Kurorto menininkai ligoniukams kūrė šilkines skareles

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-11-24
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Šeštadienį kūrybinės grupės „Mostas“ galerijoje virė intensyvus darbas, kurio rezultatas – dovanos, pradžiuginsiančios onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Palangos menininkai susirinko visi draugėn tam, kad sukurtų įspūdingas šilko skareles.

 

Gan gausus būrys kurorto menininkų susidomėjo šia gražia idėja ir atskubėjo į galeriją atskleisti savąją meniškąją pusę vardan kilnaus tikslo. Nors kai kuriems menininkams tapymas ant šilko buvo nauja ir nepažinta patirtis, tačiau rezultatai visus pradžiugino – skarelės gavosi itin spalvingos ir mielos, juo labiau tinkamos sergantiesiems, kuriems spalvų taip trūksta. Kaip pabrėžė viena iš dalyvių Eglė Lipinskaitė, šiltos dovanėlės, kurias panaudos kiekvienas pagal savo norus.

Šioje akcijoje, kuri Lietuvoje vykdoma jau šeštus metus, o pamažu prisijungiant ir kitiems miestams tampa vis platesnė, dalyvavo Juozas Griušys, Reda Ščerbakovienė, Audra Bukauskienė, Ieva Litvaitytė, Dovilė Oškinytė, Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, Marina Daukšienė, Daiva Šimkevičienė, Eglė Lipinskaitė, Aura Banevičienė. Kiti meniškos sielos žmonės galės prisidėti ir vėliau, nes kasmet dovanėlės įteikiamos paskutiniąją metų dieną, o iki jos dar yra laiko, tad savais darbais dar pasižadėjo pradžiuginti Roma Tumosaitė ir Romas Paulikas. „Mosto“ grupė prie šios ypatingos misijos prisidėjo pirmą kartą, tačiau galbūt ne paskutinį.

Didžiausia atrakcija vaikams tampa, kuomet visas surinktas dovanėles jiems įteikia žinomas Lietuvoje žmogus. Pernai norą pagelbėti parodė dainininkas Andrius Mamontovas.

Tokios ir panašios akcijos visuomet traukia geraširdžius ir trokštančius ištiesti pagalbos ranką, kurios sergantiesiems išties reikia. Tad nenuostabu, jog ir palangiškiai į šią veiklą įsitraukė labai entuziastingai ir noriai. Nuoširdžiai dirbę, tokį rezultatą ir pasiekė. Šilkines skareles kūrę viešai jie sulaukė išskirtinio dėmesio ir iš praeivių, kurie itin domėjosi, kokiu tikslu menininkai susirinko ir kas bus vėliau. Vadinasi, žinia netrunka pasklisti, tad tikimasi, jog gerus darbus daryti yra „užkrečiama“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


„Ramybės“ galerijoje – septynių menininkų parodos

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 14 | Rubrika: Kultūra

Tapyba, papuošalai, emalis – net septyni skirtingų žanrų menininkai liepos mėnesį surengė parodas „Ramybės“ galerijoje Palangoje. Iki liepos 24 dienos galerijos Baltojoje salėje savo kūrinius pristato Marytė Dominaitė (emalis), Mantvydas Lasinskas (emalis), Tatjana Semane (tapyba) ir Žilvinas Grigaitis (papuošalai). O Parodų salėje tapybos darbus eksponuoja...


Kūrybinei grupei „Mostas“ šie metai – jubiliejiniai. Ir nors, kaip patys prisimena, mažai kas anuomet tikėjo, kad itin skirtingi menininkai ilgai išsilaikys drauge, jie įrodė, kad yra tvirta šeima. Būtent šis žodis – „šeima“ – ir skambėjo kiekvieno mostiečio lūpose, uždarant ir aptariant Prano Domšaičio...


Praėjusį savaitgalį universalioje Palangos arenoje susirinko 10 stipriausių keturių šalių keturiolikmečių krepšininkų komandų. Tris dienas dviejose aikštelėse kovojo Lietuvos, Rusijos, Ukrainos, ir Lenkijoskomandos. Įvyko 27 rungtynės, iš kurių net trijoseprireikė pratęsimų, 13 rungtynių baigėsi ne didesniu nei 5 taškų skirtumu.


Savaitgalį Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo minimos Europos paveldo dienos, šiemet gavusios pavadinimą „Kultūros paveldas ir bendruomenės“. Į jas aktyviai ne pirmus metus įsitraukė ir jaunieji palangiškiai, besimokantys Palangos S. Vainiūno meno mokyklos. Jaunieji menininkai su mokytojais prie vilų „Mahorta“ bei „Buršteinas“...


„Gamantos“ galerijoje – „7 atspindžiai“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 05 | Rubrika: Kultūra

Paskutiniąją balandžio savaitę Palangoje, viešbutyje „Gamanta“ susibūrę į tapybos simpoziumą kūrė septyni Lietuvos dailininkai, plenere sukurtuosius darbus pristatę antradienį, balandžio 29 dieną, „Gamantos“ galerijoje atidarytoje parodoje „7 atspindžiai“.


Žaislų banke sukauptos dovanos – jau pakeliui į naujus namus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 01 09 | Rubrika: Miestas

Mažųjų palangiškų kalėdiniu laikotarpiu į Žaislų banką suneštos dovanos likimo nuskriaustiems bendraamžiams jau iškeliavo pas vaikus – padovanoti žaislai perduoti „Maisto banko” Klaipėdos skyriui, kurio darbuotojai pasirūpins, kad jie patektų vaikams, kurių Kalėdos nebuvo turtingos dovanų.


Penktadienio vakarą žmonių pilnoje kurorto Viešosios bibliotekos salėje skambėjo komentarai: „Kaip gražu!“, „Ir iš kur tiek išmonės?“, „Kaip norėtųsi užsikloti tokiais patalais...“. Taip palangiškiai įvertino penkerių gyvavimo metų jubiliejų šventusio „Šilko klubo“ parodą „Šilko...


„ Palanga niekada nesvetima. Man čia yra gerai. Žiemą čia gyveni, o vasarą aš Palangos išvengiu...“ Tai aštuonių autorinių parodų Lietuvoje ir užsienyje autorės, Šiaulių universiteto Dailės fakulteto auklėtinės, Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ steigėjos ir aktyvios narės Redos Rimkutės-Ščerbakovienės mintys....


Šeštadienį kūrybinės grupės „Mostas“ galerijoje virė intensyvus darbas, kurio rezultatas – dovanos, pradžiuginsiančios onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Palangos menininkai susirinko visi draugėn tam, kad sukurtų įspūdingas šilko skareles.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas