Konferencijoje „Darniojo turizmo plėtra Lietuvoje“ dėmesys – profesiniam rengimui

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-07-22
Peržiūrėta
181
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro (KPVDPRC) Kurorto verslo skyriaus praėjusį penktadienį surengta konferencija „Darniojo turizmo plėtra Lietuvoje“ sukvietė visą būrį garbingų svečių.
VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro (KPVDPRC) Kurorto verslo skyriaus praėjusį penktadienį surengta konferencija „Darniojo turizmo plėtra Lietuvoje“ sukvietė visą būrį garbingų svečių.

VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro (KPVDPRC) Kurorto verslo skyriaus praėjusį penktadienį surengta konferencija „Darniojo turizmo plėtra Lietuvoje“ sukvietė visą būrį garbingų svečių – joje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė, Trakų rajono meras Vytautas Zalieckas, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo katedros vedėja profesorė Aušrinė Armaitienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Reabilitacijos klinikos vadovas profesorius Aleksandras Kriščiūnas, VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro direktorė Laimutė Anužienė, turizmo sektoriaus atstovai. Konferencijoje pasisakė ir Palangos miesto savivaldybės Investicijų ir plėtros skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė.

VšĮ KPVDPRC Kurorto verslo skyrius rengia
poilsio paslaugų agentus

„VšĮ KPVDPRC Kurorto verslo skyriaus veikla yra orientuota į turizmo sektoriaus darbuotojų rengimą, todėl mūsų skyrius ėmėsi iniciatyvos suorganizuoti tokią konferenciją. Tikimės, kad šalies kurortų merams, turizmo sektoriaus atstovams, dalyvaujant ministrui D. Pavalkiui, pavyko geriau suprasti, kokia linkme juda profesinis turizmo darbuotojų rengimas, kokios yra darnaus turizmo kryptys ir tendencijos“, – „Palangos tiltui“ sakė VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro (KPVDPRC) Kurorto verslo skyriaus mokytoja Juventa Vitkuvienė.
Diskusija nuo pagrindinės konferencijos temos dažnai nukrypdavo į profesinio parengimo klausimus.
Ministras D. Pavalkis pabrėžė, kad darnusis turizmas – labai svarbus, bet dar svarbesnis yra jaunimo darnus, subalansuotas ir kokybiškas paruošimas profesinei veiklai.
„Yra daug spręstinų klausimų, – sakė ministras. – Pavyzdžiui, jaunimo bedarbystė, nepakankama jaunimo profesinio rengimo kokybė, įvairių pakopų mokymo neatitikimas. Pavyzdžiui, kokius santykius profesinės mokyklos turėtų užmegzti su kolegijomis, koks universitetų vaidmuo. Gerai, kad šioje konferencijoje buvo įvardintos šios problemos“.

Svarbu kelti profesinio mokymo pedagogų
kvalifikaciją

Seimo narė V. V. Margevičienė pastebėjo, kad šalyje nėra auštosios mokyklos, kuri rengtų profesijų mokytojus.
„VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras jau seniai tai daro. Profesinis mokymas labai pagerėtų, jeigu mokytojai, išmanydami savo amatą, siektų ir profesijos teorinių žinių kėlimo“, – pastebėjo Seimo narė.
Ji pabrėžė, kad profesinio rengimo centrai turėtų dar aktyviau sudaryti bendradarbiavimo sutartis su darbdaviais – suteikti būsimiems specialistams kuo daugiau praktinių žinių.
Sutikdamas su parlamentare, ministras sakė, kad „yra nenormalu“, kad iš dvidešimties siuvimo mokytojų tik keletas gali pasiūti, pavyzdžiui, suknelę.
„Tokių pavyzdžių yra nemažai, – sakė D. Pavalkis. – Energetika, Europos Sąjungos plėtra ir jaunimo bedarbystė yra, ko gero, trys didžiausios problemos visoje Europos Sąjungoje. Ir bedarbystė pirmiausia turėtų būti įveikiama per profesinį mokymą“.
Ministras pastebėjo, kad per daugiau kaip dvidešimt nepriklausomybės metų nepavyko pakeisti požiūrio į profesinį mokymą.
„Kita vertus, blogai, kai iš darbdavių apie tokias mokyklas baigusius jaunuolius girdi, kad jie nieko nemoka“, – sakė ministras.
Jis teigė, kad švietimo sistemą būtina taip pertvarkyti, kad ji ruoštų ne tik kvalifikuotus, bet ir paklausių specialybių specialistus.
„Deja, vis dar yra daug „štampavimo“. Iš esmės, mes vis dar dažnai ruošiame bedarbius“, – pastebėjo ministras.
Jis teigė, kad ministerija, bendradarbiaudama su kitomis žinybomis, artimiausiu metu ketina paruošti taip vadinamą galimybių įsidarbinti įvertinimo žemėlapį, kuris, tikimasi, leis geriau jauniems žmonėms nuspręsti, kokią specialybę rinktis.

Kad nebūtų „atitrūkę“ nuo tikrovės

Birštono merė N. Dirginčienė pritarė, kad vis dar trūksta gerai parengtų specialistų.
„Reikėtų pakoreguoti profesinių mokyklų programas, galbūt jas vykdyti būsimų darbdavių bazėse, kad atėję į kurortus dirbti mokyklas baigę specialistai būtų labiau kvalifikuoti, „neatitrūkę“ nuo tikrovės“, – sakė merė.
Įveikti jaunimo nedarbui Lietuva tikisi iš ES gauti apie 800-900 milijonus litų 2014-2020 metais.
„Dar daug kas dėl šių lėšų neaišku, bet žinoma, kad pirmiausia bus skatinama amatininkiškos profesijos, meistrystė, praktinių įgūdžių suteikimas“, – sakė ministras D. Pavalkis.
Profesorius A. Kriščiūnas pastebėjo, kad vienas ir svarbiausių darniojo turizmo tikslų – skatinti sveikatos ir reabilitacijos turizmą.
„Poreikis tokios paslaugoms mūsų kurortuose yra didelis, todėl reikia siekti tobulinti ir kurti naujus sveikatingumo ir reabilitacijos paslaugų centrus, kurie orientuosis ne tik į šalies gyventojus, bet ir užsienio klientūrą“, – sakė A. Kriščiūnas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Praėjusį ketvirtadienį, kovo 31 d., Lenkijos šiaurės-rytų regiono turizmo atstovams pristatytas Palangos kurortas. Suvalkuose (Lenkija) vykęs susitikimas organizuotas LR konsulato Seinuose iniciatyva. Jame be turizmo atstovų dalyvavo LR konsulas Seinuose Vaclav Stankevič bei Suvalkų ūkio ir turizmo rūmų vadovė Elzbieta Niedziejko.


VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro (KPVDPRC) Kurorto verslo skyriaus praėjusį penktadienį surengta konferencija „Darniojo turizmo plėtra Lietuvoje“ sukvietė visą būrį garbingų svečių – joje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė, Trakų rajono meras Vytautas Zalieckas...


Rusijos ir Baltarusijos turizmo verslo atstovai viešėjo Palangoje

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Paskutinėmis balandžio ir pirmosiomis gegužės dienomis Palangos turizmo informacijos centro (TIC) kvietimu Lietuvoje viešėjo turistinių turų operatoriai iš Maskvos, Kaliningrado, Smolensko ir Minsko. Svečiai buvo supažindinti su Vilniaus, Kauno, Trakų, Nidos, Druskininkų ir, žinoma, mūsų miesto turizmo infrastruktūra bei naujovėmis. Kaip sakė Palangos TIC direktorė Alla...


VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kurorto verslo skyrius surengė konkursą-parodą „Su gintarinėm Šv. Kalėdom, Palanga!“


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą yra vykdomas ES projektas „Nidos ir Preilos senųjų (etnografinių) kapinių sutvarkymas“. „Projekto tikslas – išlaikyti pažintinio turizmo objektus, kurie yra itin autentiški ir įdomūs. Atnaujintose kapinėse turistai galės jas pamatyti tokias, kokios jos buvo kadaise, o tai – labai didelė...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius