Kokių pasiūlymų Savivaldybė sulaukė iš Palangos, Šventosios gyventojų dėl Palangos vystymo strategijos iki 2030 metų?

***, 2021-06-18
Peržiūrėta
2298
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / nuotr.

Rengiant Palangos miesto savivaldybės 2021–2030 metų strateginį plėtros planą buvo įtraukti Savivaldybės tarybos, administracijos, verslo, nevyriausybinių organizacijų bei visuomenės atstovai. Palangos miesto visuomenė viso strateginio dokumento rengimo metu buvo įtraukta dalyvauti, kviečiama teikti pasiūlymus. Taip pat buvo atlikta anketinė apklausa, kurioje dalyvavo Palangos miesto gyventojai (atsakymų skaičius atitiko reprezentatyviąją imtį). 

Taip pat apklausoje buvo pakviesti dalyvauti ir kurorto verslininkai. Nuomonės tyrimas buvo vykdomas nuo 2020 metų spalio 21 d. iki lapkričio 10 d. ir visu šiuo laikotarpiu respondentai buvo aktyviai skatinami dalyvauti apklausoje tiek Savivaldybės svetainėje, tiek socialiniuose tinkluose ir kt. informaciniuose kanaluose. 

Palangos miesto gyventojų ir verslininkų nuomonės tyrimas patvirtino, kad 82,2 proc. Palangos miesto gyventojų pokyčius mieste per pastarąjį dešimtmetį vertina teigiamai. To priežastimi dažniausiai laikomi infrastruktūros pokyčiai. Ypač pabrėžiama, kad miestas tapo švaresnis, tvarkingesnis, kad nyksta ribos tarp išvystytos kurortinės miesto dalies ir miegamųjų rajonų, išskiriama ir tai, kad pagerėjo susisiekimas mieste. Galima drąsiai teigti, kad šiandien dauguma Palangos miesto gyventojų gyvenimo aplinką Palangos mieste vertina pozityviai: susisiekimas transporto priemonėmis yra patogus, gatvės yra apšviestos, prižiūrimos ir tvarkomos ir savivaldybės gyventojai jaučiasi saugiai.

Be to, apklausoje dalyvavę respondentai, kurių vaikai lanko ugdymo įstaigą Palangoje, gerai vertina ugdymo įstaigų infrastruktūrą ir švietimo kokybę. Daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių respondentų, kurių vaikai lanko ugdymo įstaigą Palangoje, teigė, kad neformaliojo ugdymo pasiūla Palangos mieste yra pakankama. 

88,8 proc. Palangos miesto gyventojų naudojasi medicinos paslaugomis Palangos mieste. Dauguma Palangos miesto gyventojų gerai vertina sukurtą sporto infrastruktūrą. Teigiamai – labai gerai ir gerai – sporto infrastruktūrą iš viso įvertino 69,2 proc. gyventojų. 

Net 77,3 proc. gyventojų atsakė, kad dalyvauja miesto kultūriniame gyvenime ir dauguma gyventojų sutinka, jog kultūrinių renginių Palangos mieste yra pakankamai. Tačiau buvo siūloma Palangos mieste plėsti teatro ir kino kultūros renginius.

Apibendrinant, dauguma respondentų sąlygas gyventi Palangos mieste vertina labai gerai. Siekiant dar labiau gerinti gyvenimo kokybę Palangoje, svarbu sukurti palankias sąlygas, padėsiančias pritraukti jaunus kvalifikuotus medicinos specialistus, taip pat svarbu užtikrinti kultūrinių renginių įvairumą, skatinant teatro ir kino kultūros renginius, didinti sporto būrelių žinomumą, gerinti švietimo kokybę. Labai gerai vertinami ir pastarųjų dešimties metų pokyčiai miesto infrastruktūroje. Siekiant ir toliau gerinti šias sąlygas, gyventojai turi lūkesčių tolimesniam dviračių infrastruktūros plėtojimui.

Dauguma apklaustų verslininkų pokyčius verslui per pastarąjį dešimtmetį Palangos mieste įvertino teigiamai. Iš pateiktų kokybinių atsakymų apie pokyčius, turėjusius teigiamos įtakos verslo sąlygoms Palangos mieste per pastarąjį dešimtmetį, vienareikšmiškai minima infrastruktūra. Verslininkai taip pat pabrėžė ir naujų pramogų (koncertų salės, sporto arenos, baseino, parkų, žaidimų aikštelių) svarbą, kurie turėjo teigiamos įtakos verslo plėtrai.

Sprendžiant iš Palangos miesto verslininkų pateiktų atsakymų, galima teigti, kad verslininkai norėtų aktyviau dalyvauti savivaldybės administracijos organizuojamose darbo grupėse ar susitikimuose, kuriuose būtų sprendžiami vietos savivaldos klausimai, susiję su verslu. 

70,0 proc. respondentų atsakė, kad Palangos miesto patrauklus įvaizdis yra labai svarbus ir šiam teiginiui suteikė aukščiausią įvertinimą. Respondentai teigė, kad potenciali Palangos miesto plėtros kryptis, kuri turėtų teigiamą poveikį verslui, yra sporto ir aktyvaus laisvalaikio turizmas. Tarp verslo atstovų populiarios plėtros kryptys taip pat buvo sveikatingumo ir SPA turizmas bei kultūrinis turizmas.

Tokį atsakymą Palangos miesto savivaldybė parengė atsakydama į žurnalisto Antano Daračiaus paklausimą

Jūsų komentaras:

jonis 2021-06-21 20:16 (IP: 141.101.105.17)
Ateinančiuose rinkimuose nebalsuosiu nei už miesto merą Šarūną Vaitkų, nei už dabartinius Tarybos deputatus. 1.Mes.Pangangos pensininkai(jokie ne Sinjorai) palikti be pasivaikščiojimų prie jūros (nuo Sodų g. iki jūros apie 4 km.,o atgal...)Ne kiekvienam "Senjorui"įkandamas valandos automobilio parkavimas prie parko,ar Gedimino g 2.Kam reikalngi išgirtieji "Palangiškio "pasai,jeigu nesuteikia jokių lengvatų prieš atvykstančius milijonus poilsiautojų.

Taip pat skaitykite

Klaipėdos darželiams ir mokykloms ketvirtadienį pranešta apie padėtus sprogmenis, apie tai, kad bus užminuotas pastatas pranešta ir Palangos savivaldybei.Šiandien, gegužės 18 d., Seime buvo baigtas svarstyti Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektas, kuriuo numatomas vientisas ir tikslingas šio sektoriaus teisinis reglamentavimas.


Lietuvos policijos ,,Facebook" paskyroje skelbiama, kada ir kokių reidų sulauksime šį mėnesį.


Rengiant Palangos miesto savivaldybės 2021–2030 metų strateginį plėtros planą buvo įtraukti Savivaldybės tarybos, administracijos, verslo, nevyriausybinių organizacijų bei visuomenės atstovai. Palangos miesto visuomenė viso strateginio dokumento rengimo metu buvo įtraukta dalyvauti, kviečiama teikti pasiūlymus. Taip pat buvo atlikta anketinė apklausa, kurioje dalyvavo Palangos miesto...


Antradienį, birželio 15  dieną, Seime beveik vienbalsiai buvo pritarta  Lietuvos Respublikos kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projekto pateikimui.


Nuo šių metų šalyje įsigaliojo draudimas rūkyti daugiabučių namų balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas namo gyventojas. Toks draudimas daugiabučiame name galioja tik tokiu atveju, jei bent vienas to namo gyventojas yra pateikęs savo gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai pranešimą dėl prieštaravimo pareiškimo. O kaip sekasi tokį...


Lietuvos vyriausiais administracinis teismas neskundžiamu sprendimu konstatavo, kad Palangos miesto savivaldybė buvo teisi ginče su privataus sklypo savininku, atsisakydama keisti Klaipėdos pl. esančio sklypo žemės naudojimo paskirtį į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją.


Trečiadienį miesto mero Šarūno Vaitkaus kabinete vos tilpo visi Savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai ir gausus būrys Šventosios seniūnijos bendruomenės aktyvistų.


Tarptautinis turizmo ekspertas iš Jungtinių Amerikos Valstijų, John Edwards McRinow, turintis darbo patirties su daugiau kaip 40 pasaulio šalių turizmo vystymo agentūrų, praėjusį savaitgalį viešnagę Lietuvoje baigė apsilankymu Palangos kurorto sezono atidarymo šventėje. „Dėl profesinių interesų neatsispyriau pagundai susipažinti su didžiausiu Lietuvos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius