Kurorto socialdemokratus ves ne profesorius, o jaunas vedlys

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-12-01
Peržiūrėta
846
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Virš Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininko Viktoro Pivriko jau nuo vasaros tvenkęsi debesys praėjusį šeštadienį „Vanagupės“ viešbučio konferencijų salėje virto į trumpą, veržlų lietų – daugiausia skyriaus „Pirmūnų“ grupės balsais V. Pivrikas buvo atstatydintas, o skyriaus jaunimas išsirinko naują lyderį –Daną Palucką. „Jau lankydamasis Palangoje vasarą, pajaučiau skyriaus veikloje sąstingį – skyriaus narių skaičius, kaip kituose skyriuose nedidėja, V. Pivriko veikla nėra ryški savivaldybės Taryboje, jau buvusiam pirmininkui pastabų turėjo mūsų partijos regiono kuratorius“, - spaudos konferencijoje vardijo priekaištus kurorto socdemų vadui partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

 

Buvo nusiteikta svarbiausiam...

Nors į partijos skyriaus „Pirmūnų“ grupės sudarytą darbotvarkę skyriaus pirmininko atstatydinimo ir naujo pirmininko rinkimo klausimai nebuvo įtraukti, bet sprendžiant pagal gausų jaunimo būrį susirinkimo salėje, buvo akivaizdu, kad „pirmūnai“ užsimoję svarbiausiam – pakeisti pirmininką.  Juolab, kad į visuotinį susirinkimą neatėjo pats V. Pivrikas. Pagal partijos statutą atstatydinti V. Pivriką reikėjo vieno trečdalio skyriaus narių balsų. Kaip parodė balsavimas, tai nebuvo sunkus uždavinys – iš 62 susirinkime dalyvavusių socialdemokratų už V. Pivriko atstatydinimą balsavo 45 partiečiai, prieš atsistatydinimą balsavusių nebuvo, o 8 susilaikė.  Už vienintelį į skyriaus pirmininko pareigas pasiūlytą D. Palucką balsavo 58 partijos nariai, vienas susilaikė.

„Jeigu būčiau išrinktas pirmininku, siūlyčiau patobulinti mūsų rinkiminę programą – įtraukti į ją daugiau jaunimui svarbių klausimų – pavyzdžiui, užimtumo, - pabrėžtume daugiabučių namų gyventojų problemas, numatytume spręsti Šventosios stadiono klausimą“, - prieš susirinkimą „Palangos tiltui“ sakė D. Paluckas. Paklaustas, kas jo netenkina V. Pivriko veikloje, D. Paluckas atsakė trumpai: „Neveiklumas“. „Būstinė nuolat užrakinta, į telefono skambučius neatsakinėjama – darbas skyriuje nepatenkinamai organizuotas“, - sakė vyras.

Socialdemokratų susirinkimas vyko nedalyvaujant žurnalistams, bet jame dalyvavę palangiškiai žurnalistui atskleidė, kad susirinkimas vyko „ramiai, be emocijų, nes partijos pirmininko klausimas jau buvo nuspręstas iš anksto“.

 

Skyriaus veikloje matė sąstingį

Po visuotinio susirinkimo įvykusioje spaudos konferencijoje LSDP pirmininkas A. Butkevičius sakė, kad jau vasarą lankydamasis Palangoje, buvo tuometiniam pirmininkui V. Pivrikui išsakęs nemažai pastabų, kad skyriaus veikla gerėtų. „Mačiau tam tikrą sąstingį – nedidėja skyriaus narių gretos –per pusmetį skyrius visai nepasipildė naujais nariais, nors respublikoje socialdemokratų gretos didėja. Visuomenė balsuoja už politiką, kuriuo pasitiki. Bijau, kad V. Pivrikas visuomet toks nebuvo – turime jam ir pastabų dėl darbo savivaldybės Taryboje“, - sakė A. Butkevičius. „Keisti pirmininką prieš rinkimus yra skaudus smūgis, bet, manau, visi skyriaus nariai, ir mes, partijos vadovybė, suprantame, kad laiko iki rinkimų dar yra, todėl buvo teisinga tai padaryti dabar. Nieko nekeisdami, tik užtvirtintume padėtį, kuri mūsų netenkina“, - pabrėžė A. Butkevičius. Vis tik V. Pivriką jis vadino „daug padariusiu“ partijai.

„Mes, skyriaus jaunimas, aktyviai dirbsime, sujungsime visus aktyviam bendram darbui, pasinaudodami vyresniųjų partijos bičiulių patirtimi“, - sakė žurnalistams D. Paluckas. A. Butkevičius vylėsi, kad naujas skyriaus pirmininkas ir jo komanda spręs ir palangiškių ūkinius dalykus. „Mūsų partijos įsitikinimu, vandens ir šilumos ūkiai, šiukšlių tvarkymas yra monopolinės sritys – jos turi būti valstybės rankose. Šios sritys, kaip ir švietimo reikalai, yra socialdemokratų prioritetinės sritys“, - sakė A. Butkevičius.

Į klausimą, kodėl pirmininko klausimas nebuvo keliamas anksčiau, naujasis skyriaus pirmininkas sakė: „Reikėjo užaugti, įgauti kitų narių palaikymą“.

 

Naujas lyderis – ūkininkas

D. Paluckas sakė, kad į Socialdemokratų partiją įstojo dirbdamas ir besimokydamas Klaipėdoje, kur jis baigė ekonomikos mokslus Klaipėdos Universitete. Naujasis pirmininkas teigė, kad yra ūkininkas: „Ūkininkauju Šilutės rajone ir Endriejave. Turiu 30 hektarų žemės. Auginu kitiems ūkininkams pašarus, taip pat auginu veršius. Ūkio darbams samdau vieną žmogų. Save laikau palangiškiu, nes čia gyvenu – Palangoje per savaitę praleidžiu 4 dienas. Gyvendamas daugiabutyje, matau daugiabučių gyventojų problemas – jos nėra sprendžiamos jau dešimtį metų. Pataisytoje skyriaus rinkimų programoje apie ūkininkų problemas nešnekėsime – kelsime palangiškiams aktualius klausimus“, - sakė D. Paluckas.

„Nežinojau, kad Danas - ūkininkas. Bet žinojau, kad jis – labai aktyvus žmogus“, - šypsojosi A. Butkevičius.

Per susirinkimą buvo išrinkti naujojo skyriaus pirmininko pavaduotojai – jais tapo Jūratė Pocienė (ji ir iki šiol užėmė šias pareigas-aut.), Alvydas Vadeika ir Dovilė Aleknaitė. Susirinkimas iš naujo reitingavo partiečių, dalyvausiančių savivaldos rinkimuose, sąrašą. Pirmasis jame -  D. Paluckas, antras – A. Vadeika, trečias – V. Gecas, ketvirta – dainininkė B. Petrikytė.

 

Tiki socialdemokratų jėga

Ilgametė socialdemokratė N. Steponavičiūtė apie buvusį pirmininką atsiliepė pagarbiai, bet, anot jos, jis „žmoniškųjų silpnybių“, matyt, turėjo. O kas čia be nuodėmės?“ „Iš Vilniaus geriau matyti, ar skyriui reikėjo „šviežio kraujo“, atsinaujinimo. Gal todėl organizacija paskutiniais metais daugiausia pasipildė jaunimu?“ – sakė N. Steponavičiūtė.

Vakar V. Pivrikas bandė neigti tai, kas jau yra įvykęs faktas   - jo atstatydinimą. „Nebuvo atstatydinimo. Jau praėjusį pavasarį su pirmininku (A. Butkevičiumi  - aut.) aptarėme apie mano galimą pasitraukimą. Turiu daug mokslinių projektų – jaučiau, kad negalėsiu labai aktyviai dalyvauti mokslinėje veikloje“, - sakė „Palangos tiltui“ V. Pivrikas, pripažinęs, kad niekam atsistatydinimo pareiškimo nebuvo įteikęs.

Jis sakė neprieštarausiantis partijos skyriaus dalies narių sprendimui. „Kol partijos prezidiumas ir Taryba nepatvirtino Palangos skyriaus visuotinio susirinkimo rezultatų, tol aš esu pirmininkas. Kol kas nieko tokio neįvyko – buvo žengtas tik pirmas žingsnelis. Jeigu jie patvirtins naują pirmininką, aš tikrai pagalių į ratus niekam nekaišiosiu – partijoje nėra, kaip buvo rašoma viename Palangos laikraštyje, jokio skilimo, esame stipri jėga“, - teigė V. Pivrikas.

Anot jo, po naujo sąrašo reitingavimo jis jame yra vienuoliktas.

„Nesakau, kad nesu padaręs jokių klaidų, bet tikrai nejaučiu esąs pažemintas, tikrai nejaučiu jokių neigiamų emocijų“, - tvirtino buvęs kurorto socialdemokratų vadas.

A. Butkevičius sakė, kad geru skyriaus pasiekimu ateinančiuose rinkimuose laikytų iškovotus 5 mandatus Taryboje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto politikos veteranei, miesto Tarybos narei ir Lietuvos Socialdemokratų Darbo partijos (LSDDP) Palangos skyriaus pirmininkei Elenai Kuznecovai nekandidatuojant naujai partijos skyriaus pirmininko kadencijai, kurorto politikoje atsirado naujas veidas – LSDDP Palangos skyriaus pirmininku buvo išrinktas Jonas Kubilius.  Jis pernai dalyvavo rinkimuose į Seimą vienmandatėje...


Vasario 16-ąją Laisvės partija nuotolinių steigiamųjų susirinkimų metu įsteigė skyrius Palangoje ir Berlyne. Palangos skyriaus pirmininku išrinktas Tadas Baršketis. „Esu jaunas palangiškis. Bet esu kilęs iš mažo miestelio. Pabaigęs mokslus Vilniuje, grįžau dirbti į Klaipėdą, kur susipažinau su savo būsima žmona. Sutuoktinė jau gyveno Palangoje, tad atvykau ir...


Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu ? Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu...


Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Ketvirtadienį, 15 val., Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje įvyko Savivaldybės Švietimo skyriaus Laimos Valužienės susitikimas su kurorto švietimo ir ugdymo įstaigų vadovais. Nuspręsta dviem savaitėms - nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. - dėl koronaviruso grėsmės uždaryti Palangos lopšelius-darželius ir mokyklas. Tačiau jau po valandos jos kolegė iš...


Partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyrius turi naująjį vedlį – juo tapo Raimondas Abromas, bet visuotiniame skyriaus susirinkime praėjusį penktadienį vyravo erzelis tarp įvairių skyriaus „flangų“ – rodės, ims ir visi netrukus išsivaikščios. Kurorto „tvarkiečiai“ suskubo rinkti naująjį pirmininką po to, kai buvusi pirmininkė Aldona...


Praėjusį penktadienį naujajai Lietuvos Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) Palangos skyriaus pirmininko kadencijai kurorto liberalcentristai perrinko dabartinį pirmininką, Palangos miesto vicemerą Saulių Simę.


Praėjusį savaitgalį Vilniuje surengtame partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Tarybos posėdyje dalyvavo ir TT Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė bei skyriaus narė Nijolė Petkutė.


 Buvęs Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas Vygantas Žylė, mėginęs pirkti buvusio lopšelio-darželio „Saulutė“ pastatą, savivaldybės aukciono komisijai nutarus privatizuojamą objektą laikyti neparduotu, apskundė tokį sprendimą Klaipėdos apygardos teismui, kuris vyro ieškinį atmetė. V. Žylė tuomet šio teismo sprendimą apskundė Lietuvos Apeliaciniam Teismui. Bet V. Žylė liko...


Virš Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininko Viktoro Pivriko jau nuo vasaros tvenkęsi debesys praėjusį šeštadienį „Vanagupės“ viešbučio konferencijų salėje virto į trumpą, veržlų lietų – daugiausia skyriaus „Pirmūnų“ grupės balsais V. Pivrikas buvo atstatydintas, o skyriaus jaunimas išsirinko naują lyderį –Daną Palucką. „Jau lankydamasis Palangoje vasarą, pajaučiau skyriaus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius