Link jūros tilto jau vilioja naujas, dar sakais kvepiantis takas

Palangos tiltas, 2016-05-19
Peržiūrėta
2013
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Link jūros tilto jau vilioja naujas, dar sakais kvepiantis takas

Vienas svarbiausių Palangos atributų – Palangos tiltas – po sezono atidarymo šventės šurmulio bus visas perdažytas, o medinis takas vedantis link jo jau šią savaitę, trečiadienį, buvo prikeltas naujam gyvenimui: pakeista danga, sudėtos jo prieigose naujos kaladėlės. Palangos komunalininkai jau pasiruošė sezono atidarymo šventei rytoj, šeštadienį, ir pasitikėdami žvilgčioja dar toliau – link vasaros, kuomet į Palangą plūstels minios svečių ne tik iš visų Lietuvos kampelių, bet ir užsienio.
„Takas jau atidarytas – esame patenkinti atliktu darbu, sulaukėme ne vienos padėkos iš palangiškių ir miesto svečių“, – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.
Pakeisti visas kaladėles ir sutręšusias tako lentas komunalininkų brigadai prireikė tris su puse savaitės.
„Sudėjome 152 kvadratinius metrus rudų kaladėlių tako pradžioje, o lentelių paklojome 502 kvadratinius metrus. Darbai mums atsiėjo 34 tūkstančius eurų. Bet darbus buvo būtina padaryti: takas buvo itin blogos būklės, jau pernai mes jį lopėme su metalinėmis juostomis. Kaladėlės, jungiančios medinį taką link jūros tilto bei Jūratės ir Kastyčio skverą, buvo išpuvusios, minkštos. Garbės miestui toks takas link vienos didžiausių kurorto atrakcijų – tilto į jūrą – nedarė“, – pastebėjo K. Skierus.
Miesto komunalininkai atliko ir kitus darbus paplūdimyje – supynė žabtvores. Toks senovinis, kruopštus rankų darbas prikaustė daugybės kurorto svečių iš užsienio dėmesį.
„Komunalininkai net stebėjosi: juos, pinančius žabtvores, fotografavo ir filmavo vokiečiai, anglai, net rusai“, – sakė komunalinio direktorius. Žabtvorės stiprina kopas, ypač tose vietose, kuriose sulaukiama itin didelio poilsiautojų skaičiaus.
Anot K. Skieraus, paplūdimyje jau pastatytos 72 persirengimo kabinos, o jų iš viso piko metu stovės 80. „Šventojoje jų įrengsime 36. Pajūryje poilsiautojų patogumui bus pastatyta 160 suolų, paplūdimiuose, jų prieigose ir kopose – maždaug 600 atliekų konteinerių“, – vardijo „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius.
Įprastomis dienomis jie bus tuštinami kartą per dieną, o esant žmonių antplūdžiui – savaitgaliais ir per šventes – dukart per parą.
Paplūdimio ir takų tvarkymo darbus atliko 18-24 komunalininkai. Sezono metu paplūdimyje nuolat triūs 12-16 komunalininkų.
Anot jo, jau du kartus buvo išpurentas ir paplūdimių smėlis, ir šie darbai, pasak „Palangos komunalinio ūkio“ direktoriaus, bus atliekami dar ne kartą. „Paplūdimio purenimo darbus centriniame paplūdimyje atliekame kartą per savaitę, visuomet naktį – daug kas ir nežino, kad paplūdimio smėlis yra purenamas“, – sakė K. Skierus.
Kas šiomis dienomis vaikščiojo J. Basanavičiaus promenada, pastebėjo komunalinio vyrus pakeliančius nuo joje augančių medžių pagrindo metalines groteles. „Pakėlę jas, mūsų darbuotojai išvalo seną gruntą, surenka šiukšles, o po švenčių išpilsime naują skaldelę. Tokius valymo darbus atliekame kas trejus metus, – pasakojo K. Skierus. – Esame jau baigę visus iki vasaros sezono atidarymo šventės numatytus darbus. Paskutinieji darbai – nedideli: žolę nupjauname, pavyzdžiui“.
Po sezono atidarymo šventės bus imtasi jūros tilto dažymo darbų. „Po jos, birželio pradžioje, kai, tikimės, ir žvejų gerokai sumažės ant tilto, perdažysime visą tiltą. Vyraus tos pačios spalvos – balta, ruda ir mėlyna. Pačiame tilto gale iškabinsime naują lentą, norintiems save įsiamžinti. Labai prašau visų miesto gyventojų ir svečių įspėti tilto darkytojus. Tereikia sudrausminti, kad tiltas džiugintų visus ilgai, o ne atkreiptų dėmesį savo sužalojimais – įbrėžimais, užrašais“, – prašė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius K. Skierus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Devintoji serialo „Tikslo link. Olimpas“ serija „Atvertos galimybės“ pasakoja apie studentų krepšinį ir Palangos „Olimpo“ bei Kauno kolegijos bendrystę. 


Balandžio 3 d., pirmadienį, 15 val. ant jūros tilto atidaroma Palangos gintaro muziejus  parengta stendinė paroda.


Rengiantis gruodžio 31 d. 24 val. vyksiančiam Naujametiniam fejerverkui ant Palangos tilto, paskutinės metų dienos vakarą bus laikinai uždarytas jūros tiltas.


Bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai šiomis dienomis vykdo labiausiai Palangoje lankomo  objekto – jūros tilto – prieigų atnaujinimo darbus.


Siekiant sujungti Palangą su Šventąja alternatyviu keliu, ketvirtadienį, lapkričio  11 d., Taryba apsisprendė dėl susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano rengimo. 


Šventoji pastaruoju metu iš pamirštos „podukros“ tampa gulbe – vis gražinamos miestelio gatvės, atsiranda naujų objektų, pasitarnausiančių tiek vietiniams gyventojams, tiek ir svečiams. Šiuo metu intensyviai plušama Šventosios gatvėje, kur rekonstruojamas pėsčiųjų takas. Kaip teigė Šventosios seniūno pavaduotojas Alvidas...


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Link jūros vedantis Palangos Lino takas netrukus neatpažįstamai pasikeis – siekiant jį padaryti ne tik šiuolaikišką, bet ir patogų neįgaliesiems, rengiamas tako atnaujinimo projektas. Planuojama, kad remonto darbai prasidės dar šiais metais, o atnaujinto tako patogumais palangiškiai ir miesto svečiai galės naudotis jau kitą vasarą.


Vienas svarbiausių Palangos atributų – Palangos tiltas – po sezono atidarymo šventės šurmulio bus visas perdažytas, o medinis takas vedantis link jo jau šią savaitę, trečiadienį, buvo prikeltas naujam gyvenimui: pakeista danga, sudėtos jo prieigose naujos kaladėlės. Palangos komunalininkai jau pasiruošė sezono atidarymo šventei rytoj...


Idėja – kavinė ant jūros tilto

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto vadovas Vytautas Stalmokas spaudos atstovus supažindino su bendrovės „Nesė Pramogų bankas“ pasiūlymu – verslininkai norėtų ant jūros tilto įrengti lengvų konstrukcijų lauko kavinę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius