Kretingos mero taurę išsivežė žemaičiai iš Telšių

Aistas MENDEIKA, 2013-03-07
Peržiūrėta
1462
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmosios ir trečiosios vietų laimėtojai – žvejai iš Telšių.
Pirmosios ir trečiosios vietų laimėtojai – žvejai iš Telšių.


Praėjusį šeštadienį gausus būrys žvejų-mėgėjų susirinko ant Tūbausių tvenkinio ledo, į tradicines poledinės žūklės varžybas Kretingos rajono savivaldybės mero taurei laimėti. Po keturias valandas trukusio sugebėjimų ir kantrybės išbandymo, pagrindinis apdovanojimas ir nugalėtojų titulas iškeliavo į Žemaitijos sostinę Telšius.
Šiemet tradicinės poledinės žūklės varžybos Kretingos rajono savivaldybės mero taurei laimėti prasidėjo šiek tiek kitaip nei anksčiau. Pirmiausia žvejams mėgėjams bei visiems susirinkusiems svečiams buvo pristatytas pirmasis Lietuvoje įgyvendintas Europos Sąjungos žuvininkystės fondo remiamas projektas „Tūbausių tvenkinio rekreacinės žuvininkystės ir turizmo plėtra“. Idėją sutvarkyti Tūbausių tvenkinio pakrantę ir paversti ją puikiu visuomenės traukos centru realybe pavertė Kretingos žuvininkystės vietos veiklos grupė (ŽRVVG) kartu su Kretingos rajono tvenkinių nuomotojų draugija. Jų vadovai už parodytą iniciatyvą ir pastangas puošiant Kretingos kraštą padėkojo tvenkinio nuomininkui Juozui Motijauskui. Projekto įgyvendintojams padėkos žodžius tarė šventėje dalyvavę Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Ročys, Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.
Visiems susirinkusiems žvejams palinkėjus „nei žvyno, nei uodegos“, driokstelėjo šūvis, paskelbęs varžybų pradžią. Varžybų rengėjų bei teisėjų būrio kruopščiai užregistruotos komandos pasklido ant tvenkinio ledo, kur atskiruose sektoriuose pradėjo ieškoti laimikio. Rungtyniavo žvejai, laikydamiesi griežtų sportinės žūklės taisyklių.
Žvejų-mėgėjų, atvykusių iš Šiaulių, Tauragės, Skuodo, Plungės, Klaipėdos, Palangos, Salantų, Gargždų, Telšių, Kretingos neišgąsdino artėjantis pavasaris, šiek tiek plonesnis nei viduržiemy tvenkinio ledas, vis dėlto dar buvęs apie 22 centimetrų storio. Tik Kurmaičių bendruomenės komanda atskubėjo labiau „apsidraudusi“ – pasirūpinusi gumine valtimi, jei staiga, sėdint prie eketės, ledas visai ištirptų...
Kol žvejai viliojo dideles ir mažas žuveles, išskyrus lydekaites, kurias, anot uostamiesčio žvejų klubo „Kurėnas“ vadovo Viktoro Šukšterio, sugavus galima tik pabučiuoti ir būtina paleisti laisvėn, gražiai sutvarkytoje ir maloniam poilsiui skirtoje aikštelėje pakvipo dūmais. Šventės virėjas Viktoras Monstavičius su savo padėjėjais Žilvita Diržininkiene ir Valentu Endriekumi užkaitė gardžios žuvienės bei grikių košės puodus, čirškino šašlykus, kad sugrįžę su laimikiu žvejai galėtų sušilti ir pasistiprinti. Žvejų taip pat laukė ir naujumu dar kvepiančios patogios pavėsinės, kuriose visiems pakako vietos prisėsti prie stalo, pabendrauti ir maloniai praleisti laiką.
Nepastebimai prabėgus keturioms varžybų valandoms, teisėjai V. Šukšteris, Petras Cirtautas, Mindaugas Kulikauskas ir Giedrius Usevičius pradėjo skaičiuoti komandų pasiektus rezultatus. Šiemet varžybose dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių – 22 komandos, susidedančios iš trijų žvejų. Iš viso Tūbausių tvenkinys sulaukė 66 dalyvių komandose bei 7 jaunuolių ir 2 suaugusiųjų, žvejojusių individualiai. Sėkmė lydėjo ne visus ir ne vienodai. Vieniems pavyko sužvejoti tik 20 gramų ar visai nieko, o kiti ant teisėjų svarstyklių galėjo padėti beveik po tris kilogramus laimikio. Iš viso sužvejota daugiau nei 56 kilogramai žuvies.
Varžybų prizininkais, užėmusiais trečią vietą, tapo komanda iš Žemaitijos sostinės „Telšiai-2“ – Kęstutis Kovas, Renaldas Skiotis ir Raimundas Tiškinas, iš Tūbausių tvenkinio ištraukę 5 kilogramus ir 400 gramų žuvies.
Šiek tiek geriau sekėsi žvejams iš Gargždų, komandai „Pyla-2“, sužvejojusiems 5 kilogramus 465 gramus žuvyčių. Antrosios vietos apdovanojimus namo išsivežė gargždiškiai Martynas Baranauskas, Raimundas Jocys ir Tadas Gustaitis.
Pirmą vietą ir Kretingos rajono savivaldybės mero taurę iškovojo telšiškių komandos „Telšiai-1“ žvejai – Tomas Racevičius, Egdūnas Šimkus ir Egidijus Tiškinas. Jiems sugebėjimai ir sėkmė lėmė iš tvenkinio vandens ištraukti 5 kilogramus 500 gramų žuvies.
Jauniausio žvejo apdovanojimas atiteko trylikamečiui gargždiškiui Modestui Antužiui, o vyriausiojo –75-erių vilniečiui Steponui Pučinskui.
Varžybų nugalėtojams ir prizininkams apdovanojimus įteikė Kretingos rajono savivaldybės vicemeras Vytautas Ročys, Kretingos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės pirmininkas Voldemaras Kesminas, Kretingos rajono tvenkinių nuomotojų draugijos pirmininkas Valdevinas Navajauskas.
Visus žvejus pasveikino poledinės žūklės žinovas, apie žūklę parašęs didelį pasisekimą turinčią, net triskart pakartotinai išleistą knygą „Šiuolaikinė žūklė“, svečias iš Vilniaus S. Pučinskas.
Šiemet Tūbausių tvenkinys surinko ne tik rekordinį skaičių žvejų. Atsižvelgiant į tai, kad neseniai tvenkinio vanduo buvo išleistas dėl statytos hidroelektrinės, žuvų kiekis sparčiai gausėja, tvenkinys periodiškai įžuvinamas. Tai patvirtino ir sužvejotų žuvų skaičius. Kai kuriems žvejam pavyko iš po ledo ištraukti 300 ar net 400 gramų sveriančias žuvis.
Šventės dalyvius bei svečius, susidomėjusius poledine žūkle, susiburti aplink visureigius ir padiskutuoti techninėmis temomis paragino ir nuolatinė varžybų „palyda“ – Palangos visureigių sporto klubo „4x4 Pajūris“ nariai.
Už gausų dalyvavimą tradicinėse poledinės žūklės varžybose žvejams padėkojo tvenkinio nuomininkas J. Motijauskas, pakvietęs juos būtinai į Kretingos rajoną atvykti ir kitąmet, taip prisidedant prie rekracinės žūklės puoselėjimo. Juolab, kad Tūbausiuose nuo šiol ne tik puikus tvenkinys, bet ir sutvarkyta akį džiuginanti aplinka, kurioje užsiėmimą suras ir suaugusieji, ir vaikai.

Jūsų komentaras:

mero? 2013-03-12 19:50 (IP: 78.61.224.151)
a uz ka pirko?

Taip pat skaitykite

Vasario 12 d., šeštadienį, vyksiančią Stintų šventę tradiciškai pradės Stintų meškeriojimo varžybos. Komandų, dalyvausiančių šiose varžybose, registracija vyks vasario 12 d. nuo 8 val. iki 8:45 val. Jūratės ir Kastyčio skvere, išankstinė registracija –  https://forms.gle/5uJz6z6ARkMugyA77  


Savaitgalį Palangoje vyko keturių komandų krepšinio turnyras „Compensa Vienna Insurance Group“ taurei laimėti. Turnyre jėgas išbandė Vilniaus „Perlas“, Kauno „Žalgiris-2“,Šakių „Vytis“ bei šeimininkų – Palangos „Palanga“ – komandos. Nugalėtojų taurę kėlė Šakių krepšininkai, kurie...


Prieš Kalėdas Palangoje V. Jurgučio pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Kalėdinis jaunių tinklinio turnyras, skirtas 2014 metų Sporto centro taurei laimėti. Turnyre dalyvavo keturios jaunių vaikinų komandos iš Kretingos, Darbėnų ir Palangos.


Liepos 2-3 dienomis Palangos stadione vyko tradicinis vaikų futbolo 9x9  turnyras kepyklos „Kimba“ taurei laimėti. Šiemet turnyras buvo jubiliejinis, surengtas jau dvidešimtą kartą.


Palanga Open 2013 Carlsberg taurei laimėti

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 08 | Rubrika: Sportas

Šių metų liepos 13 – 20 dienomis Palangoje startuoja 23 – asis tarptautinis, III kategorijos, ITF serijos senjorų lauko teniso turnyras „Palanga Open 2013 Carlsberg taurei laimėti“.


Praėjusį šeštadienį gausus būrys žvejų-mėgėjų susirinko ant Tūbausių tvenkinio ledo, į tradicines poledinės žūklės varžybas Kretingos rajono savivaldybės mero taurei laimėti. Po keturias valandas trukusio sugebėjimų ir kantrybės išbandymo, pagrindinis apdovanojimas ir nugalėtojų titulas iškeliavo į Žemaitijos sostinę Telšius.


Kurios savivaldybės ir jos mero savimeilės neglosto aukšti savivaldybės ar mero vieši reitingai? Žinoma, tokių nerasi, nes pavadinimas ar vardas 60-ies savivaldybių ar jų vadovų viršuje ne tik malonina širdį, bet ir skatina kolegų pagarbą, garantuoja trumpesnius kelius valdžios koridoriuose ir didesnį rinkėjų palaikymą. Bet ko verti tokie reitingai, jeigu...


Praėjusį šeštadienį, kovo 5-ąją, ant Lazdininkų tvenkinio ledo įvyko tradicinės poledinės žūklės varžybos Kretingos rajono savivaldybės mero pereinamajai taurei laimėti. Jose dalyvavo devyniolika žvejų komandų iš Kretingos, Gargždų, Skuodo, Klaipėdos bei kitų rajonų. Varžybas organizavę tvenkinio nuomininkas verslininkas Juozas Motijauskas, Kretingos regiono žuvininkystės...


Poledinės žūklės mėgėjai bei propaguotojai tęsią tradiciją sutikti kiekvieną pavasarį bei palydėti žiemą gražiu renginiu – poledinės žūklės varžybomis ant tvenkinių ledo.


Jau tapo tradicija ant Lazdininkų tvenkinio (Kretingos r.) rengti poledinės žūklės varžybas, kurias organizuoja šio tvenkinio nuomininkas Juozas Motijauskas bei sportinės žūklės klubas „Kurėnas“. Šiemet vėl buvo varžomasi dėl Kretingos rajono savivaldybės mero pereinamosios taurės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius