Kurorto paveldas atiduodamas į kauniškių rankas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-06-20
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Susitikime su spaudos atstovais meras Vytautas Stalmokas patvirtino, jog rengiamas sprendimo projektas dėl vilų „Anapilis“ bei „Romeo“ ir „Džiuljeta“ perdavimo panaudos pagrindais viešąjai įstaigai „Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras“.

 

Galimybės realios

Pasak miesto vadovo, vilai „Anapilis“ restauruoti buvo ketinama surasti europinių lėšų, kuriomis remiami turizmo plėtros projektai, ir šis objektas buvo įtrauktas į rezervą. Tačiau  ES struktūrinių fondų paramai gauti iškilo nemažai kliūčių, nes projektams remti nustatyti griežti reikalavimai. Prieš pusmetį, anot mero, pradėta aiškintis dėl galimybių gauti finansavimą kitais keliais. „Su viešąja įstaiga „Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras“, sėkmingai rengiančia projektus Europos Sąjungos paramai gauti, aptarta, jog tokia galimybė reali. Nebendradarbiaujant su šia įstaiga, Savivaldybei tektų kurti kitą viešąją įstaigą, nes tokie yra reikalavimai“, – aiškino meras.

 

Gavo pasiūlymą

Preliminariais duomenimis, viloms restauruoti galėtų būti skiriama apie 15 mln. litų. „Jei verslo centrui panaudai dešimčiai metų būtų perduoti pastatai, tai tikimybė parengus projektą gauti lėšų didžiulė. Gavus iš minėtos įstaigos pasiūlymą, nuspręsta, kad jis mums tinka. Mes atiduodame panaudai pastatus, o jie savo ruožtu parengia projektą europiniams pinigams gauti“, - sakė kuroto vadovas. Mero V.Stalmoko teigimu, Kauno mokymo centras, kuris šalyje rengia turizmo vadybininkus, būtų suteikta galimybė ne tik organizuoti mokslus, bet ir vykdyti kultūrinius projektus.

 

Patikino, kad „neišslys“

Jei, anot miesto vadovo, pavyktų įgyvendinti tai, kas sumanyta, būtų nauda miestui. Pasak V.Stalmoko, nemažai Palangos jaunimo mokosi šioje ugdymo įstaigoje ir tai būtų reali pagalba. Tik vargiai tikėtina, kad viešoji įstaiga, investavusi į restauraciją, neturės planų perimti objektų. Pasiteiravus, kokie „saugikliai“ bus sudėti, kad panaudai atiduodami kurorto paveldo pastatai „neišslystų“ iš miesto rankų, meras tikino, kad Europos Sąjungos lėšos nėra užskaitomos, kaip nuosavos, o be to, įstaiga priklauso Švietimo ministerijai ir savo kapitalo neturi.

 

Sumanymas įtartinas

Beje, toks valdžios sumanymas ganėtinai įtartinas. Paminklosauginėje miesto dalyje esančių kultūros paveldo pastatų restauravimas – sudėtingas procesas. Kad Kaune įsikūrusiai ir penkis skyrius, kurių vienas veikia reabilitaciniame centre „Vyturys“, turinčiai mokymo įstaigai, teikiančiai tik profesinį išsilavinimą, pavyktų įgyvendinti tokio masto projektą, labai abejotina. Jei pats miestas nesugeba surasti lėšų šiems unikaliems medinės architektūros paminklams  išsaugoti, tai kad tuo pasirūpins kauniškiai, tikimybės menkos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kiekvieną liepos pirmąjį sekmadienį yra minima vaikų Globėjų diena. Šia proga visoje Lietuvoje globos centrai kitą savaitę rengs renginius, skirtus Globėjo dienai paminėti bei atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globą. Palangos socialinių paslaugų centras (PSPC) taip pat prisideda prie šios iniciatyvos.


Palangos miesto socialinių paslaugų srities darbuotojams numatyta paskirstyti 14 180 eurų.


Pastačius „Malūno vilas“ Ganyklų, o vėliau ir Malūno gatvėse, jos atrodė kaip sektinas statybų su šiuolaikiška infrastruktūra ir geriausias kainos ir paslaugų kokybės pavyzdys, tačiau dabar jų statytojo, UAB „Kauno būstai“ siekis drastiškai padidinti „vilų“ administravimo mokestį – nuo 140 iki 350 ar net 450 eurų – nejuokais...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kurorto savivaldybės vardu penktadienį raštu kreipėsi į Vyriausybę perduoti sunykusią medinę Kurhauzo dalį Palangos miesto savivaldybei. Palangai perėmus minėtą turtą, nedelsiant būtų imamasi priemonių, kad kone prieš 15 metų sudegusi ir dėl nepriežiūros visiškai sunykusi kultūros vertybė būtų restauruota ir vėl tarnautų...


Šilta šventė praėjusio ketvirtadienio vakarą surengta Kurhauze – minint Medicinos darbuotojų dieną, į šventinį renginį sukviesti ne tik kurorto medikai, bet ir visi miestiečiai, norintys pasveikinti šios profesijos atstovus.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Dalies Tarybos narių pasiūlymas, išdėstytas sprendimo projekte, kad palangiškiams vasarą nereikėtų mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą mieste, nepraėjo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš „rėčio“.


VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kurorto verslo skyrius surengė konkursą-parodą „Su gintarinėm Šv. Kalėdom, Palanga!“


Viešosios įstaigos Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro užmojai rekonstruoti unikaliąsias  medinės architektūros vilas „Anapilis“, „Romeo“ ir „Džiuljeta“, neišblėso.  Praėjusiame Tarybos posėdyje buvo teikiamas sprendimo projektas dėl pastatų, esančių prestižinėje Birutės alėjoje perdavimo panaudai kauniškių švietimo įstaigai.  Tačiau paaiškėjus...


Kurorto paveldas atiduodamas į kauniškių rankas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 20 | Rubrika: Miestas

Susitikime su spaudos atstovais meras Vytautas Stalmokas patvirtino, jog rengiamas sprendimo projektas dėl vilų „Anapilis“ bei „Romeo“ ir „Džiuljeta“ perdavimo panaudos pagrindais viešąjai įstaigai „Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas