Korepetitoriams paklausa nemaža, bet jų reikia ieškoti su žiburiu

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-09-23
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Korepetitoriams paklausa nemaža, bet jų reikia ieškoti su žiburiu

Prasčiau sekasi matematika? Norite geriau pasiruošti gimtosios kalbos egzaminui? Galbūt svajojate apie studijas užsienyje ir norite pagilinti anglų kalbos žinias, o mokymo įstaigoje negaunate tinkamo žinių bagažo? Išeitis viena – samdytis korepetitorių? „Palangos tiltas“ nesiekia sumenkinti mūsų miesto mokytojų triūso, tačiau kuomet klasėje mokosi 20-30 moksleivių, natūralu, jog vienam mokytis sekasi geriau, kitam prasčiau, o mokytojas tik vienas. Todėl mokiniai žvalgosi į galimus korepetitorius.

 

Mieste nėra pasiūlos

Kiekvienais mokslo metais daugėja mokinių, kuriems nebeužtenka vien tik per pamokas gaunamų žinių. Internetas „lūžta“ nuo skelbimų, siūlančių korepetitoriaus paslaugas moksleiviams, tačiau ne mūsų mieste.

Palangiškė Rasa savo dešimtokei dukrai anglų kalbos korepetitoriaus ieškojo visą vasarą.

„Norą papildomai mokytis anglų kalbos gramatikos pareiškė pati dukra, perėjusi iš „Baltijos“ pagrindinės mokyklos į Senąją gimnaziją. Galbūt, tai pačios dukros užsienio kalbos „spragos“, o gal  mokytoja jos tinkamai neparuošė. Nesinori vertinti, tačiau reikėjo pagilinti anglų kalbos žinias“, - „Palangos tiltui“ pasakojo Rasa.

Gegužės mėnesį pasirodęs skelbimas, jog moksleivei reikalinga anglų kalbos korepetitorė, naudos davė nedaug: „Dukra norėjo vasaros atostogas išnaudoti prasmingai – mokydamasi, pradėdama ruoštis anglų kalbos egzaminams, tačiau mums ilgai nepavyko rasti korepetitoriaus. Jo ieškojome kone du mėnesius. Per šį laiką sulaukėme vos trijų skambučių, tačiau nedžiugino ir tai. Du skambinusieji buvo nevietiniai, tik per vasarą atvykę padirbėti į Palangą. Trečioji buvo moteris iš Kretingos, su kuria derybos galiausiai nutrūko“.

 

Mokyklos paruošia tinkamai

Palangos švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė „Palangos tiltui“ sakė, jog miesto mokyklos moksleivius valstybiniams egzaminams paruošia tinkamai: „Tačiau jeigu moksleivis nori gilinti savo žinias į vieną ar kitą dalyką, neįžvelgiu tame nieko blogo. Jeigu korepetitorius suteikia daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, saugumo jausmą – tai tik sveikintina. Juolab, kad pasiruošimas studijoms aukštosiose mokyklose reikalauja nemažai žinių, tad jeigu tėvai išgali apmokėti korepetitoriaus paslaugas, aš asmeniškai esu už“.

Paklausėme savo pašnekovės Rasos, kiek ji būtų galėjusi mokėti anglų kalbos korepetitoriui už pamoką: „Nebūčiau pagailėjusi ir 20-25 litų vienai pamokai. Kretingiškei būčiau mokėjusi 20 litų už vieną užsiėmimą“.

Žinoma, norint užsiimti korepetitoriaus veikla, reikalingas verslo liudijimas. Priešingu atveju ši veikla – nelegali. Interneto svetainėje „Korepetavimas.lt“ jau ragina abiturientus pradėti papildomai mokytis lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, fizikos, biologijos ir kitiems abitūros egzaminams. Tačiau mokytojų iš Palangos čia taip pat nerasite. Klaipėdoje, norėdami sutaupyti, galite mokytis grupelėse po 4-6 moksleivius, kurie už akademinę valandą (45 minutes) sumokės beveik po 13 litų. Individuali pamoka su mokytoju gali kainuoti ir 40-50 litų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 13-14 dienomis Kauno ,,Aušros” gimnazijoje vyko tradicinio Lietuvos mokinių anglų kalbos konkurso (9-10 klasės) šalies etapas. Jame Palangos miestui atstovavo Palangos senosios gimnazijos II B klasės mokinė Justė Jankauskaitė. Pasibaigus konkursui gimnazija sulaukė džiugios žinios


Trylikametė Jorė iš Palangos prancūzų kalbos žiniomis nušluostė nosį prestižinių Lietuvos licėjų ir mokyklų ugdytiniams.Kovo pradžioje Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos septintokė iš Kaune vykusio prancūzų kalbos konkurso-olimpiados „Je parle français et toi?" parsivežė II-ojo laipsnio diplomą, liudijantį, kad ši jaunoji...


Spalio 18 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko anglų kalbos renginys „On TV Tonight. Live“. Į jį susirinko ne tik mūsų klasiokai ir mokytojai, taip pat atvyko ir buvę mūsų mokyklos mokiniai iš Palangos senosios gimnazijos.


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Daugelis bijo tos akimirkos, kai reiks praleisti naktį ne įprastoje aplinkoje – nakvoti viešbučiuose ar kitoje naujoje vietoje. Mokslininkai atrado priežastį, kodėl žmonės svetimose vietose prasčiau miega. Pasak jų, dėl to kaltas yra kairysis smegenų pusrutulis, neleidžiantis prarasti budrumo ir pasinerti į gilų miegą.


Gegužės 4-10 dienomis visi šalies dešimtokai laikė Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) egzaminus. Tikrinamos gimtosios kalbos ir matematikos žinios yra neišvengiamos nė vienam, nes iki dešimtos klasės pagrindinis mokslas šalyje yra privalomas. Visuotinai teigiama, kad rezultatai kasmet vis prastėja, o priežasčių tam ne viena, tačiau Palanga...


Palangos senosios gimnazijos dešimtokė Beatričė Karpovič respublikiniame anglų kalbos konkurse, kuris organizuojamas IX-X klasių mokiniams, tapo prizininkė – ji buvo apdovanota 


Lapkričio 12 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniams gimtosios kalbos pamoka vyko Motiejaus Valančiaus muziejuje Nasrėnuose. Prieš išvyką mokiniai, naudodamiesi gausia interneto medžiaga, sėmėsi žinių apie šio iškilaus kultūros veikėjo gyvenimą, veiklą, kūrybą.


Pirmadienį abiturientai laikė lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.  Tai – vienintelis privalomas egzaminas, jo metu reikėjo atlikti vieną užduotį – parašyti rašinį. Valstybinį brandos egzaminą šalyje laikė 23 465 kandidatai, mokyklinį egzaminą rinkosi 15 124 abiturientai.


Prasčiau sekasi matematika? Norite geriau pasiruošti gimtosios kalbos egzaminui? Galbūt svajojate apie studijas užsienyje ir norite pagilinti anglų kalbos žinias, o mokymo įstaigoje negaunate tinkamo žinių bagažo? Išeitis viena – samdytis korepetitorių? „Palangos tiltas“ nesiekia sumenkinti mūsų miesto mokytojų triūso, tačiau kuomet klasėje mokosi 20-30...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas