Lietuvos kariuomenės diena Palangoje

Palangos tiltas, 2021-11-16
Peržiūrėta
1729
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos kariuomenės diena Palangoje

Šiandienos svarbių aktualijų kontekste Lietuvos kariuomenės reikšmė juntama kaip niekad aiškiai. Lietuvos kariuomenė saugo ir gina Lietuvos valstybę, jos teritorinį vientisumą ir šalies interesus, prisideda prie regioninio ir tarptautinio saugumo bei stabilumo užtikrinimo.

 Lietuvos kariuomenė kovoje su COVID-19 dalyvauja nuo pat pandemijos pradžios. O šiuo metu institucija ypač svarbi siekiant mobilizuoti pajėgas ir, prireikus, greitai jas dislokuoti pavojingiausiuose pasienio ruožuose.

Aktyviai bendradarbiavimą su krašto apsaugos sistemos ir kitomis valstybės institucijomis vykdo ir Šaulių sąjunga. Palangoje šaulių sąjunga aktyvi ne tik vykdydama valstybės institucijų skiriamas užduotis, bet ir dalyvaudama kultūriniuose renginiuose, taip siekdama ugdyti pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus ir drausmingus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę, nelaimės atveju padėti kitiems.

Kaip ir kasmet lapkričio 23 d. Kariuomenės dieną kartu su visa Lietuva minėsime ir Palangoje. Vakare Nepriklausomybės aikštėje susirinks Palangos šauliai ir visi kartu žygiuos iki Gen. Jono Žemaičio paminklo. 17.30 val. čia pagarbą atiduosim už Tėvynę žuvusiems kariams, 18 val. bus aukojamos šv. Mišios, o 19 val. visa bendruomenė kviečiama į kurhauzo koncertų salėje vyksiantį šventinį koncertą, kuriame ne tik skamba dainos apie Lietuvą, bet ir parodomas išskirtinis dėmesys kariuomenės atstovams, šaulių sąjungai. 

Programa

17.15 val. Palangos šaulių eisena

Nuo Nepriklausomybės aikštės iki Gen. Jono Žemaičio paminklo

17.30 val Gėlių padėjimas. Naujų narių priėmimas

Prie Gen. Jono Žemaičio paminklo

18.00 val. Šv. Mišios

Palangos Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

19.00 val. Šventinis koncertas

Palangos kurhauzo koncertų salė

Dalyvauja PKJC moterų vokalinis ansamblis „Guboja“, Jūros šaulių vyrų choras, vad. Rimgaudas Juozapavičius, koncertmeisteris Saulius Šiaučiulis, koncertą veda Valdonė Juozapavičienė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos kariuomenės gynybos štabas informuoja, kad 2024 m. gegužės 13–31 d. visoje šalies teritorijoje vyks Lietuvos kariuomenės tarptautinės pratybos, kuriose dalyvaus Lietuvos ir užsienio partnerių kariai.


Šiandienos svarbių aktualijų kontekste Lietuvos kariuomenės reikšmė juntama kaip niekad aiškiai. Lietuvos kariuomenė saugo ir gina Lietuvos valstybę, jos teritorinį vientisumą ir šalies interesus, prisideda prie regioninio ir tarptautinio saugumo bei stabilumo užtikrinimo.


Praėjusį sekmadienį, gegužės 16 d., Palangoje buvo paminėta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Ta proga Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje šv. mišias aukojo Klaipėdos įgulos kapelionato kapelionas kmdr. mgr. Remigijus Monstvilas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palanga paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 26 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 23-ąją Tauta švenčia Lietuvos kariuomenės dieną. Tądien, prieš 101 metus, t.y. 1918 metais, Lietuvos Respublikos Vyriausybei pritariant, tuometinis Ministras pirmininkas Aleksandras Voldemaras pasirašė įsakymą Nr.1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos taryba, o jai įsakyta formuoti pirmąjį kariuomenės pulką. Nuo tos dienos ir pradėta oficialiai kurti Lietuvos kariuomenė...


Gegužės 14 dieną Klaipėdoje buvo minima partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kurioje dalyvavo ir Palangos Šaulių sąjungos nariai.


Palangoje paminėta Lietuvos kariuomenės diena

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 27 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį palangiškiai šventiškai minėjo Lietuvos kariuomenės dieną – šv. Mišios, gėlių padėjimas prie generolo Jono Žemaičio paminklo, šaulių koncertas Kurhauze ir kareiviška košė subūrė nemažą dalį miestiečių.


Palangoje paminėta Lietuvos kariuomenės diena

Viktorija ŠIMKUTĖ, 2013 11 25 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį prie generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo paminėtos 95-osios atkurtos Lietuvos kariuomenės metinės. Šaulių organizacijos vardu uždegtos žvakės ir padėtos gėlės kentėjusiems ir žuvusiems kariams už Lietuvos laisvę.


Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenės diena. Šią dieną prieš 94 metus tuometis Ministras Pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo pradėtos formuoti šalies reguliariosios pajėgos. Oficiali Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena penktadienį paminėta ir Palangoje.


Paminėta Lietuvos kariuomenės diena

Alfredas PUMPULIS, 2011 11 24 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. Ji minima nuo 1918 metų, kai buvo paskelbtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas ir pradėta kurti Lietuvos kariuomenė. Šia proga Palangos šaulių senjorai pagerbė Jono Žemaičio-Vytauto atminimą prie jo paminklo Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius