Lietus Palangoje – sugadintos atostogos ar... proga netikėtiems atostogų atradimams?

Jorūnė Gaučaitė, 2013-07-29
Peržiūrėta
477
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kai atostogas Palangoje apkartina neplanuotas blogas oras, vejantis iš paplūdimio, tenka „pasukti galvą”, kaip „užmušti laiką“ pliaupiant lietui.
Kai atostogas Palangoje apkartina neplanuotas blogas oras, vejantis iš paplūdimio, tenka „pasukti galvą”, kaip „užmušti laiką“ pliaupiant lietui.

Kai atostogas Palangoje apkartina neplanuotas blogas oras, vejantis iš paplūdimio, tenka „pasukti galvą”, kaip „užmušti laiką“ pliaupiant lietui.

Čia Lietuva, čia lietūs lyja...
Planuojančius poilsį pajūryje neretai verčia nerimauti permainingi Lietuvos orai. Tiksliau sakant, gal netgi ne patys orai, o mintys apie tai, ką reikės veikti, jei bus darganota ar lis lietus. Bet renginių stoka skųstis Palangoje negalima. Aišku, sezono metu.
„Visiškai nesvarbu koks oras, pas mus kiekvieną dieną vasaros metu vyksta renginiai, kuriuose poilsiautojai gali apsilankyti apniukusią kurortinę dieną. Be to, Palanga yra visai netoli Klaipėdos, kurioje gausu įvairių muziejų, kitų žymių vietų, sporto, kultūros įstaigų, o mėgstantiems apsipirkinėti – parduotuvių“, – sakė Palangos kultūros centro „Ramybė” direktorė Sigita Staškevičienė.
Tie kurorto svečiai, kurie nori pajausti tikrąją kurorto gintaro dvasią, susipažinti su gintaro apdirbimo būdais bei dirbinių gamyba, gali apsilankyti Gintaro muziejuje. Čia jie turės nepakartojamą galimybę pažinti unikalią ir ekskliuzyvinę gintarų kolekciją, kurią sudaro net 4,5 tūkst. eksponatų.
Darganotą bei lietingą kurorto dieną galima paįvairinti Palangos Gintaro meistrų gildijos teikiama pramoga, kuri poilsiautojams suteikia galimybę ne tik paliesti ar pamatyti lietuvišką auksą, tačiau patiems prisiliečiant „pajusti“ gintaro perdirbimo technologijas. Čia meistrai išmokys kaip iš mažo gintaro gabalėlio pasigaminti puikų gaminį, kuris ne tik praskaidrins darganotos dienos nuotaiką, bet ilgai primins viešnagę Palangoje.  
„Aš manau, visada yra ką veikti net ir lyjant lietui pajūryje, tiesiog reikia pasidomėti, o ne sėdėti rankas sudėjus”, – teigė poilsiautojas Robertas Laukineitis.
Daugelis apklaustųjų poilsiautojų nė neįsivaizdavo, kad Palangoje galima rasti vienintelį Pabaltijo valstybėse Šunų muziejų, kurio kolekciją sudaro beveik 2000 eksponatų iš 37 pasaulio šalių.
Ši Vidos ir Vytauto Kusų suvenyrinių šunų kolekcija ne tik bus įdomi pažintinė atrakcija niūriu oru Palangoje suaugusiesiems, bet ir mažiesiems kurorto lankytojams.
Pati populiariausia Palangos poilsiautojų vieta – J. Basanavičiaus gatvė, kuri baigiasi jūroje 400 metrų ilgio žymiuoju Palangos tiltu. Net ir darganotą dieną šioje gatvėje gyvenimas virte verda: čia gausu iki vėlumos veikiančių kavinių ir restoranų, galima lankytis galerijose, pasilinksminti atrakcionuose. Beveik kiekvieną vakarą iki pat vėlumos ir nepriklausomai nuo oro sąlygų Palangoje vyksta po 3-4 diskotekas, o daugelyje kavinių – populiarios muzikos vakarai.  

Aktyvus poilsis lietingą dieną pajūryje
Kurorto svečias kaunietis Vilius Viršilas sako, kad atvažiavęs pailsėti prie jūros dažniausiai važinėjasi su draugais dviračiais, bet kai labai blogas oras, sugalvoja kitų veiklų.
„Pavyzdžiui, užsukame į kokį nors baseiną ar pasportuoti į treniruoklių salę“, – sakė vyras.
Teniso mėgėjai gali žaisti šį populiarų žaidimą ne tik atviruose aikštynuose, bet ir modernioje Palangos teniso mokyklos sporto salėje.
Kita pramoga, kuria gali pasinaudoti Palangos svečiai, tai jodinėjimas žirgais. Nerimauti, kad teks jodinėti ant galvos lyjant lietui, nereikėtų.
Anot žirgų savininko Zigmo Šeško, poilsiautojams suteikiama pramoga ne tik kurorte esant puikiam orui jodinėti žirgais po Palangos regioninį parką ar pajūriu, tačiau ir esant niūriai dienai. Žirgynas turi galimybę sukurti tokias sąlygas, kad jodinėti žirgais poilsiautojai gali ir erdvėje po stogu. O nemokantiems „susikalbėti“ su žirgu ar tvirtai laikytis balne, padės jojimo treneriai, kurie gali pravesti ir išsamias jojimo pamokas.
Na, o tie, kurie vis tik nori pasimėgauti jūra, nebijo nei lietaus, nei stipraus vėjo ir turi poreikį gauti gerą adrenalino dozę, visa tai gali patirti galynėdamiesi su jėgos aitvarais pačiomis ekstremaliausiomis sąlygomis. Anot „XPro“ kaitavimo trenerio Eimanto Tamonio, tai pati geriausia pramoga, kuria poilsiautojai gali džiaugtis esant vėjuotai dienai.
„Skirtingai negu saulės ir ramios jūros gerbėjai, mes tik ir laukiame, kada vėjo gūsių laužiamos links medžių šakos, o mes galėsime mėgautis jūros bangomis darydami šuolius bei įvairiausius triukus”, – teigė E. Tamonis.

Laisvo laiko praleidimas neišleidžiant nė lito...
Anot Palangos informacijos centro vadybininkės Almos Slaboševičienės, esant blogam orui Palangoje galima mėgautis pirtelėmis, baseinais, saunomis, tačiau vargu ar yra tokių vietų, kurios poilsiautojams teiktų nemokamas paslaugas.
„Mano manymu, nemokama pramoga kurorte, kuri būtų už dyką – kvėpuoti tyru oru“, – sakė ji.
Bet galima tai daryti ir aktyviai – minant dviračio pedalus. Pavyzdžiui, dalis poilsiautojų vykdami į Palangą kartu atsiveža ir savo dviračius. Nuo Palangos iki Šventosios nutiestas puikus dviračių takas.
„Man patinka važinėtis dviračiu pajūrio mišku iki Šventosios ir atgal, dar esu nuvažiavusi į Klaipėdą pas draugę, kaitinant saulei tokie atstumai būtų per sunkūs, o kai apsiniaukę – pats tas. Be to, gal ir neprisiruoščiau pajudėti, gulėčiau prie vandens“, – pasakojo poilsiautoja Aušra Kazlauskienė iš Šiaulių.
Tad debesuotą dieną galima sėkmingai derinti malonumą ir naudą: palaikyti savo fizinę formą ir gėrėtis gražia aplinka, o pušų aromatas dar ir gydomąjį poveikį turės.
Žinoma, nebūtina šimtus kilometrų vežtis savo dviračius, yra nuomos punktai, tačiau tada jau teks praverti piniginę.
Yra ir tokių, kurie darganoto oro lyg ir nepastebi. „Na, jei šiltas lietus lyja, tai galima ir išsimaudyti jūroje – labai smagu. Po to nueini į kavinukę, išgeri karštos žolelių arbatos – tiesiog puiku. Toliau kažką veikiam pagal nuotaiką – kartais einame į kokį muziejų ar kokią parodėlę aplankom, nuvažiuojame į HBH-ašą ar į Klaipėdą. O be to, lietus dažnai būna trumpalaikis, oras po jo būna labai gaivus“, – teigė poilsiautoja Gerda Štelmėkaitė.
Taigi, norinčiam pasimėgauti pilnaverčiu poilsiu nėra blogo oro – viskas priklauso nuo požiūrio, kiekvienas gali pasirinkti, ką jam veikti: žiūrėti pro langą ir verkšlenti dėl sugadintų atostogų ar pasinaudoti galimybe pakeliauti, aplankyti įsimintinas vietas, pamatyti, patirti ir pan. Kai nieko negali pakeisti, reikia keisti požiūrį. Tada blogas oras taps ta galimybe patirti kažką naujo ir galbūt neužmirštamo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Turint omeny, kad visi važiavo į Palangą išsiilgę pajūrio, turbūt pamatysime, jog tai bus blogas sprendimas. Bet reikia pamatyti duomenis. Kol jų nėra, tai – tik spėliojimai“, –sako duomenų mokslininkas, premjerės Ingridos Šimonytės sudarytos Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius. Po šilto savaitgalio...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Po praėjusiame „Palangos tilto“ numeryje pasirodžiusio straipsnio apie ilgą laiką lietui lijus patirtus palangiškių nemalonumus, viena skaitytoja pastebėjo, jog būta ir daugiau negandų, nei kad aprašyta.


Palangos Trečiojo amžiaus universitetas išleido savo senjorus net penkiems mėnesiams atostogų, tikėdamas, kad šie ramiai ilsėsis iki naujųjų mokslo metų – spalio 1 dienos. Tačiau šokėjai nusprendė – jokių atostogų. To ir mokė mus etatiniai ir neetatiniai universiteto vadovai – siekti kuo daugiau sužinoti, bendrauti, džiaugtis. Tuo labiau, jog ir kitų...


Pasibaigus vasarai poilsiautojų srautai, kaip ir kasmet, išseko, o kurortą apgaubia ramybė. Pamaitinus, išmigdžius, išsupus, palepinus visais įmanomomis kūno ir sielos malonumais tūkstančius atostogautojų, ir palangiškiams laikas galvoti apie užtarnautas atostogas. Kur ir kaip atostogauja palangiškiai, nusprendė pasidomėti „Palangos...


Kai atostogas Palangoje apkartina neplanuotas blogas oras, vejantis iš paplūdimio, tenka „pasukti galvą”, kaip „užmušti laiką“ pliaupiant lietui.


Kur tik pažvelgsi – kurorto kavinėse, kioskuose, paplūdimyje – pamatysi jaunus darbuotojų veidus. Kiekvieną vasarą Palanga tampa Klondaiku, norinčiam užsidirbti „žaliam“, dažniausiai be darbo patirties jaunimui.


Šiemet atostogos privertė mokinius pasukti galvas, ką reikės veikti: linksmintis ar ruoštis ne už kalnų gresiantiems egzaminams, galbūt aplankyti tėvus arba išvažiuoti atostogauti?


Palangiškių atostogų geografija: nuo namų kurorte iki Filipinų ir Egipto

Linas JEGELEVIČIUS, Alfredas PUMPULIS, 2011 08 08 | Rubrika: Jūros vaikai

Gyvename didžiausiame Lietuvos kurorte, bet palangiškiai atostogų stengiasi išsprukti kitur. Renkasi jas pagal kišenę ir tik patiems atostogautojams žinomus dalykus. Vieniems puikios atostogos – turkštis svetimoje jūroje, kitiems – išvyka į kalnus, tretiems– pažintinės kelionės po platųjį pasaulį. Kalbinti miesto politikai dėstė esą...


Ekonominio nuosmukio metu vis labiau ryškėja liūdnos tendencijos. Įmonės, siekdamos išsilaikyti, kaip vieną iš  taupymo būdų renkasi darbuotojų nemokamas atostogas. Tokį sprendimą priėmė ir kurorto bendrovė „Palangos vandenys“. Nors įstatymas darbdaviams kai kuriais atvejais suteikia tokią galimybę, tačiau tuo pačiu draudžia iš darbuotojo reikalauti imti nemokamų atostogų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius