Ledų žemėlapyje atsirado pirmieji svirplių skonio ledai: naujienos ieškokite Marijampolėje

Palangos tiltas, 2022-06-16
Peržiūrėta
1346
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ledų žemėlapyje atsirado pirmieji svirplių skonio ledai: naujienos ieškokite Marijampolėje

Juodos duonos trupinių, našlaičių žiedlapių, sūdytų saulėgrąžų, agurkų ir mėtų, su karamelizuota šonine... Ne, tai ne alkano žmogaus skrandžio proza, o poetiški pavadinimai iš Ledų žemėlapio, kurį pateikia Lietuvos turizmo internetinė svetainė. Šį sezoną žemėlapį papildė tai, ko niekur kitur nerasite, – svirplių ledai. Jų jau galite paragauti Marijampolėje.

Naujas gurmaniškas taškas smaguriams

„Esame palyginti naujas verslas, susikūręs pandemijos metais. Naminių svirplių ūkis daugeliui dar skamba egzotiškai, yra kažkas neįprasto, tad ir partnerių stengiamės ieškoti išskirtinių, kurie nori būti kitokie, pasiūlyti tai, ko nėra Lietuvoje. 

Taip nusprendėme bendradarbiauti su tarptautiniam „Accor“ viešbučių tinklui priklausančiu viešbučiu „Mercure Marijampolė“. Tiek jie, tiek mes norime parodyti, koks puikus mūsų miestas, skatinti lietuvius keliauti, atrasti naujas vietas ir pažinti naujus skonius.

Taip su viešbučio direktore Raimonda Sluckaite nusprendėme sukurti bendrą produktą ir marijampoliečiams bei miesto svečiams pasiūlyti išskirtinio skonio – svirplių – ledus“, – sako drauge su vyru Vaidu maistinių svirplių ūkį valdanti Greta Budreikė.

Kviečia neaplenkti ir svirplių ūkio

Moteris tikina, kad lietuviai yra gana smalsūs, mėgstantys tyrinėti savo kraštą. 

„Tą pajutome per pandemijos metus, kai šeimos su vaikais ar draugų kompanijos, vedamos smalsumo, atvykdavo pas mus pasižvalgyti po mūsų svirplių ūkį, kuris yra Marijampolės rajone. Per tokius edukacinius ir degustacinius susitikimus žmonės daugiau sužino apie šiuos vabzdžius, ima kitaip žiūrėti į savo aplinką ir tai, kaip renkasi maistą ir ką deda į lėkštę, – sako G. Budreikė. 

– Baltymai turi būti prioritetas kiekvieno mūsų mitybos racione. O svirpliai – tai bene patogiausias, skaniausias ir naudingiausias maisto šaltinis, kur jų itin gausu.

Intensyviai ruošiamės šiltajam sezonui. Ir nors mūsų kalendoriuje didžioji dalis vasaros dienų skirtos mugėms, užsakomiesiems renginiams, sporto šventėms, mielai sutinkame lankytojus ir savo krašte, svirplių ūkyje. Kiekviena pažintis įkvepia. Stengiamės žmones edukuoti, kviesdami pažinti ateities supermaistą ir pajusti jo teikiamą naudą.“

Valgiaraštyje – dviejų skonių ledai

„Sulaukusi iš „Suvalkijos svirplių“ bendrasavininkės Gretos pasiūlymo bendradarbiauti, iškart susidomėjau. 

Mūsų keturių žvaigždučių viešbutis yra Marijampolės centre, gražioje aplinkoje, taigi net nebuvo abejonių, jog galime tapti išskirtine vieta, kur smaguriai galės paragauti pirmųjų Lietuvoje svirplių ledų. Juos iš mums pateiktų „Suvalkijos svirplių“ miltų pagamino mūsų virtuvės meistrai“, – sako „Mercure Marijampolė“ direktorė.

Ledai įtraukti į atnaujintą viešbučio restorano meniu, su kuriuo lankytojai gali susipažinti restoranui atidarius lauko terasų sezoną. Lankytojai gali rinktis iš dviejų skonio svirplių ledų – vanilinių ir su juodaisiais sezamais. 

„Norime parodyti, jog naminių svirplių ir ledų tandemas yra išties puikus, čia atskleidžiamos ne tik išskirtinės deserto skoninės savybės, bet svirplių miltais praturtinama ledų maistinė vertė“, – aiškina viešbučio vadovė. 

Moteris suvedė BNI klubas

R. Sluckaitė sako, kad ypač malonu atrasti žmones, kurie imlūs ir su kuriais „bangos sutampa“. 

„Taip nutiko ir mums su Greta. Mus suvedė BNI verslo klubas – po kelių mėnesių supratome, kad galime pasidalinti idėjomis ir drauge padaryti kažką naujo. Galima sakyti, esame klasikinis pavyzdys, kuomet gyvas bendravimas, atvirumas ir geranoriškumas skatina megzti draugystes, pasitikėti ir bendradarbiauti“, – sako viešbučio direktorė.

G. Budreikė taip pat pritaria kraštietei, kad žmogaus pažinimas labai svarbus: „Nors esu šviežia verslo klubo narė, tačiau jau įsitikinau praktiškai, kad tokia susirinkimų ir kontaktų plėtimo forma pasiteisina. 

Reguliariuose klubo susitikimuose dalijamės savo veikla, domimės vieni kitais bei ieškome galimybių, kaip galėtume iš kelių skirtingų sferų sukurti kažką nepaprasto. Ta kūryba ir sinergija versle yra labai svarbu“, – tvirtina G. Budreikė. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos „Grubusis“ teatras lapkričio ir gruodžio mėnesiais kviečia į visų pamėgtus spektaklius „Marso naujienos“ ir „Tanato viešbutis“. 


Juodos duonos trupinių, našlaičių žiedlapių, sūdytų saulėgrąžų, agurkų ir mėtų, su karamelizuota šonine... Ne, tai ne alkano žmogaus skrandžio proza, o poetiški pavadinimai iš Ledų žemėlapio, kurį pateikia Lietuvos turizmo internetinė svetainė.


Palangos „Grubusis“ teatras savaitgalį pakvietė į premjerą „Marso naujienos“. Simboliška, jog lygiai prieš metus laiko medinė kurhauzo dalis taip pat buvo atidaryta su teatro spektakliu „Laikykis, Vydūne!”. 


Palangos „Grubusis“ teatras spalio 23 d. 18 val. ir spalio 24 d. 16 val. kurhauzo teatro salėje pristato komišką dramą „Marso naujienos“. Kada visuomenėje plieskiasi ginčai dėl šeimos sampratos, jos vertybių, tradicijų tęstinumo, spektaklyje, pasitelkiant juodąjį humorą, žiupsnelį siurrealizmo, puikius aktorius, kuriamas naujas požiūris į šeimą. 


Kasmetinio „Apple“ renginio metu kompanija tradiciškai pristatė savo naujienas – naują „iPhone 13“ flagmanų seriją, „iPad“ ir „iPad mini“ planšetes bei kitus įrenginius. Juos netrukus jau galės įsigyti ir „Tele2“ klientai. Naujienas sekite operatoriaus internetinėje parduotuvėje  www.tele2.lt .


Svajojantiems apie naują telefoną, išmanųjį laikrodį su „eSIM“ technologija, televizorių namams ar apsaugos kamerą – puikios naujienos. „Tele2“ paruošė daugybę išskirtinių pasiūlymų, kuriais jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus fiziniuose salonuose arba internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.


Meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ vakar paliko įrašą: „Pagaliau ledai pajudėjo. Ačiū Vyriausybei, Premjerui ir kancleriui už operatyvius sprendimus siekiant Šventosios uosto atgimimo.“


Praėjusį savaitgalį Palangoje nuskambėjęs Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2017“ dar kartą įrodė, kad Palanga verta būti Europos pučiamųjų muzikos žemėlapyje.


Ne paslaptis, kad Palangos verslininkai sezoninių darbuotojų paauglių ne itin mėgsta, bet atkakliausieji moksleiviai įsitaisė kurorte vasarai prekiauti ledais, kava ar mažmožiais. „Jeigu pasiseks, per mėnesį gali užsidirbti net iki 700 eurų“, – „Palangos tiltui“ pasakojo J. Basanavičiaus gatvėje plušanti nepilnametė Karolina, dirbanti dviračių nuomos...


Tą dieną, kai tolokai nuo Palangos – Londone gimė naujas karaliukas, mudu su Mindaugu, čia sugrįžusiu būtent iš karalių šalies, „skraidėm“ per Palangą. Gerai nusiteikę abu su „Mažium Mindžiu“ įžengėm į muzikalaus, spalvingo ir žaismingo Vaikų parko teritoriją, ir, gal pagautas šio jau visų pamėgto priejūrio kampo vasariškų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius