Liberalcentristai pradeda ir pralaimi?

Alvydas Ziabkus, "LIetuvos ryto" apžvalgininkas, 2011-02-20
Peržiūrėta
1750
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prieš savivaldybių rinkimus miesto valdžioje esančius politikus galima palyginti su šachmatininku, kuris pradeda žaisti baltomis figūromis ir padaro pirmą ėjimą. Jis pradeda žaidimą, jis atakuoja, varžovą priverčia gintis ir turi iniciatyvą.

 

Lygiai taip pat ir valdžią gavusi politinė jėga formuoja savivaldybės biudžetą, numato siekiamus tikslus ir jiems paskirsto biudžeto išlaidas. Už baltomis figūromis žaidžiantį šachmatininką valdžioje esanti partija yra net pranašesnė, nes iniciatyvą savo rankose laiko visą kadenciją – ketverius metus.

Be klaidų valdžioje šį laikotarpį prabuvusiai partijai ateinančiuose rinkimuose nebereiktų jokios specialios rinkiminės kampanijos. Nebūtų jokio reikalo rinkėjams įrodinėti savo pranašumo prieš kitus, nes valdžioje buvusios partijos atlikti darbai, rūpinimasis savo miesto gyventojų bėdomis būtų akivaizdūs. Per rinkimus valdančiajai partijai oponuojantiems varžovams turėtų būti neįmanoma užduotis rinkėjams įrodyti, kad jie ateinančius ketverius metus viską darys geriau. Kam rinkėjams rizikuoti ir tikėtis geriau, jei yra tie, kurie visus praėjusius ketverius metus darė gerai.

Liberalų ir centro partija į valdžią Palangoje atėjo 2006 metų pradžioje, kai meru buvo išrinktas R.Kirstukas, o jo pavaduotoju – R.Garolis. Nuo 2006 metų liepos vidurio liberalcentristai dar labiau sustiprino savo įtaką taryboje, kai valdančiojoje koalicijoje pradėjusius šiauštis konservatorius pakeitė lojaliais partneriais.

Prieš praėjusius 2007 metų vasario rinkimus, miesto valdžioje daugiau nei metus praleidusių liberalcentristų rinkiminis šūkis buvo: „Už klestinčią Palangą“. Palangiškiai patikėjo. Prieš ketverius metus Liberalų ir centro partijai savo balsus atidavė 2155 rinkėjai. Tai liberalcentristams leido gauti net 8 vietas taryboje. Netrukus į valdančiosios partijos gretas įsiliejo ir devintas tarybos narys – S.Kulikauskienė. Tokią didelę persvarą miesto taryboje 1995 metais buvo gavę tik krikščionys demokratai, kuriems buvo skirta tik dvejų metų kadencija.

Skaičiuojant laiką, kai meru jau buvo R.Kirstukas – liberalcentristai Palangą valdė daugiau nei penkmetį. Ar po tiek laiko klesti Palanga? Kodėl 5 metus miestą valdžiusi partija apie savo darbus tegali tik papasakoti, nes parodyti dar nėra ko. Jei kurortą reprezentuojančių darbų būtų pakankamai, rinkimams V.Stalmokui miesto centre neprireiktų tokio dydžio portreto, kuris prieš 30 metų nebūtų padaręs gėdos ir tuometinę Sovietų Sąjungą valdžiusiam komunistų partijos generaliniam sekretoriui Leonidui Brežnevui.

Dabar liberalcentristai palangiškius ragina balsuoti už tęstinumą bei didžiąsias permainas ir Palangai, kaip į vežimą įkinkytai kumelei, dar šnioja botagu – tu tai gali. O kas ragina? Pirmame rinkiminio sąrašo dešimtuke susispietę tie patys politikai, kurie prieš ketverius metus mums žadėjo klestinčią Palangą: V.Stalmokas, R.Kirstukas, S.Simė, S.Simutis, L.Ežerinskienė, A.Martinkėnas, A.Grigalauskas. Iš 2007 metais tarybos nario mandato siekusio 21 kandidato šiuose rinkimuose liberalcentristų sąraše dalyvauja daugiau nei pusė – 13 pažadukų.

Per savo kadenciją liberalcentristai turėjo visas galimybes įgyvendinti savo pažadus. Juo labiau, kad iki 2008 metų Lietuvoje buvo ekonominio klestėjimo laikai. Mieste seniai galėjo atsirasti sporto kompleksas, koncertų salė, kelių aukštų automobilių stovėjimo aikštelės, suremontuotas jūros tiltas. Praėjusio amžiaus viduryje per ketverius metus Vokietija spėjo užpulti Rusiją ir pralaimėti Antrąjį pasaulinį karą. Liberalcentristams įgyvendinti svarbiausiąjį savo pažadą – atstatyti Kurhauzą neužteko ir 5 metų. Kodėl? O todėl, kad miesto valdžiai labiau rūpėjo didesnis žemės sklypas prie Vasaros estrados, nei pats Kurhauzo atstatymas.

O gal nieko apčiuopiamo sukurti nesugebėjusi valdžia buvo dora savo miesto gyventojų interesų gynėja? Ženkli miesto gyventojų dalis – beveik 2 tūkstančiai žmonių pasirašė raginimą valdžiai organizuoti apklausą dėl sutarties su „Litesko“ nutraukimo. Liberalcentristų vadovaujama taryba darė viską, kad ši apklausa neįvyktų gyventojams patogiu metu. Žmonės yra ujami savivaldybės kabinetuose, palangiškių nepasiekia valdininkų atsakymai.

Todėl nenuostabu, kad, kaip ir žaidžiant šachmatais, iš valdžią turinčių liberalcentristų iniciatyvą perėmė konservatoriai, kurių populiarumas mieste auga kaip ant mielių. Kas belieka valdžioje esančiai partijai? Rėkti, kad politiniai varžovai vagia jų rinkimines idėjas? Palangiškiams įrodinėti, kaip būdami valdžioje nieko doro konservatoriai kurorte nebuvo padarę nuo 2001 iki 2006 metų?

Galima ir taip, nors ir bet kurie valdžioje pabuvę nevykėliai įstengia kažką paremontuoti, nutiesti keletą gatvių. Bet šiandien iniciatyva jau išleista. Atakuoja oponentai, o rimčiau priešpastatyti liberalcentristai neturi ką, nes šachmatų partiją pradėjusi miesto valdžia aiškiai pralaimi.

Konservatoriai daug ko nepadarė prieš 5 metus, o liberalcentristai ne itin kuo gali pasigirti šiandien. Konservatorių rinkiminiame sąraše tuomečio mero P.Žeimio nėra nė kvapo ir iš šiandien konservatorių siūlomų 42 kandidatų tėra tik penki 2002 metais Palangos valdžioje buvę politikai.

Liberalcentristus į rinkimus veda tas pats dabartinės valdžios elitas, o iš didžiulio plakato miesto centre iš paskutiniųjų šypsosi blėstantį vidaus reikalų ministro R.Palaičio autoritetą mėginantis išnaudoti ir beveik per tris meravimo metus nieko įspūdingo nenuveikęs V.Stalmokas.

Kurių šansai rinkimuose didesni?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ pradeda pirmųjų elektromobilių viešo įkrovimo stotelių įrengimo darbus. Šiuo metu pasirašytos sutartys dėl 34 įkrovimo stotelių įrengimo skirtingose šalies lokacijose. 


Šylant orams į kelius ir miestų gatves išrieda vis daugiau motociklų, patruliuoti tarnybiniais motociklais 2023 m. balandžio 14 d. pradeda ir Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda rinkėjų parašų rinkimo lapų išdavimą pareiškinius dokumentus dalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose pateikusiems politinės kampanijos dalyviams. 


Po ilgos priverstinės pertraukos dėl karantino Palangos muzikos klubas „Vandenis“ pradeda savo koncertų sezoną. 


Penktadienį, lapkričio 6 d., Palangoje darbą pradeda mobilus koronaviruso patikros punktas. Jis įsikurs šiaurinėje automobilių stovėjimo aikštelėje prie miesto baseino, Kretingos g. 23. Numatyta, kad mobilus punktas dirbs pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 8.30 val. iki 12 val. Kaip ir pirmosios koronaviruso bangos metu, prie mobilaus punkto darbuotojų...


Tris šalies oro uostus vienijančiai bendrovei Lietuvos oro uostai nuo kovo 1 d. pradeda vadovauti Marius Gelžinis. Jis pakeitė pusketvirtų metų įmonės generalinio direktoriaus pareigas ėjusį ir nuo kovo 1 d. įmonės valdybos nariu tampantį Gediminą Almantą. M. Gelžinis yra sukaupęs ilgametę darbo aviacijos sektoriuje Lietuvoje ir užsienyje patirtį, o daugiau nei trejus pastaruosius metus...


Rytoj, šeštadienį, 16 val., Palangos sporto arenoje Nacionalinėje krepšinio lygoje („Mezon“ NKL) žaidžianti Palangos „Palanga“ pradeda 2017–2018 metų sezono rungtynes. Palangiškiai susitiks su Šilutės „Šilutė“ komanda. Palangos miesto savivaldybė dovanoja nemokamą įėjimą į pirmąsias šio sezono rungtynes....


Palangos miestas pradeda rinkti Kurhauzo meno kolekciją

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 23 | Rubrika: Miestas

Atgimstantis Kurhauzas Palangos kultūros centro ir šio miesto savivaldybės iniciatyva pradeda rinkti simbolinę meno kolekciją. Pirmasis paveikslas būsimai ekspozicijai „gims“ specialiai kolekcijai skirto plenero „Lokacija: Kurhauzas“ metu – jis prasidės rugsėjo 24-ąją.


Siaučiantys žieminiai vėjai ir drėgni orai dažną mūsų „įsuka“ į peršalimo ligų verpetą. Kad taip neatsitiktų ir išliktume sveiki bei gyvybingi, reikia stiprinti imuninę sistemą. Ji – galingiausias žmogaus organizmo ginklas nuo įvairių virusų, bakterijų, kitų ligų sukėlėjų. „Palangoje sergančiųjų viršutinėmis kvėpavimo takų ligomis yra, tačiau dėl...


Liberalcentristai pradeda ir pralaimi?

Alvydas Ziabkus, "LIetuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 02 20 | Rubrika: Miestas

Prieš savivaldybių rinkimus miesto valdžioje esančius politikus galima palyginti su šachmatininku, kuris pradeda žaisti baltomis figūromis ir padaro pirmą ėjimą. Jis pradeda žaidimą, jis atakuoja, varžovą priverčia gintis ir turi iniciatyvą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius