Kokias Kalėdų dovanas PKU ruošia savo indėlininkams?

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-11-28
Peržiūrėta
413
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Per tradicinį „Palangos ryto“ antradienio kavarytį svečiavosi Palangos kredito unijos (PKU) administracijos vadovė Sandra Garjonytė.
Per tradicinį „Palangos ryto“ antradienio kavarytį svečiavosi Palangos kredito unijos (PKU) administracijos vadovė Sandra Garjonytė.

Per tradicinį „Palangos ryto“ antradienio kavarytį, kuriame svečiavosi Palangos kredito unijos (PKU) administracijos vadovė Sandra Garjonytė, į susitikimą su ja atėjusių palangiškių raginti klausti nereikėjo. Visi pasirodė esantys PKU klientai, viešnios domėjosi, kodėl unijoje sumažėjo palūkanos, skolinimosi galimybėmis, buvusio neformalaus unijos vadovo Evaldo Petrausko veiklos ir teisminėmis peripetijomis, atidžiai klausėsi patarimų iš pirmų lūpų.

PKU palūkanos –
aukštesnės nei bankuose

„Visose šalies unijose palūkanos mažėja – taip reaguojame į įvykius šalies finansų rinkoje. Bet mūsų palūkanos vis tiek šiek tiek aukštėlesnės nei komerciniuose bankuose“, – pastebėjo S. Garjonytė.
„Ar nusprendus palikti uniją, bus grąžintas 200 litų pajus?“ – klausė kitas į redakciją atėjęs senjoras.
„Taip, bus, bet gali būti grąžintas ir mažesnis, jei kredito unija patyrė veiklos nuostolių“, – atsakė PKU administracijos vadovė. S. Garjonytė priminė, kad dėl buvusio neoficialaus Palangos kredito unijos vadovo E. Petrausko, kuriam dėl sprendimų unijos veikloje, iškelta baudžiamoji byla, neapdairumo PKU prarado apie tris milijonus litų, investavusi į Graikijos vertybinius popierius, kurie liko beverčiai per Graikiją nualinusią krizę.

Prisimintas buvęs unijos vadovas
Buvo prisiminta, kaip, prie unijos vairo į teismus pakliuvusiam E. Petrauskui, buvo įsilaužta į uniją ir pagrobta didelė pinigų suma.
„Laimei, pinigai buvo apdrausti, todėl beveik visą pavogtą sumą grąžino draudimo bendrovė. Žinia, 2012-ųjų pradžioje buvęs unijos vadovas buvo suimtas, prieš jį pradėtas ikiteisminis tyrimas, teismai dar nesibaigė. O Palangos kredito unija siekia civiline tvarka iš jo išieškoti nuostolius, kuriuos jis padarė unijai“, – patikino S. Garjonytė.
Tačiau, anot pašnekovės, visus praėjusius metus unija „atidirbinėjo“ skolas, ir jau šiuos metus tikisi baigti optimistiškai,
„Bet visų indėlininkų pinigai Palangos kredito unijoje yra saugūs, nes iki 100 tūkstančių eurų indėliai yra apdrausti valstybės“, – priminė S. Garjonytė.
Pasak jos, PKU dabar turi apie 1700 indėlininkų.

Kredito unijos privalumai
PKU indėlininkai iš pirmų lūpų dar kartą norėjo išgirsti, kokie yra Palangos kredito unijos privalumai. „Be šiek tiek didesnių palūkanų, kurios yra individualizuotos – mokamos atsižvelgiant į indėlio dydį ir terminą, mūsų unija taip pat siūlo lankstesnes sąlygas imant kreditus. Unijos, kitaip nei bankai, neima komisinių už komunalinius atsiskaitymus. Tiesa, UAB „Palangos vandenys“ ir Rinkliavų centras nėra sudarę sutarčių su mumis, todėl mokėti už vandenį ar atliekų tvarkymo rinkliavą palangiškiai pasirenka kitas įstaigas“, – sakė PKU administracijos vadovė.
Kalbant apie kitus unijų privalumus, pavyzdžiui, smulkus verslininkas, kreipdamasis į kredito uniją dėl paskolos verslui pradėti ar plėsti, dažnai susiduria su kredito unijai nepatrauklaus ar nepakankamo užstato problema. O draudimo bendrovė INVEGA, su kuria dirba Palangos kredito unija, padeda išspręsti šią problemą, garantuodama pirmos paskolos dalies grąžinimą kredito unijai iki 80 proc. paskolos sumos.

Trečiojo ketvirčio
rezultatai nuteikia gerai

Anot S. Garjonytės, šių metų trečiojo ketvirčio rezultatai yra gan optimistiški – palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, indėlių ir aktyvų padidėjo, nors paskolų portfelis sumažėjo. Tiesa, labai nedaug – 2,1 procento.
Palangiškė, kenčianti nuo įkyrios kaimynės, domėjosi, ar ji galėsianti nė su tūkstančio litų nesiekiančia pensija, tikėtis nors 50 tūkstančių litų paskolos perkant butą, bet PKU administracijos direktorė negalėjo jos pradžiuginti: „Jūsų pajamos – mažokos, o ir amžius solidus“.

Ką PKU žada Kalėdoms?
S. Garjonytė informavo, kad, vykdydama Lietuvos centrinės kreditų unijos parengtą programą, Palangos kredito unija sėkmingai vykdė projektą „Gera kurti kartu“ – pagal jį unija parėmė kurorto jaunuolius, vystančius turizmo skatinimo projektą, iki 3 tūkstančių litų.
Pasisukus šnekai apie artėjančias Kalėdas ir... dovanas, S. Garjonytė paslaptingai šypsojosi ir žadėjo visiems Palangos kredito unijos indėlininkams kalėdinių dovanų.
„Gal ir palūkanas trumpam Kalėdų stebuklų metu kilstelėsime“, – šypsojosi ji.
Jos planuose – PKU plėtra ir naujų paslaugų pasiūla. Apie jas – kituose „Palangos tilto“ numeriuose.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Buvusio Palangos kredito unijos vadovo Evaldo Petrausko vadovaujama Kredito unijų narių asociacija (KUNA) kreipėsi į Lietuvos prezidentą, Vyriausybę, Seimą reikalaudama nutraukti ekstremalią situaciją – karantiną – šalyje ir taip baigti, anot KUNA, ir Lietuvos respublikos piliečių konstitucinių teisių pažeidinėjimą. Nei prezidentas, nei Seimas, nei Sveikatos ir Vidaus...


2016-ųjų kovo 21-ąją įvyko Palangos kredito unijos visuotinis narių susirinkimas. Į susirinkimą užsiregistravo 192 unijos nariai. Retai kada unijų susirinkimuose balsuoja tiek daug unijos narių. Trečią kartą iš eilės per paskutinius dvejus metus susirinkimo pirmininku išrinko šių eilučių autorių Evaldą Petrauską. Į pirmininkus buvo pasiūlytas ir Centrinės unijos...


Klaipėdos apygardos prokuratūrai nusprendus nutraukti ikiteisminį tyrimą prieš buvusį Palangos kredito unijos (PKU) Valdybos pirmininką Vytenį Tomkų ir Lietuvos centrinės kreito unijos (LCKU) administracijos vadovą Fortunatą Dirginčių, buvęs PKU faktinis vadovas Evaldas Petrauskas, o dabar Kredito unijų narių gynimo asociacijos valdybos pirmininkas, nenuleido rankų: jis tikisi, kad...


Buvęs Palangos kredito unijos (PKU) faktiškas vadovas Evaldas Petrauskas, neseniai įsteigtos kredito unijų narių asociacijos pirmininkas, kreipėsi į Lietuvos banko Priežiūros departamentą dėl, jo nuomone, ydingos praktikos Palangos KU – dalies išduotos paskolos pajaus panaudojimui.


Kai Lietuvos bankas (LB) per praėjusius metus gerokai papurtė ne vieną kredito įstaigą, Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus pripažįsta, kad ir PKU teko dirbti pagal sugriežtintus LB reikalavimus, bet jų vykdymas yra garantas indėlininkams, kad PKU dirba skaidriai, efektyviai ir racionaliai. Net Lietuvos bankui žvelgiant pro padidinimo stiklą, PKU valdybos...


Artėjant gražiausioms metų šventėms Palangos kredito unija kviečia gyventojus pasinaudoti specialia paskolų akcija „Neribokite savo norų!“. Akcijos metu Palangos kredito unijoje bus taikomos draugiškos palūkanos vartojimo paskoloms (nuo 8 iki 10 proc. metinių palūkanų).


Per tradicinį „Palangos ryto“ antradienio kavarytį, kuriame svečiavosi Palangos kredito unijos (PKU) administracijos vadovė Sandra Garjonytė, į susitikimą su ja atėjusių palangiškių raginti klausti nereikėjo. Visi pasirodė esantys PKU klientai, viešnios domėjosi, kodėl unijoje sumažėjo palūkanos, skolinimosi galimybėmis, buvusio neformalaus unijos vadovo Evaldo...


Skaitau Palangos kredito unijos valdybos pirmininko Vytenio Tomkaus pamąstymus praėjusiame „Palangos tilto“ numeryje, straipsnyje „Palangos kredito unija augs ir šiais metais“, ir man jie sukelia šypseną.


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


  Teisėsaugininkams sulaikius Palangos kredito unijos administracijos vadovo pavaduotoją Evaldą Petrauską ir vieną iš jos pajininkų, tarp miestelėnų kilusi sumaištis pamažu rimsta. „Darbas grįžta į vėžes. Pirmadienį visuotinio Palangos kredito unijos susirinkimo metu buvo išrinkta naujoji stebėtojų taryba, valdyba, paskolų komitetas, buvo paskirti šių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius