Kurorte gripo epidemija dar neskelbiama

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-11-20
Peržiūrėta
1987
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gripo epidemija Lietuvoje įsisiautėjo. Iš šešiasdešimties savivaldybių epidemija jau paskelbta trečdalyje. Kauno klinikose mirus vaikui nuo pandeminio gripo komplikacijų, visoje šalyje imtasi priemonių šiai epidemijai pažaboti. Gripo A (H1N1) virusas – tai naujas gripo viruso potipis. Pandeminis gripas plinta tarp žmonių: sergantis žmogus užkrečia kitus žmones. Juo užsikrečiama taip pat, kaip ir sezoniniu gripu.

 

Bėdos dar nėra

Kurorto meras Vytautas Stalmokas tikino, kad situacija kurorte valdoma ir nevertėtų panikuoti.

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Palangos skyriaus vadovas Remigijus Kučiauskas, kurorte žmonės serga, tačiau didelės bėdos dar nėra. Turimais duomenimis, šiuo metu iki epediminio rodiklio slenksčio dar toli, nes užregistruota 27 procentai sergančiųjų. Epideminis sergamumo lygis pasiekiamas, kai iš 10 tūkst. gyventojų sergančiųjų gripu skaičius viršija 100.

 

Prašyta nerengti masinių renginių

Pasak R.Kučiausko, šiuo metu iš Sveikatos apsaugos ministerijos gautas nurodymas teikti duomenis apie susirgusius bei hospitalizuotų skaičių. Statistiniai duomenys į ministeriją turi būti perduodami kasdien. Kurorto ugdymo įstaigos, anot specialisto, yra padidintos rizikos zonos, nes jose didžiausia galimybė užsikrėsti. R.Kučiauskas priminė, kad reikėtų saugotis ir paisyti asmens higienos. Šiuo metu, anot jo, tikslinamas skiepų vakcinos poreikis. „Pasiskiepijus nuo sezoninio gripo, yra tikimybė nesusirgti dviejų gripų atmainomis. Tokiu būdu sumažinamas rizikos laipsnis“, - sakė R.Kučiauskas.

Taip pat jis priminė, kad šalies vyriausiasis epidemiologas Vytautas Bakasėnas kreipėsi į savivaldybių administracijas, dar kartą prašydamas vengti rengti masinius renginius.

 

Mokyklose masiškai nesergama

Pasidomėjus apie situaciją kurorto mokyklose, tiek Senosios gimnazijos, tiek V.Jurgučio pradinės mokyklos vadovės Zinaida Bružienė ir Laimutė Benetienė tvirtino, kad yra sergančių mokinių, bet ne masiškai. Vadovių teigimu, nei vienas pedagogas iki šiol neserga.

 

Dar neatslinko epidemija

Savivaldybės gydytojos Linos Riaubaitės tvirtinimu, kurorte situacija valdoma. Dėl gripo į ligoninę dar nepaguldytas nei vienas asmuo. Ketvirtadienio duomenimis, užregistruoti šeši susirgimo gripu atvejai, o dvylika – peršalimo ligomis. „Nors į Palangą dar neatslinko epidemija, tačiau situacija atidžiai stebima. Analizuojant padėtį švietimo įstaigose, yra atvejų, kai į klases nesusirenka nemažai mokinių, bet priežastys, ar jie serga, ar tik naudojasi situacija, kad šalyje siaučia epidemija, ir neina į pamokas, kol kas negalima pasakyti. Gal ir tėveliai įsibaiminę neišleidžia į mokyklą“, - svarstė savivaldybės gydytoja.

 

Privalu pasirūpinti

Pasak L.Riaubaitės, pasireiškus pirmiesiems gripo simptomams, žmonės turėtų patys pasirūpinti, kad neužkrėstų aplinkinių, nes gripas – virusinė infekcija, ir perduodama daugiausia žmogui kosėjant ar čiaudint. Norint išvengti šio užkrato, privalu stiprinti imuninę organizmo sistemą bei imtis tam tikrų asmeninių priemonių prieš šį virusą. Anot jos, tokios priemonės, kaip dažnas rankų plovimas, kuo mažiau laiko stengtis praleisti didžiuliuose žmonių susibūrimo vietose, o jei yra būtinybė – dėvėti medicinines kaukes, sumažina susirgimo gripu galimybę.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva Valstybės duomenų agentūra sukūrė šaltojo sezono vakcinacijos švieslentę, kuri leidžia stebėti, kaip aktyviai gyventojai skiepijasi nuo gripo ir COVID-19 ligos. 


Prasidedant šaltajam sezonui Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena – savo imunitetu turime pasirūpinti kiekvienas, tad nuo spalio 5 d. visose gydymo įstaigose bus galima pasiskiepyti nuo labiausiai plintančių infekcinių susirgimų – gripo ir koronaviruso vieno vizito metu.


Į Lietuvą atskraidinta visa 2022–2023 m. gripo sezonui skirtos gripo vakcinos siunta. 


Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.


Praėjusią savaitę gripas pasiglemžė dar vieną auką – palangiškę Ireną Jokšienę. Ji – dar vienas įrašas šalies gripo epidemijos aukų statistikoje šiais metais, bet žmoną praradusio Antano Jokšo gyvenimą Irenos mirtis padalijo į dvi dalis: iki jos išėjimo į Anapilį ir po... Pažįstantys šią šeimą ne vienas pastebėtų, kad...


Nors jau antra savaitė sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršija epidemijos lygį, antrą kartą Savivaldybės administracija gripo epidemijos neskelbia, o. S. Kulikauskienės Bendrosios praktikos gydytojo centro vadovė gydytoja Sondra Kulikauskienė teigė, kad „stebima susirgimų mažėjimo tendencija“.


Nors penktąją šių metų savaitę (01.28 – 02.03) sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršijo epidemijos lygį ir pasiekė 109,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kurorto Savivaldybės administracija gripo epidemijos skelbti neskubėjo. Buvo teigta, jog stebima susirgimų mažėjimo tendencija.


Nors praėjusios savaitės duomenimis, sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršijo epidemijos lygį ir pasiekė 109,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kurorto Savivaldybės administracija gripo epidemijos skelbti neskuba. Tikinama, jog stebima susirgimų mažėjimo tendencija.


Visuomenės sveikatos specialistai stebi staigų sergamumo ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu kilimą. Praėjusią savaitę sergamumo rodiklis gripu Lietuvoje išaugo apie 2,5 karto. Prienų, Rokiškio rajonų ir Kauno miesto savivaldybės skelbia gripo epidemijos pradžią. Palangoje kol kas epidemijos grėsmės nėra, tačiau jau registruojami sergantieji...


Kurorte gripo epidemija dar neskelbiama

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 20 | Rubrika: Miestas

Gripo epidemija Lietuvoje įsisiautėjo. Iš šešiasdešimties savivaldybių epidemija jau paskelbta trečdalyje. Kauno klinikose mirus vaikui nuo pandeminio gripo komplikacijų, visoje šalyje imtasi priemonių šiai epidemijai pažaboti. Gripo A (H1N1) virusas – tai naujas gripo viruso potipis. Pandeminis gripas plinta tarp žmonių: sergantis žmogus užkrečia kitus žmones. Juo užsikrečiama taip pat...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius