai – užfiksuota, kad viena moteris du vaikus vežė neprisegtus specialiose kėdutėse. Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 30 iki 50 eurų (pagal LR ANK 432 str.) Prasižengus pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

Dar automobilių padangų nepasikeitusius vairuotojus policijos pareigūnai primygtinai ragina tai padaryti kuo skubiau – pagal Kelių eismo taisyklių reikalavimus vasarines padangas į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms pakeisti privaloma nuo lapkričio 1 iki 10 d. Specialistų teigimu, vasarinės padangos savo darbines savybes praranda orams atvėsus žemiau nei 7 laipsniai. Jei yra šlapia – prastėja sukibimas su kelio danga, o stabdymo kelias – gerokai pailgėja, o tai gali tapti skaudžių eismo įvykių priežastimi. Taip pat būtina atkreipti dėmesį ir į padangų protektoriaus gylį – pasak pareigūnų, jei jis yra mažesnis nei 3 mm., vairuotojui gresia tokia pat atsakomybė, kaip ir važiuojant sezonui netinkamomis padangomis.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2022-11-14 ryte Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai, Klaipėdoje, Naikupės g. ir Baltijos pr., kelių švietimo įstaigų prieigose, vykdė policinę priemonę, per kurią tikrino ar vairuotojai jau pasikeitė automobilių padangas į žiemines. 


Per 2022 m. spalio 10 - 16 d. vykdytas Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus policines priemones iš viso užfiksuoti 365 KET pažeidimai, nustatyta 16 neblaivių vairuotojų.  


2022 m. spalio 3 - 9 d. policines priemones visoje apskrityje vykdę Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai didžiausią dėmesį skyrė vairuotojų blaivumo ir nesustojimo prieš pėsčiųjų perėjas kontrolei.


Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai per 2022 m. rugsėjo 12 - 18 d. vykdytas priemones iš viso užfiksavo 381 KET pažeidimą, tarp jų – net 11 neblaivių vairuotojų.     


Kelių policijos skyriaus pareigūnai didžiausią dėmesį skyrė vairuotojų blaivumo ir pavojingo bei chuliganiško vairavimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolei.


Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai per visoje apskrityje vykdytas priemones didžiausią dėmesį skyrė vairuotojų, įskaitant ir dviračių bei elektrinių paspirtukų, blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolei.


2022 m. liepos 17 d. Klaipėdos apskrities VPK kelių policijos skyriaus pareigūnai, vykdydami priemones, skirtas vairuotojų blaivumo kontrolei, vien Palangoje ar kurorto prieigose Klaipėdos rajone, nustatė 10 neblaivių vairuotojų.


2022 m. birželio 27 d.– liepos 3  d. per Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus vykdytas policines priemones iš viso užfiksuoti 424 KET pažeidimai, nustatyta 18 neblaivių vairuotojų, vienas iš jų neturėjo ir teisės vairuoti.


2022 m. gegužės 30 – birželio 5 d. sustiprintą vairuotojų blaivumo kontrolę vykdę  Klaipėdos apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai iš viso užfiksavo 154 KET pažeidimus, nustatė 11 neblaivių vairuotojų.


2022 m. gegužės  9 – 15 d. sustiprintą vairuotojų blaivumo kontrolę visoje Klaipėdos apskrityje vykdę kelių policijos pareigūnai iš viso užfiksavo 278 KET pažeidimus. Nustatyta net 12 neblaivių vairuotojų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius