Lankęsi lenkai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su V. Jurgučio mokykla

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-06-21
Peržiūrėta
783
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lankęsi lenkai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su V. Jurgučio mokykla

Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį Palangoje lankėsi Lenkijos miesto Ustkos savivaldybės, su kuria dar 2006-aisiais metais pasirašyta dviejų miestų bendradarbiavimo sutartis, delegacija, kurios sudėtyje buvo Ryszard Kwiatkowski, Ustkos miesto savivaldybės mero pavaduotojas, Teresa Świeboda, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narė, Piotr Wójcik, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narys ir Agata Rożnawska, Ustkos miesto savivaldybės Europos integracijos skyriaus vyriausioji specialistė.

 

Abi savivaldybės keičiasi vizitais kiekvienais metais. Abu Baltijos kurortai bendradarbiauja turizmo, kultūros, mokslo ir švietimo, aplinkosaugos, sporto ir kitais klausimais.

Nedidelis Ustkos miestas artimas Palangai, nes taip pat yra kurortas, įsikūręs prie Baltijos jūros. Nenuostabu, kad miestus sieja ne tik Baltija, panašūs paplūdimiai ir netgi gyventojų skaičius, bet ir interesai, problemos, plėtros klausimai verslo, kultūros, turizmo srityse.

Praėjusį penktadienį savivaldybės Tarybos salėje su svečiais iš Palangos susitiko ir Palangos savivaldybės meras Š. Vaitkus, vicemeras S. Simė, administracijos vadovybė, kai kurių skyrių vedėjai ir specialistai, Tarybos nariai, Sporto centro atstovas.

„Džiaugiuosi svariu bendradarbiavimu įvairiose srityse. Tikiuosi, kad abiems savivaldybėms pasinaudojant Europos Sąjungos finansavimo galimybėmis, bendradarbiavimas tarp abejų savivaldybių tik didės“, - sakė Š. Vaitkus.

Investicijų ir plėtros skyriaus vedėja I. Šatkauskienė trumpai supažindino svečius su kurorto investicine aplinka, įgyvendinimais ES projektais.

Ustkos miesto mero pavaduotojas Ryszard Kwiatkowski pastebėjo, kad abu miestai yra labai panašūs. „Palanga man daro didelį įspūdį“, - prisipažino svečias.

Sporto centro futbolo treneris Arūnas Macius domėjosi, ar Ustkoje yra vaikų futbolo grupės. Išgirdęs, kad yra, pakvietė lenkų vaikus į turnyrą Palangoje.

„Tik kad būtų rastas finansavimas tokioms vaikų kelionėms“, - buvo pastebėta.

Susitikimo pabaigoje Palangos meras Š. Vaitkus Ustkos vicemerui įteikė atminimo dovaną ir įsegė Palangos miesto ženkliuką.

Lenkai apsilankė Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Buvo pasirašyta jos ir vienos Ustkos švietimo įstaigos bendradarbiavimo sutartis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro geriausia 2020 metų specialiste tapo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė, įvertinta už atsakingą, nuoseklų darbą stiprinant Palangos miesto savivaldybės gyventojų sveikatą nuo įstaigos įsikūrimo pradžios. Specialistę pasveikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


2013 m. kovo 14 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje pasirašyta šios didžiausios Lietuvos koncertinės įstaigos ir Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutarti


Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį Palangoje lankėsi Lenkijos miesto Ustkos savivaldybės, su kuria dar 2006-aisiais metais pasirašyta dviejų miestų bendradarbiavimo sutartis, delegacija, kurios sudėtyje buvo Ryszard Kwiatkowski, Ustkos miesto savivaldybės mero pavaduotojas, Teresa Świeboda, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narė, Piotr Wójcik, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narys...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius