Kunigą pražudęs verslininkas teisme mosavo kumščiais ir virkavo dėl uždaro posėdžio

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-07-12
Peržiūrėta
271
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žinomas Palangos verslininkas Vidas Buzas (nuotraukoje), beveik prieš pusantrų metų avarijoje pražudęs Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios kunigą jubiliatą Liudą  Serapiną, teisme mielai vaikščiotų atbulomis.
Žinomas Palangos verslininkas Vidas Buzas (nuotraukoje), beveik prieš pusantrų metų avarijoje pražudęs Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios kunigą jubiliatą Liudą Serapiną, teisme mielai vaikščiotų atbulomis.

Žinomas Palangos verslininkas Vidas Buzas, beveik prieš pusantrų metų avarijoje pražudęs Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios kunigą jubiliatą Liudą Serapiną, teisme mielai vaikščiotų atbulomis – vakar teismo salėje, prieš posėdį, suko veidą į šoną, o prieš nosį išvydęs su kamera nusitaikiusį žurnalistą, puolė, graibstė savo darbą dirbančio žurnalisto rankas, vėliau reikalavo uždaro teismo posėdžio. Bet jis buvo viešas.

 

Atsakovas daro kitą nusikaltimą – vilkina bylos nagrinėjimą

Labiausiai į V. Buzą smigo kunigo sesers Magdalenos Ignotienės, ieškovės, žodžiai: „Vieną didelį nusikaltimą jau padarėte – nužudėte mano brolį, dabar darote kitą nusikaltimą – vilkinate bylą, nutolindami teisingumo vykdymą“.

Rezonansinės bylos nagrinėjimą Palangos miesto apylinkės teismo teisėja  Liucija Paulauskaitė vakar vėl turėjo atidėti: atsakovas V. Buzas dieną prieš posėdį pareiškė teismui atsisakąs savo gynėjo M. Kepenio ir ieškosiąs jo iš Vilniaus.

„Bylai daromas visokeriopas spaudimas, ypač iš žiniasklaidos, todėl advokato ieškosiu kitame mieste. Be to, reikalauju uždaro teismo posėdžio“, – sakė atsakovas. Teisėja replikavo: „Atsakove, teisme jums niekas nedaro spaudimo, ir nėra priežasčių skelbti uždaro posėdžio“.

Teismas bylą turėjo pradėti nagrinėti jau gegužę, bet V. Buzas paprašė teismo posėdį atidėti, teisindamasis, jog turi vykti į giminaičio laidotuves. Apie jas teismui jis nepateikė jokio dokumento.

Teisėja pastebėjo, kad kaltinamasis turi teisę nutraukti paslaugų sutartį su savo gynėju.

Vakar į posėdį buvo kviestas ir TEC ekspertas, bet jis nepasirodė – TEC pranešė, kad jis yra išvykęs.

 

Gal paskirti valstybinį gynėją?

Prokūroras G.Pikčiūnas sakė, kad naujo gynėjo paieškos gali užtrukti ilgai, juolab, kad reikės jam susipažint ir su bylos medžiaga. "Nenorėčiau, kad ši byla taptų kaip Darbo partijos buhalterijos byla", - pastebėjo G.Pikčiūnas. A.Jokūbauskas sakė: "Aiškiai matosi bylos vilkinimo tendencijos. Gegužę - giminaičio laidotuvės, nors nebuvo pateiktas joks dokumentas apie jas, liepą - pranešimas apie sutarties su savo gynėju nutraukimas. Nutraukus ją dieną prieš teismo posėdį, nebuvo jokių galimybių informuoti teismo proceso dalyvių apie tai. Ko dar galima tikėtis? Ar nevertėtų teismui pačiam parinkti atsakovui gynėjo?"

Pasijuokimas iš bylos

Aštuoniasdešimtmečio jau sulaukusi M. Ignotienė, elegantiška kaip Anglijos karalienė, V. Buzo teisinimąsi, kodėl būtina posėdžius atidėti, vadino pasijuokimu iš bylos.

„Mano brolis buvo miesto visuomenės žmogus, jai tarnavo. Mano jėgos, laukiant teismo sprendimo, jau baigiasi. Dar labiau mane žaloja bylos akivaizdus vilkinimas“, – sakė senolė.

Po jos šių žodžių įsiterpė teisėja: „Byla teisme – labai neseniai. Teisme ji nėra vilkinama“.

„Teismo aš kol kas ir nekaltinu. V. Buzas jau padarė vieną didelį nusikaltimą – nužudė mano brolį. Dabar jis daro kitą didelį nusikaltimą – visaip vilkina bylą“, – sakė M. Ignotienė.

Teisėja L. Paulauskaitė atidėjo teismo posėdį iki rugsėjo 11-osios.

 

Tikėjosi greito tyrimo baigties

Skaitytojams priminsime, kad kunigas L. Serapinas buvo parblokštas 2010-ųjų gruodžio pradžioje prie bažnyčios, Vytauto gatvėje, ties parduotuve „Aukso centras“, parblokštas V. Buzo vairuojamo visureigio „Mitsubishi Pajero“.

87-erių metų kunigas jubiliatas L. Serapinas nuo avarijoje patirtų sužalojimų kitądien ligoninėje mirė.

Tyrimo pradžioje šnekinta Palangos miesto policijos komisariato vyriausioji tyrėja Julita Razmantienė, kuriai buvo pavesta atlikti eismo įvykio ikiteisminį tyrimą, „Palangos tiltui“ tada sakė tikinti, kad tyrimas nebus sudėtingas ir kad jis ilgai neužtruks.

„Yra įvykio liudininkų – tai labai palengvina tyrimą. Bet kuriuo atveju, atsakomybė tenka vairuotojui, juolab, kad įvykis įvyko pėsčiųjų perėjoje – reikėjo vairuotojui tinkamai įvertinti eismo sąlygas ir pasirinkti saugų greitį – negalima teisintis blogu oru“, – žurnalistui sakė J. Razmantienė.

„Palangos tiltui“ „Aukso centro“ pardavėja, nenorėjusi atskleisti savo pavardės, tada sakė: „Senukas ėjo per perėją. Senuką parbloškęs visureigis atvažiavo pakankamai greitai – nestabdydamas jis bandė prie perėjos aplenkti kitą automobilį. Po smūgio senukas nuskriejo apie 7-9 metrus, o visureigis, išlėkęs į priešpriešinę kelio pusę, susidūrė su kitu automobiliu“.

 

Velionis aplanko sapnuose

Bet bylos nagrinėjimas įstrigo, V. Buzo gynėjams reikalaujant vis naujų ekspertizių.

Kai kurios jos perša mintį, kad velionis kunigas neva ėjęs ne per perėją, arba per ją, bet, trumpindamas kelią, ėjęs įkypai gatvės. Vadinasi, pats kaltas dėl savo mirties.

Po „Palangos tilto“ straipsnio apie lėtą ikiteisminį tyrimą M. Ignotienės gynėja Ligija Marcinkienė atsisakė L. Serapino bylos, ją pakeitė advokatas Aleksandras Jokūbauskas.

„Nemiga mane po Liudo laidotuvių kamuoja“, – „Palangos tiltui“ skundėsi palangiškė.

Ji teigė, kad velionis ją nedažnai sapnuose aplankąs. „Aplanko mane tuomet, kai man labai sunku. Kai brolis buvo dar gyvas, aš jam prisiekiau: „Tu mane gini, ir aš tave iki gyvenimo galo ginsiu“. Tą aš ir darau. V. Buzui nenoriu nei kerštauti, nei atleisti, nors kai kalbu „Tėve, mūsų“, regis, visiems atleidžiu. Tenoriu tik teisingumo. Tik mirtis mane sustabdys ieškant teisybės“, – sakė  M. Ignotienė.

Jūsų komentaras:

hey 2013-04-22 00:34 (IP: 78.60.82.215)
Vidas daug zmoiniu apagvo nugvelbdamas ju turta.. mane taip pat ... ir as kreipsiuosi i teisma

apgautas 2012-09-08 14:23 (IP: 84.46.248.13)
jo antros puses laukia dar viena byla ! galimai uz sukciavima stmbiu mastu,sekmes jiems teismu karuselej !

KO? 2012-07-24 09:25 (IP: 195.182.76.59)
Kunigas buvo užmuštas viduryje Palangos miesto, centrinėje Vytauto gatvėje, beeidamas pėsčiųjų perėjoje. Ko nebesupranta Palangos (Lietuvos) teismai?..

TO BELIKO 2012-07-20 08:47 (IP: 195.182.76.59)
Palangoje?..

BELIKO 2012-07-19 09:01 (IP: 195.182.76.59)
Sužinoti, ar yra Lietuvoje teisingumas?..

Taip pat skaitykite

Didžiausią prenumeratorių skaičių Palangoje turintis leidinys „Lietuvos rytas“ nuo kitų metų vasario 1 dienos uždaro savo biurą Palangoje, tačiau leidinio prenumeratoriams jaudintis neverta – laikraštį pristatys pagal individualios veiklos pažymėjimus dirbantys paštininkai ar tam tikslui samdyta firma. Neatmetama galimybė, kad laikraštį...Įvykiai praėjusį penktadienį prie Klaipėdos apygardos teismo labiau primena siužetą iš filmo apie gangsterius. Sulaukęs nepalankaus sprendimo byloje dėl incidento savivaldybėje su Viešosios tvarkos skyriaus vedėju Petru Keiniu 2016 metais, kurorto verslininkas Darius Miklovas, kartu su miesto Tarybos nariu Eimučiu Židanavičiumi suvaržė judėjimo laisvę, bandė ištraukti...


Klaipėdos apygardos teismas padėjo tašką nuo 2012-ųjų vasaros besitęsiančioje istorijoje, kai Palangos miesto savivaldybės administracija buvo skyrusi 50 Lt baudą Vincui Nesteckiui už jo valdomame sklype vykdytą komercinę veiklą, neturint tam leidimo. Užuot sumokėjęs baudą, verslininkas nusprendė bylinėtis. Bet birželio 13-ąją teismas priėmė neskundžiamą nutartį – paliko...


Iš tolo atvykstančius į Palangą pasitinka aukščiausias mūsų miesto akcentas: tobulo grožio neogotikinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas. 1897-1909 metais statytoji bažnyčia pernai baigta atnaujinti iš išorės. Tačiau, kaip sako jos klebonas Marius Venskus, antrąjį šimtmetį skaičiuojančiai bažnyčiai reikia dar nemažai, kad...


Iš tolo atvykstančius į Palangą pasitinka aukščiausias miesto akcentas: tobulo grožio negotikinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas. 1897-1909 metais statytoji bažnyčia pernai baigta atnaujinti iš išorės. Tačiau, kaip sako jos klebonas Marius Venskus, antrąjį šimtmetį skaičiuojančiai bažnyčiai reikia dar nemažai, kad ji būtų...


Vakarykščiame Palangos miesto tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti 40 klausimų. Tačiau jų sumažėjo, nes politikai balsavo už tai, kad visi sprendimų projektai, kuriuos rengė Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius, būtų atidėti kitam posėdžiui. Jau įpusėjus posėdžiui, valdančiosios daugumos siekis, nepaisant susitarimo posėdžio pradžioje, išklausius Šventosios...


Bažnytinė cenzūra pasirodė esanti priekabesnė negu sovietų. Telšių vyskupija uždraudė Maironio sukurtas eiles ir giesmes, kurios turėjo skambėti Palangos bažnyčioje. Kad kurorto šventovėje nebus galima skaityti kelių lietuvių klasiko eilėraščių ir atlikti pagal Maironio eiles sukurtų giesmių, sakralinės muzikos festivalio „Ave Maria” organizatoriai...


Žinomas Palangos verslininkas Vidas Buzas, beveik prieš pusantrų metų avarijoje pražudęs Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios kunigą jubiliatą Liudą Serapiną, teisme mielai vaikščiotų atbulomis – vakar teismo salėje, prieš posėdį, suko veidą į šoną, o prieš nosį išvydęs su kamera nusitaikiusį žurnalistą, puolė...


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius