„Kurorto šventė 2009“ – sezono atidarymo pradžia

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-03-31
Peržiūrėta
2075
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį pirmadienį miesto Savivaldybėje  aptarti artėjančio vasaros sezono atidarymo renginio „Kurorto šventė 2009“ programos metmenys. Miesto vadovo Vytauto Stalmoko inicijuotame pasitarime dalyvavo kurorto valdžios atstovai, Kultūros skyriaus ir Kultūros centro specialistai, atsakingi už šventės rengimą, bei visuomeninių organizacijų, vietos radijo ir spaudos atstovai.

 

Autentiškas kermošius

Palangos kultūros centro vadovas Nerijus Stasiulis trumpai supažindino su planuojamais sezono atidarymo šventės, vyksiančios gegužės 15, 16, 17 dienomis, renginiais. Pasak jo, organizatoriai linkę laikytis praėjusių metų šventės principo bei atsižvelgti į jos atgarsius. Tad šiemet  kurorto atidarymą skelbs vienas iš tradicinių renginių – kermošius, kuriame dalyvaus tautodailininkai, amatininkai, liaudiškos muzikos atlikėjai bei bus pristatyti tautiniai maisto gaminiai bei patiekalai. Anot N.Srasiulio, atsisakyta taip vadinamų turgininkų, nes norima, kad šventė dvelktų autentika. Taip pat planuojama pakviesti latvių tautodailininkus bei amatų meistrus. Kermošiuje bus įrengtas „Trejų devynerių“ paviljonas, o apie šventę informuos laikraštis „Plekšnė“. Tariamasi dėl linijinių šokių atlikėjų dalyvavimo. Jų turėtų būti apie tūkstantį. Vyks ir sporto renginiai bei prie Gelbėjimo stoties planuojama atidaryti mažųjų laivų sezoną. Renginių gausa turėtų sudominti atvykstančius į didžiausio Lietuvos kurorto organizuojamą šventę.

 

Pagrindiniai akcentai

Pagrindiniai akcentai, kuriuos planuojama įtvirtinti – tai Lietuvos tūkstantmečio vardo paminėjimas bei Palangos istorija. Pastaroji svečiams bus pristatyta teritorijoje, aprėpiančioje Botanikos parką ir J.Basanavičiaus gatvę. Šioje miesto dalyje daug istorinių objektų, menančių kurorto praeitį. Kaip ir kasmet, miestelėnus bei Palangos svečius  žadins kurorto Pučiamųjų orkestro muzikantai. Palangos tematika bei praėjusio šimtmečio palangiškių gyvenimo atspindžiai dominuos ir kituose renginiuose. Ketinama pagaminti senovinę persirengimo kabiną, kurią į paplūdimį atitemptų arkliai. Be to, yra minčių, kad viešbučių ir restoranų asociacijai atstovaujantys verslininkai paplūdimyje pastatytų apie 20 kubilų, kuriuose galima būtų pasipliuškenti, o įkaitus – pasinerti į Baltiją.

 

Kulminacija – koncertas

Be abejo, svarbiausias renginys vyks šeštadienį – grandiozinis koncertas Jūratės ir Kastyčio skvere, o jį vainikuos prie jūros šaudomi sinchroniniai fejerverkai, lydimi lazerių ir muzikos. Koncerte dalyvaus S.Vainiūno muzikos mokyklos auklėtiniai bei daugelis kitų kurorto saviveiklinių kolektyvų, deramasi su senstelėjusia estrados žvaigžde palangiškiu Edmundu Kučinsku. Norima šiemet pražiuginti vaikus ir pakviesti grupę „Tele-bim-bam“,  tačiau dar neaišku ar pavyks šį sumanymą įgyvendinti.

 

Pageidavo karnavalo

Meras, išklausęs preliminarios programos apmatus, išsakė pageidaująs karnavalinės eisenos. Pasak jo, kaip Brazilijoje, nepavyks surengti, tačiau manąs, kad miesto įmonės, kolektyvai, politikai, moksleivija, pensininkai, visuomeninės organizacijos su savo atributika ar net savo išmonę demonstruojančiomis kaukėmis bei miesto svečiai, lydimi pučiamųjų orkestro, su malonumu pražygiuotų kurorto gatvėmis link Jūratės ir Kastyčio skvero.

 

Palangiškių šventė

Kai kurie pasitarimo dalyviai tokiai idėjai paprieštaravo, motyvuodami tuo, kad esą turi būti karnavalo tikslas, o be to, tai brangi atrakcija. Kurorto mero nuomone, jis nesutinkąs su tokia nuostata, nes tai būtų simbolinis akcentas, jungiantis visus palangiškius, o kartu ir savireklama. Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas G.Sičiūnas taip pat išsakė abejones dėl karnavalo. Anot jo, jo viešbutyje ir restorane bei kitose aplinkinėse J.Basanavičiaus gatvėje įsikūrusiose įmonėse darbuotojų nedaug, tad atstovauti įmonę bus sudėtinga. Jam patarta, kad tegu karnavale dalyvauja ir viešbučių svečiai bei restoranų ir kavinių klientai.

„Palangos fotoklubas 750“ prezidentas A.Sendrauskas pristatė numatomas pasaulio lietuvių fotomenininkų parodas tradicinėse kurorto erdvėse.

Baigiantis pasitarimui, miesto meras paprašė organizatorių, kad programa balandžio viduryje atsirastų Savivaldybės internetinėje svetainėje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite   „Oho, kokia galybė žmonių!”, „Žmonių – kaip karščiausią vasaros dieną“, „Rekordinis lankytojų skaičius“, „Visai kaip Kinijoje“, – tokius ir panašius apibūdinimus buvo galima girdėti praėjusį šeštadienį pagrindinėje kurorto promenadoje, kurioje, sausakimšoje kaip stintų statinėje...


Nežinia, kokiems dievams meldėsi Palangos kurorto atidarymo šventės „Myliu Palangą!“ organizatoriai, bet oras kurorte praėjusį šeštadienį buvo kaip pagal užsakymą. O pirmoji šventės diena – penktadienis – nieko gero nežadėjo: krapnojęs lietus gerokai pakeitė šventės programą – S. Vainiūno muzikos orkestrantai, atlikę kelis akordus, skuodė slėptis nuo įkyraus lietučio. Jis vertė šventės...


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Jubiliejinio sezono atidarymo akimirkos

Aldo ŽOLIO ir Aisto Mendeikos nuotraukos, 2010 05 19 | Rubrika: Miestas

Jubiliejinio sezono atidarymo akimirkos   Aldo ŽOLIO ir Aisto Mendeikos nuotraukos


Vasaros sezono Palangoje atidarymo programa

Palanga 2010, 2010 05 11 | Rubrika: Kultūra

40-oji vasaros sezono atidarymo šventė.


Įvardintos sezono atidarymo šventės klaidos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas pakvietė Savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų vadovus aptarti praėjusios sezono atidarymo šventės renginius.


Sezono atidarymo šventės startui pasirengta

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 12 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas inicijavo visų kurorto specialiųjų tarnybų, atsakingų už šventės „Palanga 2009“ renginius organizatorių bei savivaldybės skyrių vadovų pasitarimą, kuriame aptarti klausimai, susiję su vasaros sezono atidarymu. Pasak mero, norint, kad šventė vyktų sklandžiai ir būtų užtikrintas svečių, poilsiautojų bei dalyvių saugumas...


Praėjusį pirmadienį miesto Savivaldybėje aptarti artėjančio vasaros sezono atidarymo renginio „Kurorto šventė 2009“ programos metmenys. Miesto vadovo Vytauto Stalmoko inicijuotame pasitarime dalyvavo kurorto valdžios atstovai, Kultūros skyriaus ir Kultūros centro specialistai, atsakingi už šventės rengimą, bei visuomeninių organizacijų, vietos radijo ir spaudos atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius