Koalicijos partneriai pasirašė bendrą 2011-2015 metų veiklos programą

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-04-03
Peržiūrėta
973
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Koalicijos partneriai pasirašė bendrą 2011-2015 metų veiklos programą

Didelių iečių laužymo dėl koalicijos sutartį pasirašiusių partijų programinių nuostatų derinimo nebuvo – vakar po centro-dešiniųjų partijų koalicijos 2011-2015 metų programa parašus baigė suraityti paskutiniai naujosios savivaldybės Tarybos kadencijos valdančiosios daugumos nariai, kurių, kaip žinia, yra 15. S. Kulikauskienė yra išvykusi, todėl ant partijų suderintos programos prie jau esančių keturiolika parašų trūksta tik jos parašo, kurį ji ketina padėti grįžusi.

 

„Kaip ir tikėjomės, programinių nuostatų derinimas vyko sklandžiai, išvengėme nesutarimų. Programa yra solidi ir, sakyčiau, ambicinga, todėl, naujai Tarybos kadencijai išrinkus Tarybos vadovus ir paskyrus savivaldybės administracijos vadovus, tereikės imtis numatytų darbų įgyvendinimo“, - sakė Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus.

Koalicijos, kurią sudaro konservatoriai, liberalcentristai, liberalų sąjūdis ir centristai, suderintoje priimtoje programoje jau kitais metais numatyta pradėti statyti universalią 1000-1500 vietų sporto salę. Be kita ko, numatyta iš turto privatizavimo fondo ir banko paskolų lėšomis iš Jackų šeimos nupirkti jiems priklausančią kurhauzo dalį bei atstatyti kurhauzą ES fondų bei valstybės lėšomis.

Jau nuo 2012-ųjų metų vasaros koalicija programoje numato prie paplūdimių takų pastatyti konteinerinius tualetus, įrengti aktyvaus poilsio zonas pliažuose, įrengti centrinių pliažų apšvietimą.

Dėl diskusijų sukėlusių konservatorių siūlymo uždrausti prekybą alkoholiu J. Basanavičiaus gatvėje po vidurnakčio buvo sutarta savivaldybėje riboti alkoholio prekybos laiką, tačiau koalicijos partneriai programoje nedetalizuoja kokiomis valandomis ir kuriose vietose. Svarbu tai, kad programą pasirašę Tarybos nariai numato įkurti Viešosios tvarkos skyrių, taikyti skirtingą mokesčių dydį teisės aktus pažeidusiems verslo subjektams.

Jaunimas galbūt taip pat nudžiugs – politikai įsipareigojo skveruose, centrinėse miesto gatvėse įrengti nemokamo bevielio interneto zonas.

Automobilių savininkai irgi gali lengviau atsikvėpti –numatyta rinkliavą už automobilių stovėjimą rinkti tik nuo gegužės 15-os dienos iki rugsėjo 15-osios.

Naujos kadencijos Tarybos valdančiosios daugumos politikai įsipareigoja miestelėnams iki 2011-ųjų metų vidurio priimti Tarybos sprendimus, kuriais būtų sumažinti žemės, žemės nuomos, turto mokesčiai.

Dėl „Litesko“ koalicijos partneriai sutarė atlikti įmonės auditą ir spręsti klausimą dėl sutarties su „Litesko“ nutraukimo.

Jeigu nauja miesto valdžia laikysis savo programos, jau 2011-2013-ais metais miesto kapinėse turėtų būti pastatytas kolumbariumas, suremontuoti laidojimo namai.

Programa numato, kad miesto meras atsiskaitys miestelėnams dukart per metus – gegužės ir gruodžio mėnesiais.

Jeigu dar palangiškiai neplanuoja kelionės į būsimą kolumbariumą, galbūt pasirodys patrauklus bendros koalicijos partnerių įsipareigojimas, bendradarbiaujant su Klaipėdos Universitetu, Palangoje organizuoti studijas vyresniojo amžiaus žmonėms.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jubiliejinis 50-asis savivaldybės Tarybos posėdis praėjusį ketvirtadienį, kovo 28 d. buvo paskutinis – 2015–2019 metų Taryba baigė savo kadenciją. Prieš posėdį miesto politikai rinkosi iškilmingai fotosesijai, todėl Tarybos posėdis prasidėjo valanda vėliau, 10 valandą.


Lietuvos valstybės atkūrimo proga Palangos sporto arenoje vyko Palangos politinių partijų turnyras, kurį organizavo krepšinio klubas „Palanga“ ir Palangos sporto centras.


Kaip partijoms skaičius, kuriais jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose, paversti viliojančiais, įsimintinais ar net magiškais? Dėl to suka galvas šalies partijos ir visuomeniniai judėjimai, kurie vakar Seime išsiaiškino, kokiu numeriu jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose. Išdalinti numeriai Antrą numerį ištraukė...


Metams skaičiuojant paskutines dienas, gruodžio 30 dieną, Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje vyko 2011-ųjų metų geriausių Palangos miesto sportininkų pagerbimo renginys. Sportininkus sveikino ir atminimo dovanas bei padėkas įteikė miesto vicemeras Saulius Simė, mero patarėja Karolina Kubeldzienė ir Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė. Geriausių miesto sportininkų bei...


„Pavojų koalicijos stabilumui nebus”

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 05 19 | Rubrika: Miestas

Kokie žmonės valdys Palangą ateinančius ketverius metus? „Palangos tiltas“ paprašė visų naujos Tarybos narių atsakyti į 10 pateiktų klausimų. Šiandien į klausimus atsako Tarybos narys, savivaldybės vicemeras Saulius Simė, kuris buvo išrinktas į Tarybą pagal Palangos Liberalų ir centro Sąjungos sąrašą.


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 17 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Didelių iečių laužymo dėl koalicijos sutartį pasirašiusių partijų programinių nuostatų derinimo nebuvo – vakar po centro-dešiniųjų partijų koalicijos 2011-2015 metų programa parašus baigė suraityti paskutiniai naujosios savivaldybės Tarybos kadencijos valdančiosios daugumos nariai, kurių, kaip žinia, yra 15. S. Kulikauskienė yra išvykusi, todėl ant partijų suderintos programos prie jau...


Mintys paraštėse (2011-02-25)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 02 24 | Rubrika: Miestas

Rinkimų karuselė į savivaldybes jau beveik pasiekė finišo tiesiąją – jau sekmadienį rinkėjai paskelbs savo verdiktą vienuolikai partijų ir vienam save iškėlusiam kandidatui. Galima neabejoti, tuomet, jau pirmadienio naktį, sužinojus rinkimų rezultatus, prasidės įdomiausia jų dalis – naujos Tarybos valdančios koalicijos dėliojimai.


Vis aktyvesnės politikų, siekiančių patekti į Tarybą, agitacijos praėjusį antradienį persikėlė ir į Senąją gimnaziją, kur susirinkusių partijų atstovų nekantriai laukė būrys vyriausiųjų gimnazistų, troškusių gauti atsakymus į jų pateiktus klausimus. Nedrąsiai prasidėjęs pokalbis netruko peraugti į karštą diskusiją.


Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, pareiškusi nepasitikėjimą savo koalicijos partneriu vicemeru Edmundu Krasausku bei atstatydinus jį iš pareigų, patyrė nuostolių. Praėjusią savaitę pasirašyta nauja partijų koalicinė sutartis, kurioje dabar yra devyni liberalcentristai, dvi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės, vienas miesto Tarybos narys, deleguotas Liberalų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius