Kultūros diena tebūna širdy visą gyvenimą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-04-15
Peržiūrėta
2073
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kultūros diena tebūna širdy visą gyvenimą

„Kultūros vertybės amžinos“ – tokiu šūkiu vakar Palanga – Kultūros sostinė 2013 pasitiko balandžio 15-ąją minimą Kultūros dieną. „Tegul kiekvieno mūsų širdyse Kultūros diena bus visą gyvenimą“, - po iškilmingos šventės atidarymo ceremonijos, išlydėdama centrinėn miesto aikštėn susirinkusiuosius palangiškius ir miesto svečius į visą dieną iki pat vakaro vykusius renginius, sakė Palangos kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė.

Šventei Kultūros centras nuo pat ryto iki vakaro palangiškiams ir miesto svečiams siūlė visą puokštę pačių įvairiausių renginių, prasidėjusių Taikos vėliavos pakėlimo ceremonija miesto centrinėje aikštėje, nuvilnijusių per didžiumą Palangos kultūrinių, ir ne tik kultūrinių erdvių, ir pasibaigusių atnaujinto A.Baryso filmo „Palanga. 7 bangos“ pristatymu muzikos klube „Vandenis“.
Jau prieš dešimtą valandą ryto išsiilgtos pavasario saulės nušviesta miesto centrinė aikštė suskambo Palangos orkestro atliekamomis melodijomis bei sumirgo pačių jauniausiųjų palangiškių šypsenomis ir balionais, kurių dominuojanti spalva – mėlyna ir geltona: kaip Palangos herbe.
„Susirinkom prie Baltijos jūros padainuoti spalvotų dainų“, - po šios pajūrio vaikų sudainuotos dainos prasidėjo į Kultūros sostinę 2013 atkeliavusios Kultūros dienos atidarymo ceremonija.
Kiek jaudindamiesi Taikos vėliavą aikštėje iškėlė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir jam talkinę mažieji Tomas ir Domantas.
O šalia Taikos vėliavos tiesiog privalo būti ir taikos balandžiai. Baltasparniai paukščiai, paleisti iš visų prie Kultūros dienos renginių prisidėjusių įstaigų bei kūrybinių susivienijimų atstovų rankų, kelis ratus apsukę virš aikštėn susirinkusiųjų galvų žinią apie šventės pradžią nunešė į visas kultūrines ir ne tik kultūrines Palangos erdves.
Pirmieji Kultūros dienos balandžiai nuskrido į Birutės parką, kurio administracijos pastate atidaryta fotomenininko Aldo Žolio paroda, ir į Palangos viešąją biblioteką: čia prie kavos puodelio prisiminta Palangos šviesuolė Audra Lukauskytė bei galerijoje „Mostas“ atidaryta paroda „Balandinė“.
Kaip sakė ją atidaręs kūrybinės grupės „Mostas“ vadovas dailininkas Juozas Griušys, ši paroda, kurioje dominuoja „miestiečių“ darbai, tik įžanga į dar būsimą didelę ir rimtą parodą apie balandžius. „Kai Reinaldas Liaudanskas ir jo kolegos suteikė mums galimybę stebėti ir įvairia technika atvaizduoti šiuos paukščius, pasijutome it kokie vanagai: dabar tik ir stebime skraidančius ar tupinčius modelius“, - juokavo J.Griušys.
Toliau balandžiai skrido į „Ramybės” galeriją bei Pradinę ir V.Jurgučio mokyklas: galerijoje vyks E.Sūdžiūtės akvarelės ir fotografijų paroda „Fotosintezė“, pradinukai kvies į festivalio „Teatro savaitė“ atidarymą, o vyresnieji – į pamoką „Vladą Jurgutį prisimenant“.
Skrido balandžiai į viešbutį „Palangos Juzė“, kur bus eksponuojami L.Juodvalkio fotodarbai „Kaziuko muzikantai“ bei į Palangos ligoninę, kurios pacientams ir kolektyvui itin patiko S.Vainiūno meno mokyklos moksleivių koncertas.
Nuo 15 val. skirtingose Palangos erdvėse vyko trys renginiai. Į Kultūros dienos organizatorės A.Latonienės kvietimą atsiliepę Trečiojo amžiaus universiteto menų fakulteto studentai Palangos švietimo pagalbos tarnybos salėje kvietė į savo darbų parodą ir vokalinio ansamblio koncertą, o J.Šliūpo muziejuje surengta skaitymų ir muzikos valanda „Požiūris į moterį“.
Visiškai naujas šventės akcentas – Anapilin iškeliavusių iškilių Palangos asmenybių pagerbimas miesto senosiose kapinėse. Palangiškiai nusilenkė ne tik grafų Tiškevičių, bet ir mokytojos bei kraštotyrininkės Emilijos Adiklienės, kultūros ir visuomenės veikėjo Leandro Almino, muzikos pedagogo smuikininko Vytauto Striko, tautodailininkės Reginos Andriekutės, kompozitoriaus Balio Dvariono, lito tėvu vadinamo Vlado Jurgučio, kraštotyrininkės Audros Lukauskytės, pirmojo Palangos orkestro vadovo Augustino Juškos, muzikologo Vytauto Venckaus, aviakonstruktoriaus Broniaus Oškinio, mokytojų Balio Normanto ir Genovaitės Urbonienės-Čeporienės, dailininko Juozo Meškio, skulptorės Žymantės Jonuškaitės, Palangos I-osios vidurinės mokyklos direktoriaus Juozo Kazlausko, architekto Gintauto Likšos bei kitų Palangos šviesuolių atminimui.
O pagrindinis Kultūros dienos akcentas – renginiai, skirti žymiajam aviakonstruktoriui Broniui Oškiniui: S.Vainiūno meno mokykloje atsiminimų ir muzikos valanda „Sakmė apie žmogaus sparnus“, skirta iškiliojo palangiškio 100-osioms gimimo metinėms bei Viešojoje bibliotekoje jo atminimui rengiama paroda „Apie žmogaus sparnų kūrėją“.
Paskutinis Kultūros dienos Kultūros sostinėje renginys – muzikos klube „Vandenis“ pristatytas režisieriaus ir operatoriaus A.Baryso filmas „Palanga. 7 bangos“. Kaip sakė Palangos kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė, filmas, kuris buvo sukurtas prieš porą metų, atnaujintas, tad jį pažiūrėti buvo įdomu tiek tiems, kurie jo nematė, tiek tiems, kurie jau turėjo progos išvysti pirmąjį juostos variantą.

A. Sendrausko nuotraukos

Jūsų komentaras:

urologas 2013-04-17 08:04 (IP: 109.128.2.198)
anas /m/ kazko nori

jonas 2013-04-16 07:20 (IP: 109.128.40.78)
skelbiu KONKURSA ASTUNTOS fotkes pawadynymui

jonas 2013-04-16 07:12 (IP: 109.128.40.78)
fotke nr. septyni/is trylikos/,, meras sypsosi, Sime bando susikaupti;/ ABU nieeko NESUPRANTA/

Taip pat skaitykite

Kurorto kultūros ir meno darbuotojai paminėjo Kultūros dieną

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 20 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros ir meno srities darbuotojai turiningai paminėjo pasaulinę Kultūros dieną. Balandžio 14 d. Nepriklausomybės aikštėje tradiciškai buvo iškelta Taikos vėliava, o po šios ceremonijos kurorto kultūros ir meno darbuotojai išvyko į turiningą ekskursiją. Ekskursijos metu aplankyta Žemaitijos sostinė Telšiai, Alkos muziejus, Plungės...


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Palanga partnerio teisėmis jungiasi prie Klaipėdos miesto savivaldybės rengiamo projekto „Klaipėda – Europos kultūros sostinė“, jeigu Klaipėdos miestui bus suteiktas 2022 metų Europos kultūros sostinės vardas. Europos kultūros sostine Klaipėda siekia tapti kartu su Palanga ir Neringa.


Iš „Auksinio fenikso” apdovanojimų ceremonijos, šiemet surengtos  Anykščių kultūros centre, praėjusį penktadienį Palanga sulaukė puikios žinios – „Auksinis feniksas“  Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojui Nerijui Stasiuliui įteiktas kaip geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui.


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


Balandžio 11 dieną kultūros centro „Ramybė“ salė vos talpino palangiškius bei miesto svečius, besidominčius fotografija ir paveldu. Čia, po Palangos – Kultūros sotinės 2013 vėliava, startavo pirmasis asociacijos „Fotobienalė LT“ organizuoto projekto „Fotografija projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“ renginys –...


„Kultūros vertybės amžinos“ – tokiu šūkiu vakar Palanga – Kultūros sostinė 2013 pasitiko balandžio 15-ąją minimą Kultūros dieną. „Tegul kiekvieno mūsų širdyse Kultūros diena bus visą gyvenimą“, - po iškilmingos šventės atidarymo ceremonijos, išlydėdama centrinėn miesto aikštėn susirinkusiuosius palangiškius...


Fotografijų parodos projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013”  1

Adas SENDRAUSKAS, „FotobienalėLT” prezidentas, 2013 04 08 | Rubrika: Kultūra

Nuo balandžio 11 dienos Lietuvos kultūros sostinėje – Palangoje startuoja „Fotografija projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“.


Sostinėje – apie projektą „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 18 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, Savivaldybės tarybos narys Nerijus Stasiulis vasario 14-15 dienomis lankėsi Vilniuje, kur pristatė numatomus Lietuvos kultūros sostinės renginius bei su atsakingais specialistais aptarė miestui svarbius klausimus.


Bibliotekoje - Skuodo rajono kultūros diena

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 12 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto viešojoje bibliotekoje buvo minima Skuodo rajono kultūros diena Palangoje, kuri tikriausiai suvirpino ne vieno skuodiškio, gyvenamąja vieta pasirinkusio kurortą, širdį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius